Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    nagyúr

    válasz devil-k #2766 üzenetére

    Én is a célgép építés híve vagyok, csak most a "kipróbálós" időszakomban vagyok.

    Szerinted minek van 3 gépem máris? :U (+1 ARM-os kocka...)

    "Igazság szerint nagyon szimpatikus ez a Linux dolog, de az már nem, hogy egy rohadt NFS megosztást olyan bonyolult létrehozni, hogy még mindig nem sikerült."

    A konyhakész Synology pl. ezért kerül annyival többe. :K

    Win-ből is van Server verzió, csak hát annak is "érdekes" a megoldása, ha nem akarsz fizetni. Vagy fizetsz. Nem keveset. Ez van sajnos, ha ilyesmit akar az ember. Vagy fizet, vagy mindent magának kell megcsinálnia, nem kevés idő és energia ráfordításával.

    "Megoldható-e az, hogy az SSD-t ketté particionálom és egyikre megy a Linux, másikra pedig a Xpenology?"

    Persze, de a Linux biztosan fogja tudni olvasni azokat a lemezeket, amiket az XPenology alatt formáztál meg? (Szerintem igen, valószínűleg akkor Ubuntu kell az XPe mellé. Az egymás mellé rakás már trükkös lesz.)

    "S ráadásul az lenne a legjobb, hogyha Linux alatt lenne olyan program, amivel ki tudom választani, hogy a következő újraindulásnál melyik rendszer töltsön be."

    Ilyen van, úgy hívják, hogy GRUB, ami pl. egy Ubuntu telepítésével települ is adott gépre.

    "Most azért gondoltam erre, mert ha távolról akarom irányítani a rendszert, akkor tudjak választani, mert DOS alatt nincs ám Team Viewer."

    Linuxra van TeamViewer.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák