Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz #90384640 #50660 üzenetére

    A ZoneAlarmot régen én is szerettem, késő Win98-as, korai XP-s korszakban intenzíven használtam a free verzióját. Egy kicsi, hatékony progi volt, ami külön tetszett benne, hogy nem csak hogy nem volt erőforrás-igényes, de nem csak a klassszikus tűzfal funkciókat tudta, portok, IP-k, alkalmazások szerinti ki/bementő forgalom szűrése, hanem tudott process vezérlést is, kb. az UAC elődje volt, pl. ha egy kártevő valami regsvr32 vagy rundll32-őn keresztül valami folyamatot vagy hasonlót próbált elindítani, azt kapásból megfogta, külön vírusirtó nélkül is, tehát nem csak a hálózati forgalmat fogta meg, hanem maga a nem kívánt folyamat sem tudott létrejönni, elindulni, az egész támadás, svindli, trójai trükközés is azonnal zátonyra futott.

    Egy ideig XP alá is feltettem, de aztán ahogy lett routerem, meg rájöttem, hogy az XP beépített tűzfala is elég volt SP2, SP3-mal, úgy elhagytam. De szerintem mára már a ZoneAlarm is valami bloat szoftvercsomag lett. Sok éve nem néztem rá. Az XP korszak vége felé már az XP tűzfalát sem használtam, csak a router hardveres NAT-ját, meg hardveres tűzfalát. De már 6+ éve Linux megy, és azon sem használok szoftveres tűzfalat, igaz erre ilyen sunyi folyamatokat, meg hazatelefonáló csúnyaságokat tartalmazó progik sincsenek.

Új hozzászólás Aktív témák