Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Hegyirabló #29604 üzenetére

    Reméljük tanul belőle a M$, és a blue-val lecsiszolják a vadhajtásokat.

    SzVSz a Modern UI léte nem gond, sőt, praktikus második asztal is lehet. Viszont a megjelenés lebutítása (aero kiherélése, ill. válassz x<100db háttérszínből, minduntalan előforduló betűtípusproblémák) nem egy szimpatikus döntés. Az egyik-másik sarokból beúszó menük (Metro, Settings) se vettek le a lábamról, semmivel sem gyorsabb így kezelni a rendszert, mint vezérlőpult+start menü párossal.

    Tény, hogy érezni rajta a Tablet-OS jelleget.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • #41133696

    törölt tag

    válasz Hegyirabló #29604 üzenetére

    Ezt olvastam, de direkt nem linkeltem. Az ASUS-t egyébként bírom mint HW gyártót - 2003 -óta csak ASUS alaplapokat vettem -, de ne fröcsögjenek már, amikor árulnak W8 -as notebookokat :)

    A lényeg:

    'Miközben a számítógépgyártók a Microsoftra mutogatnak, szakértők a pécés piac visszaesésében komoly szerepet látnak a hardvergyártók részéről is, mondván, azok nemigen tudtak olyan gépekkel előállni, amelyek kihasználnák a Windows 8 erősségeit.'

    Amúgy a másik "kedvenc" részem:

    "Még azt a kijelentést is megengedte magának, hogy a Windows 8 egy centivel sem jobb, mint a Windows Vista volt, ez pedig komoly sértés az operációs rendszerek világában."

    A kisebbséghez tartozom tudom, de nekem a Vista is bejött :)

  • Psychonaut

    addikt

    válasz Hegyirabló #29604 üzenetére

    Ja, bocsánat, ha egy gyártó azt mondta, hogy szar, akkor zárhatjuk is a topikot, kész, vége, mindenki törölheti a rendszert is a HDD-ről. :U

    LOL.

    Ha nem jön be, ne használd, kész.

  • Ice&Lime

    veterán

    válasz Hegyirabló #29604 üzenetére

    én is a 8-at használom a 90naposat. tetszik maga a rendszer, de a windows 7-hez képest semmi értelme nem volt szerintem.
    ez volt a több éves tapasztalat és fejlesztés végeredménye?
    annyi, hogy kicsit gyorsabb, stabilabb lett? ennyi? (10év alatt pl. xp-hez viszonyítva, ha 7-hez akkor meg 3év alatt)
    annyival viszont rosszabb: metro ui tabletre való és nem desktop pc-re ez szerintem teljesen evidens és ugyan akkor hozzá nem értő döntés az összemosása a tabletnek és a pc-nek, akkor is akár ki akármit mond még ha meg is szokta, ez tény.,továbbá csúnyább lett, betűi botrányosan smootoltak-nem élesek, mint pl xp-nél az tudta pedig 10éves rendszer-őskövületnek számít már, de jobb ebben, nincsen jó pár esztétikai opció sem.

    a win7 az xp-hez képest szerintem előrelépés volt, de a 8 a 7-hez képest csalódás és összecsapott, elnagyolt rendszer, amin látszik, hogy gyorsan kiakarták már dobni piacra a pénzéhségüket oltva vele, ami végtelen.
    nem véletlen, hogy a nagy gyártóknak sem tetszik amit művel a ms. és annyi ember csalódik benne.
    ezzel nem azt mondom, hogy rossz, hiszen én is ezt használom és elvagyok vele.
    itt magáról a több éves tapasztalat és évek múlása utáni minőségromlás látszik, amit a gyártók és az emberek is észrevesznek, nem véletlen.

    teljesen egyet értek a cikkel egyébként és a többiekkel, akik csalódtak benne, mert felhasználóbarátabb és megnyerőbb rendszert vártak, joggal, főleg az ára miatt, ami véleményem szerint a 8 ér 5ezer forintot.

    tetszik nem tetszik, a többségnek bizony nem tetszik, tény.
    bocs, ha valakit ez bánt, ha ms. rokon, de ez az igazság.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák