Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • svgyula

    addikt

    válasz tordaitibi #141736 üzenetére

    Hááát próbáltál már olyan cellát feltölteni amiben 2.9V maradt??
    Nos én igen! A 12V-os autóakkumulátor töltőnek 6A(kijelző amilyen pontos) mellet 2 óra volt feltornászni 3,8V-ra! Az akutöltő is felmelegedett rendesen, míg az aku hideg volt!! Onnantól már bekapcsolt a töltésvezérlő! Ugyanis töltésvezérlő típusa válogatja de 3,5V alatti akunál nem is kapcsol be! Ugyanis a normál töltőknek nincs akkora teljesítményük ami képes lenne feltölteni! Mert ugye neked sem tetszene ha a telefonod 24óra alatt töltene fel egy lemerülés után és addigra be is "szagosodna" a töltőd a konnektorban?Tehát az az egész grafikon egy elméleti "valami"! A fiam telefonokat javít és naponta belefut ezekbe a problémákba! Néha elég egy "buta" töltő és vissza lehet hozni. De a mostani "sorszámos" akkumulátoroknál van belső ciklus számláló is. Vagyis x idő után akkor is hibára dobja ha még "látszatra" használható. Mert ilyenkor az egyik pillanatról a másikra előjel nélkül nincs tovább! Tehát DE igen a töltésvezérlőre kell bízni a feladatot mert akkor nyerjük ki az akkumulátorból az életciklusa szerinti legtöbb bevitt energiát! Ami még fontos nincs két cégnek egyforma töltésvezérlője mert mindegyik a készülékhez van paraméterezve.
    141737 Doner
    Az én acer laposom 2015-ös az utóbbi időben ritkán használom az igaz ! Viszont soha nem állogattam az aksi töltést! A bátyámnak 2013-as a szintén acer laposa. Ő kizárólag aksiról használja csak jelzéskor megy töltőről! Mindkettőben eredeti aksi! Az övében pentiun az enyémben i5 soha semmilyen gond nem volt.

    Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

Új hozzászólás Aktív témák