Keresés

Aktív témák

  • zsolesz010

    senior tag

    válasz #92888064 #10289 üzenetére

    A megváltozott szabályok miatt már csak valós anyagi kár esetén írják be a feketét. :(
    Ettől függetlenül a nickjét leírhatnád, hogy a kereső kidobja a hozzászólásod, ha valaki tájékozódni akarna később az illetőről.

    - - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

  • zsolesz010

    senior tag

    maizlg@fibermail.hu
    Maizl Gábor

    PH-s nickjét nem tudom, de hátha valaki az itt leírt adatokra keres rá a topikban.
    Az "úriember" március 22-én írt egy e-mail-t erre a hirdetésre, amikor még 35k-ért volt fent. Közölte, hogy 32k-t tudna érte adni, bajai, és egy héten belül jön fel úgyis Pestre, próba után meg is venné.
    Mivel nem az én tulajdonom a lejátszó, így írtam neki, hogy megkérdezem a tulajt, majd ezt meg is tettem, és közöltem vele, hogy rendben, vihető 32k-ért (ekkor már volt egy PH-s is, aki a hozzászólásokban írta, hogy 30k-ért elvinné).
    Március 23-án elkérte a telefonszámom, amin elérhet a részletek tisztázása végett. Megadtam.
    Március 28-ig csend, akkor írtam neki, hogy 1 hete azt mondta, egy héten belül jön fel, mégsem jelzett.
    29-én visszaírt, hogy aktuális még, határidős munkája van, de április 2-án vagy 3-án várható az érkezése, és majd hív.
    Április 3-án írtam neki, hogy mi a helyzet, nem írt és nem hívott, aktuális-e még, jöhet estig is.
    Azóta sem jött semmi válasz. Közben a hirdetésben érdeklődő Apache27 kollégának már úgy néz ki, nem aktuális.

    Közvetlen anyagi károm nem keletkezett, fekete nem jár neki, de ezek után a netre feltett "Magamról - Sváb vagyok (a gyengébbek kedvéért: a magyarországi német kisebbség) - német szinte minden tekintetben – becsületesség, hazaszeretet, munkaszeretet, fegyelem ..." szövegen csak nevetni lehet. :(

    - - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

  • zsolesz010

    senior tag

    Trencso
    Tegnapi napon fixáltunk egy találkozót ma reggel 9 órára. Egy ilyet vitt volna, olcsóbb kivitelben.
    8:57-től 9:15-ig vártam rá. Mivel az adatlapja üres, így a telefonszáma nem volt meg. Nem gondoltam, hogy egy általa megadott időpont esetén el kellett volna kérnem, hiszen a megbeszélt időpontban a megbeszélt helyre mindenképp el tudtam jutni.

    Netközelbe érve látom, írt egy privátot a megbeszélt találkozó előtt 9 perccel, hogy lebetegedett, nem ment dolgozni, nem tud jönni. :F Értelemszerűen esélyem sem volt, hogy találkozó előtt elolvassam.
    Adatlapom kitöltve, telefonszámom a regisztráció óta látható. 24 órában elérhető vagyok. Nem hívott.

    Őszintén szólva nem a 2 vonaljegy ára zavar a legjobban, hanem az, hogy még véletlenül sem jelzett olyan módon, hogy azt ne utólag tudjam meg.

    Pont.
    Fekete.

    - - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

  • zsolesz010

    senior tag

    K0li
    Nem érdekel senki rangja, az sem, mikor regisztrált. A tények:
    Tegnap este 15 perc alatt lefixáltunk privátban egy Kálvin téri találkozót erre az SDHC kártyára.
    Idéznék az általam írt privátból:
    "Kezemben lesz a kártya, arról megismersz, ha bármi gond van, nem tudnál jönni, sokat késnél, a hirdetésben látható számon elérsz."
    Végig korrekt kérdések, válaszok, normális stílus, gondoltam, ez is sima ügy lesz, sikerült egy normális embert kifogni megint.
    Ma 10:57-kor, 3 perccel a megbeszélt találkozó előtt, csörög a telefon, ő hív. Most indulna el otthonról, 15-20 perc múlva ér oda. Semmi indoklás. Kopp. Na jó, próbáljuk máshogy. A privátban korábban leiírt, Kálvin tér közelében lévő kereszteződés mellett átveheti a kártyát. De ő azt nem tudja, hol van. Holnap megoldhatnánk-e? Holnap nem vagyok Pesten. Jövő héten megoldhatnánk-e? Nem, mivel először eljátszotta, hogy kifejezett kérésem ellenére sem volt hajlandó csak az egyeztett időpont előtt 3 perccel felhívni, majd arra nem volt képes, hogy ezek után megnézze neten, hol vehetné át mégis a kártyát. 10:02-kor írt egy privátot, miszerint sajnálja, tehát még azzal sem magyarázhatnám, hogy nem volt netközelben.

    1db vonaljegy, 10db-os gyűjtőjegyből, 280 ft. Ennyi a tényleges anyagi kár, de eleve viccesnek tartom, hogy ha nem ültem volna BKV-ra, még csak feketét sem kérhetnék, holott az időmet rabolta feleslegesen.

    Egyúttal még hozzájárulnék a privát üzenetek közzétételéhez is, ott gyakorlatilag minden megvan, ami a meghiúsult üzlettel kapcsolatos.

    - - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

  • zsolesz010

    senior tag

    Dzsekobb
    Március 9-én, kedden jelezte, hogy hétvégén megvenné a hirdetett Razer Diamondback 3G egerem. Még szintén 9-én, kedden azt mondta, 14-én, vasárnap lenne a legjobb neki, de legrosszabb esetben is következő kedd, 16-án este.
    Március 10-én, szerdán azt írta, beszéljük meg a vasárnapot, pénteken eldől, jó lesz-e neki, és időben jelezni fog. Természetesen nem jelzett.
    Március 13-án, szombat délután írtam neki, hogy nem jelzett, mi legyen a vasárnappal. Hamar jött a válasz, hogy "bocsi" hogy nem jelzett, nem jó a vasárnap, kedd este jó lenne-e nekem. Írtam, hogy jó, ha fixálunk egy időpontot. Semmi válasz.
    Március 16-án, kedd délután írtam neki, hogy mikor érkezne este. Semmi válasz.
    Március 19-án, pénteken írtam neki, hogy mit ne mondjak, nagyon gerinces ember. Semmi válasz.
    Természetesen az adatlapját többször megnéztem, legalább 3 alkalommal be volt jelentkezve.

    Telefonszámom elérhető az adatlapon, sőt, a hirdetésben is, így kizárt, hogy bármiféle nethiány, időhiány (ez meg amúgy is nevetséges kifogás, hiszen 3 szót leírni nem idő: "bocs, nem kell") jó magyarázat lehetne.

    Feketét nem kérek, mert a jelenlegi szabályzat csak valós anyagi kár esetén teszi érvényesíthetővé.
    Arról meg nem írnék már hosszú sorokat, hogy pont az egyetlen olyan dolgot nem teszik úgymond "büntethetővé", aminél a "lopás" tárgyát soha senki és semmi nem adhatja vissza: az idő elrablását. Legyen idesorolva egy találkozón meg nem jelenés, vagy épp jelen esetben a napokig jegelt hirdetés.

    Más lenne, ha legalább szólt volna. Szó nélkül lenyelném. De egy ilyen lépés azért minősíti az embert. Nem is kicsit.

    [ Szerkesztve ]

    - - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

  • zsolesz010

    senior tag

    v.petike, azaz V. Péter (név, e-mail cím, telefon a linkelt hirdetésében).
    Azt hiszem, 1 hónap után felesleges tovább várnom.
    Március 21-én érdeklődött 7200rpm-es notivinyóról, kérdezte, van-e nagyobb kapacitású is. Mondtam, hol vehető át, és mondtam, nincs nagyobb.
    Válasz nem jött, de másnap, március 22-én felhívott, hogy aznap elviszi, estig mindenképp hív, hogy mikor érkezik. Nem jött, nem hívott.
    Március 23-án hívott, hogy kellene neki a vinyó, jön érte, mondtam, hogy vannak nálam, de jöhet a korábban említett helyre, megoldjuk.
    13k volt a vinyó, és még vitt egy külső racket, ami 2.3k, összesen 15.3k. 20k-s bankjegye volt, nem tudtam visszaadni, javasoltam a sarki boltot váltásra, mondta, menjek már le vele, hogy ne kelljen visszajönnie, mondtam, vendégem van, nem megyek.
    Lement, váltott, ideadott 13k-t papírpénzben, és egy marék 200-as érmét, amit naívan nem számoltam meg, és még vissza is akartam adni neki egy százast, gondolván, mivel páros, biztos 2.4k-t adott. Azt mondta, nem kell a visszajáró, elköszönt, távozott.
    Nem sokkal később számoltam, kiderült, hogy összesen 7db érmét kaptam, 1.4k-t a 2.3k helyett. Hívtam, mondtam, mi a helyzet, azonnal mondta, hogy este elugrik az elmaradt összeggel. Késő délután még felhívott, hogy nem látja a Win a vinyót, telefonon elnavigáltam a partícionáláshoz és formázáshoz, egyetlen szóval sem említette, hogy mégsem jön rendezni az elmaradt 900ft-ot.
    6 napot vártam, Március 29-én írtam neki. Semmi reakció, minden nap többször bejelentkezett és foglalkozott a hirdetéseivel. Március 31-én ismét írtam, semmi. Április 1-jén ismét, erre már jött válasz.
    Hogy másnap bármikor jó neki az általa említett metrónál, hívjam bármikor. Semmi arról, hogy miért nem jött, ahogy ígérte. 640ft-os oda-vissza út mellett értelmetlen lett volna az általa korábban ígértektől eltérni. A korábban válasz nélkül maradt utalási lehetőséget ismét felajánlottam, hiszen kényelmesebb.
    Jött a válasz, miszerint ő dolgozik, ezért az utalás kilőve. :F És hogy 300ft feletti üzemanyagárral neki is pénzbe van az utazás. Megjegyzem, akkor is 300 felett volt az üzemanyag, amikor ígérte, hogy még aznap elugrik az elmaradt összeggel. Pár percre rá még 2 privát, miszerint látta, hogy hirdetek Dell Studio laptopot, ha beszámolom az Acer gépét, érdekelné.
    Április 2-án válaszként írtam, hogy akár hétvégén éjfélkor is utalhat, nem számít, hiszen a számlavezető rendszer nyitásakor végrehajtják a tranzakciót. Felajánlottam még a postai utalványt és a rózsaszín csekkes lehetőséget, feltételezve, hogy postára azért biztos járnak számlákat fizetni, és mondtam, hogy a Dell gépet hétvégén elvileg elviszik.
    Azóta se banki úton, se postai úton, se a korábban azonnal megígért személyes úton nem kaptam meg a pénzt, és 22 napja válasz sem érkezett, de a ph-t rendszeresen látogatja. Egyrészt volt egy ígéret, másrészt utalás bármikor kezdeményezhet, harmadrészt ha ezek nem működnek valamilyen oknál fogva, akkor pl. számlák befizetésekor ott a postai út. És persze 3 hete nem reagál.
    Utána kellett volna néznem, így nem vártam volna eddig.
    Megjegyzem, a helyszínen alapból még fizetni akarta a teljes összeget, nem feltételezem, hogy szándékosan adott kevesebbet azért, mert nem mentem le vele váltani, és azonnal felajánlotta, mikor hívtam, hogy rendezi a maradékot, amiből az jött le, már tisztában van vele, hogy kevesebbet kaptam. Ellenben az ígéret elfelejtődött, ahogy a 900ft és a válaszadás is.
    A saját magam által írt privát üzeneteket közzétehetem, az övéit nem. A fentebb leírtakat maradéktalanul alátámasztja így is.
    Fekete pont a valós anyagi kárért. A többiért a szabályzat nem teszi lehetővé.

    - - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

  • zsolesz010

    senior tag

    "Ha valaki az üzlet során számodra anyagi kárt okozott, amiért fekete ponttal jutalmaznád..."
    Biztos ismerős azoknak, akik egyszer is elolvasták az 1. hsz-t valamelyik negatív vagy pozitív értékelő topikban.
    Sokakkal fordult elő, hogy a másodpercre pontosan lefixált időpontban, a fél négyzetméternyi pontossággal megbeszélt helyen nem jelent meg a másik fél. Nem is gond egy pár perc csúszás, sok esetben még 10-15 perc is rendben van, ha jelez az, aki késik. De itt most értelemszerűen nem róluk lenne szó.
    Régóta szúrja egy pár, 1. hsz-t elolvasó és értelmező ember szemét a fent idézett rész. Persze vannak, akik el sem olvassák, és feketét kérnek annak, aki nem jelent meg a találkozón, konkrét anyagi kárt sem okozott, és így ugyebár nem kerül bejegyzésre a pötty az összesítő listára.
    Ezt most ki lehet küszöbölni azzal, hogy beírom, 2 vonaljegy a károm, vagy a 40 fokban vártam fél órát, és megromlott a frissen vásárolt tej. Ami vagy igaz, vagy nem. Az esetek 99%-ában privátokkal egyértelműen bizonyítható, hogy ki a hunyó, ha meg nem járul hozzá a közzétételhez a meg nem jelent fél, szintén világos a helyzet.
    Hogy mit akarok ezzel az 1. hsz. szerint ide sem illő mondathalmazzal? A szabályt hozók gondolják át kicsit a feketés dolgot. És mérlegeljék Wass Albert szavait:

    "Ha egyszer azt mondod, hogy ekkor meg ekkor ott leszel valahol, és mégsem vagy ott, akkor csak egy mentséged lehet. Valami szörnyűséges dolog történt és elpusztultál. Mert, ha még élsz, csak egy kicsikét is, akkor is hírt adsz valamiképpen, hogy miért nem lehetsz ott, ahol várnak reád. Mert az emberi élet legdrágább kincse az idő, nem lehet pótolni semmivel. S aki másokat várakoztat, az időt lop el tőlük. Ha csak pénzt lop el másoktól, azt jóváteheti. De az ellopott időt nem lehet pótolni semmivel."

    - - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

  • zsolesz010

    senior tag

    válasz Fecniii #12813 üzenetére

    1. hsz.
    "Csak abban az esetben kérj fekete pontot, amennyiben valós anyagi kár ért!"

    Az adatlapja.
    Bizonyára feltűnt, hogy nem egy hirdetése volt eddig, amiből világosan következik, hogy ha te írsz neki, nem leszel mindenki előtt álló, különösen kiemelt figyelemmel kezelt ph-s. Nyilván az ő érdeke is, hogy eladjon, de nagyon nem veszed figyelembe azt, hogy nem kockul állandóan a gép előtt, mert egyszerűen nincs ideje. Le lehetne már szakadni erről a "még fent volt miután visszaírtam" dologról. Egyrészt azért, mert tényleg elég, ha csak az IP-je aktív akár egy másik gépről, másrészt aki pl. soha nem jelentkezik ki és PH uppert, hardverapro uppert, RSS olvasót használ, az gyakorlatilag bármikor folyamatosan aktívnak látható akkor is, ha napok óta a gép közelében se volt. És vajon nem fordulhat elő, hogy fellép ph-ra, mert a tóthbéla telefonszáma kell épp hirtelen? Vagy hogy feldobjon egy hirdetést, amiben jó áron vehetsz te is jó vasat? És ha épp ennyire van ideje?
    Egyébként meg nem véletlen, hogy az adatlapján évek óta ott a telefonszáma. Mégis számtalan olyan története lehet, hogy a baromi jó áron kínált hardver miatt egy nyüves telefont nem képes megereszteni az érdeklődő, hanem privátban sír utólag, hogy lemaradt valamiről, mert teszem azt, nem érkezett válasz néha napokig. Próbáltál már egyszerre boltot vezetni, emberi életet élni, és emellett egyidőben 2 emberrel privátozni? És 22-vel?

    Ne legyen már sok az az 1-200 forint telefonra, amikor ezreket sprórolhat az ember egyetlen vásárlással. És igen, néha nehéz elérni telefonon is, mert van munkája, gyakran lóg a telefonon; van élete, amikor nem szeretne lógni a telefonon. Igen, néha 4-5-ször kell hívni, néha rágni kell a fülét, hogy minél előbb foglalkozzon az emberrel.

    "Sajnálom, hogy rossz pontot kellett neki adnom, pedig tényleg nagyon jó áron árulta a kártyát."
    Nem adtál neki semmit. Az 1. hsz-t elolvasva és értelmezve lehetne ebben a topikban is feketét kérni, amit a másik fél meghallgatása után vagy jogosnak találnak, vagy nem. Jelen esetben egyértelmű, hogy nincs valós anyagi kár, ergo a bejegyzésedben "kért" fekete nem jár, maximum a "vagy pusztán inkorrektnek tartod és szeretnéd, ha ennek nyoma maradna, annak helye az Akikkel jó vigyázni üzletelés során! topicban van." rész miatt lehet létjogosultsága a hsz-nek, ha a fentebb leírtak nem is érdekelnek téged.

    - - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

  • zsolesz010

    senior tag

    válasz wrox #13384 üzenetére

    - - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

  • zsolesz010

    senior tag

    válasz Chipyttababy #13395 üzenetére

    Akaratodon kívül most lepleztél le vagy egy négyszeres reget, vagy egy kis csapatot, akik egymást pontozzák...

    [link]

    0 az esélye annak, hogy az a 3 újonc, akik 3-4 napos reggel (ugyanannyival, mint a feltételezett csaló) rendelkeznek, nem ugyanaz a személy, vagy nem együtt "dolgoznak".

    Ennyi.

    - - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

  • zsolesz010

    senior tag

    válasz Chipyttababy #13398 üzenetére

    Azzal, hogy nem vagyunk hülyék, hogy higgyünk a lehetetlenben. A modik meg főleg nem. Csak egyszer kapják el őket azonos ip-vel, mind a négyet kizárva fogod látni. Nincs automatizálva az ip ellenőrzés, nincs vonyító sziréna, hiszen mi van akkor, ha 4 gyerekes családban egy router mögött négyen tolják a ph lapcsaládot egyszerre? Ők nyilván nem fognak egyértelműen kiszűrhető csalásba kezdeni... Itt meg csak gondolkodni kell.

    - - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

  • zsolesz010

    senior tag

    Történetünk során egy Dell 1520-as noti karácsonyra történő lecserélése okán vadászott utódról, egy netbook-ról és annak gazdájáról lesz szó.
    toth_richard fórumtársnál jelentkeztem egy 60e ft-ért hirdetett netbook miatt. Mivel olvastam a hirdetésében, hogy elméletileg Pesten is át lehetne venni, december 5-én írtam neki, hogy amennyiben ez tényleg megoldható, le is foglalnám a gépet. Kért egy pontos címet, mondván, pénteken, december 10-én kiszállít Pesten, így megpróbál betervezni egy utat hozzám is, de időpontot még csak később tud mondani, hogy mikor járna majd az általam megadott címen. Megadtam egy címet, és leírtam, hogy elér ph-s privátban, e-mailen és telefonon is, ha már biztosat tud az időpontról. December 5-én este lezajlott a fenti egyeztetés, majd december 8-án zárta a hirdetést. Gondoltam, azért, hogy ne keressék már ezügyben többen, mert megvan a vevője. Na ja... Eljött a december 10., sem előtte, sem aznap, pénteken semmi jelzés. December 11-én írtam neki, hogy nem írt, nem hívott, mégis mikor tudjuk megoldani. A nick-je többször aktív volt, semmi reakció. December 12-én írtam ismét, hogy elég nekem, ha annyit mond, hogy pl. következő héten egyeztetünk, fél percet rabolna el az életéből egy mondat. A nick-je aznap ismét többször aktív volt, semmi reakció. December 12-én éjszaka ismét írtam, hogy kérhetnék-e egy választ, meg azt, hogy ha nem ő lép be a saját nick-jével, hanem rokon/ismerős/munkatárs, akkor ő is nyugodtan írhat, hogy mégis mi a helyzet. 20 perccel később ismét aktív volt, feltételeztem, hogy ő is kapja az e-mail értesítőt a privát üzenetekről, ezért az időpontbeli közelség, miután előtte több órája inaktív volt.
    Majd december 13-án jön végre tőle egy privát, hogy a felesége lépegetett be a ph-ra, és hogy ezek szerint a felesége nem írt nekem. És hogy a felesége nem tudja, éppen hol tart az eladás, ő pedig külföldön volt. Majd még az, hogy a felesége nem tudja, hogy kell a privátokat elolvasni. Lényegtelen, hogy tudta, látta, hogy nem volt privát aktivitás az elmúlt napokban csak az én részemről, és hogy az első mondatban ettől függetlenül leírja, hogy ezek szerint a felesége nem válaszolt nekem (öm, ezt azonnal látta, amikor megnyitotta a privátokat), de pár mondattal később meg elhangzik, hogy a felesége nem tudja, hogy kell privátokat olvasni (akkor nagyon jól tudta, hogy nem is válaszolhatott. Így vajon miért íródott már elsőre az, hogy ezek szerint a felesége nem írt nekem?).
    Zárásként a végén, úgy mellékesen megemlíti, ő a gépet sajnos eladta 65e ft-ért. Meg hogy sajnálja, hogy így alakult.

    Mivel nincs tényleges anyagi kár, nem kérek, nem is kérhetnék feketét, de az Akikkel jó vigyázni üzletelés során topikba azt hiszem, vitathatatlanul passzol a dolog. Nem nagyon állok neki elméleteket gyártani, a tények adottak, lehetne gyanúsítgatni, hogy vajon mi igaz az utólagos privátból, de ez lényegtelen is. Tény az, hogy egyértelműen közöltem, hogy vinném a gépet, ha Pesten átvehető, és tény, hogy 2 nappal az állítólagos pesti kiszállítás, és a velem való találkozó beiktatásának kísérlete előtt egyetlen szó nélkül zárta a hirdetést, miközben felém sem egy ingyenes privátot, mailt, sem egy 20ft-os hívást nem eszközölt még 2 nappal a megbeszélt nap után sem, nemhogy előtte.

    Sokan írtak már ugyanilyen történeteket, ahol a rossz szájíz sokszor még az előre lebeszélt dolgok ellenére is elkerülhető lett volna, ha az ilyen "eladom másnak, anélkül, hogy szólok annak, aki világosan megmondta, vinné az akármit" emberek elővennék 2 percre a gerincet, és akár csak annyit mondanának, hogy "nézd, találtam jobb lehetőséget, tudom, hogy megbeszéltünk valamit, emiatt bocs'". Jó, nem mosolyognék őszintén, de azt mondanám, oké, van ilyen, egye fene, majd legközelebb.
    De amikor kiderül, hogy a megbeszélt nap előtt 2 nappal már nem állt szándékában nekem eladni a szóban forgó gépet, és nemhogy akkor, de még a megbeszélt napon és utána 2 nappal sem közölte ezt semmilyen csatornán, amikor nyilvánvaló, hogy legrosszabb esetben is a találkozó napjáig lett volna rá bőven lehetősége, az azért egy bizonyos szinten minősíti az embert. Sok jelentősége nincs, meg szükség sem lesz rá, lévén nem pöttykérős hozzászólás, de természetesen hozzájárulok a privát üzenetek közzétételéhez. És ha valaki vette a fáradtságot, hogy elolvasta az egészet, akkor egy kérés: Tegyétek meg, hogy egy semmibe nem kerülő jelzést dobtok annak a szerencsétlen vevőnek/eladónak, ha bármi változás van a megbeszéltekhez képest. Csak annyi kellene, hogy kicsit mindenki belegondol, mi lenne, ha őt szivatnák napokig a hallgatással. Olyan nagy dolog lenne egyenesen viselkedni?

    - - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

  • zsolesz010

    senior tag

    válasz xxxthrief #14454 üzenetére

    Belina Benjámin az embered, Páli Katalin az ő ismerőse. Azért utaltat arra a számlára, mert a saját nevére már akad egy pár google találat. A csaj jó eséllyel teljesen tisztában van vele, mire használják a számlaszámát.
    Ha kell Belina pontos nagykanizsai címe, anyja neve, telefonszáma, apróságok, dobj privátot. Meg jöhet az is, hogy honnan van veszprémi címed, és pontosan mi is az. :)
    Keresd meg enemy107-et, ő majd segít feljelentés ügyben, hátha még oda tudjátok csapni az ő ügye mellé.

    - - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

Aktív témák