Új hozzászólás Aktív témák

  • TAKÍÍ

    tag

    na emberek régóta probálunk már otthoni kameráról fel vett videót szerkeszteni de nem sok sikerrel vagy inkább sok bosszusággal. Ezért elmondom eddig mi hogy csináltuk

    A videószersztés menete:

    1) Fölveszem a kamerával az anyagot, ami egy nyers AVI fájlban van ami rengeteg helyet foglal jó minőségű de ezzel nem lehet sokat kezdeni (tudtommal)

    2)Majd firewire en keresztül fölveszem a gépre az anyagot (régen az eredeti AVI t is föl kellet venni ha jól tudom és utána átkonvertálni valmi MPE2 be) viszont ma már rögtön firewiren kersztül MPE2 be veszik föl, Ez már valmivel kezelhetőbb formátum

    3) és ilyenkor már lehet szerkeszteni. megszerkeszted azután.....jön a lényeg amit mindíg el mismásolnak pedig szerintem ez a legfontosabb.
    (ha eddig bár mi hülyeséget mondtam javítsatok)

    4) Faterom fogta ezt a fövett MPE2 fájlt( a szerkesztést mi kihagytuk csak simán a nyers fájlt) és úgy Néróban kiírta. Ezek után kimentünk és beraktuk az aszteli dvd lejátszónkba és nem akarta lejátszani akép akadozott meg a hang is is szagatott iszonyatosan mintha a gép szaggatna játék közben. MIÉRT?

    Majd után fogtuk a VIDEO WAVE 7.et (ezt használjuk) és EZZEL a programmal írtuk ki Dvd re. Ez valmi 6 lépésben írja ki(de nem konvertálja át semmilyen más formáttumá). Ezután DVD kivisz, asztali lejátszóba betesz és lásd voala megy a dvd.
    A kérdésem megint az miért? mit tesz a video wave amit mi nem tettünk meg (a formátum ugyan az MPEG2) ?

    4) Ezek után jöjjön az igazi négyes pont ami a konvertálás szerintem.
    Itt mi egy formátum problémában szanvedünk szerintem :) Sokszor hallottam, hogy konvertáljuk AVI ba amitől a faterom agybajt kap mert ő ilyenkor az eredeti AVI ra gondol (arra ami nagyon sok helyet foglal és DVD re sose fér ki) én nekem meg ilyenkor eszembe jutnak a zenéim mintha azok is avi.k lennének. Meg valahol láttam hogy avi alatt a divx et értik.

    Na most nekem ezt miért kéne átkonvertálnom hisz ha MPE2 be kitudom írni és az asztali lejátszón meg tudom nézni akkor minek? A hely igény miatt? annak meg minek hisz egy kazettára egy órányi anyag fér ami MPEG 2 be nem leszt ötbb asszem mint 4,5 Giga ami ugye pont egy DVD. Akkkor minek itt 7-8 órákat tömöríteni :) ?
    Ezt a tömörítést a virtual dubbal kell? vagy tudják a videószerksztők is? gondolok itt a vegas, a video wave 7, és a Premiere pro ra?

    Mikor kell a Virtual Dub hoz nyúlnom egyáltalán kell e az a sima otthoni szerkesztéshez?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák