Új hozzászólás Aktív témák

  • kgymac

    őstag

    válasz kenand #14710 üzenetére

    Amit linkeltem, ubuntu linux alatt oldja meg, ami pc-n (ami lehet vm is, pl. vmware player, hasonlót használhattál is pl. mi wifi 3g-nél) fut. A club-os leírás ugyan a win10-be integrált ubuntuval dolgozik, de egy ubuntu terminálban is pontosan ugyanazt kell pötyögni, mint a w10 bash-ban. VM detto.
    Ahhoz, hogy lefordítsd, nem kell a nason futni semminek sem, csak be kell állítani pár dolgot, hogy a kívánt binárist fordítsa. Pl. a mi wifi 3g sem x64-en fut, de mégis pc-n (x64-en) fordíthatsz mt7621-re binárist.

    Én nem erőltetném a btrfs-re átállást, ha megoldható a fordítás más gépen is.
    Amit írtál, működhet, btrfs-re formázás után vissza lehet állítani a mentést, jól is nézne ki, ha nem. Konfigot is mentsd le, mert azt is vissza lehet állítani. Én a backup visszatöltés előtt a nas konfigot is visszaállítanám, usereket, köteteket, jogokat rendben visszaállítja (nas nevét, ip-t nem, egy n40l beállításait "klónoztam" egy n36l-re. Utána már csak file-okat kellet átmásolni (nem backup-ból dolgoztam).

Új hozzászólás Aktív témák