Új hozzászólás Aktív témák

  • XbandX

    tag

    Kedves Fórumtársak!

    Holnapig gépet kellene kerítenem (max. 100k, több nincs). A következő két igen fontos, ám egymásnak ellentmondó szempont van a feleségem és előttem:
    - Abszolút átlagos (nem vagyunk profik, ellenben érdeklődünk)
    - Értelmes képek "barbi" üzemmódban (mindenféle fényviszonyban...lehetőség szerint éjjel is)
    - Lehessen vele zoomolni (életünk egyik legfontosabb focimeccse, 60 ezres stadion, hosszú oldal, közepe-alja)

    Amire az utóbbi két hét alatt a cameralabs tesztjeit olvasva, flickr képeket és youtube videókat nézegetve jutottam (a photographyblog sajnos nem onnantól tekinti zajosnak a képet, ahonnan én...a cameralabs igen):
    - LX7 (az optika miatt)
    - S120 (az ár miatt)
    - LF1 (a kukucska és 7-8x zoom miatt)
    - TZ70 (a kukucska és 30x zoom miatt)

    Nyilván mindegyiknél elsorolható a blende, fényerő, iso, záridő, tararam is...a zárójelben a relatív szempontok kaptak szerepet.

    Ami hiányzik számomra még a döntési láncból:
    - TZ70 és LF1 (auto) éjszakai képességei (kép és videó)

    Tudnátok ebben a kérdésben esetleg segíteni nekem? A semminél a relatíve szubjektív vélemény is sokkal többet jelent...az objektív vélemény pedig pláne. Leginkább persze a tényleges tapasztalatokra lennék kiváncsi, bármelyik gép kapcsán álltak is elő. A döntési javaslatokat is szívesen fogadom... :)

    Bár a fórumot amennyire időm engedte visszaolvastam, nem találtam döntően új/más szempontot...

    A válaszokat előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    "Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a Földön: emberek és magyarok."- Isaac Asimov

Új hozzászólás Aktív témák