Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz b. #7 üzenetére

    "ma már szinte minden számítógéphez kötődő munkahelynél alapkövetelmény az office, excel ismerete.": ez igaz. ezért is kellene nagyon sürgősen változtatni a dolgokon.

    az ms ezen húzása kb. az a szint, mikor a dealer az első 1-2 pakkot ingyen adja. ami addiktív...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz b. #18 üzenetére

    arra, hogy mivel az ms bevásárolta magát az iskolákba, ezért az emberek teljesen ms függővé válnak.
    ennek következtében a munkahelyek is rá vannak kényszerülve, hogy az ms-től vegyék a szoftvereket, ott viszont annyit kér érte, amennyit nem szégyell. és az ms piszkosul nem szégyellős.

    de nézz szét a neten, mit jelent a vendor lock-in.

    (#20) gyurkikrisz: nem, nem találtam fogást egy pozitív híren, mivel ez egy negatív hír.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz b. #25 üzenetére

    "a ezek a diákok megtanulnak mondjuk open Office-t használni, vagy mondjuk Libret utána mihez kezdenek egy Ms Office-szal?": kit érdekel? egyrészt a kormányzattal is illene nyílt formátumokkal kommunikálni, tehát ha ott fent tartanák a szavukat, már régen nem az lenne a probléma, hogy amit az államigazgatásnak kell küldeni, az lo-ban szétesik, hanem az, hogy mso-ban szétesik.

    másrészt ugye két eset van:
    - ms vendor lock in van, akkor a munkahelyed ms cuccokat kénytelen venni, hogy dolgozni tudj
    - linux vendor lock in van, akkor a munkahelyed linux cuccokat kénytelen venni, hogy dolgozni tudj.
    oh wait, mennyi is a linux?

    "Milyen gáz lenne ha mondjuk az ország egyik felében informatikán OpenOffice-t tanulnának, a másik felében pedig libret nem?": tényleg, milyen gáz, hogy hivatalosan lehet érettségizni linuxon...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #26 üzenetére

    mifelénk előbb oktattak autocadet unixon, mint windowson...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Zotya84 #30 üzenetére

    anno én is tettem ki egy linuxos pc-t a sok windowsos közé. csak azelőtt volt tömeg, mert az mindig működött. a windowsos gépek mindig keheltek valamin...

    (#31) b.: "Ugyan már azt kell tanulniuk ami a mai világban a legelterjedtebb, amit használnia kell az életben egy munkahelyen.": ezt bizonyos fokig el tudom fogadni, de valójában azt is kell tanulniuk, ami később jöhet. nem csak a mára, a jövőre is fel kell őket készíteni. és ha nem készíted fel őket másra, csak a windowsra, akkor amíg világ a világ, a munkahelyek mindig rá lesznek kényszerítve a windowsra. na ez a vendor lock-in.

    (#32) King Unique: ahol én utoljára komolyabb tervező cuccot láttam (nem mostanában volt, ez tény), ott solaris volt alatta...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #32 üzenetére

    "Amit persze ők nem fognak elismerni sose...inkább a szokásos MS ekézés megy 1000-el minden ilyen topikban, ami már kicsit fárasztó.": neked tényleg nem tűnik fel, hogy közgazdaságilag mekkora egetverő baromság, hogy kifizetünk egy csomó pénzt azért, hogy később még több pénzt fizethessünk?

    szerintem az lenne a helyes, ha a kormány megállapodna az ms-sel, hogy ennek a szolgáltatásnak mi a valódi tco-ja, és azt lerendeznék. tehát nem a szoftver díját vennénk, hanem a birtoklás teljes költségét. és akkor mondjuk nem 25 milliárd lenne a számla, hanem mondjuk 80 milliárd, és azt az ms fizetné a kormánynak.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #46 üzenetére

    no, megint az ultimate érv, miszerint ember nem létezhet a földön ps nélkül...

    a világ nem így működik. a világ úgy működik, hogy amikor eldönti egy főnök (legalábbis, amelyik ért hozzá), hogy idehoz egy melót, akkor szétnéz, hogy milyen körülményekre számíthat. van-e szállítási lehetőség, autópálya vagy vasút, milyen a szabályozási környezet, mekkora papírhalmazzal kell kínlódni és milyen munkavállalókat kaphat.

    tehát a gyár vagy iroda telepítéséhez egy nagyon fontos tervezési tényező, hogy milyen munkaerőre számíthat. Ha azt látja, hogy itt csak a windowst ismerik, akkor felrak még egy sort a pénzügyi tervbe egy jó nagy számmal a végén. Ha azt látná, hogy linuxot is ismerik, akkor oda két számjeggyel rövidebb számot írhatna.

    egy állítást fogadjunk el bizonyítás nélkül: a főnökök legjobban a platformváltástól félnek és ez a legdrágább dolog, amit meg lehet csinálni. következmény: ha windowsos embert kap a piacon, akkor beletörődik, hogy nem tud változtatni, hiába drágább a windows.

    ezért kellene rendesen oktatni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz ericssonfan2 #51 üzenetére

    milyen átállás/betanítás költség? látom, pont a lényeget nem fogtad fel.
    ha az iskolában tanítanának linuxot, akkor a betanítás költsége nulla lenne, mert már ismerik. így, hogy az ms beette magát az iskolába, így valóban egetverő az átállás költsége. pontosan ezért pofázok ellene.

    "Ráadásul vállalati/állami szektorban (azaz komoly helyeken) profi szoftver kell --> MS Office.": bírom a vicces embereket... az mso mint profi szoftver... eddig csak annyiszor hagyott cserben, ahányszor megpróbáltam komolyan használni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #52 üzenetére

    "AKi tudja MSO-t kezelni, az azért kis ismerkedés után egy LO, WPS-ben is elboldogul.": remek. ez fordítva is igaz. tehát felesleges mso-ra kazal pénzt kiadni, jó lesz oda az lo is.

    beadandót egyébként is pdf-ben ad be az ember. más kérdés, hogy beadandót nem érdemes office-ben írni, arra nagyságrendekkel jobb program is van.

    (#54) gyurkikrisz. "Az a plusz két nulla simán ottmaradhat, csak nem pénzben, hanem szívásban fog kifejeződni": oohhh, mert a windows userek élete csupa halleluja és fáklyásmenet, rózsaszín szivárványok előtt röpködő színes pillangók... rotfl, hát persze...

    (#57) karak_22: "Létezhet PS nélkül, de nézz szét bátran a komolyabb álláshirdetések körül, és csak PS-t fogsz látni.": hát persze, minden álláshoz kell a ps... mondjam ki, hogy ez marhaság, vagy magadtól is rájössz, hogy milyen túlzó általánosításba estél? igen, elfogadom, A GRAFIKUSOK számára létszükséglet a ps. Vajon minden komoly (jelentsen itt bármit is ez a jelző) állás kötelezően grafikusoknak szól, vagy azért akad másfajta it-s munka is a világon? jó hogy szólsz, megnézem már, hogy tudom-e a kábelmodemes fejállomásaimat menedzselni ps nélkül, nagyon belémverted az ideget...

    "Arra nem adtál választ, hogy miként lehetne változtatni a dolgokon, illetve az oktatásban hogyan lehetne megoldani, hogy amit tanítanak, azzal mindenféle szoftvert használni tudjanak,": de, adtam rá választ. tanítsanak linuxon. legyen az oktatásban minden libreoffice. akkor nem esik szét a dokumentum, stb.

    "Egyébként mi van, ha a főnöknek eszébe sem jut változtatni, mert ami van, az bevált, és ki tudja fizetni a gépeken a licenceket 8-10 évente?": a vállalatok elsődleges célja a folyamatos költségoptimalizálás. majd egyszer rájuk fog szólni valaki (tipikusan: tulajdonos), hogy nem jó az úgy.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz gyurkikrisz #59 üzenetére

    az összes dokumentumomat, ami komolyabb volt egy három soros levélnél, latexben írtam.
    eddig akárhányszor kellett diplomamunkát írnom, vagy komolyabb dokumentációt, vagy szétküldeni több embernek véleményezésre valamit, az vagy jól működött, mert latexben írtam, vagy szétszállt az egész, mert mso-ban.

    többször előfordult, hogy megpróbáltam mso-n, összeborult az egész a fenébe, majd áttértem latexre, mert az mindig pontosan azt csinálja, amit mondok neki.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz b. #66 üzenetére

    én meg peches akkor...
    hirtelen három példa:
    - az mso tud olyat (vagy legalábbis amikor kellett volna, akkor tudott), hogy egy vezérdokumentumot szétküldesz véleményezésre úgy, hogy bekapcsolod a track changest. Amikor visszajön mindenkitől, akkor egy dokumentumban összeszedi az összes példányban elkövetett változtatási javaslatot, és egy klikkeléssel ki tudod választani, hogy melyik módosítást fogadod el a sok közül. na ez nem működött, amikor használni akartuk.
    - az mso-ban próbálj meg többszörösen egymásba ágyazott listákat csinálni. nekem sose sikerült.
    - próbálj meg egy hosszabb dokumentumot összerakni, mondjuk 125+ oldalast, ahol egy csomó előre-hátra hivatkozás és hasonlók vannak, esetleg automatikus irodalomjegyzékkel, stb. stb. nekem sose sikerült.

    "a Libre még jobb is mint az Office, mert ezt te is tudod hogy nem igaz...": nem kell, hogy az lo jobb legyen, mint az mso. ha az lo van kiszögellve de facto szabványnak, akkor rögtön kompatibilis lesz, az mso meg nem. az objektív tény, hogy a kettő nem egyforma, az már, hogy melyik inkompatibilis a másikkal, csak nézőpont kérdése.

    franc se lázad az mso ellen, hogy itt éjjel pár hsz-t elpazarolunk rá, az nem lázadás. egyébként meg nem használom, szerencsére a melóban is tökéletesen elvagyok latexhel. max. az zavar, hogy az adó rossz helyre megy.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #67 üzenetére

    "Jobban megéri olcsóbb munkaerőt alkalmazni, akinek megtanították az Office 2013-mat, meg a Win7-et, mint keresgélni valakit, aki tudja használni a Linuxot meg a programjait": látom, neked se ment át, hogy pontosan erről szól ez a thread. hogy most jobban megéri, és ezen változtatni kellene, ha jót akarunk magunknak.

    ha oktatnának linuxot, akkor nem kellene keresgélni azt, aki tudja használni.

    a menüs linuxok eléggé egyformák. ha meg nem, nem gond, ha kimarad a szórásból. persze ezt is el lehetne intézni egy mondattal: van desktop felületre szabvány, oktassák azt. CDE-nek hívják.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz ericssonfan2 #71 üzenetére

    ja, fragmentált linux. van kettes gnóm, hármas gnóm meg kde, ezzel kb. a népszerűbb linux disztrók 98%-át le is fedted. ehhez képest van xp, vista, w7, meg a csempegyár, meg a "már mi sem merjük kiadni" verzió, meg jön a 10-es.

    Ha szerinted linuxra átállni bonyolult meg drága, akkor mit szólsz ahhoz, amikor kirúgták a windows userek alól a startmenüt és kicsempézték az irodádat? ha ez nem fragmentáció meg költség, akkor mi az? és akkor aki átszokott nagynehezen w8-ra, az alól most meg kirúgják a csempét? lol, ez ám a stabil, nem fragmentált rendszer, amire üzletmenetet lehet építeni... hogy a ballmer egyik nap bal lábbal kell fel, és akkor legyen csempe... meg az office is hirtelen elkezdte átpakolgatni a menüjeit, utána meg gumiszalag lett belőle, majd az egész kóceráj megszökött a gépedről és felmászott a felhőbe?? ezek milyen stabil, nem fragmentált megoldások?

    egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy a windows platform tanulási igénye alacsonyabb, mint a linuxé.

    "Mikor tudna ahhoz hasonló supportot adni egy "free" megoldás?": ez is egy ultimate szokás a winfanoknál, hogy minden olyan érv lepereg róluk, ami nem az ő elméletüket támasztja alá. ásítóan unalmas, hogy mindig el kell mondani, hogy nagy cégektől ugyanolyan supportot vehetsz linuxra, ha akarsz, mint windowsra, vagy jobbat, mert itt nem rúgják szét a hálózatodat pöcskedden az autoupdate-tel... windowshoz is van support ingyen is, meg pénzért is, linuxhoz is van.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #77 üzenetére

    fogjátok már fel végre, hogy ez a topic pontosan arról szól, hogy ennek változnia kellene!
    "De nem oktatnak Linuxot, a világban nem futkároznak az utcán azok, akik alapjaiban értik a működését és még mellé a Libreoffice-t is a kisujjukból tudják,...": így van. senki sem állította, hogy ez másképp van JELENLEG. Azt állítottam, hogy ez így rossz.

    És ahhoz, hogy 10-15 év múlva másképp legyen, ahhoz már most változtatni kellene az oktatáson. fel kellene nőnie egy generációnak, aki már kiszakadt az ms vendor lock-in-ből. erről szól ez az egész vita. de nem, ti csak hajtjátok a hülyeséget, a photoshoppal az élen, mint a süketek szakszervezete. A valóság ezzel szemben az, akármennyire is erőlteted az ellenkezőjét, hogy a munkahelyek elsöprő többségén nem grafikus munka folyik. következésképp nem kell ps rá.

    "A másik a konzisztencia hiánya.": höhö, a linux nem konzisztens? ezt is csak olyan mondja, aki egyrészt nem ért hozzá, másrészt nem tudja, hogy milyen az, amikor a windowst konzisztensnek hiszik. van egy remek ppt a neten, majd megkeresem, ha lesz kedvem, amiben leírták, hogy mekkora meló volt megoldani, hogy minden .net verzió rendesen működjön minden windowson. több, mint száz féle windowst számoltak össze, nem olyan nagy dolog az, hiszen konzisztensek...

    "És megint a támogatás: én nem alapoznám a vállalatomat olyan szoftverekre, amiket az emberek a szabadidejükben fejlesztenek,": most nem mennék bele abba, hogy valóban emberek szabad idejükben fejlesztik-e még a linuxot vagy nem. nagyon rohadtul rég volt az, amikor a linux ezen a szinten állt. a linux lényeges részeit már régen redhat, ibm, hp, oracle és microsoft alkalmazottak fejlesztik, vagy ezen cégek által versenyproblémák elkerülése céljából összedobott cégek, alapítványok.

    hogy te mire alapozod a vállalatodat, magánügy. ha ezzel a kijelentéseddel azt akartad sugallni, hogy a linux nem alkalmas arra, hogy nagy cégek alapozzanak rá, akkor nagyon nem jól gondolod, rakás cég alapoz rá, olyanok, mint oracle, sap, ibm, google, facebook, nasdaq. Annyira alapoznak rá, hogy az ms kénytelen volt megcsinálni a linux azure portját. nyilván az ms rosszul tudja, hogy ezt az ellenségét kénytelen támogatni. ja, meg android. van linuxhoz support. nem írom le mégegyszer. jó lenne, ha nem kellene többször leírnom.

    "Ehelyett ott a jelenleg mindennek megfelelő MS a folyamatos és megbízható támogatásával.": haha. ez volt a topic eddigi legjobb poénja.

    "Nem egyformák a felületek, sokszor tök más néven vannak dolgok, de legfőképpen más helyen.": mer az office se pakolja át a menüsorokat, ja. oh wait...

    "Az meg a másik, hogy ha nincs semmilyen office telepítve, akkor a tárolóból le lehet szedni a 4 hónappal korábbi kiadást (Ubuntun sem a legfrissebb soha), ami esetleg angol nyelvű is": először is nézzük már meg, hogy ha berakom a windows telepítőt, kiválasztom az alapértelmezetten ajánlott installt, akkor ott pontosan milyen ofiszod települ? notepad? egyáltalán levelező lesz benne? ugyanez egy normális, elterjedtebb linux disztrónál hogy is van? azzal meg, hogy egy 4 hónapos verziót telepít fel a linux, elég nehéz vitatkozni annak ismeretében, hogy az xp-t az ms nem bírja kiirtani a netről (értsd: a cégek zöme nem hajszolja a verziószámokat).

    "Sokat kell még változni a Linuxnak, meg főleg az egész eszmén kéne": nem, a linuxnak nem kell változnia. Nektek kellene változnotok, hogy friss, valós információ alapján álljatok le vitatkozni a linuxról, ne tévhitek és történelmi adatok alapján.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz dragoners #82 üzenetére

    "Az informatikai érettségi feladatok nagy részét MS Office -ra írják ": tévedés, az érettségire jelentkezéskor meg kell adnod, hogy min akarsz érettségizni és olyan környezetet kapsz.

    "hogy az iskolának egy petákjába nem került (mégis miből?).": mi fizettük ki neked.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz malnabokor #88 üzenetére

    "De mi van, ha pl. nekem teljesen megfelel a jelenlegi állás?": elhiszem, hogy megfelel, hogy más fizeti a cehhedet.

    "Az a generáció vagyok, akinek a ribon menü sokkal jobban tetszik": ezzel semmi gond, ezt azért hoztam fel, mert azt mondták, hogy a linux ilyenolyan, de a windows milyen stabil. hát nem.

    "És ez furcsán fog hangzani, de nekem magánvéleményem, hogy ne terjedjen a linux (és társai) felhasználói körökben, mert telefonos világban azt utálom a legjobban, hogy ez az app erre van meg az arra,": tehát ne terjedjen a linux telefonos körökben? szerinted mi fut a telefonok 80%-án? igen, megnyugodhatsz. linux. jóreggelt.

    "Ha valamilyen csoda folytán terjedne a linux,": ha nem lenne desktopra linux, úgy elszálltak volna a windows árak, hogy nem tudnád megfizetni.

    "Amúgy a kolléga szerintem a PS használatát egyből a grafikusi állásajánlatok körére értette, nem a takarító/mosogatóra": lefordítom ezt a mondatodat: fogalmam sincs, mit írtak, de válaszolok rá.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz anulu #93 üzenetére

    wordpad hozza az lo szintjét... ebben van egy kis eufémizmus...
    van olyan irodai programcsomag, ami AZ irodai programcsomag, a libreoffice. ennek oktatását nem akadályozza, hogy van másik 2-3 is, nem telepíted fel, oszt jónapot.

    redhates szerver árajánlatot láttam, mindenki döntse el, hogy sok-e vagy sem. nekem nincs rá szükségem. ha összevetem a microsoftos árakkal, első ránézésre az ms árai alacsonyabbak, de itt is a részletekben lakozik az ördög. az ms-nél cal van, vagyis minden usernek és minden eszköznek, amelyik hozzáfér a szerverhez, licenszet kell venni. ezzel kapcsolatban azt nem értem, hogy miért is kell licensz a kliensre, ha megvettem a klienst, másrészt majd milyen frankó dolog lesz ez a perkapcsolat licensz, mikor az iot beleborul a köztudatba... úgyhogy azt látom, hogy az ms alacsonyabb árszintről indul és villámgyorsan mocskos drágává válik. majdnem annyira ültem földre tőle, mint az ms áraktól...

    desktopos árajánlatot még nem kértem, nem is érdekelt a téma, egyrészt mert nem sok linuxos desktopot használnak, másrészt mert adok én desktop supportot, minek fizetne másnak.

    (#94) anulu: hálózat szétrúgás alatt nem azt értettem, hogy kisámfázzák a hálózatot, mert azt lehet kezelni. hanem azt, hogy kiadják pöccskeddre a pecset reggel, délben meg szólnak, hogy bocs, vissza az egész, és ha közben felraktad már (vagy felrakta az automata update), akkor azok a gépek nem bootolnak vagy egyéb mágikus csodát művelnek. a hálózatodat, mint használható szolgáltatáscsomagot rúgják szét.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #102 üzenetére

    "A példa helyes, másodszor is az volt, erre nem tudsz semmit érvelni és belekötsz megint abba, hogy a PS a grafikusoknak van": miért, a ps nem a grafikusoknak van? elmondom, mibe kötöttem bele: kevered az egzisztenciális és az univerzális kvantort és/vagy nem tudod leírni, amit gondolsz, úgy, hogy más is ugyanazt értse belőle.

    "Értsd már meg, hogy ami eddig működött, amit megtanultak az alkalmazottak, amire az egész rendszer épül, azt nem fogják a kísérletezés kedvéért egy ingyenes akármire cserélni,": és miért nem fogják lecserélni? mert az egész világ egyenszilárdságúan beállt az ms mögé. erről szól az egész topic. a desktop szoftverek windowsosak, az átlag dolgozó windowsos, az it windowshoz ért, stb. Gatya meg olyan széles mosollyal röhög a markába, hogy azt elképzelni sem tudod, és amikor meglátja a negyedéves mérleget, akkor ez átmegy fokozhatatlan könnyesre röhögésbe. Ott röhög, hogy majd' megszakad azon, hogy látja a vendor lock-in pénzügyi eredményét, gyakorlatilag adó jelleggel fizet mindenki az ms-nek, és azt is látja, hogy ez még jóóó sokáig így marad, mert a következő generációt is sikerül beterelni az ms karámba.

    Te meg azt nem látod, hogy elbeszélünk egymás mellett. Én csak minimálisan vitatkozom minden olyan kijelentéssel, ami arról szól, hogy most mi van. Igen, az van (többnyire), amit leírtál. Én arról vitatkozom, hogy ezen hogy lehetne változtatni. A franc se akarja állandóan fizetni az ms adót. És ezen úgy lehet változtatni, hogy felmenő rendszerben megtörjük az egy-gyártó mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen... helyzetet.

    egyébként meg: blablabla... olyan embernek magyarázod, hogy nem lehet linuxot használni, aki elérte már, hogy cég linuxot használjon. Desktopra is. és nincs belőle semmi baj, pontosabban: mióta linuxot hasznának, azóta semmi baj sincs.

    "Az alkalmazottnak az is elég, ha új a felület, vagy valamiért a terminált kell megnyitni, ami jelenleg a szarul frissített tárolók vagy egyéb hiányosságok miatt elkerülhetetlen.": súlyos tévedésben vagy, nagyvállalati környezetben alkalmazott nem piszkál tárolókat, terminált, stb. egyrészt nincs hozzá joga, másrészt a felügyeleti rendszer riasztaná az adminokat, akik levernék a derekát, ha egy gondosan összeállított rendszerbe belerondítana. de ez nem linux specialitás, a windows adminok is harapnak, ha júzer belebarmol a rendszerbe. tehát nincs olyan, hogy elrontott amd driver, nincs olyan, hogy nem indul, nincs olyan, hogy az alkalmazott nem tudja telepíteni, stb.

    "de megoldási javaslat (ami működne is), az nincs.": valójában millió javaslat volt már, csak a winfanok féltik az állásukat, így figyelembe sem veszik semmilyen szinten.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz anulu #96 üzenetére

    "mondom, nem vagyok expert ebben a kérdésben, de ezt nem tartom valószínűnek.": tudod, én már csak olyan hülye vagyok, hogy beírom a gugliba (lol:P) és utána elolvasom a webet. elhiheted, én még annyira sem vagyok expert ms licenszelés ügyben, mert ördögnek a szenteltvíz nálam, tehát ha valamit is írtam, azt hivatalos weben fellelhető infók alapján írtam. de itt van, ismét kikerestem: "CALs are required for every user or device accessing a server. "

    (#98) Porthoszx: az autós példád tök jó, csak pont nem téged igazol, hanem az eredeti véleményt. Kreszt sem konkrét autón tanulsz, vezetési ismereteket sem konkrét autóra kapsz, hanem autóra. Én ladán tanultam és azzal a jogsival vezethetek opelt is. persze ezt pont a buta amcsiknak nehéz lesz elmagyarázni, ahol külön kell vizsgázni kéziváltós autóra, mert az alap vizsga csak automatára jó...

    Mondok egy rossz példát is: van, ahol úgy tanítanak informatikát, hogy dolgozatra be kell magolni a word menüjét, a menü tételeket és azok sorrendjét is.

    (#109) pigster: pl. vehetnél rendszertámogatást az ulx-től.

    (#123) karak_22: "végül kézzel kellett parancsokat beírnom egy fájlba a netről. Ilyen Windowson nincs": tehát nincs olyan windowson, hogy kézzel kell valamit barkácsolni? nincs olyan soha, hogy a neten kell megkeresd, hogy regedittel mit kell belebarkácsolni vagy kitörölni a registryből? és nincsenek hiperszuper toolok se a telerámolt registry takarítására?? ahha, én meg katolikus szent vagyok...

    (#125) adrian360: "És a linux nem azért nem terjedt el mert új, évek óta stagnál a terjedése": a linux azért nem terjedt el, mert az elmúlt 20 évben hasonló praktikákkal küzdött ellene az ms és a desktopon sikerült megvédenie a saját oprendszerét. telefonon meg nem. szerencsére.

    "amit mi használuk könyvelő szoftver windowsos, 10-15 évnyi anyag van learchiválva benne, mi az istennek váltsunk másik platformra.": amit mi használunk, integrált könyvviteli és provisioning rendszert, az meg linuxos. minek váltanánk más platformra?

    (#130) karak_22: "a fizetős szoftver az ki lett-e fizetve, vagy sumákolnak. Ez más tészta.": egyáltalán nem más tészta, mert ha komolyan vennék a szoftverlopást, hirtelen nagyon sok linux kerülne a desktopokra.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #138 üzenetére

    "amin nem igazán lehet változtatni": de, lehet, és kell is.

    ja, nehogy már a linuxosokat hibáztassuk azért, mert nem követték az ms piacellenes stratégiáját. az ms nem azért lett piacvezető, mert olyan nagy durranás dolgokat talált fel, hanem azért, mert mocsok módon csinálta az üzletet. nem is tudom, volt-e egyáltalán valami fontos, amit ők találtak fel. gyakorlatilag mindennel azt csinálták, hogy meglátták, lenyúlták, kicsit átalakították, hogy ne legyen kompatibilis, majd elkezdték árulni. néha nem is ebben a sorrendben (az ms-dost pl. előbb eladták, majd utána vették meg szemét módon fillérekért).

    "de egy gyártónak is kell egy megfelelő stratégia, valag pénz, bizonyos húzások, h eljusson idáig, kiépítse a maga hálózatát, nem magától alakul így.": linuxnál nincs "egy gyártó". eredetileg nem volt benne pénz. ahhoz képest, hogy mekkora szembeszélben versenyez, elég szép eredményt ért el.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #143 üzenetére

    Az 57-es hsz-edben ez volt az a mondat, ami ps ügyben kiverte a biztosítékot:
    "Létezhet PS nélkül, de nézz szét bátran a komolyabb álláshirdetések körül, és csak PS-t fogsz látni."

    ez a mondat azt állítja, hogy minden komolyabb álláshoz ps kell. tévedés. nem azt írtad, hogy minden komolyabb grafikusi munkához ps kell, ami bár nem igaz, itt elment volna, hanem hogy minden álláshoz ps kell. nem igaz. rendszergazdának se kell ps, könyvelőnek se, és még hosszasan sorolhatnám.

    tedd már meg a kedvemért, hogy megpróbálod megérteni azt, amit saját magad írtál. amíg ezt nem teszed meg, addig itt fogják ütni a fejedet emiatt és igazuk lesz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #149 üzenetére

    ""Amúgy a GIMP is ingyenes, tökéletes, fotórealisztikus rajzot lehet alkotni vele, meg fotókat manipulálni, mégis a méregdrága PS megy mindenhol. A munkáltató meg mondja, hogy otthon azt használsz amit akarsz, de itt PS van. Pont. Akkor melyiket jobb megtanulni?"": ezzel a mondattal megpróbálod a minden munkahelyre vonatkozó vitát leszűkíteni a grafikus munkahelyekre vonatkozó vitára. ami helytelen.
    ezt jeleztem is: ""no, megint az ultimate érv, miszerint ember nem létezhet a földön ps nélkül..."" mondattal. tehát a subthreadet nem sikerült eltérítened a grafikus melókra, maradt az eredeti helyén, a minden melónál.
    ezek után te:
    "Létezhet PS nélkül, de nézz szét bátran a komolyabb álláshirdetések körül, és csak PS-t fogsz látni.": ha a subthread marad a minden melónál (mint ahogy maradt), akkor a komolyabb álláshirdetések kifejezés is minden munkakörre vonatkozik, nem pedig a grafikus melókra. Minden munkakörre pedig nem igaz, hogy csak ps-t látsz.

    figyelembe véve, hogy a winfanoknak (mindegyiknek, nem csak az igazi grafikusoknak) mindig a ps az ultimate érv a linux ellen, illetve egységesen nézve a szálat, itt bizony te vagy az, aki nem érti, miről beszél, illetve te vagy az, aki nem vette észre, hogy sikertelen volt a terelési kísérlete.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #145 üzenetére

    "Otthon, h most meglett a nagy ingyen Office döntés, hogyan fog ez lecsengeni?": sehogy, marad minden a régiben (debian).

    "az otthon netán a gyerekét is lebeszéli róla": anno én nem mondtam a gyereknek, hogy ne windowsozzon, csak azt mondtam neki, hogyha linuxot rak fel, segítek, ha windowst, egyedül van, mert windowsos géphez nem nyúlok. debianozott, nem volt semmi problémája, megtanult angolul, megtanulta használni a guglit és megoldotta a problémáit. meg azt is megtanítottam, hogy nem lopjuk a szoftvert.

    hogy szembe fordítottam-e az elvárásokkal, mindenki döntse el maga. második félévben bme vik mérnökinfón 5.00-ás tanulmányi és 5.33-as ösztöndíjátlagot ért el. a két, első féléves tudásszint felmérőn a szakján belül első húszban volt.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #158 üzenetére

    ha azt gondolod, hogy azt kell tanítani, amire van kapacitás, és nem azt, aminek értelme van *hosszú távon*, akkor fordítva ülsz a lovon. ha erkölcstanra/hittanra meg napi tornaórára van kapacitás, akkor legyen már az it-re is.

    (#159) karak_22: te meg keress rá a moving target kifejezésre.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Nekomajin #164 üzenetére

    magyarázod a bizonyítványt...
    tehát azért, mert most neked ennyire futotta, maradjon is örökké így? akkor mi a fenének tanítunk informatikát, mikor lehetne még lovas szekérrel közlekedni, meg elég lenne, ha csak a papok tudnának írni, hiszen régebben így volt és mégis éltek emberek...

    az ms nem rámozdult egy piaci résre, hanem bebetonozta magát úgy, hogy senki más ne férjen oda.
    szóval mindenki hülye az opensource-ban, mert a neked tetsző ribbont még nem csinálták meg? rotfl. kíváncsi vagyok, nincs-e rá véletlenül valami hitvány szabadalom...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #167 üzenetére

    a világban működő összes számítástechnikai berendezés 80%-án linux fut.
    csak a desktop az, ahol a windows ennyire elnyomja.

    (#168) Nekomajin: közoktatásban nem tanítottam, felsőoktatásban igen. attól, hogy ott se volt jobb a helyzet, még nem kellene belenyugodni.

    (#169) adrian360: nem én magyarázom túl, a winfanok védik a védhetetlent. A lányom menő, nincs fiam. A biológus meg nem azzal küzdene, hogy debian, azzal küzdene, ha az egyetemen más van, mint neki otthon. Ha mindkét helyen debian van, akkor nincs küzdés. Ez a görcsös ragaszkodás a windowshoz, ez az igazi vendor lock-in, hogy sokakban nemhogy nem merül fel a váltás lehetősége, hanem rettegnek tőle, mint egyszeri szadeszes a vasárnapi plázabezárástól.

    (#176) karak_22: neked meg azt kellene elhinni, hogy a mostani linuxok már régen nem a terminálos turkálásról szólnak. egy wheezyt semmivel sem bonyolultabb használni, mint egy windowst. és ha eltekintünk attól a ténytől, hogy egy rendszert csak a rendszergazda piszkáljon, akkor még telepítgetni se bonyolultabb linuxot, mint windowst.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #205 üzenetére

    [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]

    nagyhirtelen pár lehetőség, ingyenes is, pénzes is, továbbképző pontos is.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #222 üzenetére

    úgy látom, kár vitázni.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Khan13 #249 üzenetére

    jó, hogy utoljára írtad le, mert nem releváns.
    attól, hogy egy hosszú folyamatban egy lépést most kivételesen ingyenessé tettek, az egész még nem lett az.

    egyébként meg komolyan hiszem, hogyha az ms nem hinné valós fenyegetésnek a linuxot, most ez sem lenne ingyen.

    (#258) Egon:
    1. valójában a winfanok jönnek azzal, hogy nincs rá support. Minden alkalommal el kell nekik mondani, hogy de, van.
    2. "Igen nehéz összehasonlítani a két platform valós költséghányadosát": amely költséghányadosban jelentős torzítást okoz, hogy gyakorlatilag mindenki azt hiszi, ért a windowshoz, tehát a windows betanulási költségeit, bevezetési költségeit nullának tekintik (mert ez a szerencsétlen hülye állam kifizette ezeket a költségeket a közoktatásban), miközben a linux hasonló tételeire meg jó nagy számokat képzel el. Ha nem windowst oktatnának, akkor a két platform költséghányadosa teljesen más eredményt hozna: tovább javulna a linux. az ilyen és hasonló praktikák, mint amiről a topicnyitó szól, rontják el a tényleges költséget az ms javára.
    3. "De egy MS-alapokon működő cég esetében (márpedig a zöm ilyen), rendkívül nehéz lenne a váltást kivitelezni.": ha beleestünk a gödörbe, ne is próbáljunk meg kimászni, jó ott az alján? Oké, most nem egyszerű, ezt elfogadom. De ahhoz, hogy 10 év múlva ugyanerre a kérdésre más válasz születhessen, az oktatást most kell megreformálni. Egyébként meg nem olyan lehetetlen küldetés platformfüggetlenül programozni.
    4. "Az egyes cégek vonatkozásában": ez se valós probléma. Csak annyit kellene csinálni, hogy komolyan venni azt a kijelentést, miszerint az állammal nyílt, szabad formátumokban lehet levelezni. Tudtommal volt ilyen határozat, csak tesznek rá magasról. És ha az állammal már úgyis megtanul nyílt módon levelezni, akkor egymás között is menni fog.
    5. Két választási lehetőség van: örökre maradsz a gödörben és fizeted tovább az ms adót, vagy egyszer végre lenyeled a békát és a költségeket, és megszabadulsz az egésztől. Egyértelmű, hogy melyik az olcsóbb hosszú távon.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #264 üzenetére

    "mellesleg sokaknak előnyös dolog ellen...": most esett le, miért vette meg a nokiát... házon belül gyártható a nokiás doboz... :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Nekomajin #266 üzenetére

    nem, a probléma továbbra is az, hogy amióta például itt fórumozok, 2-3 évente előkerül, hogy fizettünk 20-25 milliárdot az ms-nek, és soha, egyetlen egyszer sem került elő kormányzati szinten, hogy ezzel a problémával ideje lenne kezdeni valamit. és ezt a vitát legritkábban 2-3 évente megismételjük, és nem változik semmi.

    Ha meg véletlenül van valami kis kezdeményezés, az ms rögtön jön a keresztfinanszírozásával és megfojtja.

    Te például elmentél linuxos konferenciára? Miért nem? Tudomásom szerint a tanároknak időnként el kell menniük továbbképzésekre, pontokat kell szerezniük, erre is alkalmas lehetne.

    "az MS már ma is kínál ingyen olyan office csomagot, ami az átlagfelhasználó igényeit teljesen kielégíti.": ingyen??? az, hogy minden fontos adatod feltolod a nagy kémszervezet diszkjeire, hogy még annyi energiát se kelljen belefeccölnie, hogy ellopja, az mióta van ingyen?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Nekomajin #271 üzenetére

    nagyon súlyos tévedésben vagy, ha szerinted a költségalapú vitatkozás az vallási vita.
    nem az. itt szigorúan pénzről van szó.

    "De ha holnaptól minden gépteremben kis pingvines oltár épülne a tábla mellett, az nem oldaná meg a problémát": miért, az megoldja a problémát, hogy semmi előrelépés nem történik az ügyben? megint újratermelitek az ms vevőkörét? kis túlzással ti a microsoft magyarország sales ügynökei vagytok, vegyétek már észre. legalább egy évtizede megy a siránkozás a tanárok részéről, ahol mindig elmondják, hogy valamit miért nem lehet megcsinálni. és pár jó tanáron kívül, akik komoly eredményeket értek el ezen a területen, senki nem beszél arról, hogy akkor hogyan lehetne megcsinálni. nektek sokkal egyszerűbb kifogást keresni, mint lépni. senki nem várja el tőletek, hogy holnaptól óriási ugrás legyen, csak annyi az elvárás, hogy a változásfüggvény ne konstans nulla legyen. valamit, valami apróságot léphetnétek már, ennyi dolgotok nektek is van a gazdasági rabiga csökkentésében.

    másik hszre: azt soha nem hittem volna, hogy valakinek ilyen szövegkörnyezetben el kell magyarázni a nokiás doboz jelentését. azt láthattuk, hogy a linuxszal kapcsolatos kérdésekben erős alultájékozottság van, de hogy ebben is...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Nekomajin #285 üzenetére

    a tanárok mindig ügyesen a pénzre terelik a témát, ha nem akarnak változtatni.
    hogy nekik ez meg az kellene pluszban ahhoz, hogy valami történjen. vagyishát nem csak a tanárok, hanem mindenki.

    projektmenedzserként az első dolog, amit meg kellett tanulnom, hogy szét tudjam válogatni a valós érveket, amik ténylegesen megoldandó problémákról szólnak, a kamuzástól, amik csak arra jók, hogy elkaszálják a projektet.

    a plusz óra meg rendesen felszerelt tanterem meg a többi az csak linkelés.

    "Az a tetszőleges szakközépiskolás diák, aki nem MSO-n tanulna, úgy lépne ki az iskolából, hogy hátrányban van azokkal, akik néhány évvel korábban végeztek, mert a munkahelyen, ha számítógép elé kell ülni, MSO-t kell használni. És ez a gyerek nem fogja magát egyedül továbbképezni, mert őt nem a számítástechnika érdekli, hanem valami egészen más.": bla bla bla... számtalanszor leírtam már ebben a topicban, hogy miért fals érvelés ez. lepereg rólatok.

    "Az MS pénzelését csak akkor szabad abbahagyni, ha már kineveltünk legalább egy olyan generációt, aki érti is, hogy mit csinál a számítógépen, nem csak kattintgat. Ahhoz pedig a fenti feltételeknek kell előbb teljesülni.": nem. ahhoz legelőször annak kellene teljesülni (de ezt is leírtam már), hogy legalább a tanárokban legyen igény arra, hogy mást is tanítsanak. Amíg a tanároknak a linux azt jelenti, hogy lehet fél oldalas kifogáslistát gyártani arról, hogy miért nem, addig maradunk a vendor lock-inben.

    Tudod, mi lehetne az első lépés? például az, hogy megígéred, hogy elmész a következő lok-ra. nem jól felszerelt terem, meg blalba, hanem ennyi. és utána el is mész. mivel tudomásom szerint a lok a továbbképzés-keretedbe beszámítható, nem is lenne akkora extra erőfeszítés (úgyis el kell menned továbbképzésre valamire, tehát időben nem követel pluszt).

    majd ha ezt megtetted, akkor utána beszélünk.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Nekomajin #291 üzenetére

    q.e.d.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Egon #306 üzenetére

    "Működő cégekről beszéltem (elsősorban). Ott pontosan nulla a Win betanulási költség, hiszen arra van szakija. Linuxra nincs.": no, pontosan érted, hogy miről beszélek, ráadásul, ha jól látom, egyet is értesz vele.

    "Az oktatást is lassan, apránként lehetne (kellene) megváltoztatni.": ez igaz, de jelenleg annyira lassú a változás, hogy nincs. és amikor konstans nulla a változás, akkor annak nem lesz eredménye soha.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz |DavidWoody| #327 üzenetére

    lefordítom közérthető nyelvre a hsz-ed:
    ez most pont úgy hangzott, mintha a drogdílerek elleni rendőri intézkedést saját biztonságuk feláldozásával akadályoznák a vevők.

    nem az office a gödör alja. az a gödör alja, hogy benne vagyunk az ms termékcsapdájában, és nemhogy kimázni nem akarunk belőle, még örömmel toljuk bele tovább a pénzt, hogy még jobban beleássuk magunkat a csapdába.

    "Am megkerdezhetem , hogy ti mi a picsaert varjatok el , hogy egy olyan programcsomag mint az office ingyenes legyen?": normális piac esetén egy termék annyiba kerül, mint amennyit ér a helyettesítő termékeket is figyelembe véve. Normális piacon az ms termékei nulla forintba kerülnének, mert ennyit érnek a helyettesítő termékeket is figyelembe véve. Na ezért dolgozik az ms nagy erőkkel azon, hogy ne legyen normális a piac. És ezért utálják az ms-t azok, akik tovább látnak az orruknál, mert az ms a szabad piacot bombázza szét a versenyellenes disznóságaival. hogy utána behajtsa a díját.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Kasya #329 üzenetére

    pedig ha alaposan végiggondolod a saját hozzászólásodat, akkor ez következik belőle.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #335 üzenetére

    "azt gondolom viccnek szántad, h minden szoftver legyen ingyenes??": ha valamit soha nem mondtam, akkor azt szerinted minek szántam? csendnek?

    ""egy termék annyiba kerül, mint amennyit ér a helyettesítő termékeket is figyelembe véve" - ez csak bizonyos helyzetekben állja meg a helyét": nem, ez minden helyzetben megállja a helyét a jól informált szabad piacon. nemcsak szoftverre. alapvető közgazdasági törvény.

    mondjuk jól láthatóan leszáll nálad a lila köd, ha valaki olyat mond, ami szerinted sérti az ms érdekeit, és rögtön el is tűnik a szövegértelmezési képességed (ne aggódj, ebben a kasztban nem vagy egyedül). példa: gimp-ps.
    ha a piac úgy ítéli meg, hogy a gimp nem helyettesítője a ps-nek (szíve joga, ebbe most ne menjünk bele), akkor nem lesz egyforma az áruk. az én állításomat és a piac/te prekoncepcióját/-dat figyelembe véve az derül ki, hogy a ps-ért sok pénzt is ki fognak fizetni.

    "egyrészt le vannak maradva a "helyettesítő termékek" színvonal terén MSO-hoz képest": megérne ez is egy szakmai vitát, hogy például szövegszerkesztés terén mi van lemaradva, én, mint latex user, csak röhögök azon, amikor valaki egy lapon emlegeti az office-okat meg a szövegszerkesztést. de ez megint félrevinné a témát, úgyhogy hagyjuk.

    "másrészt direkt tolják a Windows userek nyakába az ingyenes szarjaikat, h a fizetős szoftverek gyártóinak tegyenek keresztbe": ohhohhohhh, előbukkant egy kis üldözési mánia rotfl. ne aggódj, attól, hogy paranoiás vagy, még üldözhetnek :P

    a versenyellenes dolgokban megint csak az derül ki, hogy tájékozatlan vagy a való életből. linuxos céget még nem büntettek soha versenyellenes magatartásért, ugyanez nem mondható el az ms-ről.

    azért utáljuk, mert közpénzből finanszírozzák a saját sírunkat. ennyi, sem nem több, sem nem kevesebb. és az is veretes marhaság, hogy vallási alapon támadom az ms-t. közgazdasági alapon támadom, pénzügyi okokból.

    tényleg, azóta sikerült már annyival emelni a tájékozottsági fokodat, hogy megértetted a nokia felvásárlásos célzásomat és ezzel elmozdultál egy 12 éves tájékozottsági szintjéről egy 13 évesére? komolyan, magam sem értem, minek állok le vitatkozni olyannal, akinek ennyire alapvető hiányosságai vannak.

    szerk: azért megkérdezném, az a kifejezés, hogy Santa Cruz Operation, ebben a szövegkörnyezetben megvan, vagy ez is homály? a magam részéről azt tippelem, hogy nem tudod, mire célzok, de cáfolj meg, én leszek a legboldogabb.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #337 üzenetére

    tévedsz, én nem szurkálódok és nem piszkálgatok, hanem tényeket sorolok vagy tényekre utalok.

    ingyenes az office? [link]: "A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium korábbi tájékoztatása szerint Microsoft szoftverei 2010-ben 1,5 milliárd, 2011-ben 1,13 milliárd forintba kerültek. Az elmúlt tíz évben az állam közel 12 milliárd forintot fizetett ki erre a célra. Ezért a pénzért az állam nem teljes értékű Windowsokat vásárolt, csak kötött időre bérelte a frissítések jogát, az intézmények pedig, legalábbis elvileg, a programon kívül vásárolták meg a Windowsokat. Ezért kellett volna most a megállapodás hiányában Linuxra, vagy más alternatív megoldásra váltani."

    hát ennyire ingyenes az office-od. évi több, mint egymilliárdot fizettünk érte. ismétlem magam: ez nem vallási kérdés, nem szurkálódás, hanem pénzügyi kérdés.

    "gyakorlatilag nem is vagytok érintettek az adott témában": hogy a fenébe ne lennék érintett 12 milliárd közpénz elköltésénél? mindenki érintett a témában, aki bármiféle adót fizet, legyen az szja, áfa, szektoriális adó, különadó, stb. te is érintett vagy.

    a többire nem válaszolok, mert az üres személyeskedés.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz adrian360 #392 üzenetére

    így kell kreatívan alkalmazni a kivágás-másolás műveletet. lássuk az első linket korrekten idézve:
    "A müncheni közigazgatás Linux-ra és más nyílt forrású rendszerekre történő átállítása 43 millió euróval nagyobb megterhelést jelentett a város költségvetése számára, mint ha továbbra is a Microsoft termékeit használta volna. Erre a következtetésre jut egy a napokban nyilvánosságra került, a Microsoft által megbízásba adott, de a HP által elvégzett költségelemzés" idézet az itblikkből.

    szerk: a visszatérésről pedig egyetlen egy ember beszél ott is, amit nagyon felkapott a média.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz adrian360 #392 üzenetére

    [link]: "However the costs in the Microsoft/HP report are based on several flawed assumptions, said Stefan Hauf, head of the press office at the City of Munich."

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    [link]: "The German city of Munich was balking at a $36.6 million proposal from Microsoft to upgrade 14,000 desktop PCs to the latest versions of Windows and Office. A Linux victory in Munich would be a stunning blow. So Ballmer visited Mayor Christian Ude to assure him Microsoft would do what it takes to keep the city's business. Documents obtained by USA TODAY show Microsoft subsequently lowered its pricing to $31.9 million and then to $23.7 million — an overall 35% price cut. The discounts were for naught."

    innen azért látszik, hogy mennyire volt túlárazva a microsoft ajánlata. egy kicsit belengették a linuxot, rögtön esett majdnem 13 millió dollárt az ár.

    ha mégis visszaállnának Münchenben windowsra, a microsoft akkor is megtanulta a keserű tanulságot, hogy nem szabhat monopolista árakat a piacon. köszönjük München.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz adrian360 #398 üzenetére

    az elkészült költségelemzés feltételezéseken alapult. már ha ismered az assumption szó magyar fordítását. azért az annyira nem meglepő, hogy egy feltételezés annak az érdekei felé húz, aki fizeti a felmérést.

    szerk: egyébként egy ekkora cég, mint az ms, bármilyen költségelemzést képes felborítani, ugyanis elég nagy a pr költségvetésük. ha valami pr szempontból fontos, akkor arra olyan árat szabnak, amilyet akarnak. ha kell, akkor egy 36.6MUSD-s árból engednek 40-50 millót és kész. jól érted: ha kell, fizetnek.

    a topic mai termésének többi részére nem reagálnék, mert olyan szintű ismerethiánnyal küzdötök, amit nem tisztem pótolni.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #460 üzenetére

    csak annyit fűznék hozzá, hogy ez bulvártopic. amikor lecseng, lecseng a poszt hatása, akkor elsüllyed.

    tehát minden segítség, amire szakmai kérdésnél itt adnak választ, szintén elsüllyed. hosszú távon hasznosabb, ha nyit valaki szaktopicot, mert ott egyrészt megmarad a válasz, másrészt a program teljes időtartamára várhatóak kérdések.

    tehát az az elképzelés, hogy itt kellene szakmát tárgyalni, téves. és ez így szokott lenni minden hasonló topicban. de nem azért, mert telepiszkolják a topicot, hanem azért, mert így logikus.

    "Egyetértek azokkal, akik szerint a topik tele lett szarva, már elnézést a kifejezésért.": ez jó. a gyógyulás felé vezető út első lépése, hogy felismerd a problémát és kimondd, mint az alkeszeknél. Ebből a hsz-ből egyébként tisztán látszik, hogy nem értetted meg, hogy mit írtak neked, így teljesen más témában hadakoztál, mint kellett volna. Ezentúl ezt Don Quijote vitázásnak fogom nevezni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák