Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz bambano #17 üzenetére

    Milyen változtatásokra gondolsz?
    Amúgy nem kényszerít senkit semmire ez a dolog, egy lehetőség, amit vagy igénybe vesz a diák, vagy nem.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • gyurkikrisz

    őstag

    válasz bambano #17 üzenetére

    Sikerült fogást találnod egy pozitív híren.

    Nem látok a fejedbe, hogy mi lehet ott, de szerintem nagy sötétség. Van egy POZITÍV hír, de te lehúzod hogy fúj, szar ms. Ha ugyanezt csinálná valaki Linux vonalon, biztos ujjonganál, de mivel MS ezért szar. Ugye amikor az MS az ebola kutatására adományoz, az is negatív? Csak reklámfogás. Gratulálok neked, folytasd a tevékenységed, ezért van ott az emberiség, mert egy pozitív hírre is csak ilyet képes írni, mert hatalmas fanboy, felőle akármit csinálhat a másik cég, az szar. Ébresztő!

    A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

  • b.

    félisten

    válasz bambano #27 üzenetére

    wow linux kell meg OpenOffice. Ugyan már azt kell tanulniuk ami a mai világban a legelterjedtebb, amit használnia kell az életben egy munkahelyen. És az nem a linux és nem az OpenOffice, bármilyen fájó pont . Ez van ezt kell szeretni.

    dabadab #28 : miért tanulna egy általános iskolás diák, vagy egy kezdő középiskolás 2007 en?Új verzió amit kapnak.És amúgy ha mondjuk OpenOffice-t tanul akkor mihez kezd 2007 -en?

    Zotya # : Ez , amit leírsz igaz, és ehhez tökéletesen megfelel a MS offic, mert az egyik legfejlettebb és legelterjedtebb táblázatkezelő és szövegszerkesztő szoftver. Ehhez amit leírsz az Oktatáson kell fejleszteni,nem a szoftveren múlik. Ha megtanulják azt , hogy mit lehet alkotni Excelben vagy Wordben, akkor a diák már tudja hogy bármelyik szoftverrel el tudja érni ezt vagy hasonló eredményt ,ami csak rajta múlik. Pont feljebb írtam hogy én 2-3 nap alatt hasonló eredménnyel használtam openoffict mint MS -t mert Tudtam hogy egy Excel mire jó vagy a PPOint.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #29 üzenetére

    És manapság mi van, legtöbb műszaki tevékenységgel foglalkozó cégnél mi van alatta? Nem Linux, az biztos és legtöbb CAD szoftver alatt se...

    (#31) b.: +1 itt a pont, ezt magyarázom én is :K
    Amit persze ők nem fognak elismerni sose...inkább a szokásos MS ekézés megy 1000-el minden ilyen topikban, ami már kicsit fárasztó.

    [ Szerkesztve ]

  • gyurkikrisz

    őstag

    válasz bambano #24 üzenetére

    NEGATÍV! SÍROK, EMBER :D :DD :DDD :C

    A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

  • gyurkikrisz

    őstag

    válasz bambano #38 üzenetére

    Lol. Komoly? Szemellenzőt levennéd? Ez most valami vicc?

    A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

  • gyurkikrisz

    őstag

    válasz bambano #50 üzenetére

    Az a plusz két nulla simán ottmaradhat, csak nem pénzben, hanem szívásban fog kifejeződni :) Ha meg normális gépeket építesz, a Windows már töredék ár, vagy egy 200e-s gépen pont a Windowst fogod lesporopni? :D

    A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

  • #58000384

    törölt tag

    válasz bambano #50 üzenetére

    Létezhet PS nélkül, de nézz szét bátran a komolyabb álláshirdetések körül, és csak PS-t fogsz látni. Szabadúszni meg lehet akármivel, ebben igazad van.

    Arra nem adtál választ, hogy miként lehetne változtatni a dolgokon, illetve az oktatásban hogyan lehetne megoldani, hogy amit tanítanak, azzal mindenféle szoftvert használni tudjanak, a szűkös óraszám mellett. Jelenleg az van, hogy - teljesen mindegy, miért - ha a világ nagyobbik része alkot valamit MS Office-ban, amit Te szerkesztesz Libre office-ban, az bizony nagy eséllyel okoz valami hibát a fájlban (kompatibilitással kapcsolatosat). Ezzel lehet hátsót törölni, meg javítani az elcsúszott formázásokat, stb. Abba bele se menjünk, hogy a Powerpoint meg az Impress egyáltalán nem kompatibilis egymással. Az meg ciki, ha egy prezentáción a szöveg fölé úszik a színes doboz, meg a kép, a hallgatóság meg nagyokat sóhajt miközben fogod a fejed, hogy elcsesződött az egész, ami otthon még jó volt.

    Egyébként mi van, ha a főnöknek eszébe sem jut változtatni, mert ami van, az bevált, és ki tudja fizetni a gépeken a licenceket 8-10 évente? Addig pedig a munkaerőpiac felkészültebb, a dolgozók tudják a dolgukat, a vállalkozás meg működik. Magasról tesznek arra, hogy van ami ingyenes, ha amúgy tök más (mert engem is bosszantana az, hogy sok dolognak más a neve, máshol van, más logika alapján megy, nem kompatibilis, nem működik, stb. Erre nem költenek szívesen.).

    [ Szerkesztve ]

  • gyurkikrisz

    őstag

    válasz bambano #58 üzenetére

    Mert akkor mi a komoly szoftver? Az a libre office, amire az itt lévők, akik nem is profik, panaszkodnak?

    A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

  • b.

    félisten

    válasz bambano #58 üzenetére

    Linuxot? Miért Windowst tanítanak szerinted?
    Melyik ingyenes program jobb nagyságrendekkel?a Libre ahol csak ebben az évben 25 ezer felhasználói hibabejelentés érkezett , ráadásul töredéke a felhasználói száma , mint az Office-é? nem gondolod komolyan...

    Tanítsanak Linuxon? Tanuljanak olyan oprendszeren a fiatalok, amit utána a hétköznapi életben nem tudnak használni,mert körülményes a támogatottsága? vállalati szinten szintén nem elterjedt. Azt várod el hogy a munkaerő piac mutassa meg , hogy nem fogunk tanulni MS programokon hiába arra van igény a világban , mert lázadunk az MS ellen?

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • gyurkikrisz

    őstag

    válasz bambano #63 üzenetére

    Ha nem vagy síkhülye, akkor simán tudod használni. Persze aki Windowst használ, az egy barom --> nem képes semmire, és nem is tudja kezelni. Értjük.

    A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

  • b.

    félisten

    válasz bambano #65 üzenetére

    Én szerencsés vagyok ezek szerint, meg rajtam kívül az egész évfolyam mert nekünk nem szállt el semmi az utóbbi pár évben, pedig szemét Office-t használunk. Az ok ,hogy lázadsz az Ms ellen, de azt azért ne add be, hogy a Libre még jobb is mint az Office, mert ezt te is tudod hogy nem igaz...

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • #58000384

    törölt tag

    válasz bambano #63 üzenetére

    "rájössz, hogy milyen túlzó általánosításba estél"
    Ez most valahogy a kákán a csomót esete, mikor erre nincs semmilyen értelmes válaszod :) Egyértelmű, hogy a Rozi néninek a 222-es irodába nem kell a PS, ahogy a takarítónak sem kell a Libreoffice. Szerintem tökéletesen értetted, hogy mire gondolok.

    Oké, tanítanak Linuxon. Melyik felülettel? Ja, hogy ami KDE-n ott van, az XFCE-n vagy Unity-n tök máshol van? Vagy más a neve? Vagy éppen a disztró nem is tartalmazza a Libreoffice-t, és csomagkezelője sincs alapból, ezért be lehet izzítani a terminált? Hagyjuk már, annak ellenére, hogy állítólag orrba-szájba MS termékek vannak tanítva, az átlagfelhasználó azt sem tudja, mit rejt a start menüje (vagy véletlenül a kezdőképernyő), vagy mi az az UAC, ami már 8 éve van és állandóan a képébe nyomja a kérdéseit.

    A vállalatok meg nagyon is tisztában vannak a költségeikkel és a lehetőségeikkel, de amiért nem 15 éves autókat vesznek céges kocsinak, amiatt nem fognak azzal törődni, hogy szembe mennek a piaccal, és csatlakoznak az 1% desktop Linuxosok táborához. Jobban megéri olcsóbb munkaerőt alkalmazni, akinek megtanították az Office 2013-mat, meg a Win7-et, mint keresgélni valakit, aki tudja használni a Linuxot meg a programjait, meg valami csoda folytán így is kompatibilis marad a világgal. Merthogy azt sem tudod megoldani. Arról ne is beszéljünk, hogy nincs mindennek ingyenes alternatívája, vagy ha van is, akkor a jó ég tudja, hogy milyen support van rá, vagy mikor dobják a kukába a projektet.

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #63 üzenetére

    Azt szerintem vágod, h egyik oldalról az dönt, mi az elterjedt, mit használnak a legtöbb helyen. Márpedig Office terén egyértelműen MSO és baromira nem LO és társai, tehát sajna, v nem, de ki kell rá adni egy x összeget.
    Igen, PDF mondhatni, egy egyezményes formátum lett és nyilván tudja mindegyik szövegszerkesztő. Csak, ha már suli + szöveg, mondjuk diplomamunka, akkor vinni kell külső-belső konzulenshez is folyamatosan szerkeszteni, belejavít stb. és a tanszéki gépen, saját laptopján, de céges gépen is 80%, v több, h MSO lesz... legalábbis nálunk, nagyobb sok ismerősömnél manapság is így van. Ráadásul a mostani húzással meg még inkább így lesz, itt a lényeg.
    Gondolom LaTeX-re gondolsz, igen az profi cucc én is tudom, lehet szebb küllemű doksikat lehet vele készíteni. Viszont azt meg tudni kell használni is és az a réteg, aki a viszonylag egyszerű Office-t sem tudja, azt meg pláne nem fog tudni...

  • adrian360

    őstag

    válasz bambano #50 üzenetére

    nem is értem hogy miért áll évek óta 5% -on linuxos részesedés, mikor elvileg minden gyár meg iroda azt használja és 454687331256 trillllárd dollárért képzik át az emberet hogy azt a nyamvadt ms rendszert használják :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

    [ Szerkesztve ]

  • #58000384

    törölt tag

    válasz bambano #73 üzenetére

    De nem oktatnak Linuxot, a világban nem futkároznak az utcán azok, akik alapjaiban értik a működését és még mellé a Libreoffice-t is a kisujjukból tudják, vagy éppen egy grafikus munkával foglalkozó cégnél mindenki python nyelven faragja a Blendert az ebédszünetben, hogy tudja egy részét annak, amit a Maya tud. Márpedig így nem éri meg váltani sehol. Nincs ha, ez van.

    Keress rá a neten egy bizonyos Adobe fórumra, ahol a vad Linuxosok követelik a portot a PS-ből, és egy fejlesztő próbálja megértetni velük a dolgokat. Az egyik nagy gond az elterjedtség hiánya. A másik a konzisztencia hiánya. A harmadik az, hogy nincs egységes színkezelés sem, ami az Ubuntun ilyen zöld, az a SuSe alatt olyan zöld, a nyomtatásban meg a harmadik zöld.
    És megint a támogatás: én nem alapoznám a vállalatomat olyan szoftverekre, amiket az emberek a szabadidejükben fejlesztenek, vagy éppen teljesen nonprofit vállalkozások, amiktől kapok munkanapokon 8-16 óráig telefonos supportot angolul, vagy email-ben akármikor. Ehelyett ott a jelenleg mindennek megfelelő MS a folyamatos és megbízható támogatásával.
    Kivéve, ha olyan cégem van, ami nem igényel semmi különös szoftvert, de a netet bújva látszik is, hogy ott Ubuntut használnak sok helyen (pl. állatmenhelyek). Az okés.

    Nem egyformák a felületek, sokszor tök más néven vannak dolgok, de legfőképpen más helyen. Az meg a másik, hogy ha nincs semmilyen office telepítve, akkor a tárolóból le lehet szedni a 4 hónappal korábbi kiadást (Ubuntun sem a legfrissebb soha, most a rendszer tárolóiról beszélek), ami esetleg angol nyelvű is. Aztán lehet mókolni magyar nyelvet bele (persze ehhez már rég rendszergazdai segítség kell), amitől esetleg a menüsor szövege eltűnik (ilyen előfordult már). Sokat kell még változni a Linuxnak, meg főleg az egész eszmén kéne (ahány ember annyi disztró, meg persze annyi hibalehetőség), mert így a hobbiprogramozóknak meg a kalandvágyóknak jó móka, de munkára már kevésbé, ahogy az elterjedtsége mutatja.

    [ Szerkesztve ]

  • ericssonfan2

    tag

    válasz bambano #75 üzenetére

    sokmindenben egyetértek, de hagyjuk a linux vs windows vitát.

    ellenben az MS-Office tudása/funkcionalitása/kipróbáltsága szerintem elég nyomós érv, hogy az ember/egyetem/vállalat/állam ne akarjon váltani. A megbolygatásból mindig baj van...

    Ha jól működik az M5-ös béemvéd, biztos, hogy feladnád egy TVR-ért, csak mert szebb/gyorsabb/erősebb - igaz gyakrabban el is romlik? :)

    Peace.

    "A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

  • b.

    félisten

    válasz bambano #75 üzenetére

    Annyit azért még hozzátennék , hogy az Xp -nek idén szűnt meg a támogatása. 10 éven át használható, naprakész oprendszer volt. Még egy vállalkozás vagy vállalat is ki tud nyögni 10 évente egy egy updatet , hogy egy olyan rendszert használjon, amit a világ 90 százaléka. De a hír nem is az oprendszerekről szól, elkalandoztunk kissé :)

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • dragoners

    tag

    válasz bambano #84 üzenetére

    Persze, tudom, hogy olyan környezetet kapok, viszont a kinyomtatott feladatlap változatlan mindenkinél, és az ott lévő feladat egyáltalán nem Libre Office -ra épül, hanem MS Officera.
    Nálunk a gépeken van mind a két Office a gépeken, aztmondták mindenki azt használja amelyiket akarja, mindkettő megtudja nyitni egymást, az oktatás MS Officeban zajlik, ha közben a feladatot Libre Officeban csinálod, akkor csináld abban, csak a végeredmény helyes legyen.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #83 üzenetére

    Abban valóban jobb, h pl. egy Mintben csomó dolog gyárilag benne van, + egyebeknél (pl. frissítések) a rendszer, ez vitathatatlan. Ahogy az is, h sok open szoftver kevésbé, v alig elterjedt/ használt, pl. oktatásban és ez x év alatt sem változott és nagy kérdés, h valaha fog-e? Mindenesetre office téma kapcsán mostani, itthoni döntés alapján nemigen...

  • malnabokor

    senior tag

    válasz bambano #83 üzenetére

    "fogjátok már fel végre, hogy ez a topic pontosan arról szól, hogy ennek változnia kellene!"

    De mi van, ha pl. nekem teljesen megfelel a jelenlegi állás? :U 21 éves egyetemista vagyok, aki most marhára örül annak, hogy használhatok legálisan MS Office-t végre, és ezáltal mehet a gépemről a LibreOffice (mivel több hónap után sem tudtam megbarátkozni vele).
    Az a generáció vagyok, akinek a ribon menü sokkal jobban tetszik, és szíveseben használom, ahogy a csempékkel sem volt semmi bajom. Sima mezei felhasználóként nekem ennél nem kell több.
    És ez furcsán fog hangzani, de nekem magánvéleményem, hogy ne terjedjen a linux (és társai) felhasználói körökben, mert telefonos világban azt utálom a legjobban, hogy ez az app erre van meg az arra, neked nem küldhetem át bluetoothszal, mert Airdroppod van stb. stb. Ha valamilyen csoda folytán terjedne a linux, ezek mind előjönnének (jobban mint most, bár windowson belül én Vistával kezdtem szóval azóta nem volt ilyen problémám), ezért én inkább pártolom, hogy maradjon így az egész, mint hogy még nagyobb zavar legyen. Azt kihagynám. - és igen, ez is egy fajta vélemény. És ez szerintem a realitás, mert amit leírsz az nagyon szép és jó, de olyan mint a kommunizmus - idealista. Elméletben nagyon jó, de amíg lesznek egyenlőbbek a többieknél (jelen esetben olyan cégek, akik meg tudják fizetni, hogy őket használd, és erre megvan a bőséges erőforrásuk), addig csak rosszabb lenne a helyzet. - értelemszerűen neked jobb, mert eddig is Te ezeket használtad, és az rendben is van ha pártolod.

    Amúgy a kolléga szerintem a PS használatát egyből a grafikusi állásajánlatok körére értette, nem a takarító/mosogatóra)

    [ Szerkesztve ]

    köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

  • anulu

    félisten

    válasz bambano #83 üzenetére

    "berakom a windows telepítőt, kiválasztom az alapértelmezetten ajánlott installt, akkor ott pontosan milyen ofiszod települ? notepad? egyáltalán levelező lesz benne?"

    worpad (ami lazán hozza az LO szövegszerkesztőjének a szintjét, és az alap formátumokat kezeli (pont mint az LO...).
    van benne rendes mail kliens.

    köv kérdés?

    amúgy meg az első mondatodra: majd akkor változzon, ha nem 1000+1 különböző megoldás lesz ugyanarra a kérdésre. először legyen egy(!) olyan irodai csomag (és nem sok-sok forkolás csak azért, mert valakinek az ikonok mérete nem tetszik), ami AZ irodai csomag linuxon, lehet oktatni, stb. addig felesleges bármiről is beszélgetni.

    csak egy kérdés, korábbi hsz-edhez, vállalati ingyenesség, stb. láttál már server support árakat mondjuk RHEL-től? vagy nagyvállalatnál kértél már árajánlatot desktop supportra bármelyik cégtől? mennyire ültél a földre tőle? részemről érdekelne, mondjuk összevetve egy MS premier supporttal.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz bambano #75 üzenetére

    "itt nem rúgják szét a hálózatodat pöcskedden az autoupdate-tel... "

    hm? arra gondolsz, h 1 central management SCCM (vagy kisebb helyeken WSUS) server leszedi MS-től a patcheket, és hálózaton belül (beállítható max sávszél használattal) deployolja? :U merthogy ugye nem a user magának telepítgeti a patcheket. ugye?

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz bambano #95 üzenetére

    a licenszelés egy külön állatfaj, de amennyire én tudom, CAL terminal services és exchange nagyon extra enterprise feature-önként kell.
    "minden usernek és minden eszköznek, amelyik hozzáfér a szerverhez, licenszet kell venni"
    mondom, nem vagyok expert ebben a kérdésben, de ezt nem tartom valószínűnek. ha gondolod, MS contactomtól kérek whitepapert, hogy milyen esetben kell +CAL :)

    az iot inkább boruljon a köztudatba, mint vonuljon... a frász kerülget a gondolatától is.

    patchhez: cégnév és felhasználási terület nélkül (nem akarok belhét a nyakamba), csak általános példaként hozom fel: láttam már olyan linux patchet (hogy továbbra is legyen OS-re support, fel _kellett_ rakni), ami összeakadt a hivatalos HP Lan driverrel (amit viszont használni _kellett_, hogy legyen a vasra support...), és random eldobálta a hálókártyát. picit valahol megnyugtatott, h a linux sys adminok is tudnak egetverően káromkodni, nem csak a windows-osok. :DDD
    amúgy meg patch napon prod környezetbe nem rakjuk fel, ugye... minimum 1 hét várakozás (pont a fenti esetek miatt), utána pre-prod patch, 1 hét test, utána mehet élesbe, ha nincs semmi gond.

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • #58000384

    törölt tag

    válasz bambano #83 üzenetére

    Látom egyáltalán nem sikerült a példámon tovább látni. A példa helyes, másodszor is az volt, erre nem tudsz semmit érvelni és belekötsz megint abba, hogy a PS a grafikusoknak van. Segítek: példa. De lehet akármilyen szoftver amire a vállalatnak szüksége van és nincs Linuxra. Ilyen bizony sok van. Értsd már meg, hogy ami eddig működött, amit megtanultak az alkalmazottak, amire az egész rendszer épül, azt nem fogják a kísérletezés kedvéért egy ingyenes akármire cserélni, mert az is qrva nagy baj, ha csak egyszer is szétcsúszik véletlenül az az 1100 oldalas fájl, vagy eltűnik belőle akár csak egy apró ábra. Pdf... ja, csak éppen szerkeszteni ne kelljen, ugye? A prezentációkról már írtam. És azt is fogd fel, hogy ha a Lázadó Kft. mindent lecserél ingyenesre, attól még a világ többi része nem fog, így a mi kis cégünk szopni fog, mint a kismalac, mert rengeteg kompatibilitási gondja lesz, és ez garantált.

    "ezt is csak olyan mondja, aki egyrészt nem ért hozzá"
    Nyilvánvalóan nem értenek semmihez az Adobe nevű garázscégnél a fejlesztők.

    Igen, nagyvállalati szinten sok Linux van, és azok szépen futkároznak a szervereken, de az alkalmazottaknak nem ilyen rendszer kell. Nekik alkalmazások kellenek, és hogy értsenek hozzá annyira, hogy ne kelljen informatikus minden gondhoz. Szerinted az IBM, Google, HP és társai mennyi pénzt költenek erre? Az alkalmazottnak az is elég, ha új a felület, vagy valamiért a terminált kell megnyitni, ami jelenleg a szarul frissített tárolók vagy egyéb hiányosságok miatt elkerülhetetlen.
    Egyébként tényleg marha jó ötlet kis cégeknek Linuxot felrakni, ha egy AMD drivert szétbarmol egy kernel update, aztán jön az ocsmány keret nélküli ablak, hogy baj van, vagy éppen csak a háttérkép jelenik meg. Erre aztán nem mondhatod, hogy ritkán fordul elő, tele a net meg minden fórum ezzel (mielőtt belekötsz, ami Linuxszal foglalkozik).
    És de, az open source megoldások nagyrészt olyan emberektől származnak, akik szabadidejükben fejlesztik az adott programot, tekintve hogy a nagy cégek sokszor magasról tesznek az egészre, ott a mindenki által használt Windows vagy éppen az OS X.

    Akkor most már mindenképpen maradok a grafikus témánál. Mivel a Dreamworks és a Disney is Linuxot használ (RHEL) a munkára és a renderelésre, ez azt jelenti, hogy az a rendszer nekem is tökéletesen megfelel és minden igényemet kielégíti? Mert ez pont annyira releváns, mint a Google vagy a Facebook példának. Ha én egy olyan számlázóprogramot használok, ami csak Windowsra van, akkor nem fogok nekiállni lemondani a támogatást (ha előfizetéses), meg Wine alatt szerencsétlenkedni azzal, hogy egyáltalán a menüsor működjön.

    "ajánlott installt, akkor ott pontosan milyen ofiszod települ?"
    Teljes. Két kattintás az egész, aztán beírom a kódot meg aktiválom, és készen is vagyok. Levelező is van benne.

    "ugyanez egy normális, elterjedtebb linux disztrónál hogy is van?"

    Hát van egy 2 hónapos Libreoffice, egy Pidgin, meg egy marhára ismert mail kliens (marhára ismert az 1% körében). Persze fel lehet rakni másikat is, de Windowson is. Ha meg Thunderbird van telepítve, azzal mi is a gondod Windowson? Ja, hogy telepíteni kell? Ha ez is gondot okoz, akkor miért is akarsz Linuxot?

    "mer az office se pakolja át a menüsorokat"
    Hát menüsorokat éppen nem, max. elemeket, de 30-as IQ felett nagyon hamar megtalálja az ember, vagy ott a súgó. Én arról beszélek, hogy a felületek közötti eltérés lehet nagyon nagy, lehet tök más névvel teljesen máshol ugyanaz a funkció, vagy a franc tudja, lehet hogy nem is tudja ugyanazt. A KDE legendás a bonyolultságáról (igen, a testreszabhatóságáról...).

    Az XP-ről meg szép számmal váltottak 7-re, ahol meg tökmindegy, ott fut az MS Office 2007, ami gond nélkül megnyitja a fájlokat, ellenben egy 2 hónapos LO-val, aminél várni kell az új frissítéseket, hogy hátha megoldja ezt meg azt a kompatibilitási gondot.

    Arról meg inkább ne is beszéljünk, hogy "történelmi" adatok alapján mondanék bármit. 12.04-es verzió óta használok Ubuntut (13.04 óta csak virtuális gépen figyelem, hogy nem fejlődik, de addig egyedüli rendszer volt a gépemen), de használtam Mintet, SuSe-t, Puppy-t, meg többféle felületet ezeken (KDE, XFCE, LXDE, Unity).

    Porthoszx: Én is pont ezt kérdeztem, de erre nincs válasz. Vannak az ötletek meg elméletek, meg a szép jövőkép, de megoldási javaslat (ami működne is), az nincs.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #136 üzenetére

    "mert az egész világ egyenszilárdságúan beállt az ms mögé. erről szól az egész topic. a desktop szoftverek windowsosak, az átlag dolgozó windowsos, az it windowshoz ért"
    Erről van szó és ez tény, amin nem igazán lehet változtatni hosszú évek kialakult szokásait nézve, ezt kéne végre megérteni és felfogni. Lehet jót tenne, ha mki tudná másik rendszert, szoftvereit kezelni, v adott, eddig nem használt területeken csak azt használni, de ez nem így van és vsz továbbra sem lesz így, itt a pont.
    Illetve ennek az egésznek volt egy kezdete, folyamata, amíg eljutott oda, ahova. Már megbocsásson mki, de egy gyártónak is kell egy megfelelő stratégia, valag pénz, bizonyos húzások, h eljusson idáig, kiépítse a maga hálózatát, nem magától alakul így. Ha a másik fél, versenytárs, ezt nem tudta/ tudja megtenni, azért nehogy már csak az előzőt hibáztassuk mindenért, mert ez ugyanúgy a másik sara, alkalmatlansága is...

  • anulu

    félisten

    válasz bambano #139 üzenetére

    de a legismertebb desktopos gyártó (Canonical) is masszívan veszteséges. kíváncsi leszek a 2014-es számokra.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • #82729984

    törölt tag

    válasz bambano #137 üzenetére

    Tévedsz, eléggé konkrét autón tanitanak vezetni. 99%-ban balkormányos, kézi váltos autón.

    De te azt szeretnéd hogy ehelyett egy jobb kormányos automata váltos autón tanitsanak meg vezetni. Jah hogy amúgy a következő 50 évben nem fogsz ilyen autóban ülni magyarországon...

    (amúgy ez csak egy példa volt, kéretik nem részletekbe menni)

  • pigster

    senior tag

    válasz bambano #146 üzenetére

    Aki direkt félre akarja érteni, annak sikerül is.

    FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz bambano #146 üzenetére

    Na, akkor ne csak egy részét próbáljuk megérteni annak, amit írtam, hanem lássuk az összefüggéseket (mert ez sajnos nem nekem nem megy):

    "Amúgy a GIMP is ingyenes, tökéletes, fotórealisztikus rajzot lehet alkotni vele, meg fotókat manipulálni, mégis a méregdrága PS megy mindenhol. A munkáltató meg mondja, hogy otthon azt használsz amit akarsz, de itt PS van. Pont. Akkor melyiket jobb megtanulni?"
    Válaszod: "no, megint az ultimate érv, miszerint ember nem létezhet a földön ps nélkül..."
    Én: "Létezhet PS nélkül, de nézz szét bátran a komolyabb álláshirdetések körül, és csak PS-t fogsz látni."

    Most komolyan kezdjem el vastagon kiemelgetni, hogy mi mire vonatkozik, vagy most már menni fog? Arról ne is beszéljünk, hogy ahhoz tehetség kell, hogy ezt ráértsd a mosogatókra meg a könyvelőkre is akár. Ja, nem,csak valamibe kötelezően bele kell kötni.

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #139 üzenetére

    Lehet, h kéne, csak az a helyzet, h nem nagyon fog.
    Ki mást hibáztassunk, márpedig csak részben lehet a másik félre kenni a dolgot, az, h az open source megoldások nem elterjedtek el, negatív a megítélése stb., mégis kinek a hibája is egyúttal, ha nem a gyártóké?? Akiknek épp nincs elég pénze fejlesztésekre, marketingre, nem tudja magát megvetni egy adott piacon, az márpedig az ő saruk is nagyban. Ez szerintem nem vita tárgya. Más területeken is eltapossa az erős a gyengét, bevet bizonyos praktikákat, ez nem újdonság. Igen, ahhoz képest nem rossz eredményeket értek el, amivel meg is lehet elégedni és a kevésbé sikeres nemterjeszkedés miatt nem csak a másikat okolni.

    (#143) karak_22: DreamSparknál jogviszony megszűnése után, csak újratelepíteni, v másik gépre átvinni nem szabad tudtommal, de az egyszer "megvásárolt" termék lejárat után is tovább használható. És előbbi 2 pont utána is kivitelezhető, nem korlátoz rajta semmit.
    365 eleve más, gondolom kedvezőbb ár mellett, nem hiába esett erre a választás, a hatékonyabb ellenőrzés, kontrollálhatóság végett. :D

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #163 üzenetére

    Nem tudom, h én ülök-e fordítva, mert egyrészt szabad szoftvereknél látszik, h rövid távon, illetve ezidáig sem volt akkora értelme bizonyos területeken. Mármint kevés helyen használják és tudást csak arra építeni nem a legjobb döntés, /win/ win+linux már okosabb, kifizetődőbb sok helyen.
    Az, h egyes helyeken milyen erős, mennyire sokrétű az IT oktatás, szakirány függő is, akiknek eleve nincs szüksége mélyebb ismeretekre a későbbi munkájához, minek is tanuljon egyszerre 2-3 rendszert, mikor a legtöbb helyen bőven profitál annak az 1-nek az ismeretéből (?) Tornaóra, rendszeres mozgásra nevelés, meg legalább olyan fontos, mint a szakmai tárgyak.

    Neveléssel kapcsolatban ez jó döntés, meghagyni a választás lehetőségét, max esetleg finoman terelgetni, azt lehet. Gratula az eredményeihez, szép munka! Bár ez sokx hozzáállás, szorgalom kérdése és egyénfüggő, nem ki milyen OS-t szeret. Villamosmérnöki, mérnökinfó képzésben meg eleve jobban jelen van a Linux, tehát ott nyilván előnyére vált a korábban megszerzett tudás. De más mérnök ágaknál, mint gépész, mechatronika, jármű és társai már nem feltétlenül.

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz bambano #166 üzenetére

    Nem nekem futotta ennyire. A kerettanterv mindenkire vonatkozik.
    De ahelyett, hogy trollkodsz, inkább próbáld ki a gyakorlatban, és majd utána visszatérünk a témára.

  • adrian360

    őstag

    válasz bambano #166 üzenetére

    te akarod túlmagyarázni a netto bullshitedet. mert szerinted az windows a lovasszekér, a linux meg a bugatti veyron. nagyon menő a fiad, de Kiss Juliska a biológia szakon kurvára nem akar debian alatt szopni, neki bőven elég az hogy wordben otthon, és bent az egyetemen is ugyanazt meg tudja csinálni.

  • adrian360

    őstag

    válasz bambano #182 üzenetére

    "a világban működő összes számítástechnikai berendezés 80%-án linux fut.
    csak a desktop az, ahol a windows ennyire elnyomja." ez meg hogy jön ki ? ios + android + unix = linux esetben is igazi ferdítés ez 80%

  • #58000384

    törölt tag

    válasz bambano #182 üzenetére

    Sokat fejlődött sok disztró, ezt aláírom. Ubuntun már majdnem el is lehet felejteni a terminált (kivéve, ha olyan program kell, amiből kispórolták a grafikus felületet, pl. hőmérők, vagy éppen gond van, vagy a csomagkezelő nem listázza az alkalmazásokat, ilyesmi). Korábban írtam, hogy a mai napig figyelem az Ubuntut, és a többi disztró sem egészen ismeretlen, nem a hasamra ütöttem és fikáztam. Alapfeladatokra nem bonyolultabb (esetenként, felülettől függ), kivéve, ha a felrakott programnak nyoma veszik, de foglalja a helyet, és ki kéne gyomlálni valahogy. Na, azok a fájlok hol vannak, mik azok? Mert olyan is van, hogy még a terminál sem látja. Ez volt például egy rosszul sikerült LO telepítés.

    De egyébként mivel annyira kiokosítottál, hogy ne siklassam ki a topikot, akkor ezt a témát zárjuk is le. Köszi.
    Egyébként ez sem normális, görcsös harc valami ellen, amit még meg is értenék, ha hátrányt jelentene a felhasználóknak, mert szar a program. Szerintem nem hülyeség fizetni egy operációs rendszerért, amit sok évig használok, és ne akarjanak győzködni, hogy rosszul tudom, mi a jobb nekem. Persze lehet, hogy csak én vagyok így...

    King Unique: Kemény :D Akkor a Photoshop bajnokok gyártanak maguknak diákot, aztán ennyi? :D

    [ Szerkesztve ]

  • ericssonfan2

    tag

    válasz bambano #182 üzenetére

    mondja objektíven mindezt az, aki saját bevallása szerint nem hajlandó windowshoz nyúlni :C

    "A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz bambano #182 üzenetére

    Hol írtam én olyat, hogy bele kell nyugodni? Éppen a közoktatás tervezését ekéztem, hogy nincs elég óraszám. Csupán azt mondtam, hogy a fujj-fujj MS károgás nem megoldás a problémára. A te gyereked nem azért tudja olyan szinten használni a gépet, mert Linuxot használ, hanem azért, mert okosabb az átlagnál. Sajnos az átlagból van több.

    @spirit007
    Ott bukik el az érvelésed, hogy "infós generációt" emlegetsz, miközben a közoktatásról van szó. Feltételezed azt, hogy a gyerek meg akarja érteni a gép működését, pedig nem. A fb nyomkodás helyett még számtalan más értelmes dolgot is csinálhatna. Valószínűleg te is kirohannál a világból, ha elkezdenének neked biokémiát magyarázni, mint ahogy a gyerekek többsége is rosszul van a buborékrendezéstől.
    Igen, a világ abba az irányba tart, hogy előnybe kerül az, aki magasabb szinten tudja használni a számítógépet. A jelenlegi magyar oktatáspolitika viszont nem ad ehhez megfelelő eszközöket és forrásokat.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz bambano #210 üzenetére

    Ez jó! De mondtam én, hogy nincs ilyen hely? Meg hogy nem lehet fizetést kapni érte? A Linuxos szervereket nyilván működtetni is kell valakinek, aki nem lehet kutyaütő.

    De arról volt szó, hogy miért vagy miért nem éri meg lecserélni a vállalatoknak tömegesen (ezzel megdöntve az MS monopóliumát, ugye) ezeket a fizetős szoftvereket. Meg a kérdés, hogy miért áll hosszú évek óta 1%-on a részesedés, és miért mindig más a hibás?

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz bambano #267 üzenetére

    Nem, a probléma továbbra is az, hogy vallási vitát csinálsz a problémából, miközben soha nem tanítottál a közoktatásban, és nem tudod, hogy milyen körülmények vannak. És ne gyere a felsőoktatási tapasztalataiddal, mert a kettőnek semmi köze egymáshoz.

    Teljesen egyetértünk abban, hogy másra is lehetne költeni azt a pénzt. Abban is egyetértünk, hogy úgy kéne tanítani a gyereket, hogy ne okozzon neki problémát egy másik szoftverre való átállás. De ha holnaptól minden gépteremben kis pingvines oltár épülne a tábla mellett, az nem oldaná meg a problémát, mert a gyerek nem attól fogja jobban érteni az informatikát, hogy Linuxot használ, hanem attól, ha több ideje van gyakorolni, és ugyanazt a problémát több szempontból is meg tudja közelíteni. Ezen pedig nem segít az, hogy kicseréljük a Windowst Linuxra, mert attól nem lesz nagyobb az óraszám.

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #265 üzenetére

    És...ez, hogy jön most ide? Üzleti világban egyes gyártók, cégek néha felvásárolják a másikat különféle okokból, ez benne van. Csak ott a különbség, h egyik megfelelő tőke és döntések révén gyakrabban megteheti.

    Lehet egy kis gödörben benne "vannak", de legalább van megfelelő support, szoftveres és hardveres támogatottság stb. Meg lehet próbálni erővel kimászni, függetlenedni, csak épp az lesz a helyzet, h beleesnek egy másik gödörbe...Még, ha közhivatalokban menne is, de azt ugye nem gondolod komolyan, h speciális szoftvereket használó vállalatok, v akár oktatási intézmények, majd Virtualbox, Play On, Wine és társaival, meg semmire való, sehol nem elterjedt, v használatos nagy szabad alternatív programokkal fognak szórakozni...? :U
    És mivel sok helyütt, sokszor az állam is tesz rá (pl. nálunk), így előbbi helyeken sem terjedt el igazán és kérdés jövőben fog-e, mert lehet nem...?

    (#269) CPT.Pirk : de ha már a gyártó sem csinálja meg, akkor ki fogja, mjad magam nekiállok tákolni, v bízom benne más megtette helyettem, v nem? A lényegen nem változtat ez, mert sok olyan programot lehetne mondani, ami natívan nincs rá megcsinálva és nem feltétlenül használ mindegyik DirectX-et. Persze mókolni lehet felemás eredményekkel, de az, hogy gyártói oldalon sincsenek meg ezekre az adott rendszerre a telepítők, szoftverközpontban se, az azért lelomboz sokakat.

    (#268) Iscariah: hiába csűrüd, csavarod, attól még nem lesz több munkahely, ahol Linuxos gépeken kéne dolgozni, az lesz az első számú követelmény... ;)

    Nem azért írkáltok ti ide, v más hasonló MS topikba, mert annyira szíveteken viselitek a (Win) userek sorsát, hanem azért mert nem bírjátok elviselni, lenyelni a békát, h az imádott rendszer, szoftverei kevésbé sikeresek és bizonyos területeken nem kellenek senkinek. Csak éppen nem kéne ezzel offolni, hanem hoznátok létre logouton egy külön bejegyzést neki és ott elmélkednétek, szidnátok az MS-t. Mert itt erre senki nem kíváncsi és aki idetéved, kérdezni szeretne a 365 regisztrációjával kapcsolatban, csak összezavarjátok vele...de vsz nem fog nem élni a lehetőséggel. :DDD

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz bambano #280 üzenetére

    Szerintem én konkrét megoldási javaslatokat írtam ide többször is. Csak hogy ne kelljen visszaolvasnod:
    - Nagyobb óraszámra van szükség.
    - Normálisan felszerelt informatika termekre van szükség.
    - Képzettebb más szakos kollégákra van szükség, hogy tudjunk együttműködni.

    Tessék, nézd meg a jelenleg érvényes óraszámokat: https://docs.google.com/viewer?docex=1&url=http://kerettanterv.ofi.hu/03_melleklet_9-12/3.2.16_informat_9-12.doc

    Nálunk a legjobb eset az a tagozat, akik 4 évig heti 2 órában tanulják az informatikát. Nekik ezeket az óraszámokat 4-es szorzóval kell venni. Tehát elvileg az összes alkalmazói ismeretre van 120 órám. De ebben nem csak a komplett office van benne adatbáziskezeléssel együtt, hanem még weblap-, kép-, hang- és videószerkesztés is. A 120 tanóra heti 2 órával szűk 2 tanév. Ha mondjuk a hang- és videószerkesztést kihagyjuk a technikai felszereltség hiánya miatt, akkor is ~20 óra jut egy-egy témakörre. Nyilván lehet súlyozni, de most számoljunk ezzel a 20 órával. Kell legalább egy dolgozat, de jobb, ha kettő van. Kell néhány óra egyéni gyakorlás, amikor újat nem mutathatok, mert az eddig megtanultakat kell készség szintre fejleszteni. Marad mondjuk 15 órám arra, hogy bármi újat mutassak a diákoknak. És akkor még nem számoltunk azzal, hogy félévente legalább egy óra elmarad ilyen-olyan okokból. Mivel a heti 2 óra duplaóra, máris csak 13 órám van.
    És ez volt a legjobb eset. Van olyan (mezőgazdász) tagozat, ahol ugyanezt kellene megtanítanom egy évig heti 1, majd egy évig heti 2 órában. Az előző 4-es szorzóval szemben most másfeles szorzóról van szó. A teljes office témakörre jut 45(!!!) óra.

    Érted már, hogy mi a probléma? Teljesen mindegy, hogy milyen szoftvert használunk addig, amíg nincs elég idő a tanulásra. Igen, kiszórunk tízmilliárdokat az ablakon évente, amit lehetne másra is költeni. De ez a problémának csak egy egészen kicsi szelete. És nem mondhatod azt, hogy legalább ezt meg kéne lépni, ha érdemi változások nem is történnek, mert egy ilyen váltás rengeteg problémát generálna sok éven keresztül.
    Az a tetszőleges szakközépiskolás diák, aki nem MSO-n tanulna, úgy lépne ki az iskolából, hogy hátrányban van azokkal, akik néhány évvel korábban végeztek, mert a munkahelyen, ha számítógép elé kell ülni, MSO-t kell használni. És ez a gyerek nem fogja magát egyedül továbbképezni, mert őt nem a számítástechnika érdekli, hanem valami egészen más.
    De nem kell a munkahelyig se menni. Azt a sok éve a pályán lévő magyar- meg töritanárt, aki nagynehezen megtanulta alapszinten kattintgatni a Wordöt, szintén át kéne képezni, hogy egyáltalán el tudja olvasni a diák LO-ban vagy akármi másban írt beadandóját.

    Az MS pénzelését csak akkor szabad abbahagyni, ha már kineveltünk legalább egy olyan generációt, aki érti is, hogy mit csinál a számítógépen, nem csak kattintgat. Ahhoz pedig a fenti feltételeknek kell előbb teljesülni.

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz bambano #289 üzenetére

    Rendszeresen járok továbbképzésre, pont a múlt héten voltam legutóbb. Linuxosra majd akkor megyek, ha lesz rá esély, hogy Linuxot tudjak tanítani. Addig teljesen felesleges és időpazarlás.

    Neked viszont hiába beszél az ember, mert csak okoskodsz úgy, hogy egy órát nem tartottál még meg egy random középiskolában. Fogalmad sincs a valós viszonyokról, csak annyira rühelled a MS-ot, hogy bármit beáldoznál azért, hogy csökkenjen a piaci részesedésük.
    Gyanítom, hogy te lennél a legjobban felháborodva, ha a te gyereked kerülne hátrányba a munkaerőpiacon egy elhanyagolható méretű, de annál hangosabb csoport mániája miatt.

  • Egon

    nagyúr

    válasz bambano #262 üzenetére

    amely költséghányadosban jelentős torzítást okoz, hogy gyakorlatilag mindenki azt hiszi, ért a windowshoz, tehát a windows betanulási költségeit, bevezetési költségeit nullának tekintik

    Működő cégekről beszéltem (elsősorban). Ott pontosan nulla a Win betanulási költség, hiszen arra van szakija. Linuxra nincs. Két lehetősége van: kiképezteti az embereit (pénz), vagy vesz fel Linuxos szakit (nincs elég a piacon, ami felhajtaná a bérüket - > pénz).

    Két választási lehetőség van: örökre maradsz a gödörben és fizeted tovább az ms adót, vagy egyszer végre lenyeled a békát és a költségeket, és megszabadulsz az egésztől. Egyértelmű, hogy melyik az olcsóbb hosszú távon.

    Az állami költségvetés éves, ezért abból kell kijönni. 10+ éves megtérülési hányaddal elég nehéz játszani. Kicsit hasonlít a helyzet az ecceri kisfizetésű pógár helyzetéhez: hiába tudja, hogy arányaiban olcsóbb lenne nagy kiszerelésben vásárolni pl. mosóport: mivel a havi pénzből alig jön ki, a kicsi kiszerelést fogja megvenni havonta...

    Szerk.: én csak arra akartam utalni, hogy nem olyan egyszerű a helyzet, mint azt egyes Linuxfanok elképzelik... Az oktatást is lassan, apránként lehetne (kellene) megváltoztatni.

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz bambano #310 üzenetére

    Már fentebb is írtam, hogy (első lépésben) azt tudnám elképzelni, hogy az oktatási idő 10%-ban tanítsák az alternatívát (bár talán jobb lenne 10%-kal emelni az óraszámot, és így cca. 20%-ban valamelyik elterjedtebb disztrót és LO-t oktatni. Jut eszembe: ahogy valaki korábban említette, a sok variáns sem könnyíti meg a Linux helyzetét ezen a téren. Nehéz eldönteni, hogy melyiket is kellene oktatási célra felhasználni).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • |DavidWoody|

    tag

    válasz bambano #262 üzenetére

    Szoval az Ms termekek a godor alja , ha kimaszok a godorbol akkor pedig jon az isteni megvaltas , az LO ?

    Nincs tobb kerdesem.

    -woody-

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #336 üzenetére

    De azért célozgattál rá, h pl. Linuxra ingyenes az Office, Windowsra mért nem? De hisz mostantól arra is kis túlzással.
    Akkor állná meg a helyét, ha a helyettesítő termék is olyan színvonalú szolgáltatást kínálni, v tudná normálisan helyettesíteni, de ez az, h sok helyütt nem tudja...
    Lehet kicsit elragadtattam magam az igaz, de az a szurkálódás, célozgatások, mocskolódás, amit ti minden ilyen topikban leműveltek, h gyakorlatilag nem is vagytok érintettek az adott témában az sokaknál kiveri a biztosítékot és vérlázító, már elnézést. A Gimp-nek nincs is ára, Photoshopnak & Illustratornak meg teljes értékű alternatíva és, aki ilyen területen dolgozik, az alap, h ki fogja érteni fizetni a pénzt. De otthonra is inkább ezt rakja fel egy réteg, még ha virágbolti, akkor is.
    Nem is LaTex-et mondtam, arról én is tudom, h elit, de ahhoz user is kell, aki tudja kezelni. Viszont egy Libre se annak, se a másiknak nem igazi versenytársa. De LaTex-hez se adnak ám online hozzáférést, 1 TB tárhelyet, ami most már nem is annyi, hanem aszem korlátlan.
    "Ez" nem paronoia, ezt nem próbáld tagadni te se, h van egy ilyen burkolt célja is a dolognak, mert van.
    Utálatra talán a felhozott dolgok, indokok nem igazak, ezt se sumákold el, mert gondolom, h csípi sokak szemét és nem könnyű megemészteni. :U Közpénz...olcsó mellébeszélés, most is full ingyen adják, de ha más esetekben abból is megy egy része, téged az mit zavar, úgyse használod, illetve elköltik adott esetben másra, v megy a zsebekbe? :P
    Egy olyannal, aki saját bevallása szerint sem használ Windowst, hát még MS Office-t, nem fogok itt különféle zavaros dolgairól pluszba elmélkedni, mert se a topikhoz nem tesz hozzá, se az itt lévők többségét nem érdekli...mármint aki használja, hír hallatán használni akarja is a szoftvert és nem csak trollkodni jár ide.
    Amúgy megfigyeltem, h nem csak MS, de más topikokban is szeretsz mindig elkanyarodni az eredeti témától is teljesen, ha már kifogytak az érvek. Számtalan userrel volt és van itt fórumon vitád rengeteg topikban és nagyon, de nagyon sokan nem értettek veled egyet és támadják a gondolataidat...talán nem véletlenül, ezen kéne elgondolkozni... :U :DDD Egy ilyennel én se, akinek gondolatait a fanatizmusa ennyire elhomályosítja... + látom sok esetben a topik címét, témáját sem sikerül értelmezni, ez nem anit MS/ MSO, meg nem Linux és nem is Libre topik, csak a miheztartás végett, ha a tényleges témához normálisan nem sikerül hozzászólni. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #338 üzenetére

    Dehogynem, ezt kár tagadnod. Mi sem bizonyítja jobban, h nem tudsz elmenni egy ilyen topik mellett sem, és ha vki leírja a tényeket, h neki ez személy szerint jó, v a hiányosságai miatt nem használja a másikat, akkor ugrotok rá és jön a szurkálódás. Szal de,de... :K
    Na meg az is érdekes, h záporoznak itt a nagy okoskodó hsz-ek, de mikor vki épp a termékkel, regisztrációval kapcsolatban akarna kérdezni, mert éppen azért jött ide, jogosan ebbe a topikba, akkor meglátja a sok szenny hsz-t és elszörnyülködik. Persze ilyenkor válaszra se méltatja egyikőtök se, mert olyan téren már nem nagyon tudtok hozzászólni...
    Most speciel ingyenes, nem fizet érte állam. Korábban belekerült x milliárdba, na és? Azokat a pénzeket mindig elköltik vmire, ha nem ingyen Office-ra, akkor "másra", úgy, h te nem látsz belőle semmit és terheid sem fognak csökkenni. Nem vagy gazdasági elemző, h ezt feszegesd, nem vagy miniszter se, h döntsél róla, ha nem tetszik, lehet transzparansekkel felvonulni és tüntetni.... Illetve itt az a különbség, h legalább annyi értelme van, mikor elérhetővé tesznek egy ilyen szükséges és a többinél minőségibb szoftvert, h ennek ismeretével később sok területen profitálhat a gyerek, leendő munkavállaló, mivel legtöbb helyen ezt használják. Míg a másikkal, amit alig használnak, azzal nem nagyon, v csak és kizárólag speciális területeken. Továbbá ingyen Office 365 és MSDNAA lehetőségnek is sok diák/ hallgató/ család örül és él is vele, ha teheti. Te erővel el akarnád tőlük venni ezt a lehetőséget is, h használjanak több esetben "noname", fapados rendszereket és szoftvereket helyette, mikor iskola, munkahely, mki a másikat követeli meg. Ezzel a húzással éppen a warezolásba kergetnéd még jobban bele őket, mert open alternatívákat sokan letojják, v nem felel meg neki épp a tanulmányaihoz és inkább raknak fel virágboltit, ez is minősíti mennire jó alternatívák. :U

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz bambano #394 üzenetére

    LOL - amikor a szakmai vita utolsó morzsái is leesnek az asztalról. :DDD :C

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák