Aktív témák

  • simondr

    senior tag

    kardhal2 ph ujoncot senkinek sem ajánlom.

    egy fuji s1500gép lett volna a bizniszünk tárgya ami sajna jokora késés után jutott volna el hozzá, de a feladás napján megkérdeztem töle telefonon hogy eláll az üzlettöl vagy megveszi a gépet. Ö mondta hogy küldjem el! mert megveszi. Persze utánvéttel, gazdagitsuk csak feleslegben a magyar postát és ma jött az üzenet hogy ö bizony nem vár tovább vett egyet mástol hozzám meg majd jön vissza az enyém.
    mivel megkárositott anyagilag igy egy jó nagy fekete pontot kérnék neki,remélem mást nem huz csöbe

  • kardhal2

    csendes tag

    válasz simondr #13601 üzenetére

    Hát sajnos idáig jutottunk, hogy aki többszörösen félrevezeti a vásárlót az feketepontoz, Három hétig hitegetett azzal hogy az áru postán van, csak a ragszám bediktálásakor akad el a szava mindig A sokadik postára adási ígéretet már nem hittem el, és közben vettem innen egy korrekt topiktárstól egy fényképezőt, drágában mint ettől a jóembertől,mert kellett nagyon, így a csomagját visszaküldöm. A privát levelezésünkben azt írta hogy ő az áldozat, mert a postaköltséget bebukta. Nekem a fényképező a munkámhoz kell, Ő folyamatosan hazudott, azt gondolva hogy az rendjén van, mert nem kerül pénzébe senkinek.Nekem került, mert kölcsön gépekért rohangáltam folyamatosan mivel a csomag nem bírt megérkezni. Nem az volt a fő probléma hogy nem adta fel,hanem hogy azt hazudta postán van. Már kiutáltak a helyi postáról mert minden reggel ott voltam érdeklődni. Még sajnáltam is szerencsétlent hogy eltüntették a csomagját..., és magamat is persze(magamat egy kicsit jobban :D )
    Hát ennyi az én olvasatomban.Én nem mondanám hogy ne vásároljatok tőle, ha nem sürgős nektek egyszer csak elküldi. :K
    Mivel megkárosított erkölcsileg, és anyanyelvi szinten tud hazudni, egy jó nagy fekete pontot kérnék neki .

  • simondr

    senior tag

    válasz kardhal2 #13602 üzenetére

    érdekes rálátás a dolgokra!
    irtam én egyszer is hogy már feladtam? ha igen légyszives linkeld be,mert én akárhogy is keresek ilyet nem találok. azt irtam mindig is hogy utánajárok mivel mint utolag mondtam is nem én személyesen intéztem.De sebaj már megszoktam hogy a primitiv emberek mint ugye kardhal2 is nem tudják felérni ésszel amit az ember mond és rögtön hazugnak nevezik,még akkor is ha bizonyitékokkal tudja alátámasztani amit mond.

    ajánlom mindenki figyelmébe:

    "Amiket jó tudni:
    - Csak abban az esetben kérj fekete pontot, amennyiben valós anyagi kár ért!"

    mivel téged L. Zoltán nem ért anyagi kár igy jogtalanul kéred és persze indokolatlanul is a feketét te viszont remélem hogy minél hamarabb megkapod és max a hozzád hasonlo emberekkel üzletelhetsz és párszor te is megtapasztalod milyen is amikor felesleges postázza az ember a cuccát annak aki kéri.

    üdv

  • dc

    tag

    Sziasztok!

    zoltan7611 [link]

    Megbeszéltünk 10-re találkozót, hogy megnézi/megveszi az eladó laptopomat, nem jött érte, közbe folyamatosan kérdeztem hogy később oda tudna -e érni, fél 1-ig még oké lenne nekem, folyamatosan be volt jelenkezve, azaz látta amit írok, negyed 3 -kor írt annyit, hogy "még munkahelyemen vagyok", azóta többször kérdeztem hogy aktuális még -e neki, de hallgat, nem képes két szót leírni, hogy köszönöm, nem. Aznapra amikor megbeszéltük volt két másik érdeklődő, akiket elküldtem azzal hogy valószínüleg elviszik, sajnos azóta is árulom a laptopom és még nem kellt el, pedig pénzre szükségem lenne. Nem ajánlom senkinek az úriembert!

    [ Szerkesztve ]

  • vdany09

    csendes tag

    válasz djfor92 #13048 üzenetére

    Én elküldettem a gar levelet és tudtommal meg is kaptad!!! Mivel munka társam volt az illető, ugy h ne rons az üzletemet, mondjuk annyi meg h regizek másik névvel ennyi! kis xxx

  • fdfrs

    csendes tag

    Kérnék egy feketét barnee777-nek a következők miatt:

    Lebeszéltük az üzletet időpontra , kérte, hívjam fel telón akörül, mikorra saccoltuk, hogy odaér az elboltolás megbeszélt helyére. Felhívtam - még otthon volt, kérte, 40-45 perc múlva csörögjek, addigra ér oda kb., mert elhúzódott a gép csomagolása. Felhívtam 45 perc elteltével - két kicsöngés, kinyomja... felhívtam 10 percre rá, két kicsöngés, kinyomja!
    40 perc elteltével megint felhívtam (én naív azt hittem, azért nyomja ki, mert mindjárt odaér, ne húzza a kártyám... XD) csak most másik számról, amit nem ismert - egyből felvette! Illetődötten magyarázkodott, hogy kapott jobb ajánlatot; és azért nem vette fel korábban a telefont, mert pc volt a kezében: ezt 10 percig tartotta valszeg, mert ugye 10 perc eltolódással hívtam...

    Na, mindegy! Remélem senki nem jár majd így a jövőben ezzel a "korrekt" partnerrel, mint én!

    Üdv!

  • Rozsa

    csendes tag

    kgb.kiss érdemel egy negatív pontot, komolytalan, vevőnek adja ki magát, aztán nem válaszol, ne pazaroljátok rá az időt.

  • AgentSmiths

    tag

    válasz Gyuresz #12505 üzenetére

    Jo nagy kamu vagy haver.itt még müködött és erre meg is esküdzöm.nem akartam postázni az esetleges sérülések elkerülése végett.te erösködtél hogy mnehet a posta.ja és átvétel utánn 1 héttel sirsz nekem hogy rossz a lap ...
    no comment te ***************

    amikor meg kaptad semmi baja nem volt és ezt a privát üzeneteiddel is tudom bizonyitani..

    köszi a negativ értekelést---.

    Az élet egy szar játék!De a grafikája nagyon ott van!

  • albi31

    senior tag

    válasz user321 #12942 üzenetére

    Tiszteletem!
    Szeretnék reagálni és FEKETE pontot kérni "user321" kollegának és a negatív értékelésére reagálni,mert hát hallgattasék meg mindkét fél,itt olvasható az ő kommentje:
    (#12942) user321
    .....a lényeg,hírdettem egy Fuji alaplapot,mivel ezzel foglakozom idestova 12éve,így van némi tapasztalatom(lásd hírdetéseimet...ezért is nagy az arcom,ahogy ő fogalmaz..)..a hírdetésre jelentkezett "user321" kollega,elég olcsón tettem fel az alaplapot(a megszokott piaci árnál olcsóbban),de még ebből is szeretett volna alkudni,amit ilyenkor nem tartok "udvariasnak",de mindegy,megállapodtunk egy árban,majd megbeszéltünk egy időpontot Bp.-en(mert ő ragaszkodott a személyes találkához..)..felutaztam majd találkára hívott egy Burger Kingbe közel a keletihez(szerintem ott szokott üzleteket kötni,mert rögtön ezt választotta találkára),mivel volt más dolgom is és nem szándékoztam az egész délutánomat a kedves kollegával eltölteni,így szerettem volna egy meghatározott időn belűl letudni a adás-vétel-t..ami a mi szempontunk szerint egy két alkatrész átcserélése lett volna..na de a kollega kicsit átrendezte az egyszerűt...bementünk a Burgerbe..mire észbekaptam(hívtak telefonon közben..és beszéltem)..már majdnem szétborította az ő rossz notiját a Burger kellős közepén...hát nemtudom hogy ki hogyvan ezzel,de nekem ez a dolog így nem..hát nemtudok megfelelő kifejezést,de aki tudja,átérzi..na mind1..mondom,lemegyek vásárolok valamit,hogy ne szólja meg a ház elejét,persze mivel volt gyerekszobám,nem csak maganak vettem,hanem a kollegának is.... amire odaértem a kajával(ez nyáron történt kb 40fok melegbe)kollega az izzadságtól átitava várt engem,hogy én is darabokra szedjem a notit,és a lényeget az alaplapot átszereljük..na hát mindenre készűltem,de erre nem...száz szónak is egy a vége,felajánlottam egy egyszerű szerelést,persze csak már hogy mehessek,és ne "égjek" hogy a Burgerből szervízt csinált a kollega...felajánlottam egy szinte nevetségesnek tűnő összeget a gyorsabb ügylet lezárása végett..de áááá..az sok,csak ennyit tudok meg annyit..már az sem érdekel-t,csak már had mehessek ebből a mindenki számára(neki nem volt az)kellemetlen helyzetből....a lényeg,látta működni az alaplapot,és ment is haza,majd a 7vége jöttével elkezdett üzenni nekem,hogy valami nem stimmel,mondottam,hogy most a családdal üdülünk,hétfőn térjünk vissza rá..ááá,dehogy csak zaklatott tovább,hogy ez így nem jó,meg hogy biztos s.art adtam..stb...persze,ez jól rányomta a bélyegét a kikapcsolódásunkra..majd a hét elején jelezte,hogy valóban nincs baj...de hogy beismerje,hogy mennyire udvariatlan volt,áá az nem megy..csak hogy nagy az arcom,ez volt a lényege,mert az első elmondásából kiderűlt,hogy a hunyó ő volt..ezt csak kb a 10. levélváltásnál ismerte el...a lényeg,hogy kb 1000-1500Ft-t ott hagytam nála a gép alsó-felső részét(piacon ezk kb 6eFt)...majd a zaklató levelekkel párhuzamossan követelet a nálam maradt alaktrészeket(ezzel szemben neki volt tartozása felém,mert gyorsan eltett mindent,ami a keze ügyébe került..és azzal zsarolt,hogy azt a pár műanyag darabot nem küldöm el,addig nem küldi vissza az én dolgaimat...mint kiderűlt, jogossan egyiksem ílleti)..mert ő szerinte a felső részhez tartozik a bekapcsolópanel meg a zsanértakaró műanyag..ez nem is érdekelt volna,ha nem így viselkedik...de ezek után még neki állt feljebb....most már zárom soraim,a lényeg,ha szereted a Burgert és szeretsz ott laptopot javítani,akkor üzletelj vele nyugodtan,és ha úgy gondolod,hívd meg nyugodtan kajáln is ..lehethogy majd egyszer meg is érdemli :DD

    Végszó:annak azért örülök,hogy ezidáig csak normális fórumtárssal volt dolgom(őt leszámítva)és ez a tendencia csak így marad....ja Terminátor..néha az élet úgy hozza,hogy nincs más megoldás,akkor csak egy megoldás marad,szülei helyett neked kell "megnevelni",mert ha nem, akkor sosem tanul..PITI alak vagy még mindig...
    Köszönöm a tiszetelt fórumtársak figyelmét és elnézést ha hosszúra sikeredett(megint csak az időmet rabolta ez a....)

  • beZi

    csendes tag

    Szeretnék kérni egy fekete pontot steveistvan számára. Vettem tőle egy Nokia N95 8GB-os telefont és a hirdetésbe azt írta, hogy minden funkciója tökéletesen működik. Ehhez képest nem működik az usb rajta. Erre én megírtam neki, hogy nem jó, ő annyit reagált, hogy nem tudott a hibáról és nem hajlandó visszavenni a telefont.

    Még annyi, hogy utánanéztem és az eladó(ha vállal garanciát, ha nem) szavatossággal tartozik az eladott termék után. Tehát ha rejtett hibája van, illetve nem felel meg azoknak a feltételeknek, amikkel eladta a terméket, akkor köteles valamilyen formában megtéríteni a vevő kárát. Steveistvan ezt semmilyen formában nem hajlandó, úgyhogy ügyvéd és a többi.... :)
    (nem igazán érdekel, hogy nem ér ennyit az egész, másodszor járom meg ezzel a telefonnal, most már picit unalmas; kerül, amennyibe kerül...)

    Sajnálom, hogy ide kell írnom, mert megint mélységesen csalódtam a ph-ban.
    Persze a legtöbb eladó korrekt és normális, de a pár kivétel igencsak rontja az összképet.

  • Torry

    addikt

    válasz beZi #13610 üzenetére

    Ennek semmi köze a ph-hoz, ez csak egy felület, az hirdet aki akar, a ph nem ellenőriz semmit.

  • beZi

    csendes tag

    válasz Torry #13611 üzenetére

    Eleg jo, hogy itt is kiforgatjak az ember szavait, de inkabb nem kommentalom.
    Nyilvan ugy ertettem, hogy az emberekben csalodtam, de mivel az emberek ezen az oldalon vertek at, ezert ehhez kotom a dolgot...
    Azt hittem ez ertheto.

  • Torry

    addikt

    válasz beZi #13612 üzenetére

    Azt írtad, hogy mélységesen csalódtál a PH-ban. Írd azt, hogy az emberekben és akkor egyértelmű mit akarsz.

    [ Szerkesztve ]

  • orkester

    senior tag

    Ph! megbízhatósági oldal idáig frissítve!

    Sokszor előforduló dolog, hogy valaki nem jelenik meg a megbeszélt találkozón, ez általában útiköltségbe kerül, bár ritkán írjátok be azt az 1-1 buszjegyet vagy bármi mást. Emellett ha valaki elfogadható ok nélkül nem megy el az szerintem is nagy bosszúság. Így én azt tartanám igazságosnak, ha ezért is járna pont, ha egy moderátor megerősítene ebben, hogy ezek jogos kérések, akkor az ilyen eseteket is felvinném.

    PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

  • Gézengúz

    addikt

    Szóval egy hatalmas fekete pont jopo83-nak

    [link]

    Ezért a vásárlásért, adott alaplap nem elég, hogy javított de ráadásul instabilan működő állandóan kékhalálozó volt... Úgy csinál mint aki nem tudott róla..Persze a kapuhoz már eleve lóvéval a kezében jött... Próbálta volna máshogy...
    Ez egy személyesen történő átvétel volt na akkor lehet gondolni mit csinálhat azzal akinek postázni akar..

  • LamaCube

    addikt

    Egy nagy FEKETE pontot kérnék TCRSH [link]

    Ennek az üzletnek a nem létrejöttéért [link] .
    7 napja állapodtunk meg, hogy postán küldi, de mindig csak ígérgette, hogy feladja.
    Hála az égnek nem utaltam előre és sajnos be is jött a megérzésem.

    [ Szerkesztve ]

    HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

  • zsolesz010

    senior tag

    Történetünk során egy Dell 1520-as noti karácsonyra történő lecserélése okán vadászott utódról, egy netbook-ról és annak gazdájáról lesz szó.
    toth_richard fórumtársnál jelentkeztem egy 60e ft-ért hirdetett netbook miatt. Mivel olvastam a hirdetésében, hogy elméletileg Pesten is át lehetne venni, december 5-én írtam neki, hogy amennyiben ez tényleg megoldható, le is foglalnám a gépet. Kért egy pontos címet, mondván, pénteken, december 10-én kiszállít Pesten, így megpróbál betervezni egy utat hozzám is, de időpontot még csak később tud mondani, hogy mikor járna majd az általam megadott címen. Megadtam egy címet, és leírtam, hogy elér ph-s privátban, e-mailen és telefonon is, ha már biztosat tud az időpontról. December 5-én este lezajlott a fenti egyeztetés, majd december 8-án zárta a hirdetést. Gondoltam, azért, hogy ne keressék már ezügyben többen, mert megvan a vevője. Na ja... Eljött a december 10., sem előtte, sem aznap, pénteken semmi jelzés. December 11-én írtam neki, hogy nem írt, nem hívott, mégis mikor tudjuk megoldani. A nick-je többször aktív volt, semmi reakció. December 12-én írtam ismét, hogy elég nekem, ha annyit mond, hogy pl. következő héten egyeztetünk, fél percet rabolna el az életéből egy mondat. A nick-je aznap ismét többször aktív volt, semmi reakció. December 12-én éjszaka ismét írtam, hogy kérhetnék-e egy választ, meg azt, hogy ha nem ő lép be a saját nick-jével, hanem rokon/ismerős/munkatárs, akkor ő is nyugodtan írhat, hogy mégis mi a helyzet. 20 perccel később ismét aktív volt, feltételeztem, hogy ő is kapja az e-mail értesítőt a privát üzenetekről, ezért az időpontbeli közelség, miután előtte több órája inaktív volt.
    Majd december 13-án jön végre tőle egy privát, hogy a felesége lépegetett be a ph-ra, és hogy ezek szerint a felesége nem írt nekem. És hogy a felesége nem tudja, éppen hol tart az eladás, ő pedig külföldön volt. Majd még az, hogy a felesége nem tudja, hogy kell a privátokat elolvasni. Lényegtelen, hogy tudta, látta, hogy nem volt privát aktivitás az elmúlt napokban csak az én részemről, és hogy az első mondatban ettől függetlenül leírja, hogy ezek szerint a felesége nem válaszolt nekem (öm, ezt azonnal látta, amikor megnyitotta a privátokat), de pár mondattal később meg elhangzik, hogy a felesége nem tudja, hogy kell privátokat olvasni (akkor nagyon jól tudta, hogy nem is válaszolhatott. Így vajon miért íródott már elsőre az, hogy ezek szerint a felesége nem írt nekem?).
    Zárásként a végén, úgy mellékesen megemlíti, ő a gépet sajnos eladta 65e ft-ért. Meg hogy sajnálja, hogy így alakult.

    Mivel nincs tényleges anyagi kár, nem kérek, nem is kérhetnék feketét, de az Akikkel jó vigyázni üzletelés során topikba azt hiszem, vitathatatlanul passzol a dolog. Nem nagyon állok neki elméleteket gyártani, a tények adottak, lehetne gyanúsítgatni, hogy vajon mi igaz az utólagos privátból, de ez lényegtelen is. Tény az, hogy egyértelműen közöltem, hogy vinném a gépet, ha Pesten átvehető, és tény, hogy 2 nappal az állítólagos pesti kiszállítás, és a velem való találkozó beiktatásának kísérlete előtt egyetlen szó nélkül zárta a hirdetést, miközben felém sem egy ingyenes privátot, mailt, sem egy 20ft-os hívást nem eszközölt még 2 nappal a megbeszélt nap után sem, nemhogy előtte.

    Sokan írtak már ugyanilyen történeteket, ahol a rossz szájíz sokszor még az előre lebeszélt dolgok ellenére is elkerülhető lett volna, ha az ilyen "eladom másnak, anélkül, hogy szólok annak, aki világosan megmondta, vinné az akármit" emberek elővennék 2 percre a gerincet, és akár csak annyit mondanának, hogy "nézd, találtam jobb lehetőséget, tudom, hogy megbeszéltünk valamit, emiatt bocs'". Jó, nem mosolyognék őszintén, de azt mondanám, oké, van ilyen, egye fene, majd legközelebb.
    De amikor kiderül, hogy a megbeszélt nap előtt 2 nappal már nem állt szándékában nekem eladni a szóban forgó gépet, és nemhogy akkor, de még a megbeszélt napon és utána 2 nappal sem közölte ezt semmilyen csatornán, amikor nyilvánvaló, hogy legrosszabb esetben is a találkozó napjáig lett volna rá bőven lehetősége, az azért egy bizonyos szinten minősíti az embert. Sok jelentősége nincs, meg szükség sem lesz rá, lévén nem pöttykérős hozzászólás, de természetesen hozzájárulok a privát üzenetek közzétételéhez. És ha valaki vette a fáradtságot, hogy elolvasta az egészet, akkor egy kérés: Tegyétek meg, hogy egy semmibe nem kerülő jelzést dobtok annak a szerencsétlen vevőnek/eladónak, ha bármi változás van a megbeszéltekhez képest. Csak annyi kellene, hogy kicsit mindenki belegondol, mi lenne, ha őt szivatnák napokig a hallgatással. Olyan nagy dolog lenne egyenesen viselkedni?

    - - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

  • mamed

    csendes tag

    Nagyon vigyázzatok Szemes0822-vel! aki erre [link] a hirdetésemre egy olyan ASRock P4V88 alaplapot küldött amelyen "csak" 5 azaz öt darab púpos kondemnzátor volt!
    Amint megláttam, azonnal visszacsomagoltam és néhány percen belül már a postán volt prémium csomagként 1.980.- HUF postaköltséggel amit én fizettem, másnap délelőtt már meg is kapta.
    Erre az volt a válasza, hogy neki semmi köze az egészhez, ő csak a haverja nevében vitte el a postára feladni a csomagot és megadta egy a számomra ismeretlen ember nevét és címét. A vételár visszafizetése elől elzárkózott, a mai napig sem volt hajlandó visszautalni többszöri kérésem ellenére sem, ezért a Szegedi Rendőrkapitányságon már megtettem ellene a feljelentést!
    A saját érdekében senki ne utaljon előre T A 11773353-00142737 OTP-s számlaszámára!
    Fizetési meghagyás kibocsátását kértem ellene az illetékes szegedi közjegyzőtől, mert június 1.-től már nem a bíróságok, hanem a MOKK jogköre a fizetési meghagyások kiadása, amelyeket az illetékes közjegyzők adnak ki.

    A jelenlegi 7 pozitív értékelése senkit ne tévesszen meg!

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne tegyél olyan dolgot mással, amit nem szeretnél ha veled is megtennének!

  • emerico2004

    aktív tag

    Neki kérnék egy feketét : [link] ezért :[link]

    megegyeztünk aztán 3 napig hitegetett, majd szó nélkül eladta másnak és ezt is csak 5-6 sikertelen hivás után vette fel a telefont és közölte,ő fel sem hívott volna.
    4év alatt ez talán a 2. feketén amit adok de itt végig hülyére voltam véve.

    [ Szerkesztve ]

  • Polcrendszer

    tag

    válasz redstar16 #13430 üzenetére

    lol :d ehhez csak annyit, hogy valóban egy világ barma volt a tag, nekem is volt egy köröm vele, csak én tudtam kezelni :) te meg csöppet tól komolyan veszed magad :P

    A leghosszabb magyar mondat, ami visszafele is u.az :Kis erek mentén, láp sík ölén, oda van a bánya rabja, jaj Baranyában a vadon élo Kis Pálnét nem keresik.

  • Peterson_

    addikt

    Sziasztok!

    Szeretném felhívni a figyelmet [ponuda]
    "fórumtársra".
    Nem,nem kérek feketét, vagy legalábbis mindenki döntse el a röpke ismertető alapján, hogy mit érdemel.

    A múlt hét végén meghirdettem egy hibás Inno3D 8800GT-t,amit licitre bocsátottam.
    A hirdetést-előre jelezve- vasárnapig hagytam nyitva, és a legmagasabb érvényes
    ajánlatot tevő fórumtárs vihette a kártyát.
    A fent említett emberke is a licitálók közt volt, válaszolgattam is szépen minden üzenetére, ahogy a többiekére is.
    Az első, ami szemetszúrt, a következő: [link]
    ezen belül is a #8 és a #13-as számú hozzászólása.
    Na mindegy, végülis privátban normális volt.

    Aztán vasárnap este 10 körül, a két addig legmagasabb ajánlatot tevő tagot értesítettem privátban,hogy haladjanak a hirdetéshez, és akkor eldől a kari sorsa.
    Ezt követően emberünk bedobott egy zsíros ajánlatot privát üzenetben, amire 1 percen belül választ is adtam, miszerint, már értesítettem az eddig két legmagasabb ajánlatot tevő tagot, de ha kiírja az ajánlatot,-tekintettel, hogy az ígért zárás időpontja is elmúlt-
    gyakorlatilag szerintem viszi is a kártyát, mivel az lesz a legmagasabb licit.
    Ez volt 22:07-kor, vártam vagy húsz percet, közben az egyik kolega jelentkezett is, neki elmondtam a tényállást, és megkértem, hogy várjunk még húsz percet.
    Természetesen letelt, válasz nélkül, megnéztem azért,hogy mikor lépett be utoljára:
    Jó negyed órával a válaszomat követően.
    Látnia kellett.

    Így nyélbeütöttem az üzletet a második legnagyobb ajánlatot tevővel,aki úgy egyébként elég régi regisztrációval, és remek megbízhatósággal rendelkezett.
    Mindemellett ugye, konkrétan, azonnal válaszolt.

    Elküldtem a számlaszámot,megcímeztem a csomagot, hogy másnap postára dobom, közben pedig írtam ponudának, hogy sajnálom, így összességében több mint egy órát vártam a válaszom óta, és mivel semmilyen reakcíót nem adott, ellenben belépett, így semmisnek tekintettem az üzletet.

    Na kezdte azzal, hogy neki nem volt nete, és hogy nagyobb összeget adott volna.
    Mire én sajnálatomat fejeztem ki, és elmondtam, hogy nem tudhattam, illetve nem is gondoltam, mivel megnéztem, hogy mikor lépett be.
    Na innentől jött a fekete leves, ugyanis kedves barátunk 15 levélen keresztül ócsárolt, lemínősített.

    Elmondta, hogy mennyire nem fair, hogy megint csalódott egy TAG rangúban, és hogy komolytalan vagyok, az ő munkahelyén az ilyet kirúgnák etc etc....én ekkor még mindig csitítani póbáltam, és racionálisan elmagyaráztam, hogy ez ilyen, ha venni akarok valamit, akkor kapcsolatban kell maradni(különösen, hogy lett volna módja máshogy is kapcsolatot teremteni, ha akar).
    Újból elnézést kértem, jó üzletelést kívántam.
    Csakhogy ezután folytatta tovább, és már a névtelen vevőt is becsmérelte, meg hogy ne csodálkozzak ha szétsütik a kártyát(nem mintha nem lenne mindegy ki, mit és miért vásárol meg).
    Aztán ő nem akar üzlete rontani, de majd elküldi nekem azt a három nevet, akik kókány javítást végeznek...ez már eleve egy elég alja dolog.
    Aztán a pénzre hivatkozott, hogy nem igaz,hogy azon a pár 100Ft-on múlt.
    Erre közöltem, hogy gyakorlatilag kevesebbért ment el,de a fenti szisztéma szerint szerintem ez logikus is mindenkinek.
    Na neki nem volt az :F

    Erre,hogy én ne agyaljam,mert ő már felbasz*dott, és hogy az ő munkája során a hasonlóan viselkedő alkalmazottakat elbocsájtják.
    Ne is írjak többet legyek szíves.
    Na mondom oké, akkor nem.
    Erre 10 perc múlva:
    ja és hogy én ne mondjam,hogy lesz még hibás kártya, stb,mert neki nem ilyen komolytalan, felelőtlen emberek kellenek, és hogy elbaszta az időt stb....

    Na itt egy kicsit eldurrant az agyam, így közöltem vele a tényállást, hogy kicsit vissza lehetne venni az arroganciából, és ember módba kapcsolni, és azt a hangnemet tartani, amit én is maximum megütöttem.Provokáló, bunkó, aki hisztit csap le nem is akármilyen stílusban.

    reakció,amit még ma kaptam így estefelé:

    "Provokio? Igen, de talan csak sajat magamat hogy ennyi idot pazaroltam rad..."

    persze hülye pontos j-vel, ésatöbbi...

    Ezt az egészet az említett, és közvetve érintett vevő ajánlására(is) írtam meg.
    Mert engem sértegetett, a névtelen vevőt sértegette, a hirdetésen belül sértegetett, és érdemes megnézni az ő hirdetését is, ott mit levágott:

    [link]

    Anyagi kárt senki nem szenvedett,de azért mégis érdemes lehet tudni, hogy ilyen alakok is vannak a PH-n.
    Nem az én posztom ítélkezni, de jól vigyázzon, aki nem a szája íze szerint ír/cselekszik/ad/vesz,mert szerintem az ilyen surmó még egy feketét is képes odavágni.

    köszönöm a figyelmet.

    üdv.

    Peterson

    [ Szerkesztve ]

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • datten

    csendes tag

    opel8v fórumtárssal lenne egy kis problémám,igazából nem is vele hanem a hirdetésével.Csak a tisztán látás miatt írok ide.Én nem erőltettem rá senkire a cserét.A fenti fórumtárs ajánlotta be a cserét amire én NEM mondtam nemet.Úgy gondolom hogy ez a hirdetése nagyon is személyes és rám tekintve megalázó,lejárató!!!Alapvetően arról van szó a fenti aprójában,hogy én gányoltam és próbálkoztam a kártyák kontár módon való javítására.Pedig ez éppen nem így van,nem javítom a hibás kártyákat hanem javíttatom.
    Az egyik Ő És még véletlen sem küldte vissza élből a kártyákat ahogy valaki állítja mert másfél hónapot volt nála.A másik emberke akitől már vettem karit és javíttattam is vele pedig Ő lenne.Természetesen ezekkel a szakemberekkel semmi problémám nincs.
    Azzal sincs probléma hogy engem ide beírt ez a ph-s kolléga,azért mert neki nem feleltek meg a vga-k.De viszont én arról nem tehetek hogy nem tudja javítani őket.(de ha tudta volna akkor vajon ideírt volna?)
    Nagyon szépen kérném egy MODERÁTOR segítségét,hogy a nevemet távolítsák el a hirdetéséből,mert ez rám nézve nagyon is személyes és lejárató.

  • hegeanabol

    aktív tag

    válasz datten #13622 üzenetére

    ilyen hogy "de viszont" olyan nincsen .

    És tudod jól ,hogy nem volt rá időm . Vissza küldeni sajnos.

    De nem piszkáltam őket olyan állapotba küldtem vissza ahogy jött + be jelőltem neked azokat a részeket a kártyákon ahol piszkálva lettek :R .

    Ja és azt is említsed meg hogy meg érte várni mivel kaptál + 2 k a csomagba ...egy másik üggyel kapcsolatban :D :)

    Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

  • brutom

    csendes tag

    válasz mamed #13618 üzenetére

    Csatlakoznék az előttem szólóhoz.
    A kis szemétláda nekem még azt se tudta bebizonyítani, hogy postára adta, a sajnos (tudom én vagyok a hülye..) előre kifizetett lapot.

    http://hardverapro.hu/apro/abit_av8_3rd-eye_elado_extrakkal/friss.html

    Drága tanulópénz volt...

    "mamed
    (újonc)
    Nagyon vigyázzatok Szemes0822-vel! aki erre [link] a hirdetésemre egy olyan ASRock P4V88 alaplapot küldött amelyen "csak" 5 azaz öt darab púpos kondemnzátor volt!
    Amint megláttam, azonnal visszacsomagoltam és néhány percen belül már a postán volt prémium csomagként 1.980.- HUF postaköltséggel amit én fizettem, másnap délelőtt már meg is kapta.
    Erre az volt a válasza, hogy neki semmi köze az egészhez, ő csak a haverja nevében vitte el a postára feladni a csomagot és megadta egy a számomra ismeretlen ember nevét és címét. A vételár visszafizetése elől elzárkózott, a mai napig sem volt hajlandó visszautalni többszöri kérésem ellenére sem, ezért a Szegedi Rendőrkapitányságon már megtettem ellene a feljelentést!
    A saját érdekében senki ne utaljon előre T A 11773353-00142737 OTP-s számlaszámára!
    Fizetési meghagyás kibocsátását kértem ellene az illetékes szegedi közjegyzőtől, mert június 1.-től már nem a bíróságok, hanem a MOKK jogköre a fizetési meghagyások kiadása, amelyeket az illetékes közjegyzők adnak ki.
    A jelenlegi 7 pozitív értékelése senkit ne tévesszen meg
    "

    [ Szerkesztve ]

    http://www.felajanlasok.hu/index.php

  • datten

    csendes tag

    válasz hegeanabol #13623 üzenetére

    Ez igazából helytelen hogy "de viszont" mert mind a két szó ugyan azt jelenti.
    De had döntsem már el én hogy melyik szót hogyan használom.Nem piszkálgatlak téged ha kérhetlek te se tedd.
    A 2k-t meg egy párszor már megköszöntem privátban.

    De akkor még egyszer,köszönöm azt a 2k-t amit küldtél!! :R

  • dvdbackuper

    őstag

    gabo44408063 fórumtárunknak szeretnék egy nagy fekete pontot adni, senki ne üzleteljen vele!!

    Röviden annyi, hogy eladtam neki egy HDTV USB DVB-T Digitális TV Tunert, megbeszéltük telefonon, hogy elküldöm neki még aznap ajánlottan és ő is utalja a pénzt. Na a pénz azóta sem jött meg, ilyen-olyan kifogásokkal jött egy ideig, de most már nem is válaszol a privikre. 4 ezer forintról van szó, ha vkinek ennyit ér a becsülete, sajnálom. Újoncokkal fokozottan vigyázni kell és max előre utalással eladni nekik!!!

  • leventeguti

    újonc

    Stukker1.

    Megbeszéltem vele egy találkát ma 17:15 -re erre most hív, hogy eladta a szomszédjának.
    Brávó.... Nagyon korrekt ember.... valamit csináljatok kedves adminok, mert ez így szar..... :S

  • kertsa

    senior tag

    Tiszteld ADMIN!!!!

    Előre is sry, hogy nem a károsult tesz jelentést. Megkértek rá, hogy tegyem meg!!!

    Találtak egy csalót, üzletrontót, vagy nem is tudom milyen szavakkal illessem a gyereket!!!

    A hirdetés...

    Itt szépen látható, hogy nem is 2 napja lett bannolva a cd kulcs, mint ahogy Rebirth II. kolléga állítja, hanem 2009.09.19.-én... 3000ft-ot ér egy becsület? Kicsit viccesnek tartom... De ki hogy érzi. :U

    Vissza sem akarja utalni a pénzt... Ki sem szeretné javítani az elkövetett hibát, és elnézést kérni...

    Reakciója...

    "Figyelj, engem rohadtul nem érdekel az hogy sikeresen bannoltattad a kulcsot. Senki nem adja vissza ilyen esetbe a pénzt, mivel nem tudom hogy igazat mondasz-e vagy sem. Amúgy sok sikert, mivel NEM tudod bizonyítani a vételt, mivel nem volt se számla se semmi csak így online, azt meg remélem tudod egy privát levelezés édes kevés az ilyenhez mivel bármikor bejelentkezhet más az adataimmal ha valahogy a birtokába jutott, illetve akárki megadhadta a számlaszámomat lejáratás céljából.

    Szóval sok sikert, mert ebből semmi sem lesz, csak a szád jár. Arról nem is beszélve, hogy nem tudod azt sem bizonyítani hogy én bannoltattam le anno pontosan úgy minthogy azt sem hogy te voltál. Arról nem is beszélve, hogy amit ígértem MEGKAPTAD. Egy original serialt, ergó ezt ismét bebuktad.

    Nem fogom vissza adni a pénzed, mivel nem tudhatom, hogy te bannoltad-e vagy sem."

    Még mellé is beszél!!! :F Online utalás történt, így ha kell igazolva lesz. :DDD

    A jutalma ha jól sejtem kitiltás a fórumról?

    [ Szerkesztve ]

  • esab77

    csendes tag

    Tiszteld ADMIN!!!!

    A hirdetés...

    Itt szépen látható, hogy nem is 2 napja lett bannolva a cd kulcs, mint ahogy Rebirth II. kolléga állítja, hanem 2009.09.19.-én... 3000ft-ot ér egy becsület? Kicsit viccesnek tartom... De ki hogy érzi. :U

    Vissza sem akarja utalni a pénzt... Ki sem szeretné javítani az elkövetett hibát, és elnézést kérni...

    Reakciója...

    "Figyelj, engem rohadtul nem érdekel az hogy sikeresen bannoltattad a kulcsot. Senki nem adja vissza ilyen esetbe a pénzt, mivel nem tudom hogy igazat mondasz-e vagy sem. Amúgy sok sikert, mivel NEM tudod bizonyítani a vételt, mivel nem volt se számla se semmi csak így online, azt meg remélem tudod egy privát levelezés édes kevés az ilyenhez mivel bármikor bejelentkezhet más az adataimmal ha valahogy a birtokába jutott, illetve akárki megadhadta a számlaszámomat lejáratás céljából.

    Szóval sok sikert, mert ebből semmi sem lesz, csak a szád jár. Arról nem is beszélve, hogy nem tudod azt sem bizonyítani hogy én bannoltattam le anno pontosan úgy minthogy azt sem hogy te voltál. Arról nem is beszélve, hogy amit ígértem MEGKAPTAD. Egy original serialt, ergó ezt ismét bebuktad.

    Nem fogom vissza adni a pénzed, mivel nem tudhatom, hogy te bannoltad-e vagy sem."

    Még mellé is beszél!!! :F Online utalás történt, így ha kell igazolva lesz. :DDD

    az hogy mi a jutalma döntse el az admin ... , de azt hiszem pár szót megért hogy soha többet ne áruljon sz..r cucokat az ilyen
    üdv

    Az ügy rendezéséig a hirdetési jogát megvontam!

    [ Módosította: Sareth ]

  • --HARDCORE--

    senior tag

    válasz Enclave #13505 üzenetére

    Akkor én is kérnék Enclave-nek egy fekete pontot..
    mert a megbeszélt helyen fél órán át nem jelent meg, és én is pénzért utazgattam órákat. Ráadásul fel sem vette a telefont.. Nem csoda ha elment a kedvem a vele való üzletelésről. Innentől kezdve amit következménynek írt valós.. de leszarom. Vagy rakjatok neki is egy negatívot, vagy töröljétek az enyémet.....

    Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

  • fcc

    aktív tag

    Fekete pontot érdemel Tomika666
    Rendeltem tőle egy Nokia HS20-as fülhallgatót, újat.
    Kaptam tőle egy használt HS28-at. A privát üzenetekre nem is reagál. :(((

    [ Szerkesztve ]

  • dozó

    tag

    Kérnék egy fekete pontot inter333 Brumár Zoltán (üzletvezető) forum társnak, egy hibás de induló ASROCK P4I45D -re (3 púpos kondi) utaltam el neki a pénzt, a csomagot meg küldte de nem az ASROCK P4I45D lap volt benne hanem egy Aska SST-5881AB Socket A 10 púpos kondi és semmire nem reagáló lap jeleztem neki hogy nem azt kaptam amit kifizettem, erre még ö volt megsértődve, egy gerinctelen ember.

  • robertkill

    aktív tag

    Egy furcsa helyzet :K

    ÉN soha nem szólaltam fel itt, nem éreztem szügségét, sem a piros, sem a fekete pontozásnak soha, bár okom sem volt panaaszra eddíg. Bár adtam párat és kaptam én is.

    Azthiszem több mint 5 éve vagyok már itt, több száz üzletet bonyolítottam le sikeresen. Mindösszesen 2 vitás esetre került sor ezidő alatt, amire számomra vitathatóan ugyan de fekete pontot adtak. Ez természetesen mindenkinek szive joga. Számomra sajnálatos ugyan, de lezárt ügyek, és persze nem 100 ezrekről esett szó. De most nem ez a lényeg.

    Az eset ami most megtörtént velem majdnemhogy kivédhetetlen volt, viszont minden téren kellemetlen. Sajna pénzhiány végett, ami kis hazánkat fojtogatya, és már a Prohardverre is beférkőzte magát a válság, így olcsó laptopot szerettem volan venni. A mai napon, kaptam is egy ajánlatot valakitől aki ajándékba kapott egy notit, és rettentő baráti áron megválna tőle. Az ár már már annyira baráti volt, hogy gyanus is lett, de elfogult voltam hisz itt akarácsony, gondoltam biztos kell a pénz az illetőnek. Megbeszéltünk egy időpontot, hol mikor hogyan, korrekt segítőkész, volt a másik fél. Így utólagos sérelmeim után már értem hogy miért. Elmentem a megbeszélt helyre a Csepeli Hév végállomására, este 8-ra. Eszméletlen hideg volt természetesen, és fél órával előbb oda is értem ráadásul. lelkesen 9 ig vártam, és majdnemhogy teljesen áthagytam. De a hőn szerettett új laptopom és segítőkész eladója nemvolt sehol. Gondoltam közbejöhetett valami, van ilyen, velem is megesett, de szerintem már mindenkivel. Így elindultam hazafelé. Írtam neki privátot hogy mégis mi a helyzet, mivel a laptopra szügségem lett volna, így fent maradtam pesten a saját költségemre, bár már lehetőségen nemsok maradt mivel busz már nemvolt. Az illető nemvolt belépve egészen 0 óra 2 percig, és 2 roppant komoly privit kaptam tőle. Azt, hogy még szemetebb is lehetett volna ha holnapra is megbeszél velem egy időpontot mert ez egy felültetés volt, valami régi dolog miatt, mármint hogy én korábban felültettem őt. Nemtom lehet szenilis vagyok és csak elfogyott a Bilobil de nemrémlik hogy 5 év alatt bárkit is átvágtam volna. Na mondom super. A másik privi az még jobb volt, hogy az accont amivel írt nekem az nem is az övé, hanem valami régi valakié aki már nem használja, és szerényen megengedte nekem, hogy bármit csinálhatok az akkontal. Ó mondom remek, végre bepanaszolhatok valakit, és még meg is engedték nekem.

    Sajnos ezután az eseménysor után, az illetőt még jogszerűen bepanaszolni sem tudom, de a kamu akkont adatait természetesen, és amiket kaptam tőle azokat megadom, de persze azt kétlen, hogy valaki mást hasonló módon lóvátenne vele Mr.X. De sosem lehet tudni.

    Potter
    Béki Csaba
    a6595274@bofthew.com
    21.ker. Puli Sétány 4. 3.em. 10.

    Mást nemtudom mit írhatnék még, nem kenyerem a panaszkodás, de ezt most megkaptam, gonolja otthon elégedetten Mr.X
    Ha bárkinek valami kérdése lenne bátran írjon privit, itt nem szivesen feszegetem ezt tovább, és mást sem. A privát beszélgetésünket is szivesen elküldöm annak aki kéri.

    Hát így röviden tömören ennyi a story, most éppen forró teába fojtom bánatom, mert a legjobban az zavar, hogy nincsen laptopom, és a barátnőm pedíg nagyon várt otthon. :O

    További kellemes üzletelgetést mindenkinek... és joccakát...

    UI: Szives elnézést az esetleges helyesírási hibákért, vagy ha bárkit is untattam ezzel a pár sorral. Valamint köszönet mondanék a leckéért a titokzatos idegennek, ezentúl megpróbálom körültekintőbben megválogatni kivel hol és mikor találkozom. :R

    ÜDV... RoberT...

    " ha valakinek baja van veled az attól még mindíg az ő baja "

  • robertkill

    aktív tag

    válasz robertkill #13634 üzenetére

    Még annyit tennék hozzá az iménti kis novellámhoz, hogy ha már így alakult a dolog szeretném megragadni a nyilvánosság szülte alkalmat és bocsánatot kérnék eme titogzatos idegentől. Merthát ha ezt tette, valószinűleg okot is adhattam rá, bár fogalmam sincs, hogy mivel érdemelhettem ki, de azért mégi inkább remélem azt, hogy így volt és nem élvezetből vitte véghez ezt a tervét. Ezzel talán megam ellen szóltam, de inkább legyek én hibás minthogy valaki ezzel poénkodjon. 100 szónak is eg a vége, bocsánat. Mindenkitől. :K :B :K :B
    Merthát nézeteltérések, mindíg is voltak, mindíg is lesznek.

    ÜDV

    " ha valakinek baja van veled az attól még mindíg az ő baja "

  • WhIsPeRs

    csendes tag

    mindenki vigyázzon illes14-el mert egy hazudós kis tetü egyáltalán nem megbizható

    Whispers In The Dark-SKILLET

  • ku-cu

    tag

    Hello,

    papajoe007 (Farkas Gergő) kollégának adnék egy nagy fekete pontot.
    Ezt a készüléket vásárolta tőlem. Megegyeztünk egy összegben, ő utalja a pénzt, én postára adom stb.
    Első körben egy "jaj nem gyűlt össze elég pénz, had utaljak egy kicsit kevesebbet" (még így is viszonylag korrekt volt az ajánlata, belementem.) játékot játszottunk. Később, (már a pénz átutalása után) az utolsó pillanatban megkért arra hogy küldjek a telefonnal együtt egy memória kártyát, amit ő majd a következő max. két hétben kifizet.
    Hát lófa***. Az azt követő héten még hitegetett, hogy nem volt elég ideje, jövő héten utal, most már (lassan egy hónap telt el) ott tartunk, hogy pü/telefon nem reagál.
    Tudom én voltam hülye, és nem buktam sokat, de mégis, szerintem az ilyen "inkorrekt viselkedést" kell fekete ponttal jutalmazni.

  • AmunRa

    aktív tag

    válasz emerico2004 #13619 üzenetére

    Hasonló volt az 5770-el amit hirdettél. Azt írtad, hogy kifogytál, aztán szépen tovább hirdetted.

  • katt777

    félisten

    Lacko81-gyel ne üzleteljetek! Hirdetésre többször alkudozik megegyezés után, és amikor már szállítottam volna (BP-re innen!) a gépet, kitalálta, hogy tegyek fel neki egy Windows 7-et, mert ha nem, akkor neki nem kell a gép. Hangsúlyozom, megegyezés után, miután másnál lemondtam, és a hirdetésben NEM szerepelt OS! (A gép hibátlan, betesztelt, garos.)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • kasza blanka

    aktív tag

    üdv

    első negatív ph-s tapasztalatom esett meg velem az imént.

    hirdetem ezt a VGA-t itt:[link]

    csak itt hirdettem, tehát biztos ph-s volt az a jelentkező, aki Szabó László néven mutatkozott be, a 20/350-7885-ös számról hívott és csömörinek mondta magát. megbeszéltük, hogy ma kettőkor Blahán szökőkútnál találkozunk. telefonban még mondta is, hogy ez a száma 15 éve, szabó lászló a neve és csömöri, ő korrekt. én hülye ph-s azonosítót nem is kérdeztem tőle.

    ma odamegyek 2-re blahára, sehol senki. vártam 20 percet, aztán elindultam haza.
    azért felhívtam, hogy mégis ezt így hogy, de vki más vette fel a telefont, aki vagy értelmi fogyatékos volt, vagy seggrészeg.

    beszélgetésünk kb a következő volt

    -hallo Szabó Lászlót keresem
    -vége, nincs.
    -tessék? tegnap ő hívott erről a számról, és a tudakozó szerint is az övé.
    -váltótársam
    -az rendben és hol érem utol?
    -jó, vége.
    -hol érem utol?
    -gumitelepen.

    és lerakta. lehet, hogy ő volt, lehet hogy tényleg más, nem tudom (így 1 nap távlatából egy ilyen magasröptű beszélgetés után nem ismertem meg a hangját)
    akinek esetleg ismerős a szám, és a név, és tudja a ph-s azonosítót, akkor kérem adja meg, hogy nagy nagy fekete pontot kérhessek az illetőnek.

    akit pedig ez az ember hív, az ne beszéljen meg semmit vele, mert lehet máskor is megcsinálja, hogy egy szót sem szól, csak nem megy el a megbeszélt találkára.

  • Toomy

    senior tag

    Kábítószeres fórumtársunktól óva intek mindenkit! Az alábbi üzlet kapcsán. A topikban megtévesztő 216SP GTX260-at hírdetett elllenben amit kaptam az egy 192SP-s verzió volt. A legfontosabb viszont hogy elfelejtett szólni hogy a kártya bitangul melegszik és 85-90 fok környékén le is fagy. Magyarán tudta hogy egy szar kártyát ad el. De mivel igen tudatlan a kölök ezért nem is gondolta hogy csak ki kellene pucolni a venti mögötti részt és nem okozna ekkora melegedést. De ez az én szerencsém.
    A csóka telefonszáma 20-353-9078 , Szigetszentmiklósinak adja ki magát, de nem hiszem hogy ez valós!
    Messze kerülje mindenki nehogy valaki egy ténylegesen sz@r dolgot vásároljon Tőle!
    Javaslom mindenkinek hogy újoncoktól személyes találkánál személyit kell kérni!

    [ Szerkesztve ]

  • N.Trógerson

    csendes tag

    Ehhez a díszes társasághoz csatlakozott ma dahyder felhasználó is.
    akitől ezen hirdetése után vásároltam az említett alaplapot:
    " Eladó egy ECS P4M800Pro-M alaplap. Hátlap, gyári CD van hozzá kifogástalanul működik. DDR1-es és DDR 2-es memóriát is kezel, kétmagos processzor is megy benne. Csere, beszámítás nem érdekel.
    Érdeklődni privát üzenetben lehet, posta ok vevő terhére."
    Megvettem. Megjött. De a bios nem akart beurani rajta. Sok szenvedés után két nap múlva az előzetesen megígért próbagarancia alapján vissza akartam küldeni neki. Aztán dahyder mesterrel folytatott hosszas eszmecsere után Isteni szikraként beugrott, hogy BIOS kell frissíteni! és csak utána fog többmagos procikat is kezelni. És most tessék elolvasni a második kiemelt rész a hirdetésben...
    Erre dahyder kolléga válasza: "De jól emlékszel amúgy úgy szólt a hirdetés, hogy kétmagos proci is megy vele, nem pedig úgy, hogy kétmagos procit is kezeli." XDXDXDXDXDXD
    És hasonlóan meggyőző érvekkel támasztotta alá, hogy ez az én hibám tulajdonképpen:
    -"Fordúlj a szakemberedhez és legközelebb úgy vásárolj, ha tisztába vagy a dolgokkal."

    -"Mert a kezelés csak BIO-s frissítés után lehetséges. Ezt mondjuk te se tuttad, meg én sem, de utánna kellett volna nézned vagy kérdezned még vásárlás előtt."

    A tetőpont:
    -"A gyártó honlapján is ugyan az van írva, amit én írtam.
    Na ezen gondolkozz el.
    Ez mind a te tudatlanságod miatt történt!!" XDXDXD

    A fenti dolgok ismeretében a vele való üzletelést minden körülmények között tessék jó alaposan átgondolni, hiszen dahyder kolléga nem csak hogy nem fair üzleti partner, hanem mint ember valami másik alternatív dimenzió legsötétebb fekete-lyukának lakója...

  • N.Trógerson

    csendes tag

    jah, majd elfelejtettem: dahyder alias RIGÓ ZSOLT Debrecen István út 23.
    Számlaszám: 11773384 - 27596469 OTP

  • Narancs81

    tag

    Óvatosságra intem azokat akik nFoto (tel. 06304937220) által árult cuccokra vágynak! Sajnos ott követtem el a hibát, hogy megbíztam benne és elhittem amikor azt állította, hogy az általa árult fényképező pixelhibamentes. Ezt átvételkor nem tudtam letesztelni, mert nem vittem laptopot (kopp).
    Hazaérve sem tudtam melegében tesztelni mert ajándéknak szántam és nem akartam vele matatni. Később szembesülhettem csak, hogy ilyen képeket csinál. A márkaszervíz is megerősítette, hogy a CCD cserére szorulna. Mikor jeleztem neki néhány nap múlva, természetesen elhajtott arra hivatkozva, hogy megvolt rá az esélyem, hogy teszteljem és ennyi idő után már amúgy se venné vissza, ha meglenne a pénz. Gari nem volt rá. :W Továbbá azt bizonygatta még ezek után is, hogy a kamera nála makulátlan volt.
    Tisztában vagyok vele, hogy én is hibás vagyok, ez nem kérdés. Ezt csak azért írtam be, hogy más figyeljen!

  • Attix82

    őstag

    válasz N.Trógerson #13643 üzenetére

    Miert nem frissited a BIOSt? E6420ig kezeli a procikat.....ami egy 2 magos.

  • Norb3rto

    senior tag

    válasz Attix82 #13645 üzenetére

    Fekete pontot kérnék rastawicc kollégának gtx480ba számoltam be tőle egy giga gts 250 oc minden rendben ment csak a cserére nem hozta el a vga garipapírját.Megegyeztünk hogy ha járok kecsón odaadja vagy postán adja fel ezt eddig nem teljesítette.írtam neki és azzal a kifogással jött hogy szétszedte a vgat és nem talál vmi garimatricát.Ellenben ha fizetek neki 6e forintot elpostázza a garipapírt amit elvileg alapból adnia kellett volna.Ezek után írta hogy probál vmit intézni majd azt írta, hogy felhívta a kereskedést ott mondták neki hogy így nem garis a vga meg amúgy is a cavarok feje el volt marva itt megemlíteném hogy az elöző tulajnál és nálam is jók voltak.Mindent adtam a vgahoz amit kaptam hozzá doboz kieg és garlevél.Azóta probált beszélni valakikkel hogy garis e cucc.MOst is írt hogy én v.ok a hülye nem tartottam a szavam itt elegem lett nagy úgy néz ki buktam a garit de ez meg a saját hülyeségem :(( Nem ajánlom senkinek a srácot nagyon inkorrekt vigyázzatok vele!! :(((

    Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

  • zedecske

    tag

    Udv.

    Szeretnek egy fekete pontot kerni Henro -nak, ezert .

    A rovid sztori: mint ahogy a hirdetesben is latszik, megirta hogy pixelcsikos a noti kijelzoje, de kontakthiba miatt. Egy baratom hozta le a cuccot Pestrol. Amikor haver megnezte, tenyleg csak a pixelcsik volt ott. Amikor hazahozta (vigyazott ra mint a himestojas) akkor a kovetkezo hibak jelentkeztek: valtottsoros kepernyo (interlaced), es a jobb felso sarokban egy jokora feher folt villodzott. Amikor megmozgattam egy kicsit a kijelzot, visszaalt minden normalisra. Elvittem egy szervizbe, ahova mar evek ota jarok, ugyhogy megbizok bennuk. Ott kozolte a srac hogy kijelzocserere szorul a noti. 28k-ert. Szep.

    Nem is az a bibi, hogy pixelcsikos, mert az tudtam, le is volt irva. A " kontakthiba " par ezer forintbol javithato. A kijelzocsere tizezrek. Es priviben el is arulta az elado, hogy nem vizsgaltatta be mielott feltette hirdetni, tehat a kontakthiba az O velemenye, nem szakemberé.

    Udv

    Z

    [ Szerkesztve ]

    A Fallout 3 igenis netes játék, mert mire összeguglizod az összes bugfixet, addigra több időt töltesz online, mint gameplay-el .-.

  • Attix82

    őstag

    válasz N.Trógerson #13648 üzenetére

    Errol a vevo szerintem nem tehet :) PHn keress embert a kozelben akinek van, szerintem megoldhato.

  • sbgikbhs

    újonc

    Aki ismeri Füst Gábort, mert már néhány ezer forinttal megvágta az írjon nekem az istvan5791@citromail.hu címre

Aktív témák