Új hozzászólás Aktív témák

  • pibácsi

    senior tag

    válasz ALFA #3544 üzenetére

    Szia ALFA!
    Itt több mindent kell figyelni. Először is, hogy a bevitt videók fps (framerate) meg kell hogy egyezzen, mivel ha kevered, akkor rángatni fog vagy az egyik videó képe, vagy a másik videó kép, (pl. ha lépeget egy ember, akkor ezek pici ugrások lesznek, ha nem jó a frps), ezt figyelve a kimenetet nem írhatod elő, hogy 30-as legyen, mivel a felsorolt videók egyike sem 30-as. Ezeket egy frps-re átkonvertálni bonyolult (AviSynth progi). A másik, hogy olyan videó szerkesztőt kell találni, ami mindegyik videó fájlt hajlandó bevenni, mert erre nem mindegyik alkalmas. Többek között az AVI fájlnak sokféle változata van és nem biztos, hogy mindet beveszi. A szerkesztőn belűl egyféle méretre érdemes hozni a videókat, egységes arányra: 4:3 - 16:9, hogy egységes legyen a kimeneten. A videókat meg kell nézni, hogy progresszívek, vagy váltottsorosak, mert ez utóbbiakat át kell alakítani progresszívre (egyébként oldal irányú mozgásoknál remegni fog a kép), ha a többi videó progresszív, mivel a kimenetet csak egyféle szerepelhet. A kimeneten tudod meghatározni a végleges képméretet - ha erre alkalmas a szerkesztő, de általában igen és a kimeneti fájlt is itt kell megadni.
    Ha a szerkesztő hajlandó 720x1280-as HD-ra, vagy 1080x1920-as FULL HD-ra, akkor azt is meg lehet próbálni. (Vagy esetleg a 720-as az 720x576 -ra vonatkozik?) Sajna én pl. a megadott 2 db.videóból már nem vállalnám a feladatot pláne 30 frps-re és még nem is tudjuk a többi videó mibenlétét.
    Hát sajnos nemigen tudtam segíteni, de legalább egy kicsit összefoglaltam az előtted álló gondokat.

    Üdv. Pibácsi.

Új hozzászólás Aktív témák