Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorien

    veterán

    válasz llaszlo #11319 üzenetére

    Igen, ez nagy igazság, lényegében minden az energia egy formája.

    Jó lenne, ha mindannyian tudatosak lennénk afelől, hogy mi a célunk a kommunikációval, ami nem más, mint pszichikai energia befektetése egy bizonyos témába. Ha képesek vagyunk a kulturált párbeszédre, akkor új információkhoz, többletenergiához juthatunk azáltal, hogy az adott témáról más nézőpontokból is leírást kapunk.

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • David75

    őstag

    válasz llaszlo #11351 üzenetére

    +1

    El kéne jutnunk oda már, hogy nem oktatunk ki, meg nem veszekedünk és főleg nem szólunk le másokat olyan dolgokért amihez mi nem értünk, nincs róla tapasztalatunk.

    Nem pedig akár 12 éves unatkozó kölykök által készített fröcsögő hater blogok alapján véleményt nyilvánítani.

    doc: Te is csak egyoldalúan fikázol megkérdőjelezhető alátámasztásokkal. Az ilyenekre nincs értelme erőt pocsékolnom már ne is haragudj. Vajon mi motivál téged abban hogy mindenképp befeketíts egy vallást?

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

  • D1Rect

    félisten

    válasz llaszlo #11351 üzenetére

    Na várjál már, te is szcientológus vagy? :Y
    Vagy mi a szösz?

    (#11352) doc: Befejezted, vagy van még valami?
    Elolvashatja mindenki aki tud olvasni, ha befejezted a haterkedést én visszatérnék a vallási témákhoz.

    Te melyik vallást képviseled, ha már itt vagy?

    [ Szerkesztve ]

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • doc

    nagyúr

    válasz llaszlo #11319 üzenetére

    mindenki azt hitte, hogy a Föld lapos és van világvége. Aztán jött Galilei aki rájött, hogy a Föld gömbölyű, mert a tudomány addigra jutott el arra a szintre.

    aztan jot a katolikus inkvizicio (a magat Isten foldi helytartojanak kikialto papa jovahagyasaval mukodo tomeggyilkos banda) es 'elcsondesitette'

    kulon vicces adalek, hogy nehany eve az eppen aktualis papa bocsanatot kert Galileitol az ugyert. kicsit keso mar, nem? arrol nem beszelve, hogy ezzel egyertelmuen beismerte hogy a magat Isten foldi szervezetenek vallo egyhaz hibasan mukodik :)

  • doc

    nagyúr

    válasz llaszlo #11364 üzenetére

    Ha te nem tapasztaltál meg valamit és az ellen/mellett kardoskodsz akkor bizony lehetsz hater/fan.
    tehat szerinted pl. egy kabitoszerrol szolo topicban csak az ervelhet a drogok karos hatasa mellett, aki mar masszivan kabszerezett?
    es meg mindig nem ertitek (nem AKARJATOK erteni): nem a szcientologia ellen irok, es adok linkeket. hanem a hazugsagok ellen.

    vagy te tenyleg teljesen helyenvalonak gondolod masok hazugsagokkal torteno felrevezeteset? :F

    D1rect:

    nem hiszek sem a termeszetfeletti letezeseben, sem annak nem-letezeseben (tehat nem is utasitom el). csak annyit mondtam, tul keves a megkerdojelezhetetlen teny ahhoz hogy allast tudjak foglalni
    sok dolog van, amit a jelenlegi tudasunkkal nem tudunk megmagyarazni. ez persze mindig is igy volt, csak amiket parszaz evvel ezelott megmagyarazhatatlannak, termeszetfelettinek tartottak, arrol mara mar kiderult, hogy megvan a fizikai, bizonyitott magyarazata, igy valoszinusitem hogy a jelenleg megmagyarazasra varo jelensegekre is szuletik majd 'megoldas' idovel

    az meg, hogy gyulolom a hazugsagot, masok hulyenek nezeset, miert lenne 'bomlasztas'?

    vagy ez a topic valami zart szekta, ahova gondolkodo embereknek tilos a belepes? :D

  • doc

    nagyúr

    válasz llaszlo #11377 üzenetére

    "kulon vicces adalek, hogy nehany eve az eppen aktualis papa bocsanatot kert Galileitol"
    Akkor a többség volt aki úgy gondolta, hogy a Föld lapos és kisebbségben volt aki azt gondolta, hogy gömbölyű.
    Akkor majd 4-500 év múlva valaki bocsánatot kér a szcientológusoktól vagy azoktól akik úgy/hasonlón gondolkodnak, vallástól függetlenül? Mert ezzel kb ezt írtad.

    tehat szerinted teljesen jogos es helyes megolni valakit csak azert, mert nem ugyanazt mondja mint amit a nyaj beget?
    "a 4-500 ev mulva" mondatod nem tudom hogy jon ide, illetve hogy akarod beleeroszakolni abba amit irtam. ez kb. akkor lenne realis parhuzam, ha azt irtad volna, hogy "akkor majd 4-500 ev mulva a szcientologia akkori vezetoje bocsanatot ker a szcientologusoktol amiert hulyenek neztek oket"

    a drogtema csak egy pelda volt arra, hogy attol hogy nem szemelyesen tapasztaltam meg valamit, meg lehet rola eleg informaciom es velemenyem. nem mondom azt, hogy nem letezik terrorizmus csak mert meg sosem robbantottak fel olyan repulogepet amin eppen utaztam. nem mondom azt, hogy nem leteztek naci halaltaborok csak mert engem nem hurcoltak oda
    rengeteg ember tapasztalatait olvastam/hallottam. miert kene nekem is sokmilliot elcsesznek csak azert hogy azt mondhassam, "igen, tenyleg igazuk volt"??

    arrol nem beszelve hogy egy olyan vallast, ami nyilvanvalo hazugsagokkal probal hulyere venni, es ossze-vissza beszel meg sajat magaval is inkoztisztensen, bottal sem piszkalnek (es ez most nem adott vallasrol, hanem magarol a modszerrol szol)

  • doc

    nagyúr

    válasz llaszlo #11385 üzenetére

    Legalább a történelmet ismerhetnéd és ne írnál ekkora hülyeséget/i]
    mi volt hulyeseg abban amit irtam? :S vagy te tagadod, hogy az inkvizicio elhallgattatta (a legtobb esetben egesz egyszeruen meggyilkolta, a szerencsesebbeket csak tanaik visszavonasara kenyszeritette ha nem akartak maglyan egni) azokat, akik nem azt mondtak amit a katolikus egyhaz?

    (I)Azt írtam, hogy Galilei nézeteit nem fogadták el. Most ugyanez van a szcientológiával és azokkal akik szintén másképp gondolkodnak ők vannak kisebbségben.(/i)
    nem azert van olyan rengeteg ellensege a szcientologianak, mert kevesen vannak
    vagy szerinted miert nem alakult szervezet mondjuk Jehova Tanui vagy a Hit gyulekezet ellen? ok miert nem allando resztvevoi a birosagi pereknek?

    (I)Ezen az elven, hogyan jelentheted ki, hogy a szcientológia egyértelműen átverés? Ezt mire alapozod?(/i)
    nem azt mondtam hogy 'atveres' (bar attol fuggoen hogy ezt hogyan definialod, akar meg annak is lehetne hivni, de ne tegyuk). azt mondtam hogy hazudnak es hulyenek neznek

    (I)Mik a nyilvánvaló hazugságok?(/I)

    (I)rengeteg van. olvasd el pl. a linket, amit egyikotok sem hajlando megnezni :)(/I)

    (I)pl. allitja a szcientologiai egyhaz, hogy nincs tanitasuk semmifele Xenurol. ez bizonyitottan hazugsag, ezt (ahogy mar nem is egyszer leirtam itt a topicban) sajat maguk ismertek el azzal, hogy szerzoi jogok miatt inditottak pert hogy eltuntessek az anyagot(/I)

    (I)D1rect allitotta itt is, es a masik topicban is hogy nincsenek titkos anyagok a szciben. aztan mikor ott is megkertem hogy akkor ugyanmar mutasson par OT akarhanyas anyagot, illetve szerinte ha en bemegyek holnap egy orgba azzal, hogy itt a sokmillio forintnyi dollar, kerem az OT3-as anyagot, akkor odaadjak-e, valasz helyett bezaratta a topicot (aztan kovetelozott a modkerben, hogy toroljek a moderatorok a tobbiek hozzaszolasat, csak az ovet hagyjak meg - na EZ szanalmas, es ennel nagyobb bizonyitek szerintem nem is kell hogy a szci milyen mocskos modon hazudozik)
    tehat igenis VANNAK titkos anyagok, amiket csak sok-sok millio leszurkolasa utan mutatnak meg(/I)

    (I)de lehetne meg sorolni boven (vannak a temaval foglalkozo oldalak boven a neten, ha nem lennel ilyen szemellenzos, rengeteg, reszletes bizonyitast talalhatsz), pl. amikor kijelenti az egyhaz kepviseloje hogy 'nincs olyan hogy kapcsolatmegszakitas', stb, stb(/I)

    D1rect
    (i)csak gyűlöletet/ellenségeskedést szítani jöttél (/i)

    megint eljutottunk oda, hogy aki ki meri mondani hogy a szcientologia hazudik, es erre bizonyitekokat mutat, az csak gyulolkodik meg ellensegeskedik :)
    vagy ezt a topicot is bezaratod az ovodas hisztiddel, amit a masikban is muveltel? :D

    (i)ne akard mindenkire a saját meggyőződésedet traktálni.(/i)

    hol akartam en ilyet tenni? kerdeztel a hitemrol, valaszoltam, ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • doc

    nagyúr

    válasz llaszlo #11389 üzenetére

    "Az egyházzal megbékélve, a betegek szentségével megerősítve hunyt el 1642. január 8-án természetes halállal." Forrás wiki.
    jogos, koszonom a helyreigazitast, osszekevertem az inkvizicio ket aldozatat :B mentsegemre szolgaljon hogy nagyon sokan voltak...
    Giordano Brunora gondoltam

    az igaz, hogy felduhitem magam. mindig is eros volta az igazsagerzetem, es nagyon erosen reagalok ha valaki hazugsagok hasznalataval akar hulyenek nezni. foleg, ha emelle meg erosen szemellenzos hozzaallas is tarsul :)

    D1rect:

    Az interneten terjedő "okosságok" és a valóság szöges ellentétben állnak.
    Melyik lehet az igaz?

    tehat a hivatalos birosagi okiratok szerinted csak 'neten terjedo okossag' aminek koze sincs a valosaghoz, ugye?

    Hajrá, legyél OT3, deríts fényt az igazságra te magad.
    a masik, idokozben a hisztid miatt bezart topicban mar felajanlottam a lehetoseget, amit termeszetesen figyelmetn kivul hagytal
    szoval meg egyszer:

    bemegyek egy veletlenszeruen kivalasztott orgba, es es elkerem az OT3-as anyagokat, ami a te allitasod szerint nem titkos (hiszen azt allitod, a szcientologiaban nincsenek titkos anyagok)
    ha odaadjak, akkor nyilvanosan elismerem hogy a szcientologianak nincsenek titkos tanai
    ha nem, te ismered el hogy szandekosan hazudtal

    deal? :)

    amugy azt aruljatok mar el, hogy ha szerintetek a szcientologia maga a tokeletesseg, ami olyan baromi szeppe es jova teszi a vilagot, mindenkinek rettento jo es hasznos, akkor miert tamadjak az egesz vilagon mindenutt? miert pont a szcientologiat, miert nem a vilag rengeteg mas vallasanak egyiket?

  • Peethy

    őstag

    válasz llaszlo #11419 üzenetére

    Oké, akkor ne hitelvi alapon közelítsük meg. Ha nem vallással kapcsolatos dolog, akkor hogy kérnek rá pénzt, és miért nem fizetnek utána egy forint adót sem? Mert addig oké, hogy menjen, aki akar. Csak engem az érdekel, hogy miért az én pénzemből támogatnak olyanokat, akik meg lopják az én pénzemet.

    Tudod, mint a szlovák rendszámos autó.

  • doc

    nagyúr

    válasz llaszlo #11456 üzenetére

    te 'lejarato' oldalnak hivod, holott nagyreszt ex-szcientologusok szemelyes tapasztalatairol van szo
    nyilvan semmi koze a sztereotipiahoz annak, hogy valaki leirja amit atelt

    es annak, hogy a vilagon annyi rengeteg, egybevago beszamolo van kb. ket oka lehet:

    1) azert irja az a rengeteg ember ugyanazt, mert az a valosag

    2) ez egy vilagmeretu osszeeskuves, ami kizarolag a szcientologia egyhazat tamadja puszta szorakozasbol remhireket terjesztve, es rejtelyes modon megoldva hogy mindenki ugyanazt hazudja

    Occam borotvaja alapjan a masodik verzio siman dobhato...
    raadasul a tenykent elfogadhato bizonyitekok (pl. birosagi iratok, amikre nem veletlenul hivatkozok, ugyanis barki szamara elerheto, lenyegeben objektiv velemenyek es tenyek) is mind alatamasztjak

  • Noddy

    senior tag

    válasz llaszlo #11516 üzenetére

    Tökéletes genetikai állománnyal nem probléma. A vérfertőzés a génhibák miatt kockázatos. Isten tökéleteset teremtett, ami elromlott az elszakadás miatt.

    De ez se a lényegről szól: Jézusról. Keresztyénség esetében ő kell hogy a középpontban legyen.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llaszlo #11525 üzenetére

    Az üdvösséged vagy megtérésed nem ezekre a kérdésekre adott meggyőző válaszokon múlik, hanem Jézuson. Hiába írnék bármit a Krisztuson kívül, nem győzne meg.

    Egyébként a keresztyének vannak a legkevesebben. Persze papíron többen vannak. A keresztyén szó Krisztus követőit jelenti, ilyenből sajnos nem sok van. De szaporodunk, de ez se a mi érdemünk :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Peethy

    őstag

    válasz llaszlo #11525 üzenetére

    Abból kell kiindulnod, hogy a Biblia nem természettudományos tankönyv. Vannak dolgok, amik nem levezethetőek belőle, vannak amik pedig igen.
    A világ teremtésének a története azért van hét napos szimbolikával leírva, mert olyan zsidóknak készült, akik abszolút megkérdőjelezték a hetedik nap (szabbat) szentségét, és a pihenés napjának létjogosultságát. Ez itt egy szimbolikus rendszer része. Gondolj csak bele, nem lehet az ember által ismert 24 óra, hiszen az első három napon nem is volt égitest az égen, annak a megteremtése gyakorlatilag a végtelen időben egy véges idő megteremtését jelképezte.

    Mert eléggé belterjes egy populáció lett volna. Sőt ez igaz Ádámra és Évára is. Ők kezdtek el szaporodni és utána az ő gyerekeik tovább és tovább? Ez elég undorító lenne.
    Érdemes utánanézni, hogy még a kr. e. 1. évezredben, Nagy Sándor után a ptolemaida uralkodók is mind vérfertőző házasságban éltek, és ez a korban nem csak az ő uralkodói osztályukra volt igaz, hanem általánosan elterjedt forma volt. Kleopátra, az ismert egyiptomi uralkodónő, Caesar szeretője is egy ilyen vérfertőző házasság gyermeke volt.
    Mint említettem, a Biblia nem megy bele ilyen kérdésekbe, ugyanakkor a genetikusok egy lehetséges válasza, hogy az ember génállománya akkoriban jóval tisztább volt, sokkal kevesebb mutációval. Ha meg akarsz érteni egy régi szöveget, félre kell tenned a mostani gondolkozásod és át kell gondolnod, hogy régen miben volt más, mint most.

    Vagy melyik istenben higgyek? Miért pont keresztény legyek? Azért, mert ők vannak a legtöbben? Ez nem magyarázat. Minden vallás más istenben sőt van amelyik többen is hisz.
    Ha egyáltalán szeretnél hinni, ha van benned egy egészséges istenkeresés, akkor Isten fog szólni hozzád. Ez biztos. Utána pedig nem lesz kérdés, hogy ki a mi Teremtőnk, ugyanis aki nyitott szívvel tesz egy lépést felé, ő 100 lépéssel közelít hozzá. Ez nem tudományos, hanem személyes tapasztalat.

    (#11528) D1Rect: Az elszakadás akkor történt, amikor az ember istent akart játszani és evett a jó és gonosz tudásának a fájáról. Ha érdekel, kifejtem, hogy mi ez.

    Az, hogy nem bólogatok gondolkodás nélkül a Biblia minden sorára nem jelenti azt, hogy "nem jelent semmit Isten szava"...
    Isten teljes elkötelezettséget vár. Nem azért van a Biblia, hogy válogassunk, mi tetszik és mi nem. Ő nem egy általános istenkép szaváról, hanem JHWH, a Biblia Istenének szaváról beszélt. És a kettő nem ugyanaz.

    [ Szerkesztve ]

  • Noddy

    senior tag

    válasz llaszlo #11533 üzenetére

    Természetes szelekció létező dolog. Ez egyrészt Isten parancsát is lefedi, hiszen azt parancsolja mind az embernek mind az élőlényeknek, hogy töltsék be a földet és ehez alkalmazkodniuk kell. De ettől új fajok nem jönnek létre, esetleg alfajok, de azok mindig is szaporodásképesek lesznek, erre jó bizonyítékok a mesterséges keresztezések. Nyílván egy oroszlán nem fog az ember kedvéért átmenni Ázsiába hogy szaporodjona tigrissel, de állatkertben minden gond nélkül kereszteződnek és erre van rengeteg példa az állat és növényvilágban.
    Dínókról ír a Biblia is de persze nem így írja le őket, hanem óriásoknak, sárkányoknak nevezi őket. Erre pedig jó példa a puhaszöveteket tartalmazó leletek.
    És igen vannak más főemlős csont leletek. Ezeket lehet emberelődöknek tartani vagy csak egy kihalt főemlős fajnak, kinek mi fér bele a hitébe...

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • llaszlo

    veterán

    válasz llaszlo #11590 üzenetére

    Egyébként nekem: katolikus, református, evangélikus, keresztény és még ki tudja milyen irányzatok vannak, számomra egy kutya. Vagy mégis melyiknek van igaza? Mert mind eltér valamiben. Már ez is egy jó nagy vicc önmagában, hogy még egységesek sem tudnak lenni.

    [ Szerkesztve ]

  • Noddy

    senior tag

    válasz llaszlo #11590 üzenetére

    Látod ez az amiről a bűneset beszél...
    Saját kezedbe veszed az erkölcsi ítélkezést. És még nincs eredendő bűn :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llaszlo #11598 üzenetére

    Látom záporoznak a kérdések. Írtunk egy csomó választ, de te nem vagy hajlandó elfogadni mert begyepesedett és nem értelmes.
    Ezzel le is pattannak rólad a válaszok.

    A paráználkodásnak magadnak és a partnereidnek ártasz. A szexuális aktus nem csak testi hanem szellemi, lelki kapcsolat is. Ezzel hazárdírozni nem tesz jót senkinek. Nem hiába rokkannak bele szakításokba, jönnek létre válások és maradnak csonka családok.
    Hogy te konkrétan kinek ártasz nem tudom.
    Isten terve, hogy mindenkinek egy társat ad és azzal lehet tökéletes testi lelki egységet létrehozni. Te teljesen neki adod magadat és ő is neked. Nincs féltékenység, gyanúsítgatás, stb. De lehet tényleg rossz dolog a hűség és monogámia.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Peethy

    őstag

    válasz llaszlo #11639 üzenetére

    [link]

    Én már válaszoltam korábban. Sőt, egy korábbi hsz-edre is, csak szerintem azon is átsiklottál :)

  • Peethy

    őstag

    válasz llaszlo #11647 üzenetére

    Ez a "senkinek nem ártok" mindig elég relatív. Én nem kételkedek abban, hogy egy jó embernek tartod magad, és abban sem, hogy erre minden alapod megvan - nem lopsz, nem csalsz, segítesz a szomszéd néninek behordani a szatyrokat, leviszed a szemetet. Ellenben ez nem objektív igazság, mivel ez a kultúrával ragadt rád, az adott országban ezzel mondjuk nem ártasz az emberek nagy részének. Ugyanakkor ez elég relatív, mint írtam is korábban, szóval ugyanezt megcsinálva egy másik kulturális háttérrel már bemocskolnád szüleid hírnevét, stb. És akkor ebből most kihagytam mindent, ami vallási dolog volna.

    Erre is lesz valami magyarázat, biztos vagyok benne.
    Szólj, ha csak arra vársz, hogy mindenben igazat adjunk neked és nem lesz egy ellenvetésem sem a mondandóddal szemben. :)

    Szerk: mi a bizonyíték arra, hogy képes vagy gondolatokat összekapcsolni, elvont fogalmakról beszélgetni? Tudományosan eddig nem lett bebizonyítva, hogy mitől szeretünk, vannak már összefüggések, de a teljes rendszer nincs felépítve. A Biblia történelmileg az egyik leghitelesebb forrás, erről történelemtudósokat érdemes megkérdezned.
    Egyébként meg abban igazad van, hogy nem attól lesz hívővé az ember, hogy nyakába zúdítanak egy csomó tényt vagy ellenérvet. Isten szól hozzám, az egész életem erről tanúskodik, Isten vigasztal, bátorít, megsegít, természetfeletti módon. Számomra az egész világ, az egész lét Istenre mutat, és minden nyomor az elszakítottságra Istentől. Ezt nem fogom neked racionális alappal megmagyarázni, mert nem lehet és ha lehetne sem lenne elég. Ide egy éhség kell, ami szerintem minden emberben megvan a valami több felé - ezt sokan sokféleképpen takargatják, de vannak pillanatok, mikor az embernek mindenféleképpen átsuhan az agyán, hogy szükségem van Istenre. Ez belénk van kódolva.

    [ Szerkesztve ]

  • Peethy

    őstag

    válasz llaszlo #11651 üzenetére

    Ebben a kultúrában nem szégyen, ha valaki mondjuk újraházasodik. Tegnap volt egy film az M1-en, indiai nőkről, ahol 9évesen férjhez adják őket, ha 4 nap után elhagyják a férjük a nőt, akkor az újraházasodás szégyen, tehát utána özvegyen élik le egész életüket.

    Mondhatod rá, hogy hülyeség, de pontosan erről beszéltem, amikor "szubjektív igazságot" emlegettem.

  • Peethy

    őstag

    válasz llaszlo #11664 üzenetére

    A keresztény álláspontot kérdezted, ezen kár nevetned :) Éld az életed máshogy, ha így nem akarod. Én úgy látom, azért nem lesznek csődtömegek a keresztények se, ellentétben az általad megfogalmazott dolgokkal, sőt... :)

    (#11665) D1Rect: a hit által való gyógyulást nem neveztem placebo-nak.

    [ Szerkesztve ]

  • Peethy

    őstag

    válasz llaszlo #11668 üzenetére

    Én úgy látom, azért nem lesznek csődtömegek a keresztények se

    Legyél szíves újra elolvasni, amit írtam!

  • Peethy

    őstag

    válasz llaszlo #11674 üzenetére

    Azt írtam, hogy a korábbi állításoddal ellentétben (nem tudom már mit mondtál, de inkább hülyének nézted az ilyen embert) én ismerek jónéhány normális életet élő keresztény embert. Sőt, azt tudom mondani, hogy a nagy részük ilyen, akiket én ismerek.

    Szerk: minden attól függ, hogy miben méred a sikerességet. Szerintem meg függ tőle, legalábbis az én értékítéletem alapján vett sikerességben biztosan.

    (#11673) D1Rect: nem mondtam ilyet. Egyébként pedig hitem szerint minden gyógyulás Istentől van.

    [ Szerkesztve ]

  • Peethy

    őstag

    válasz llaszlo #11677 üzenetére

    Te meg nem érted, hogy nem azt írtam, hogy egy keresztény ember a te szemedben inkább sikeres, mint egy nem keresztény, hanem azt, hogy a keresztény ember nem valami degradált idióta és lehet egész normális életet élni így is, mégha jót is nevetsz rajta? Hadd ne kelljen már még egyszer leírnom.

    Szerk: mit értesz te sikeres élet alatt?

    (#11678) D1Rect: hogy neveznénk? Gyógyulásnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Noddy

    senior tag

    válasz llaszlo #11682 üzenetére

    Ha nem érdekel Isten mi a csudának tartod be a parancsolatokat?
    Hobbi vagy szórakozás?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • llaszlo

    veterán

    válasz llaszlo #11682 üzenetére

    És ki mondta, hogy az istentől származik? Max az istenhívők hiszik ezt, de hogy ez valójában honnan származik azt senki sem tudja. Én csupán az alapján élem az életem, hogy ne ártsak másnak és segítsek ha tudok. Ennek nem sok köze van istenhez ez egy alap társadalmi elvárás.

    Tényleg pl amikor még csak ősember volt akkor mégis mi alapján döntötték el, hogy mi a jó és a rossz?? Akkor még simán megölték egymást pusztán az alapvető létfenntartás és a saját vagy a gyerek védelmében. Akkor hol volt isten? Az ősember miért nem tudott még írni-olvasni, beszélni? Ha isten tudott akkor ők miért nem? Állítólag saját képére teremtett minket vagy mégsem?

    [ Szerkesztve ]

  • D1Rect

    félisten

    válasz llaszlo #11689 üzenetére

    Én tudom. ;]

    Najóvan megyek játszani. :DDD :))

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • Peethy

    őstag

    válasz llaszlo #11689 üzenetére

    Engem az érdekel, hogy miért foglalkoztat téged ez a téma :) Mondjuk úgy, hogy a mai világban a keresztények egész jól megvannak, nem ártanak neked, és te mégis itt vagy, és nem egy társadalom megjobbításáért küzdő szervezet zászlója alatt harcolsz, hanem valahogy minket szeretnél visszaterelni vagy kigúnyolni, ezt döntsd el te.

    Vagy számodra az lenne a legjobb megoldás, ha a kereszténység megszűnne létezni és mindenki újraépítené életét racionális alapokon? Akkor jobb lenne a világ? Mert kérdezel és kérdezel, de alapvetően olyan céllal, hogy rögtön rávágd a világképedben jól kialakult választ, és előre elutasítod a reakciókat. Engem igazából az érdekel, hogy miért fontos számodra ez a vita? Én sem vagyok hülye ember, betokosodott sem vagyok, lehet velem beszélni bármiről, a PC-ktől a Forma1-en át az aktuális politikai és gazdasági kérdésekig. Szóval ha a hülyeséget akarod kiverni belőlem, akkor ez sem lehet jó cél, mert ehhez a bolondsághoz még az amúgy mindig választ kereső énem is ragaszkodni fog. Mi a célod?

    [ Szerkesztve ]

  • kymco

    veterán

    válasz llaszlo #11804 üzenetére

    Akkor most röviden leírom, hogy mit nem értettél a konkrét hozzászólásomban.
    Több olyan dolgot is állított vitapartnerem, degu kolléga kissé gúnyos hangnemben a keresztényekről, amivel nem értek egyet.
    Ebből két válaszom ütötte ki a biztosítékot nálad. Nézzük az alapfelvetéseket:
    A világ tökéletes lenne (degu gúnyos állítása), ha mindenki hinne. Elég nehéz helyzetben lennék, ha ezt nem úgy cáfolhatnám, hogy a tökéletlenséget emelem ki. Persze, hogy olyan dolgokat írok, ami a tökéletlenségre mutat.... nos ezek után jössz te, és nem is figyelve a vitát ítélkezel... láthatóan nem olvasva az előzményeket...
    A másik felvetése degunak, hogy könnyű a hívőknek... erre a cáfolat az lehet, hogy NEM könnyebb, mint másoknak alapvetően, és jönnek a példák, amik az élet nem könnyű részét emelik ki... és te erre, csak erre ráharapsz, mint ponty a a főtt kukoricára.

    Persze beszélhetnénk arról, hogy milyen a keresztény ember emberképe, meg arról is, hogy én hogyan látom én az embereket, de a te felütésed után nincs nagyon kedvem rá, mert azt látom, hogy téged valami indulat elvakít, nem veszed tudomásul, hogy egy vita kellős közepén kiragadsz mondatokat, más környezetbe helyezed őket, és ez alapján már meg is hoztad az ítéleted.
    Ezek után nem akaródzik nekem feleslegesen koptatni a billentyűket...

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • Pala

    veterán

    válasz llaszlo #11864 üzenetére

    Na pont emiatt a "kavarodás" miatt húzok én inkább a természet felé. Annak a törvényei legalább mindenkire egyformán igazak (hiszen belőle lettünk), meghazudtolni sem lehet őket. Vagyis lehet, de semmi értelme, kb. széllel szemben hugyozás. :) Minél jobban megismeri az ember a természet rendjét és működését, annál biztosabban fogja tudni, milyen úton-módon kell élnie (már ha fontosnak tartja követni....) Érdekes (vagy éppen természetes) módon ehhez a jógik állnak a legközelebb. Az igazi jógikra gondolok, nem a magukat jógaprofesszornak kiadó szélhámosokra, mert sajna van belőlük bőven.

    [ Szerkesztve ]

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz llaszlo #11864 üzenetére

    "Az istenhívők szerint egy Hindu vagy Budhista emberrel mi lesz ha meghal?"

    a halál után 2 hely van.

    1. amit menyországnak vagy örök életnek hívunk. ez a hely és állapot az, ahol Istennel közösségen lehetünk, egy idő nélküliségben. ide csak azok kerülhetnek, akik elfogadták Jézust a megváltójuknak. azaz Isten nem hajtja végre rajtuk az ítéeltet, mert azt Jézuson 1x végrehajtotta, és Isten 2x nem hajt végre ugyanazért ítéletet.

    2. amit pokolnak, kárhozatnak vagy 2. halálnak hívunk. ez eredetileg a Sátánnak és angyanainak készült. de idekerülnek mindazok, akik az 1. csoporta nem kerültek be.

    a fizikai test halála után az oda került lelkenek a 2 hely között átjárhatatlanság van. végleges állapot.

    elég nehéz kérdés az, hogy mi lesz azokkal, akik Jézus előtt éltek, szellemileg, agyilag nincsenek a döntés lehetőségének birtokában, vagy a világon olyan helyen vannak, ahol nem is volt lehetőségük erről hallani. én hiszem azt, hogy azk közül is lesznek 1. és 2. csoportba jutók. hogy Isten ezt mi alapján fogja eldönteni, nem tudom. maximálisan bízom abban, hogy valamilyen igazságos módon el fogja bírálni.
    de ami fontos: azok, akik nem hallhattak Jézusról, de mégis üdvözülni fognak, Jézus érdeméért fognak az örök életbe kerülni. Tehát Isten úgy fogja azoakt üdvözíteni, hogy Jézus halálát nekik is beszámítja.
    De ez nem válogatás nélkül mindenkire vonatkozik! mert egyesek az "általános üdvözülés" tanát hirdetik. hitünk szerint ez nem így van.

    viszont akiknek volt módjuk hallani a megváltásról, de ennek ellenére nem fogadták el, azoknak semmilyen mentségük nem lesz. hiszen volt lehetőségük.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz llaszlo #11867 üzenetére

    kérdeztél, hogy "istenhívők szerint...?"
    én pedig válszoltam, hgoy szerintünk mi van...

    és még mindig a Bibliára alapozok.

    nagyon leragadtatok páran a vallások térhódításánál, páran a gazdsági megközelítésken.

    engem sem rohant el 5 keresztény hadjárat karddal evangelizálni, és nem rángatott be a templomba adót fieztni. Sőt ifejezetten olyan szubkultúrális, (azaz kultúrálatlan) :DDD környezetben voltam, ahol még távcsővel sem lehetett hívő embert taláni. Isten elvégeze a hívogató munkáját. nem volt egyszerű. a belsőm nekem is tiltakozott. Istenen kívül senki nem kényszerített. nem hurcolt templomba, nem tömte a fejemet.

    a Bibliából talán pár sort ha olvastam. 2 igehirdetést hallottam összesen. Kb annyi ismeretem volt, hogy Jézust imádságban meg lehet szólítani.
    nem jártam évekig fórumokra, hogy márpedig próbáljanak meggyőzni. a győzködést keresők nagy része valójában a saját antitézisei igazolsáért jön.
    és ha véletlenül valamit kicsit sután fogalmazunk, akkor azt megragadva, diadalittasan igazolva látja saját nézeteit.

    Észak-Koreában is vannak keresztnyének. és igen csak kisebbségben vannak, mindenkivel szemben...

    nem jártam a kandóra, direkt sem.... :N :D

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz llaszlo #11870 üzenetére

    :N

    gödöllöi agrárgépészre járam, valamikor 90-ben, (91?), de az csak egy igen rövid flört volt.... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz llaszlo #11864 üzenetére

    Az mindegy, hogy az istenívők mit gondolnak. Nem az ő véleményük mérvadó a hinduk üdvözülésekor. Szerencsére :P Még a végén követelnék, hogy ne engedjék be őket, hiszen szerintük a Biblia nem ezt írta!

    Nincs olyan ember, akiről biztosan meg lehetne mondani, hogy a pokolra fog kerülni. Ezt mi emberek nem tudjuk megítélni. Hiszen az adott embert sem ismerjük olyan mélységben, akkor sem, ha a legközelebbi hozzátartozónk. Még magyunkat sem. Így aztán nem is tudunk megfelelő ítéletet alkotni.

    Isten viszont mindenkit mindennél jobban ismer. Mi pedig bízhatunk az irgalmában, mert neki sem érdeke, hogy mindenkit bevágjon a pokol legsötétebb bugyraiba. Ha Isten a szeretet, akkor meg főleg.

    Viszont ha az ember úgy dönt -akár halála utáni pillanatban is- hogy ő elutasítja Istent, akkor megadatik neki a lehetőség, hogy az öröklétben ne Istennel legyen. Ezt nevezhetjük pokolnak.

    Az istenhívők véleménye szerintem megoszlik ebben a kérdésben. Pl. az enyém is eltér pár előttem szólóétól.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz llaszlo #11877 üzenetére

    Hát mi lenne? Ez esetben az istenhívők tévedtek.

    Mindenkinek az az igaz ami neki igaz.
    Viszont ettől az abszolút igazság még abszolút igazság marad. Hiába gondolod úgy, hogy a kereszteződésben a zöldnél kell állni, piros jelzésnél meg elindulni, mégsem így van, és ha nem ennek megfelelően cselekszel, akkor pórul járhatsz.

    Aki kockázatkerülő, az mindenképp legyen vallásos, mert ha az ateistáknak van igaza, akkor nem veszít vele semmit, ha viszont neki, akkor sokat nyerhet ;)

    Volt egy rész a Southparkban, amikor a túlvilág bejáratánál állt mindenféle keresztény kis és nagy egyházbeli csoport. Aztán közölték velük, hogy a mormonoknak volt igazuk, ők bejöhetnek a mennyországba, a többieknek meg irány a pokol. Ez elmondva így kevésbé vicces, mint a rajzfilmen.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • D1Rect

    félisten

    válasz llaszlo #11883 üzenetére

    "Én inkább élvezem az életet, mint hogy azon aggódjak, hogy amit teszek az tetszik-e istennek vagy nem."

    Vigyázz, ez a sátánizmus light. :)

    (#11884) Dalai Láma: A "mennyország" és a "pokol".
    Ha lecseréljük a címkéket rajta(főképp elfelejtjük a kizárólagosságot) és a "mennyországot" átnevezzük pl. megvilágosodásnak a "poklot" átnevezzük reinkarnációnak akkor tádám!
    Mindenkinek igaza van, csak a nagy veszekedésben nem tűnt fel senkinek. :)

    [ Szerkesztve ]

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz llaszlo #11883 üzenetére

    Kérdés, mit értesz intoleráns alatt.
    Miden vallás kizárólagos. Ha nem lenne az, akkor minek van? A Hinduk vallása is ugyanilyen kizárólagos.

    Az meg külön érdekes, mikor egy más vallású, vagy akár ateista megsértődik, hogy ő a keresztény vallás szerint talán nem feltétlenül fog üdvözülni. De mondom, ezt nem mi emberek döntjük el, reménykedni lehet.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák