Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #46 üzenetére

    no, megint az ultimate érv, miszerint ember nem létezhet a földön ps nélkül...

    a világ nem így működik. a világ úgy működik, hogy amikor eldönti egy főnök (legalábbis, amelyik ért hozzá), hogy idehoz egy melót, akkor szétnéz, hogy milyen körülményekre számíthat. van-e szállítási lehetőség, autópálya vagy vasút, milyen a szabályozási környezet, mekkora papírhalmazzal kell kínlódni és milyen munkavállalókat kaphat.

    tehát a gyár vagy iroda telepítéséhez egy nagyon fontos tervezési tényező, hogy milyen munkaerőre számíthat. Ha azt látja, hogy itt csak a windowst ismerik, akkor felrak még egy sort a pénzügyi tervbe egy jó nagy számmal a végén. Ha azt látná, hogy linuxot is ismerik, akkor oda két számjeggyel rövidebb számot írhatna.

    egy állítást fogadjunk el bizonyítás nélkül: a főnökök legjobban a platformváltástól félnek és ez a legdrágább dolog, amit meg lehet csinálni. következmény: ha windowsos embert kap a piacon, akkor beletörődik, hogy nem tud változtatni, hiába drágább a windows.

    ezért kellene rendesen oktatni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #67 üzenetére

    "Jobban megéri olcsóbb munkaerőt alkalmazni, akinek megtanították az Office 2013-mat, meg a Win7-et, mint keresgélni valakit, aki tudja használni a Linuxot meg a programjait": látom, neked se ment át, hogy pontosan erről szól ez a thread. hogy most jobban megéri, és ezen változtatni kellene, ha jót akarunk magunknak.

    ha oktatnának linuxot, akkor nem kellene keresgélni azt, aki tudja használni.

    a menüs linuxok eléggé egyformák. ha meg nem, nem gond, ha kimarad a szórásból. persze ezt is el lehetne intézni egy mondattal: van desktop felületre szabvány, oktassák azt. CDE-nek hívják.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • King Unique

    titán

    válasz #58000384 #77 üzenetére

    Ez az, sok speciális, professzionális szoftvert nem is írnak meg rá, igaz alternatívák, wine és társai vannak dögivel.
    Amúgy nehéz vitapartner, meggyőzni nem fogod tudni, de ő sem téged, ahogy látom. :D

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #77 üzenetére

    fogjátok már fel végre, hogy ez a topic pontosan arról szól, hogy ennek változnia kellene!
    "De nem oktatnak Linuxot, a világban nem futkároznak az utcán azok, akik alapjaiban értik a működését és még mellé a Libreoffice-t is a kisujjukból tudják,...": így van. senki sem állította, hogy ez másképp van JELENLEG. Azt állítottam, hogy ez így rossz.

    És ahhoz, hogy 10-15 év múlva másképp legyen, ahhoz már most változtatni kellene az oktatáson. fel kellene nőnie egy generációnak, aki már kiszakadt az ms vendor lock-in-ből. erről szól ez az egész vita. de nem, ti csak hajtjátok a hülyeséget, a photoshoppal az élen, mint a süketek szakszervezete. A valóság ezzel szemben az, akármennyire is erőlteted az ellenkezőjét, hogy a munkahelyek elsöprő többségén nem grafikus munka folyik. következésképp nem kell ps rá.

    "A másik a konzisztencia hiánya.": höhö, a linux nem konzisztens? ezt is csak olyan mondja, aki egyrészt nem ért hozzá, másrészt nem tudja, hogy milyen az, amikor a windowst konzisztensnek hiszik. van egy remek ppt a neten, majd megkeresem, ha lesz kedvem, amiben leírták, hogy mekkora meló volt megoldani, hogy minden .net verzió rendesen működjön minden windowson. több, mint száz féle windowst számoltak össze, nem olyan nagy dolog az, hiszen konzisztensek...

    "És megint a támogatás: én nem alapoznám a vállalatomat olyan szoftverekre, amiket az emberek a szabadidejükben fejlesztenek,": most nem mennék bele abba, hogy valóban emberek szabad idejükben fejlesztik-e még a linuxot vagy nem. nagyon rohadtul rég volt az, amikor a linux ezen a szinten állt. a linux lényeges részeit már régen redhat, ibm, hp, oracle és microsoft alkalmazottak fejlesztik, vagy ezen cégek által versenyproblémák elkerülése céljából összedobott cégek, alapítványok.

    hogy te mire alapozod a vállalatodat, magánügy. ha ezzel a kijelentéseddel azt akartad sugallni, hogy a linux nem alkalmas arra, hogy nagy cégek alapozzanak rá, akkor nagyon nem jól gondolod, rakás cég alapoz rá, olyanok, mint oracle, sap, ibm, google, facebook, nasdaq. Annyira alapoznak rá, hogy az ms kénytelen volt megcsinálni a linux azure portját. nyilván az ms rosszul tudja, hogy ezt az ellenségét kénytelen támogatni. ja, meg android. van linuxhoz support. nem írom le mégegyszer. jó lenne, ha nem kellene többször leírnom.

    "Ehelyett ott a jelenleg mindennek megfelelő MS a folyamatos és megbízható támogatásával.": haha. ez volt a topic eddigi legjobb poénja.

    "Nem egyformák a felületek, sokszor tök más néven vannak dolgok, de legfőképpen más helyen.": mer az office se pakolja át a menüsorokat, ja. oh wait...

    "Az meg a másik, hogy ha nincs semmilyen office telepítve, akkor a tárolóból le lehet szedni a 4 hónappal korábbi kiadást (Ubuntun sem a legfrissebb soha), ami esetleg angol nyelvű is": először is nézzük már meg, hogy ha berakom a windows telepítőt, kiválasztom az alapértelmezetten ajánlott installt, akkor ott pontosan milyen ofiszod települ? notepad? egyáltalán levelező lesz benne? ugyanez egy normális, elterjedtebb linux disztrónál hogy is van? azzal meg, hogy egy 4 hónapos verziót telepít fel a linux, elég nehéz vitatkozni annak ismeretében, hogy az xp-t az ms nem bírja kiirtani a netről (értsd: a cégek zöme nem hajszolja a verziószámokat).

    "Sokat kell még változni a Linuxnak, meg főleg az egész eszmén kéne": nem, a linuxnak nem kell változnia. Nektek kellene változnotok, hogy friss, valós információ alapján álljatok le vitatkozni a linuxról, ne tévhitek és történelmi adatok alapján.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • pigster

    senior tag

    válasz #58000384 #67 üzenetére

    Oké, tanítanak Linuxon. Melyik felülettel?
    Nem a felületet, meg a Linuxot tanítanák, hanem a koncepciót! :K

    FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

  • pigster

    senior tag

    válasz #58000384 #105 üzenetére

    Lehet, hogy rossz smileyt tettem?
    ... a koncepciót ;] :O :P

    FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #58000384 #105 üzenetére

    A koncepció ugyanaz mind mögött, a fájlrendszer is ugyanaz, a dolgok is ugyanott vannak bennük. Maga a felüle nem azonos ezen felül, de egy átlagos diáknak nem jelenthet problémát megtalálni a kívánt alkalmazást. Ha csak KDE-t láttál eddig, akkor is könnyen eligazodsz a többiben, mert érelmes módon vannak megcsinálva.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #58000384 #123 üzenetére

    Sajnos a Gnome azoknak készül, akik nem akarnak semmit sem átállítani, így alig van benne lehetőség. A többi felület nem ilyen ebből a szempontból.

    Egyébként én meg Win alatt szívok az 5.1-el, mert az Audigy-m már nem igazán támogatott Win7 alatt, így a WU egy olyan drivert rakna fel rá, ami csak sztereóban működik. Persze van rá megoldás "renegát" driver telepítésével, de nekem meg az megy sokkal egyszerűbben Linux alatt, ott semmit nem kell telepítenem hozzá.

    Amit írtam azzal csak arra akartam reflektálni, hogy ha használtál már egy disztrót, mondjuk a suliban láttad, akkor nem nagy kihívás egy másik elé leülni. Jó persze a Gnome egy más tészta, mint ahogy azt te is tapasztaltad. :D

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #58000384 #130 üzenetére

    Mindenhol vs grfikusoknál, ugyebár. De ez a kör már megvolt.

    Magyar: érdekes, nekem 2007-óta magyarul volt az OO.o, és magyarul van az LO.

    Én is magyarul írok, többnyire. Aztán amikor nem magyarul kell, akkor váltok. Mert LO-t használok.

    Amúgy érdekes sokatok logikája: ha az LO nem tud valami periférikus fícsört (most ne gyere a zárt és a nyitottnak hazudott formátumok kezelésének problémáival), akkor hulladék, ha az MSO nem tud ennél jóval kevésbé periférikusat (merthogy pl. egyre inkább soknyelvű környezetben élünk), akkor az nem számít, mert az adott illetőnek éppen nem kell.

    "ne nézz légy szíves hülyének"
    OK.

    A gyorskeresés itt nem játszik, hiszen egyrészt Linux desktopokon is van, másrészt gyorskeresőben nem kell tudni eligazodni.

    "Windowson megtaláld 2 kattintással amit keresel"
    Őőőő. Igen. Csak közben kicsit többet kell csúszkálni a menüpontok között, és sokszor konkrétan azt is tudnod kell, mi a neve az adott program gyártójának.

    Az adót b. kolléga vetette fel Budapest vs vidék relációban.

  • King Unique

    titán

    válasz #58000384 #131 üzenetére

    Na igen....egyetemeken DreamSpark van, de az csak műszaki karon tanulóknak érhető el, mármint veheti igénybe a szolgáltatást. Illetve azt nem tudom, h ennél hogyan van, hiszen eleve nem az Office 2013-at adják, ami drágább lett volna, mert DreamSpark általában külön, termékkulcsos retail verziókat ad időkorlát nélkül (2 gépre), mint ahogy Windows esetében is, + néhány Office komponenst (Visio, Project stb.). Office esetben ez túl kedvező lett volna... :D Felsőoktatásban általános esetben normál rendszereknél ott van a helyi Campuson használható, illetve tanároknak, dolgozóknak otthon is elérhető, KMS szerveres verzió. 365-re egyelőre külön bejelentkezési felületet se láttam, nem tudom felsőoktatásban ez hogyan lesz megvalósítva, de szerintem nem DS-en keresztül??
    Továbbá Office 365-öt adja az állam, aminél a licensz időkorláthoz van kötve, ha megszűnik a hallgatói jogviszony, akkor egyúttal az előfizetés is, ha csak meg nem hosszabbítja...bár 365-ből eddig is volt kedvezményes 4 éves student verzió, illetve havi 3k se annyira sok érte. Igaz többség jobban szereti birtokolni, mint bérelni az adott terméket, de külföldön ez már bejáratottabb dolog.
    Illetve 365 által könnyen tudják szabályozni meddig használhatja a diák, mert elvileg tanulmányaihoz kapja ingyen, utána már megoldja máshogy. Ha dolgozik, majd vesz magának olyan Office-t, amilyet akar. Diákigazolvány kedvezményei sem örökérvényűek.

    (#132) llaszlo: azt kell, igyekeznek célirányosan iskolák is tanítani, amit később munkahelyen is használni fog a diák. Ha másik lenne elterjedtebb, akkor azt tanítanák. Szerintem ez logikus és fel lehet fogni.
    CAD-re is van rakás szoftver, mégis legtöbb középsuli, egyetem AutoDesk termékeit oktatja...mivel utána elmegy dolgozni, ott is azt kell használnia. Álláshirdetésekben is mikor mérnököt keresnek, nem xy free, v más alternatív szoftvert, hanem AutoCAD-et írják elő követelménynek, akkor meg?
    Tanulni lehet/ kell más platformot, szoftvert is, de azt majd, aki akarja, megoldja otthon, v egy külön tanfolyam keretében, esetleg olyan helyre jelentkezik, ahol azt tanítják.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #102 üzenetére

    "A példa helyes, másodszor is az volt, erre nem tudsz semmit érvelni és belekötsz megint abba, hogy a PS a grafikusoknak van": miért, a ps nem a grafikusoknak van? elmondom, mibe kötöttem bele: kevered az egzisztenciális és az univerzális kvantort és/vagy nem tudod leírni, amit gondolsz, úgy, hogy más is ugyanazt értse belőle.

    "Értsd már meg, hogy ami eddig működött, amit megtanultak az alkalmazottak, amire az egész rendszer épül, azt nem fogják a kísérletezés kedvéért egy ingyenes akármire cserélni,": és miért nem fogják lecserélni? mert az egész világ egyenszilárdságúan beállt az ms mögé. erről szól az egész topic. a desktop szoftverek windowsosak, az átlag dolgozó windowsos, az it windowshoz ért, stb. Gatya meg olyan széles mosollyal röhög a markába, hogy azt elképzelni sem tudod, és amikor meglátja a negyedéves mérleget, akkor ez átmegy fokozhatatlan könnyesre röhögésbe. Ott röhög, hogy majd' megszakad azon, hogy látja a vendor lock-in pénzügyi eredményét, gyakorlatilag adó jelleggel fizet mindenki az ms-nek, és azt is látja, hogy ez még jóóó sokáig így marad, mert a következő generációt is sikerül beterelni az ms karámba.

    Te meg azt nem látod, hogy elbeszélünk egymás mellett. Én csak minimálisan vitatkozom minden olyan kijelentéssel, ami arról szól, hogy most mi van. Igen, az van (többnyire), amit leírtál. Én arról vitatkozom, hogy ezen hogy lehetne változtatni. A franc se akarja állandóan fizetni az ms adót. És ezen úgy lehet változtatni, hogy felmenő rendszerben megtörjük az egy-gyártó mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen... helyzetet.

    egyébként meg: blablabla... olyan embernek magyarázod, hogy nem lehet linuxot használni, aki elérte már, hogy cég linuxot használjon. Desktopra is. és nincs belőle semmi baj, pontosabban: mióta linuxot hasznának, azóta semmi baj sincs.

    "Az alkalmazottnak az is elég, ha új a felület, vagy valamiért a terminált kell megnyitni, ami jelenleg a szarul frissített tárolók vagy egyéb hiányosságok miatt elkerülhetetlen.": súlyos tévedésben vagy, nagyvállalati környezetben alkalmazott nem piszkál tárolókat, terminált, stb. egyrészt nincs hozzá joga, másrészt a felügyeleti rendszer riasztaná az adminokat, akik levernék a derekát, ha egy gondosan összeállított rendszerbe belerondítana. de ez nem linux specialitás, a windows adminok is harapnak, ha júzer belebarmol a rendszerbe. tehát nincs olyan, hogy elrontott amd driver, nincs olyan, hogy nem indul, nincs olyan, hogy az alkalmazott nem tudja telepíteni, stb.

    "de megoldási javaslat (ami működne is), az nincs.": valójában millió javaslat volt már, csak a winfanok féltik az állásukat, így figyelembe sem veszik semmilyen szinten.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #143 üzenetére

    Az 57-es hsz-edben ez volt az a mondat, ami ps ügyben kiverte a biztosítékot:
    "Létezhet PS nélkül, de nézz szét bátran a komolyabb álláshirdetések körül, és csak PS-t fogsz látni."

    ez a mondat azt állítja, hogy minden komolyabb álláshoz ps kell. tévedés. nem azt írtad, hogy minden komolyabb grafikusi munkához ps kell, ami bár nem igaz, itt elment volna, hanem hogy minden álláshoz ps kell. nem igaz. rendszergazdának se kell ps, könyvelőnek se, és még hosszasan sorolhatnám.

    tedd már meg a kedvemért, hogy megpróbálod megérteni azt, amit saját magad írtál. amíg ezt nem teszed meg, addig itt fogják ütni a fejedet emiatt és igazuk lesz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • King Unique

    titán

    válasz #58000384 #153 üzenetére

    MSDNAA Win8-at lehetett simán 8.1 upgrade-elni az áruházból, nem csak a rendes bolti, de ezen verziónál is elfogadta a 8-as kulcsát, próbáltam többször is. Ha Win10 ingyenes lesz nyolcasokra, akkor vsz arra is lehet.
    A KMS szerveres tisztaszoftver verzióknál volt ilyen tudtommal, h gondot okozott a frissítés.
    "akkor nem árt, ha a legelterjedtebb szoftvereket ismeri" +1

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #149 üzenetére

    ""Amúgy a GIMP is ingyenes, tökéletes, fotórealisztikus rajzot lehet alkotni vele, meg fotókat manipulálni, mégis a méregdrága PS megy mindenhol. A munkáltató meg mondja, hogy otthon azt használsz amit akarsz, de itt PS van. Pont. Akkor melyiket jobb megtanulni?"": ezzel a mondattal megpróbálod a minden munkahelyre vonatkozó vitát leszűkíteni a grafikus munkahelyekre vonatkozó vitára. ami helytelen.
    ezt jeleztem is: ""no, megint az ultimate érv, miszerint ember nem létezhet a földön ps nélkül..."" mondattal. tehát a subthreadet nem sikerült eltérítened a grafikus melókra, maradt az eredeti helyén, a minden melónál.
    ezek után te:
    "Létezhet PS nélkül, de nézz szét bátran a komolyabb álláshirdetések körül, és csak PS-t fogsz látni.": ha a subthread marad a minden melónál (mint ahogy maradt), akkor a komolyabb álláshirdetések kifejezés is minden munkakörre vonatkozik, nem pedig a grafikus melókra. Minden munkakörre pedig nem igaz, hogy csak ps-t látsz.

    figyelembe véve, hogy a winfanoknak (mindegyiknek, nem csak az igazi grafikusoknak) mindig a ps az ultimate érv a linux ellen, illetve egységesen nézve a szálat, itt bizony te vagy az, aki nem érti, miről beszél, illetve te vagy az, aki nem vette észre, hogy sikertelen volt a terelési kísérlete.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • King Unique

    titán

    válasz #58000384 #159 üzenetére

    Store-ban, bizonyos iskolai verzióknál az előbb említett okok, illetve mennyiségi licensz, MAK kulcsok, valamint frissítési előfeltételek hiánya miatt nem jelenik a 8.1 upgrade lehetőség [link]. De MSDNAA esetében sima ügy, mind mondtam, persze ott is előtte fel kell tenni minden WU-t. Csak ugyanakkor nép szinten WU sokaknál le van tiltva, tehát jó hogy nem... :D

    [ Szerkesztve ]

  • Khan13

    senior tag

    válasz #58000384 #159 üzenetére

    Egy informatikai szakközépben sincs idő arra, hogy többféle készítő termékét oktassák, hiába van heti jóval több informatika óra, mert itt ugye bőven van mit oktatni Office-on kívül is. Mondom ezt úgy, hogy már tanárként is látom a dolgot, nem csak diákként.

  • llaszlo

    veterán

    válasz #58000384 #159 üzenetére

    Ki beszélt felsőfokról?? Általános IT intelligenciáról van szó. Arról, hogy valaki elboldoguljon a különböző programokkal, hogyha nem a megszokottat kell használnia. De ezt úgy látszik, hogy ti képtelenek vagytok felfogni. Meg arról, hogy fizetünk azért ami ingyenesen is elérhető. Bravó, támogassátok, hogy a politikusok mégtöbbet tudjanak lopni.

    adrian360: Nem kell szopni a debiannal. De pont az a szívás amit eddig még mindig nem fogtatok fel, hogyha valakit nem a megszokott ikonok elé ültetnek akkor csak les mint borjú az új kapura. Napi szinten tapasztalom.

    A programok használatának a módját kéne megértetni az emberekkel nem egyfajta programot kéne nekik megtanítani, pláne nem sokszáz milliárdért. Főleg ha ingyen is elérhető az a program, ami bőven megfelel az általános használatra.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #58000384 #181 üzenetére

    Lehet...tehát nem érdemes annyira kockáztatni. :N
    egyszer a kedvezményes Win8.1 diákverziónál megcsinálta vki, h regisztrált jogviszony megszűnése után, bekérték igazolvány előlapi szkennelt képét, de a hátlapit, amin a matrica is van már nem...szal ment neki simán és nem kérték számon utólag. Végülis fizetett a szoftverért, ha utólag elővennék is, már csak a felét kéne kicsengetnie... :DD

    (#180) spirit007: ezzel már jobban egyet lehet érteni, van benne igazság. De szalagos menüt se érdemes túlfikázni, mert már x éve jelen van, nem csak MSO-ban, de más szoftvereknél is, és userek nagyja megszokta.

    (#182) bambano: ezt tudja mki, h szerverek nagy többségén az fut és sok kütyün is, mint pl. router, NAS, médialejátszó és társai, 80% pont annyi-e azt nem tudom... Ezekre xy okok miatt alkalmasabb, de desktopra, sok területen meg kevésbé....előbbi, de utóbbi is vitathatatlan és pont. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Vladi

    nagyúr

    válasz #58000384 #77 üzenetére

    "De nem oktatnak Linuxot, a világban nem futkároznak az utcán azok, akik alapjaiban értik a működését"
    De és de. Millió számra oktatják. Én meg 2001-ben egy szabolcsi szakközépben már linuxot tanultam órán. Ezt add össze.

    tök értelmetlen ez a sok ellenkezés.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz #58000384 #196 üzenetére

    Tényleg nézzük meg! Nos? :)

    Mert ez ilyen nézd meg, de kb 0 tartalom van mögötte. Oké, leeht csak 1,5 %. De lehet az 27 is. szóval... :U

    (#198) anulu:

    Az tökjó.

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • llaszlo

    veterán

    válasz #58000384 #176 üzenetére

    Mi van?????? Ki beszélt arról, hogy parancssor??? Te nagyobb mellébeszélsz és nem vágod, hogy miről van szó. Az általános IT ismertekről van szó, arról, hogy valaki képes legyen az MSen kívül is boldogulni.

    [ Szerkesztve ]

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz #58000384 #196 üzenetére

    "Nézd meg, hogy hány ember ért a Windows-hoz, és ahhoz képest hány a Linuxhoz."

    Te meg nézd meg azt hogy ez miért van.

    "Megint az MS tömködi le magát mindenki torkán, akik kínjukban fizetnek, mikor annyi meg annyi ingyenes megoldás van, ami pontosan ugyanazt tudja, és ingyen!"

    Nem megint, még mindig. Erről szól a hír is, az iskolába beülő nebulóknak most már kb esélyük sincs ingyenes linux platformon és programokkal tanulni (igazából sosem volt), mert most már (még mindig) tanulhatnak (kénytelenek) "ingyenes" windows platformon "ingyenes" office-szal.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Vladi

    nagyúr

    válasz #58000384 #203 üzenetére

    Ajjj ne hagyj már lógva! Elő a farbával! mennyien értenek hozzá? Gőzöd sincs, gondoltam. :DD

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz #58000384 #205 üzenetére

    Azért érezhetnéd itt a lényeget. Te belógatsz "tényeket" ami mögött semmi nincs. Ha én teszem ugyanezt jön a cikizés. Najóvan. Hagyjuk inkább.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #205 üzenetére

    [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]

    nagyhirtelen pár lehetőség, ingyenes is, pénzes is, továbbképző pontos is.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • b.

    félisten

    válasz #58000384 #222 üzenetére

    igazat szóltál mindenben Én is távozom, hadd főjenek a levükben :D

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #222 üzenetére

    úgy látom, kár vitázni.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #58000384 #143 üzenetére

    "De azért ez elég gyenge érv pl. a kompatibilitással szemben."
    A kompatibilitással szemben nincs érv, mert egy zárt formátummal szemben elvárni a teljes kompatibilitást, és ha ez mégsincs meg, akkor a zárt formátum tulajdonosa helyett a másik szoftver gyártóját püfölni finoman szólva is elfogultság a zárt formátum gyártója irányába. Ha ezt nem látod be (meg a többiek), akkor felesleges bármilyen eszmecsere.

    "Nem a gyorskeresésről beszélek..."
    Nem, te arról beszéltél, hogy a Gnome menüjében nehezen igazodtál ki. De szerinted egyszerűbb " Ha nem tudod, hogy mit keresel, akkor átfutod a szemeddel és megvan", mikor a Win8 start screen kellő mennyiségű program esetén akár több képernyő szélességben is görgethető, alapértelmezésben semmilyen csoportosításban, egyáltalán nem ABC-sorrendben lévő csempékkel. Ne fárassz már!

    "vagy éppen azzal, hogy tudod milyen programot telepítettél"
    Vagy nem tudja az illető. Mert a hétköznapi júzer nem feltétlenül tudja. Ahogy a gyártó nevét sem. Csak azt, hogy mire használja. Erre meg a Gnome-féle csoportosítás messze jobb.

    " miért kell 3 partíció egy rendszernek"
    Valaki becsapott téged. Nem kell.

    "hol vannak a programok fájljai, meg miért vannak szortírozva ennyire, bezzeg az NTFS mennyivel átláthatóbb."
    C:\Windows, C:\Program files; C:\ProgramData; C:\; C:\Document and Settings: csak egy pár mappa, ahol programok fájljai lehetnek. Ja, ez nem Linux!
    Amúgy vicces keverni a fájlrendszert a könyvtárstruktúrával.

    "de az iskolában inkább a munkára kéne felkészíteni a tanulókat"
    Nem. Az iskolában gondolkodni és tanulni kell megtanítani őket.

    "akkor miért nem terjed jobban a rendszer? "
    Mert 10-15-20 év anyagait kevesen hajlandók dobni vagy konvertálni.

    "pedig volt már "a Vista miatt elterjed a Linux" meg volt már "
    Akkortájt jöttek ki a netbookok, elsőre Linuxokkal. Az MS meg hirtelen döntéssel igen kedvezményes ~5 $-os áron adta nekik az XP-t.

    (#147) Porthoszx
    A balkormányos kézi váltós autó a hw, a KRESZ a sw.

    (#166) bambano
    "kíváncsi vagyok, nincs-e rá véletlenül valami hitvány szabadalom..."
    Hát persze, hogy próbálkoznak.
    Ribbon patent?
    User interface for displaying selectable software functionality controls that are contextually relevant to a selected object

    (#221) b.
    Elolvastam, de nyilván nem mindent fogok beidézni, amire reagálok.

    "az a program miatt tanulja?"
    Nem a program miatt tanulja, hanem mert valami írást vagy valami táblázatot kell neki összehozni, és tudja, hogy a Wordben és az Excelben lehet ilyeneket.
    "Gondolod ,hogy aki tud használni Excelt vagy Wordöt, az ott fog sírni gépe előtt ha csak OpenOffice-t talál rajt?" Van ilyen is, olyan is. Ezt te sem tagadhatod. És én fogadni mernék rá, hogy több olyan van, aki sírna.

    Az adós példád pont rossz volt, a mostani hsz-eddel meg éppan magadról bizonyítod, hogy te nem olvastad el, amit írtam. Hisz' én azt írtam, nem hogy a budapesti fejlesztésekért te vidékiként egy kanyit sem fizetsz, de éppen a budapestiek fizetnek máshol történő fejlesztésekért, mert Budapesten a lakosság létszámához képest többel járul hozzá a közöshöz. Azaz a magyar lakosság ~20%-a fizeti az SZJA mondjuk 40%-át. A társasági adó mondjuk szintén így aránylik.
    De itt pontos adat:
    Budapest rosszul járt az szja-val?
    Tehát valós a 40% (a munkáltatói járulékokkal kiegészítve), amiből ráadásul arányosan csak a felét kapja vissza annak, mint amit a vidéki települések.
    Szóval ennek alapján továbbra is fenntartom: a te adóidból egy fillér nem sok, annyi sem megy Budapest fejlesztésére, de a budapestiek adójából megy a te településedére. Meg ezt is fenntartom: az én adómból ne építsenek MS termékcsapdát! Amúgy én is vidéken élek, nem Pesten, immár hét éve és másfél hónapja. Ebből hét évig biciklivel jártam munkába itt helyben. Pestre meg havonta egyszer, ha bemegyek.

    "De ha ez helyett egy egységes programot tanulnak, ami mindenhol, elfogadott, az gáz."
    Nem cáfolom magam. Mert én sosem írtam, hogy a programot kell tanulni.

    "a 25 ezer hibából 7-8 ezer valós hiba"
    Ezzel majd akkor dobálózz, ha az MS-től hasonló adatokat kaptál.

    De ha már! Mutatok jobbat:
    CVSS Score Distribution For Top 50 Products By Total Number Of "Distinct" Vulnerabilities
    És igen, a Linux az első. Mert ez egybegyúrva hozza az össze verzió hibáit. De a Windows verziókat összeadva "kicsit" magasabb szám jön ki.
    Szép adatok vannak az MS Office-ről is:
    Security Vulnerabilities
    A hibák 3/4-e a legsúlyosabb kategóriában, így az átlaga alapján az Adobe Acrobat-tal és az Internet Explorerrel osztoznak az első helyen a legrosszabb átlag versenyben. A LibreOffice-ban meg eddig listáztak 13 hibát.

  • attila9988

    őstag

    válasz #58000384 #102 üzenetére

    Értsd már meg, hogy ami eddig működött,...

    Ugyanazt hajtogatod végig, és már meg lett neked válaszolva, mi ezzel a gond... tényleg nem érted?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • camillus

    tag

    válasz #58000384 #121 üzenetére

    elméletet a szövegszerkesztésről, miegymásról úgy, hogy aztán a tanuló onnantól a kisujjából tudja az összes office-t kezelni?

    Én infóból érettségiztem anno, de soha nem volt olyan érzésem, hogy office gurut akarnának nevelni belőlem, pláne, ha a kályhától indulunk el és a tanár még külön megdicsért, hogy a súgót, meg a kuglit használtam. :N Önállóságot kell tanulniuk és szemléletet, hogy értsék mi van a motorháztető alatt, hogy könnyű legyen migrálni, nem csak oo és office, de office és office között is.

    http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

  • buherton

    őstag

    válasz #58000384 #102 üzenetére

    Ezt elmondhatnád annak a cégnek is ahol dolgozok. Élvonalbeli fejlesztőcég több 100k-s alkalmazottal. Már elkezdődött az Ubuntu-ra való átállás a kliens gépeken. Igen vannak problémák, amiket meg kell oldani, de szépen halad előre és közben folyamatosan cserélik le a zárt kódú szoftvereket open-re.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • Kasya

    nagyúr

    válasz #58000384 #460 üzenetére

    Azért voltak itt érvelések, nem csak off és flame. De láthatóan egyik fel se tudta meggyőzni a másikat. Egyszerű én más szempontokat látnak...

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #460 üzenetére

    csak annyit fűznék hozzá, hogy ez bulvártopic. amikor lecseng, lecseng a poszt hatása, akkor elsüllyed.

    tehát minden segítség, amire szakmai kérdésnél itt adnak választ, szintén elsüllyed. hosszú távon hasznosabb, ha nyit valaki szaktopicot, mert ott egyrészt megmarad a válasz, másrészt a program teljes időtartamára várhatóak kérdések.

    tehát az az elképzelés, hogy itt kellene szakmát tárgyalni, téves. és ez így szokott lenni minden hasonló topicban. de nem azért, mert telepiszkolják a topicot, hanem azért, mert így logikus.

    "Egyetértek azokkal, akik szerint a topik tele lett szarva, már elnézést a kifejezésért.": ez jó. a gyógyulás felé vezető út első lépése, hogy felismerd a problémát és kimondd, mint az alkeszeknél. Ebből a hsz-ből egyébként tisztán látszik, hogy nem értetted meg, hogy mit írtak neked, így teljesen más témában hadakoztál, mint kellett volna. Ezentúl ezt Don Quijote vitázásnak fogom nevezni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • pzstm

    titán

    válasz #58000384 #469 üzenetére

    akkor a cikk javítható gondolom :B

    iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Új hozzászólás Aktív témák