Új hozzászólás Aktív témák

  • Szomj4s

    tag

    válasz zsolt501 #19245 üzenetére

    Nem butítja a hangot a HDMI ARC egyáltalán. Az, hogy azon az adott lejátszó nem küldi, az egy másik tészta. (Azért transcode-ol a plex, mert a lejátszó nem fér hozzá olyan kodekekhez, amire szükség lenne az adott média lejátszásához.)
    Nekem pl az itt korábban vázolt működés van:
    Xpeno -> plex server (most még!*)
    LG tv -> plex kliens (tudom, sajnos nem HD hangok, de valahogy a kényelem nem tud győzni a mindent felülmúló hangélmény felett)
    Van még Apple TV 4K -> infuse pro (plex-re ráültetve)
    Illetve egy Nvidia Shield Kodi-val (sajnos mindig összeomlik egy idő után, így maradt ott is a plex (kliens és server is!)

    *Na, és itt a fontosabb rész: Teszteltem, hogy az XPeno alá épített vas (ASRock J4205-ITX) vagy a Shield tud-e jobban transcode-olni. És hát a Shield jött ki nyertesként, bőven. A hw-es transcode-ing tökéletes.
    Úgyhogy most folyamatban van (az amúgy is esedékes ACMEv1-es protokoll megszűnése okán a Let's Encrypt kapcsán) egy Xpeno upgrade, de akkor már köteteket is átrendezek, és a plex server-t is átköltöztetem véglegesen a shield-re, ami pedig felmountolva látja az Xpeno alatti média mappákat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák