Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    válasz svgyula #141742 üzenetére

    Elnézést de nem halott akkuk feltámasztása volt a téma hanem a mostani modern akkumanagementről volt szó és annak az esetleges felhasználói finomhangolása vagy megváltoztatása volt terítéken.
    Ebbe a folyamatba nehéz pregnánsan beavatkozni.
    Az megint teljesen más témakör hogy némely gyártók alulértékelik a cellákat, azok állapotát és a cella vagy a pakk bizonyos ciklusszám után likvidálja magát.
    És most ne vitázzunk azon hogy ez a gyártó részéről pénzhajhászat hogy cserélj akkut, vagy lehet túlzott óvatosság is, egy bizonyos ciklus után az akkut további használatra alkalmatlanná nyilvánítja.
    Azt az akkut Vérpistike még hónapokig használja, de mi van akkor ha egy túlbecsült akkus telefon, tablet az ágyba fekvő user kezében vagy az éjjeliszekrényen a töltőre téve az agyonharcolt akku hibájából lángra kap? Ki vállalja ezért a felelősséget? A gyártó inkább óvatos.
    Mint írtam, ezt a másik oldalról fel lehet fogni pénzéhségnek is, nem könnyű eledönteni.

    Azt hogy az user otthon, a kiszerelt akkukkal mit csinál, hogyan gyújtja fel a lakását, ahhoz a gyártónak már semmi köze.

    Tényleg full off, a mélykisütött cellák feltámasztása nagyon komoly és potenciális veszélyforrás, cellazárlat lehet belőle, ezügyben a blogomba van egy akkukkal foglalkozó cikkem, ajánlom elolvasni.

    [ Szerkesztve ]

  • Doner

    aktív tag

    válasz svgyula #141742 üzenetére

    De te most b ről beszélsz amikor a-ról volt szó...
    Én ezt allitom(pontosabban nem csak én hanem a hardver gyártók is) : az akkumulátorok kB 50-80%toltottség közötti tartományban érzik jól magukat ez azt jelenti hogy nem szeretik ha pl 0-ra le vannak merítve és azt sem ha állandóan 100 toltottségen vannak miközben hálózati adapterrel üzemel a gép.

    Mit tudom én hogy egy maga alá fosott akksit hogyan kell visszahozni az életbe, de nem is ez volt a téma.

    Ezért léteznek ezek a segéd programok amiket szintén a gyártók adnak a gépekhez, ha valakinek lenne kedve ezzel pöcsölni. Szóval nem értem ezt a "toltoelektronikázást hagyjuk dolgozni" ha limitet szabok meddig töltse fel az akksit azt talán nem a töltő elektronika vezérli azon paraméterek alapján amivel ellenőrzi "hol tart" éppen az akksi? Dehogynem.

    De ez egyformán igaz egy elektromos autó akkumulátorára, a telefonéra és mindenre amiben lítium akkumulátor cellák vannak. Úgy is lehet használni nyilván hogy folyamatosan 100 rá tölti fel az akksit és tartja ott csak a tesztek szerint hamarabb fog csökkenni a kapacitása. És ezt nem én állítom hanem nálam okosabb emberek.

    Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

Új hozzászólás Aktív témák