Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz87

    addikt

    válasz And #41049 üzenetére

    Azon is elgondolkoztam, hogy mióta kábelnetem van, ilyen switch/AP módban használom a routeremet, de ha tegyük fel sima routerként állítanám be (WAN-LAN kapcsolat, modemen DHCP ki, routeren meg be), akkor hogy működne az IPTV, ha a HGW nem ad neki IP-t DHCP-vel? Mert ha jól tudom, az IPTV-t csak a HGW-ről lehet használni, vagy rosszul tudom? Meg így, ahogy most használom, az asztali gépem közvetlenül a modembe van dugva, szóval nincs +1 eszköz a gép és net között, egyből kapja a modemről a teljes sebességet (persze lehet, hogy ez akkor is így lenne, ha a routerbe dugnám, de így azért biztosabb a dolog, no meg ott legalább van net, amíg a routert csesztetem). Vagy az is működőképes lenne, hogy a HGW-n is hagyom a DHCP-t, fix IP-t adok a routernek, azon is belövöm a DHCP-t, csak más tartománnyal? Csak mondjuk ezesetben hogy működne a hálózat/megosztás? Látnám az asztali gépről (ami kábellel megy) a wifin lévő laptop megosztott tartalmát (vagy fordítva)? Bocsi a fejtörésért, meg ha off a téma, ez mondjuk lehet, hogy már az Otthoni hálózat topicba illő kérdés.

Új hozzászólás Aktív témák