Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #127 üzenetére

    Csak ugye, amit itt sokan leírtak, iskolákban se óraszám, se tanári kapacitás nincs rá, h mind2-t megtanítsák nekik...de eleve minek is tennék, mikor az életben, sok munkahelyen úgyis többnyire az MS ismerete az elvárt?? Oktatás színvonala megint más dolog, mert sok helyütt gondolkodni eleve nem tanítják meg őket...az inkább külföldön, bizonyos más szisztémájú oktatási rendszereknél divatosabb.
    Fogsz te is fizetni, ez már eldöntött dolog, ahogy az is cikk alapján, h mki az államtól megkapja ingyen, csak szólok. :) MS formátumokban kell beadni a cuccait...eddig és ezután is majd abban kell sok helyütt, de már legalább a szoftveres háttér biztosítása nem lehet akadály.
    De ezt a témát már kellően kitárgyaltátok, illetve szétoffoltátok a másik topikot is, az, h ide is beírogatjátok ugyanezeket, eposzi terjedelmű hsz-ekben, attól még a tényleges helyzet nem fog megváltozni és nem fognak iskolák Linux + LO kombóra átállni... :N

    [ Szerkesztve ]

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #40553216 #127 üzenetére

    "Kevésbé méregdrága formában, ugyebár."
    Az senkit sem érdekel, amíg a munkáltató megköveteli, akár egy bulvármagazinhoz is, szóval teljesen irreleváns, hogy a fizetős szoftver az ki lett-e fizetve, vagy sumákolnak. Ez más tészta.

    A színkezelést úgy állítja a júzer, ahogy akarja, csak a gond az, hogy ehhez támogatást kellene adnia a cégnek. Aztán lehet órákon át fejet vakarni, hogy miért olyan ronda a nyomtatott kép, ami tök más az ügyfélnél is, meg a segítő ügyfélszolgálatosnál is, és hogy miként lehet ezt megoldani az X. verziójú Ubuntura épülő Körte OS-en.

    A magyar nyelvről annyit, hogy elég sok disztrót próbáltam, de még az Ubuntu sem volt képes letölteni a 4-es LO-t annak idején, amit kézzel megtettem terminálból, és annak ellenére, hogy letöltettem vele a magyar nyelvet is, full angol volt az egész, ráadásul a rendszerben mindenhol a 3.5-ös verzió látszott. Aztán netes leírások alapján felraktam újra a magyar nyelvet hozzá, és az átállítás után nem volt menüsorom, nem jelent meg szöveg. Máshol magyar volt, de ez így egy rakás ... volt. És tökmindegy, hogy mi volt a gond, ha ennyire egyszerű elcseszni valamit, akkor az nem jó.

    Az Office meg nem érdekel, hogy nincs XY nyelven, mert nekem magyarul kell, azt veszem meg. A többit meg magasról. LO-n sem szórakoztam volna a nyelvekkel, ha jó lett volna.

    Ajánlom a mondandóm többi részét is olvasásra a Gnome-ról, meg arról, hogy minden beállítást el kell rejteni, meg Gnome Tweak Tool kell alap dolgokhoz, nincsenek asztali ikonok, stb. Engem az sem érdekel, hogy átrendezgeti az alkalmazásokat a listájában, meg berakja az Alkalmazások alá azt, amit telepítek, ahhoz sem kell ugyanis agysebésznek lenni, hogy Windowson megtaláld 2 kattintással amit keresel. Windowson alapértelmezetten (7 és előtte) a gyártó/program neve alapján megtaláltad amit kerestél (az ábécé ismeretében), 8 alatt szintén, csak jobban szem előtt van. A rendszer beállításaira és kezelésére meg van Vezérlőpult. Egyébként a hangnemből vissza, ne nézz légy szíves hülyének.

    CPT.Pirk: Sajnos ha a gyártó nem támogatja a hardvert, akkor nem sokat lehet tenni, bár azért a 8 (és a 7 is) visszafelé többségében kompatibilis a régi driverekkel. Nekem is kellett még Vistás driver is anno 8-ra, amíg nem sikerült beszereznem a legújabbat, de azzal sem volt bajom. Mondjuk hangkártyáknál szokott ilyen gond lenni, de van ismerősöm, akinek valamilyen régi Sound Blaster kártyája van, és XP-s drivert erőltetett fel Win7-re, és még működik is neki.

    A Gnome-nak az egyenes ellentéte a KDE. De mondjuk egy OS X vagy Win8 után a Unity nem vészes, szerintem az a legbarátságosabb ilyen téren.

    szerk. Amúgy abba mióta tudunk beleszólni, hogy mire megy el az adó? Mert akkor én is megyek toporzékolni a stadionok miatt, mert nem szeretem a focit :D

    [ Szerkesztve ]

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz #40553216 #127 üzenetére

    Aham. Szóval azért használjak pp helyett egy olyan programot, aminek a koncepciója szar, mert a hype ezt diktálja, és nem is tetszik. Oké, értem én.

    A wordre visszatérve, nem volt a szépséggel semmi gond, elég réteg igény, és nem is állandóan használom a word-öt, de ezt tudta, jól és gyorsan. Nem mondom, hogy a latex nem jobb, de abban a szituációban teljesen megfelelt, és az átlagnak megfelelhet a word. Ha kifizeti, akkor fizesse. Nem tök mindegy, mit használ majd?

    PS4

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #40553216 #133 üzenetére

    De könyörgöm, szerinted egy PS-t hol használnak? Ahol van grafikai munka. Alapból nem értem mit problémáztok ezen, nagyon erősen kell koncentrálni, hogy ezt félre lehessen érteni, de nektek folyamatosan sikerül.

    Nekem is magyar volt az LO, miután azt adták az új kiadáshoz. Az egész hercehurca akkor volt, mikor megjelent a 4.0, és nem lehetett rendesen frissíteni. Azt sem mondtam, hogy ez a lehetőség az LO-ban hülyeség vagy felesleges, főleg, ha ingyenes. De azért ez elég gyenge érv pl. a kompatibilitással szemben.
    Nem a gyorskeresésről beszélek, hanem a start menüről és a kezdőképernyőről. A Vezérlőpult sem gyorskereső.
    A gyártós probléma a 8-as kezdőképernyővel meg van oldva, vagy éppen azzal, hogy tudod milyen programot telepítettél. Még ki is emeli az elején. Ha nem tudod, hogy mit keresel, akkor átfutod a szemeddel és megvan, de szerintem ez nem igényel magyarázatot.

    King Unique: Hát igen... és azért valljuk be, az esetleges érettségit leszámítva komolyabb igény a felsőoktatásban van egy megfelelő Office-ra.
    Elméletileg licenckorlát mindennél van, ami Tisztaszoftveres, MSDNA-s vagy Dreamsparkos, a jogviszony megszűnésével törölni kell a szoftvereket, de a 365-nél ezt folyamatosan lehet ellenőrizni.

    bambano: Arról volt szó, hogy egy ingyenes programmal is lehet helyettesíteni a vállalatoknál a szoftvereket. Erre mondtam példát, hogy hiába tud rengeteg dolgot egy GIMP, ha a vállalatnál PS van (ami a támogatástól kezdve mindenben jobb). Most hogy ebbe mit képzeltek bele, azt nem tudom, de kissé zavaró, hogy folyton ezen megy a rugózás.

    Gates biztosan jókat röhög otthon a markába (aminek a felét legalább jótékonyságra fordítja, másokkal ellentétben), és igen, monopólium van, satöbbi. De az nem megoldás, hogy csettintünk, és akkor ez meg ez meg ez a cég mostantól teljesen open source programokra áll át. Ez nem megoldás.

    Tudom, hogy nincs joguk telepíteni semmit, de ugye az volt a kérdésed, hogy mi van alapból Windowson, és mi van Linuxon. Na most pl. egy Thunderbird telepítése nem okozhat nagy problémát a gépeken. Elhiszem, hogy meggyőztél egy céget, és ha jól figyeltél, korábban írtam is, hogy van, ahol jobban bevált. De te az összes cégre ezt rá akarod húzni, pusztán abból a két dologból, hogy ingyenes és nem Microsoftos. De ez nem elég érv, ezermillió más dolog is van.

    Hol az a sok javaslat? "Legyen Linux, tanítsanak elveket, ne programokat", hát ezek közül egyik sem működik a mai világban, márpedig most kellene működnie a megváltó megoldásnak.

    #137: Hogyne, előfordulhat, hogy registry-be kell nyúlni, csak éppen baromi ritka, és nem alapfunkciók működésre bírása miatt, hanem pl. a Win8 ablakszegélyének zsugorítása miatt, amire amúgy programok is vannak. Ismétlem: azért kellett hosszasan a netet bújnom és imádkoznom, hogy ne kapjak valami hibaüzenetet, hogy működjön a többi csatorna az elsők mellett. A másik meg a friss telepítésre AMD driver telepítése. Jött a kernelfrissítés, hopp, pánikoltunk következő indításnál, aztán tty1-ből lehetett újra telepíteni a drivert.

    Azok a cégek, amik nem 10 fős Bt-k, azok hidd el, hogy megveszik azt a Windows-t, mert esetleg a farkukra lépnek. Én a programokról beszéltem, nem a rendszerről, hiszen a LO volt szembeállítva a fizetős MSO-val.

    Egyébként (miután Ti dobálóztok Winfanboy-os és hasonló jelzőkkel), el kéne gondolkozni, hogy talán nem az MS sara egészen, hogy a Linux desktopon hosszú évek óta nem tudja átlépni az 1%-ot. Talán valami nem jól működik, vagy rossz az eszme.

  • b.

    félisten

    válasz #40553216 #127 üzenetére

    Annyi mindent írtál itt le egyszerre, amiből az derül ki, hogy el sem olvastad igazán a hozzászólásomat, ebből adódóan nem is értelmezted. Pont azt írtam le hogy én MS szoftvert használtam egész életemben mégis gond nélkül tudtam kezelni pár nap alatt OpenOffice-t, de Librét is. ( Az más téma , hogy libre felületétől behányok és hogy én SZERETEM használni az Ms officet.)Gondolod hogy aki MS Office-én tanul- figyelj- szöveget szerkeszteni, Excel táblát kezelni és használni, bemutatót készíteni az a program miatt tanulja? vagy az miatt hogy megtudja mit rejtenek ezek a dolgok és hogy mire jók. Gondolod ,hogy aki tud használni Excelt vagy Wordöt, az ott fog sírni gépe előtt ha csak OpenOffice-t talál rajt? vagy megpróbálja megvalósítani azokat a dolgokat rajt egy kis kitartással, amit már megtanult.Mert ez számomra Kb 3 napos mizéria volt és nem vagyok zseni.

    Az 5000 forintot Nem azért írtam hogy sok volt érte, hanem azért hogy válaszoljak a kollégának, hogy Eredeti cuccot használhattam már ezelőtt tízen éve a főiskolán.Akkor is bagatell összeg volt, még egy jó piálásra sem volt elég.

    Az adót pedig nem sikerült felfogni miért írtam Ennél ezerszer több pénz, tízmilliárdok mennek el értelmetlen célra, kerülnek kiosztásra földalapú támogatásra olyan vállalkozókhoz, akik életükbe traktort se láttak, vagy olyan kiadásokra amiről elképzelésünk sincs. Pont azt írtam, hogy büszke vagyok például arra amit Budapesten próbálnak csinálnia tömegközlekedéssel , a Bubival,és hogy milliárdokkal támogatják a BKK-t pedig életemben nem használtam egy szolgáltatásukat sem. Most akkor sírjak én is mint Ti, hogy meg tudnátok oldani biciklivel alternatívan szinte ingyen az utazást, vagy üljek fel a milliók által használt tömegközlekedésre ( Ez átvitt értelemben a cikk témájához kapcsolódik, remélem lesett a hasonlat az MS Office és villamos között. )mert ha én nem rinyálok a számomra hasztalan kiadás miatt, ami millió pestinek áldás, akkor ti se sírjatok ez miatt ami millió Diáknak szintén áldás, mert akár tetszik akár nem, egyik általatok említett program sem nyújt olyan szolgáltatást mint ez a Program Csomag ( mert ez nem csak egy szövegszerkesztő, hanem egy felturbózott programcsomag )

    -idézet tőled :"Nem lenne gáz. A kettő (vagyis inkább a LibreOffice és az ApacheOffice, hiszen utóbbi van már az OpenOffice helyett) nagyon hasonló."
    Saját magadat cáfolod meg. Az nem gond ha 2 nagyon hasonló programot tanulnak, mert az jó De ha ez helyett egy egységes programot tanulnak, ami mindenhol, elfogadott, az gáz.

    a 25 ezer hibából 7-8 ezer valós hiba A felhasználói tábora meg bármekkora számokkal is dobálózol, az töredéke a z MS officénak., amihez képest ez egy NAGY hibaszám.

    A legfontosabbról azonban nem beszéltünk még. Arról, hogy 1.3 millió ember juthat most hozzá. Beszéljünk őszintén arról ,hogy ebből hány százmillió az aki rohadtul nem akarja tanulni ezt, mert éppen autószerelő lesz, vagy hentes, vagy éppen pincér., hanem arra kell neki csak ,hogy megírja a dolgozatát vagy használja a levelezőklienset, ami naprakész és széles körben támogatott. Hidd el , hogy többen vannak, mint azok, akiket érdekel , hogy mit használnak éppen.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #233 üzenetére

    Na igen...akad megint sok okosság, köszönjük Mester, h ismét tanulhattunk. :)
    De ebben a topikban kicsit off...illetve mit bizonyít ez, mire jó, aki betéved ide, elolvassa ezt a hsz-t, az ennek hatására nem fog 365-re regisztrálni, hanem inkább felrak egy open source alternatívát, esetleg oprendszer is lecseréli??
    Egyébként Start screenen mért kéne ABC-sorrend, mikor eleve mki úgy rendezgeti a csempéket, úgy csoportosítja, ahogy akarja, ahogy neki kényelmes? Illetve eleve sokszor egy adott ikon ábrája, annak színe alapján azonosítja be a programot. Valamint az is könnyen beállítható, h ne a default app lista, hanem alkalmazások listája jelenjen meg, amiben ABC szerint, telepítési dátum, kategória alapján is tudja rendszerezni az alkalmazásokat.

    @ |DavidWoody|: nem tudok pü-ben válaszolni a kérdésedre, mert nálam jelenleg PH! nem enged privát üzenetet küldeni (karbantartás?)... elöljáróban annyit, h az említett szak beletartozik abba a műszaki csoportba, akik jogosultak MSDNAA igénybevételére. Viszont nem tudom 365 a Campus, v ennek keretében lesz-e elérhető [link]. Mert korábban is mondtam, h DreamSpark saját kulcsos, komplett, retail szoftver, OS kiadásokat ad, pl. [link].

    [ Szerkesztve ]

  • b.

    félisten

    válasz #40553216 #233 üzenetére

    Teljesen elvakultként kezeled ezt a dolgot. Az adós példámat ismét nem értetted meg. Azzal hogy ezt hoztam példának nem konkrétan Budapest és a tömegközlekedés számít, hanem az hogy nem lehet azon hisztizni hogy ha közjóra megy kivételesen apénz akkor az megéri e vagy nem. Mert mind2 dolog a tömegközlekedés és az ingyenes elterjedt minőségi szoftvercsomag fontos az embereknek, diákoknak ) Ez leegyszerűsítve a példa lényege.
    Egyébként még ezzel annyit hogy ezéért a programcsomagért konkrétan NEM fizet az állam semmit. persze lehet jönni termékcsapdával, amit a hétköznapi kisdiák pont le fog szarni.
    Amúgy azt te tudod hogy Microsoft mennyi pénzt hoz Magyarországra jelenleg? ( ne hogy azt hidd hogy én MS párti vagyok vagy szponzorálom őket, szó sincs róla. csupán. Elárulom hogy többet , mint amit az állam fizet( ne ) nekik
    "A Microsoft Magyarországon több mint 500 millió forintnyi társasági adót, munkavállalói után közel 1 milliárd forintnyi járulékot fizet évente, míg bérköltsége meghaladja a 3 milliárd forintot. "Közvetlenül magyar családok százai köszönhetik biztos egzisztenciájukat, megélhetésüket ennek a társaságnak". A Microsoftnak 3 ezer hazai partnere van, így közvetetten mintegy 50 ezer embernek ad munkát. Ezen partnerek több mint 60 százaléka magyar tulajdonú vállalkozás "

    persze biztos nem karitatív céllal vannak itt, megéri nekik is, de ez akkor se 1 oldalú érme.

    az egységes programcsomagra adott válaszod pedig egy humbug volt, amit ki nem állhatok, ha valaki a szóhasználatba köt bele végső fegyverként.
    Amúgy nem értem hogy jönnek ide opredszerek? Linux meg Windows? Ms Office és esetleg Libreoffice.
    ha mind2 program ingyenes egyértelmű melyik jobb . ( nem, nem a Libre.)
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz #40553216 #242 üzenetére

    Röhej az hogy mined egyes szavaddal támadási felületet keresel ezen a dolgon. Nincs kedvem vitatkozni elvakult fanatikusokkal, mert egyáltalán Semmiben nem látom,, hogy igazad lenne. Teljesen eltérően látjuk ezt a dolgot és szerintem a világot is. Nem hogy elgondolkodtatni nem tudtál a váltáson, hanem amúgy meg ezzel a pár hozzászólással inkább csak megerősödött bennem az az érzés hogy Inkább fizetek közvetve egy jó minőségű ingyenes programcsomagért .
    A cikk lényege hogy DIÁKOKNAK ingyenes. Nekik Windows kell, meg Office, ami elterjedt, könnyen használható. Nekik a hétköznapokon, 3 klikkel bármit felteszek rá és telepítek, frissítek. oprendszer kell, meg olyan Word és Excel , amit bármikor bárhol elfogadnak, fogadni tudnak , megnézni tudnak. mert a diákok jó része nem informatikusnak tanul, hanem általános iskolába jár, vagy éppen teljesen más irányba kíván elhelyezkedni. Nekik van ingyen ez a programcsomag. Aki meg informatikusnak tanul, vagy lázad az ország és Microsoft kapcsolata ellen, evidens, hogy több irányban kell fejlődnie és több mindenhez kell értenie mint egy hétköznapi, nem informatikus diáknak. Ezt nehéz felfognod és megértened. Az pedig hogy kinek mennyi pénzt ad az állam nem érdekel, mert ebből legalább a fiam kap vissza valamennyit meg a lányom, meg még közvetve én is.És már többen leírták hogy jelenleg nem fizetett érte az állam, sőt nálunk sokkal gazdagabb országok kormányzata sem , akiknél szintén világszerte be lett vezetve ez a lehetőség.( persze tudom, termékcsapda stb.. )
    Részemről nem kívánom veled folytatni Erről a témáról a társalgást. Persze ez nem emberi mivoltodnak szól, hanem annak, hogy ezt a dolgot teljesen másképp látjuk. és úgy sem tudjuk egymást meggyőzni egymás igazáról valamint nem is akarlak, inkább csak az lenne a jó, hogy megpróbálnád látni a világot egy olyan gyerek szemével, aki nem szopni akar a Linuxon meg parancs sorozni, meg nem szívni azzal, hogy ha valamin dolgozik, az vagy el indul más gépén , vagy nem. részemről kiléptem ebből, további jó lázadást.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • beleszólok

    senior tag

    válasz #40553216 #245 üzenetére

    Enyém windowsos és egy vagy két verzióval régebbi a most letölthetőnél.
    (Víruskereső nem akarta engedni az upgrade-et, én meg nem erőltettem, mivel írásra 4-5 évente egyszer használom.)

    Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

  • ericssonfan2

    tag

    válasz #40553216 #260 üzenetére

    szóval szerinted support = frissítések? :C

    na most váltál komolytalanná / hiteltelenné...

    "A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

  • beleszólok

    senior tag

    válasz #40553216 #273 üzenetére

    A probléma ott van, hogy az IT-s "kollégák" iszonyatosan beképzeltek.
    Az átlagos office használó közel sem olyan hülye, mint egyes bolti pénztárosok, akiknek az f1, f2 stb. billentyűk megkülönböztetése is gondot okoz.
    Utolsó munkahelyemen az irodisták aktívan használták az office-t és a Windows-t, megkockáztatom, némelyik többet értett az általa használt szoftverekhez, mint a windowsos rendszergazdák többsége.

    Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #270 üzenetére

    Nem kell, de adott területeken meg is issza a user ennek a levét...mert nem hiába fizetős a másik.
    Igen, ha egy Office-t megtanul jól kezelni, akkor az ottani ismeretekkel a többiben is egy szinten elboldogul.
    Csak éppen a formátumkompatibilitás miatt nem fog szopni az ingyenes megoldásokkal, mert hiába ODF, ha nem használják jobbára "sehol"...ezeknél VBA makrókezelés se éppen a legtökéletesebb... Meg, ha órán Excelbe tanítják a makrót, meg vizsgán is abban kell, akkor majd én külön erősködök, h nekem rakjanak fel Librét, v hívjanak külön tanárt, mert én abban akarom csinálni, ja persze. :D Vagy majd órán egyszerre tanítják mind2-ben, ja biztos.

    Amúgy hova, meddig akarod még ezt erőltetni, főleg, h most mki kap ingyen fullos MSO-t, oktatási intézmények ezután pláne nem fognak átállni a másikra, akkor meg??? :))
    Ha ennyire szívügyed, nyissatok új magániskolát, aztán ott térítsétek, oktassátok a nebulókat a másikra.

    [ Szerkesztve ]

  • beleszólok

    senior tag

    válasz #40553216 #279 üzenetére

    Miért? Rendszergazdának viszonylag ritkán kell excel makrókat írniuk.

    Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz #40553216 #307 üzenetére

    Egyrészt a ribbon nem magyar szó. Magyarul szalagos eszköztárnak vagy menüszalagnak nevezzük, vagy csak simán eszköztárnak. Másrészt a ribbon kifejezést már az előző évezredben is használta a szakzsargon a toolbar szinonímájaként. Akkor, amikor a mai szalagos eszköztár még ötlet szintjén se nagyon létezett.

    Más?

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz #40553216 #319 üzenetére

    Mi lenne, ha nem próbálnál meg minden áron belekötni abba, amit írtam? Én az elnevezésről beszéltem, nem a funkciókról. Ráadásul direkt odaírtam, hogy nem csak a LO-ban zavar, hanem bármilyen szoftverben, ami nem az elterjedt sémát használja.
    Meg azt is írtam, hogy én is sokáig használtam LO-t, szóval engem hagyjál ki ebből az MS fikázós mániádból.

    Az egy természetes folyamat, hogy a felhasználói felület fejlődik. Időnként jönnek ötletek, mint például a ribbon, ami vagy beválik, vagy nem. De ha én egy új cég vagyok, és nyilvánvalóan piaci részesedést akarok szerezni a saját szoftveremmel, akkor az a minimum, hogy nem szivatom a felhasználót azzal, hogy _ugyanazt_ a dolgot máshogy nevezem el. Nyilván, hogy ha új dolgot találok ki, akkor annak én adok nevet.

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz #40553216 #339 üzenetére

    Megemlítettünk egy általános problémát, amiben éppen az LO is fel volt hozva példának, te meg rögtön ugrottál habzó szájjal.

    Nem azt várom el, hogy egy az egyben olyan legyen, mint a másik szoftver, de vannak bizonyos elvárások, amiknek célszerű megfelelni. Ilyen például az, hogy a varázslót nem tüdnérnek hívjuk, mert az egyszeri felhasználó nem fogja tudni, hogy mi az. Azon kívül, hogy nekem tanárként külön terminológiát kell megtanulni valaki hülyesége miatt, a szoftver gyártója még saját magával is kitol, mert megnehezíti a felhasználóknak a váltást. A felhasználók többségének a számítógép csak egy eszköz. Ha leülteted egy új környezet elé, és egy csomó ismeretlen dolgot lát, olyanokat is, amik egyébként ugyanazok, csak máshogy nevezik őket, akkor vissza fogják követelni a régi rendszert, és inkább letorrentezik a fizetős szoftvert, amit megszoktak. Ha te szoftvergyártóként piacot akarsz szerezni, akkor nem gördítesz ész nélkül akadályokat a felhasználók elé. És ez ugyanígy igaz például a böngészőgyártókra is.

    Az, hogy a felület időről időre változik, egy természetes folyamat, mert változnak a felhasználói szokások és az elérhető erőforrások. Az MS bátor volt, amikor bevezette a ribbont, de végül is sikeres lett. Akkor is bátor volt, amikor a csempés felületet mutatta be, aztán meg jól pofára esett. Ez ilyen, de ettől még a GUI-nak követni kell az idő múlását. Ha a ribbont a Sun lépte volna meg, akkor is nagy ötlet lenne. De az sokat elmond a versenyképességről, hogy lassan 10 év alatt nem tudtak valami hasonlót fabrikálni. Pedig mekkora fegyvertény lenne, ha egyszerűen választani lehetne a klasszikus meg a szalagos felület között, amit például az MSO nem tud.

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz #40553216 #354 üzenetére

    Fogalmad sincs a mai diákok képességeiről, ugye? Nem nekem okoz gondot az új terminológia megtanulása, hanem nekik. Ha én tündér helyett véletlenül varázslót mondok megszokásból, máris kitör a pánik, hogy nincs is olyan.
    A csempés felület meg csak az egyik példa volt, pont az ellenpélda, de teljesen mindegy már, hogy mit írok, mert te mindenáron be akarod bizonyítani, hogy én vagyok hülye, miközben halvány fogalmad sincs arról, hogy én valójában miről beszélek.

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz #40553216 #358 üzenetére

    Vezesd már le nekem, hogy te fejben hogy jutottál el az egységes szóhasználattól az ISO szabványokig!

    Azt nem értem, hogy miért akarod nekem bebizonyítani minden áron, hogy az MSO mekkora szar, mikor részemről a vita nem arról szól, hogy melyik program a jobb, hanem arról, hogy milyen közvetlen hatásai lennének, ha ész nélkül kukáznánk az MS-t az oktatásból. Amire te reagáltál az csak egy zárójeles megjegyzés volt részünkről, és ha egy kicsit gondolkoznál, akkor te is belátnád, hogy igazunk van. De valószínűleg be is látod, mert különben nem terelnéd a témát.

    Az meg pont nem érdekel, hogy melyik a jobb szoftver. Amit nekem az iskolában meg kell tanítani, arra mindegyik jó. Én annak örülnék, ha lenne időm többfélét is tanítani, de nincs. Az meg egy másik téma, hogy én jobban szeretem az MSO-t, mert nekem kényelmesebb a felülete. Ezen pedig akkor se tudsz változtatni, ha még hetekig téped itt a szádat. Pont leszarom a piaci fölényt meg az ISO-t, mert nekem az számít, hogy gyorsan és hatékonyan tudjak dolgozni. Ha meg hivatalosan kell leadni valamit, abból úgyis PDF lesz, tehát teljesen mindegy, hogy milyen szoftverrel készítem.

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz #40553216 #386 üzenetére

    Akkor miért mondod el? :)
    Miért akarsz engem minden áron meggyőzni arról, hogy a Linux jobb? Ez valami kényszer nálad?

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz #40553216 #388 üzenetére

    Én nem akarlak téged meggyőzni, hogy holnaptól kukázd a Linuxot. De ilyenkor azért kicsit örülök, hogy nektek állandó harc az életetek a sok hitetlennel. :)

  • adrian360

    őstag

    válasz #40553216 #388 üzenetére

    érdekes az én keresőmben ilyen is megjelenik :
    [link]
    "A müncheni közigazgatás Linux-ra és más nyílt forrású rendszerekre történő átállítása 43 millió euróval nagyobb megterhelést jelentett a város költségvetése számára, mint ha továbbra is a Microsoft termékeit használta volna. "
    "München saját elemzése a szakértő szerint nem számolt azzal sem, hogy időközben a város már háromszor is kénytelen volt újabb Linux verzióra frissíteni, amelynek költségeit azonban egyáltalán nem szerepeltette az összehasonlításban."

    [link]

    "A német külügyminisztérium a napokban elismerte, hogy hamarosan ismét Windows-ra ill. úgymond kereskedelmi szoftverre állítja majd át (pontosabban vissza) munkatársainak gépeit a korábban bevezetni próbált Linuxról ill. nyílt forrású megoldásokról. Az illetékesek az újbóli váltást a Linux meghajtóhiányaival, kompatibilitási problémákkal, a negatív felhasználói visszajelzésekkel, valamint azzal indokolták, hogy nem sikerült a remélt üzemeltetési költségcsökkenést elérni."

    [link]
    "Ausztria, Németország és Oroszország után Svájcban is befuccsolni látszik az a sokéve húzódó - és persze több tízmillió euróba kerülő - projekt, aminek keretében az ország egyes közigazgatási rendszereit a Windows helyet Linuxra próbálták meg átállítani. A nyílt forrású rendszermag bevezetésének Solothurn kantonban ugyan már három évvel ezelőtt le kellett volna zárulnia, az illetékesen azonban eddig húzták a projektek; a jelek szerint csak azért, hogy végül bejelenthessék: a Linux helyett mégis inkább a Windows 7-re állnak majd át.
    "

  • ericssonfan2

    tag

    válasz #40553216 #404 üzenetére

    Ó, nincs kérdés, köszi.

    http://www.sueddeutsche.de/muenchen/muenchner-stadtverwaltung-von-microsoft-zu-linux-und-zurueck-1.2090611

    De biztos a Süddeutsche Zeitung is hazug MS-bérenc.... :) :) :)

    "A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

  • adrian360

    őstag

    válasz #40553216 #404 üzenetére

    [link]
    igen az eredeti tanulmányra volt válasz, ami nagyvonaluan linux hardver fejlesztésre beírt 0€ (hihető hogy most is 2003-as gépeket használják) a képzési költségek euróra pontosan ugyan annyiba kerülnek ha windows van office-szal ( marad minden a régebben, tehát senkit nem kell átképezni), OO-val, illetve Limux-szal, ami megint csak hülyeség.
    Direkt nem a visszatéréses cikket linkeltem, mert az tényleg csak politikáról szól.

  • ericssonfan2

    tag

    válasz #40553216 #406 üzenetére

    Akkor érdemes lenne értelmezned is, amiket olvasol,

    http://www.sueddeutsche.de/muenchen/windows-software-im-rathaus-angst-vor-neuen-abstuerzen-1.2107829

    ugyanis a dolgozóknak, bár tele a tökük a linux dolgaival, de nem akarnak még egy váltáson átvergődni, kb inkább leszarják az egészet...

    Nekem ez nem túl meggyőző, de ha neked elég jó érv... :)

    Bámulatos mire képes manapság a tudomány! :)

    [ Szerkesztve ]

    "A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

  • adrian360

    őstag

    válasz #40553216 #410 üzenetére

    "Olvastál olyat, hogy menet közben nem cseréltek soha egyetlen gépet sem? Szerinted ők állítottak valaha is ilyet? Legfeljebb azt, hogy külön a Linuxra állás miatt nem kellett venniük gépet. Szó szerint ezt mondja az 1.a)" Mivel addig is windowsos gépet használtak, így nincs kezdeti átállás költség csak az rendszeres amortizációs költség. windowsnál beleszámolták, linuxnál nem

  • gyurkikrisz

    őstag

    válasz #40553216 #440 üzenetére

    Nem tudom te hol tanultad, de nekem elmutogattak normalisan, hogy ez, meg ez van itt es ott. Persze ez fugg a szinvonaltol is.

    Szabadalomtrollkodas? Ez meg mindig jobb, mint az apple fele mindenertperelunk hozzaallas. Ezt a google is elfogadta, hogy ok fizetnek. A szabadalmakat meg nem lehet csak ugy hasznalni, meg akkor sem ha a mocskos Microsoft fejlesztette ki oket :B

    Egyebkent az egesz ingyen Windows 9 col alatt dolgot valamikor Április elejen mutattak be, ami ugye q2, persze hogy a q2 eredmenyekben nem latszik, bar ez egyszeru logika lennne, kerjek egyaltalan ilyet toled? :)

    A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

  • gyurkikrisz

    őstag

    válasz #40553216 #442 üzenetére

    "kit erdekel a q2?" Hat kerlek azt, aki olyan cikket linkel, ami a q2 eredmenyeirol szol. Aki te vagy. Magic.

    Az aprilist legalabb megtisztelem annyira, hogy nagybetuvel irjam, nemugy mint teged... Vagy csak van helyesiras ellenorzo a telefonomon, amivel kijavittattam, es az igy irta be. Tippelj.

    Isariah: Eeeeeeeees eljutottink oda, hogy lop a Windows. Az Office-tol hogy jutottunk idaig? De hogy erdemben valaszoljak, tudatnam veled, hogy mindeketto oprendszer egyenlo ugyanazokat a funkciokat latjak el, egyenlo lesznek bennuk hasonlóságok. Bar ezt most meg kell cafoljam azzal, hogy linuxra nincs photoshop, meg sok mas, szoftver oldalon nincsenek akkora hasonlóságok :(

    [ Szerkesztve ]

    A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

  • |DavidWoody|

    tag

    válasz #40553216 #440 üzenetére

    Hát hogyne folytatnám , csak egy linux trollra vártam de megkaptam !

    Szedjünk szét? Rendben. Magyarul licenc, nyújt, többet, szeeeet ha már, akkor széééét. Ezeken kívül:

    Ez már tiszta nevetséges , hogy ebbe kötsz bele :D

    1. Az MSO az Office 365-nél is pont 140e-ral kerül többe, tehát az Office 365 is pont ugyanolyan szar mint az LO. Persze szigorúan a te logikád szerint.

    Az O365 ös is fizetős , ha olyan verziót szeretnél , amit munkához is használhatsz , azaz létrehozhatsz vele pénzt. Ha otthonra kell , akkor meg már elmondtam , hogy tök mindegy , hogy az ingyenes LO vagy ingyenes O365. A lényeg , hogy professzionális munkára , bezony , professzionális szoftver... :)

    Ha meg nem ingyenes, akkor pl. az MS szabadalomtrollkodása miatt nem az.

    Ez megint mi ? Mibajotok van nektek ?

    (#428) dabadab
    "akkor mi értelme egyetlen konkrét programot..." ráadásul k.va sok pénzért.

    Nektek azért lehet csudajó az élet , mert mi , akik szerint a Winowsnak van értelme a Linux mellett , mi sokszor egymásra is ráoltunk meg rácáfolunk , de az biztos , hogy a linuxtrollok összetartanak.... Egyikőtök leír valamit , aztan mondenki helyesli , gondolkodás nélkül. Bravo.

    ( kérném szépen az összes nyelvtani hibát , a szöveg tartalmával ne is foglalkozz :D )

    [ Szerkesztve ]

    -woody-

  • NGA

    addikt

    válasz #40553216 #463 üzenetére

    Nem érzek ellentmondást. Írhattam volna azt is, hogy Windows 8.1-et használok, de így is érti mindenki, akinek van iróniadetektora.

  • NGA

    addikt

    válasz #40553216 #463 üzenetére

    "Meg megnéztem a Statcounter adatait, ahol kimutathatatlan a Win 8.1 mobilkütyün. "

    Azért nehéz ez, mert míg a droidos és ios-es mobileszközök kimutathatóak külön, a Windows-os tableteket nem lehet különválasztani az desktop rendszerektől, laptopoktól.Így ezeknek nincs külön részesedésük, benne vannak a desktop os-ek között.

  • gyurkikrisz

    őstag

    válasz #40553216 #463 üzenetére

    Ugyes vagy tomtyikam :K

    De ha mar a magyar helyesiras szabalyait gyalalzom szerinted, akkor azt megemlitenem, hogy a tulajdonneveket, beceneveket nagybetuvel kezdjuk, ugye "tomtyi"? :D

    [ Szerkesztve ]

    A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

  • gyurkikrisz

    őstag

    válasz #40553216 #485 üzenetére

    Úgy, hogy az idő elteltével egyre avittabb, régibb a szoftver, a csökken az értéke. Te ilyenről nem hallottál? Persze, Linuxon nincs ilyen, az amúgyis ingyen van, pénzért ki venné meg? :D :C

    A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

  • Khan13

    senior tag

    válasz #40553216 #485 üzenetére

    Azért a korrektség kedvéért ne hasonlítsuk össze a kiskereskedelmi otthoni felhasználóknak szánt árat a nagyvállalatoknak és állami szerveknek kínálttal. Ott megfizeted azt a supportot, ami Pistikének nem jár, hogy tegnapra lefejlesztenek egy hotfixet, vagy adott funkció, amit kivezetnél, még további verziókig marad (Exchange esetén hallottam nem egy ilyen esetről). Az 1700$ így is túlzás, plána a 2600$, de ettől függetlenül sem lehet viszonyítani, ahogy te teszed.

  • ericssonfan2

    tag

    válasz #40553216 #497 üzenetére

    "tucatjával kerülnek elő olyan hibák a Windows esetében, amelyek már az XP idején, vagy azelőtt is benne voltak"

    tényleg, mint a heartbleed
    oh, wait...
    :C

    "A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

  • Khan13

    senior tag

    válasz #40553216 #497 üzenetére

    "mennyi időre fedezi a szupport díját"
    Ha egyszeri díjról van szó, akkor az OS életciklusának a végéig (normál + kiterjesztett támogatás), ami olyan 10 év megjelenéstől, ha jól tévedek, ha éves díj, akkor nincs kérdés. (Már régen olvastam, hogy ott hogyan szerződtek)
    A mennyiségi licensz szoftver ára olcsóbb, de az X kategóriás prémium support nagyon költséges. Ettől még akkor is meredek ajánlat volt.
    Illetve ha jók az emlékeim, akkor az érvényes mennyiségi licensz alatt jogosult vagy az aktuális támogatott bármely OS-t használni (nincs upgrade költség és hasonlók), persze adott esetben nem tudom milyen kikötések lehetnek.

  • gyurkikrisz

    őstag

    válasz #40553216 #497 üzenetére

    Ahha, azt ugye vágod hogy 2000-ben egy egymagos proci volt a non plus ultra, és azért kértek el sok pénzt, ilyen alapon simán csökkenhet ennyit a windows ara

    A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

  • gyurkikrisz

    őstag

    válasz #40553216 #504 üzenetére

    Kedd, további szép napot. Csak erzekeltetni akartam hogy fejlodik a technika, egy windowst is sokkal kevesebb penzbol ossze lehet rakni, foleg ugy hogy mar néhány eve szinte ugyanaz a kernel szama. Plusz még ott van az, hogy az egyik vállalati licenc, a másik OEM, ami sokkal kevesebbet nyújt, blablabla. Nem is értem miért magyarázom ezt.

    A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

Új hozzászólás Aktív témák