Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #96 üzenetére

    Érdekes a te hozzáállásod a Bibliához. Cáfolsz pld a 12 tanítvány zsidó mivoltával, de nem mondasz konkrétan egy tanítványt sem, aki a pogányokhoz ment volna. Nem is igen tudsz. A tanítványok a zsidók közt misszionáltak. Kellett egy Pál, és jó pár névtelen nem született zsidó vallású ahhoz, hogy a világ megismerje a kereszténységet.
    Tehát ezek nem ragadnak meg benned, mert nem a te általad elképzelt kereszténységhez kötődnek. Én sokszor estem már pofára azért, mert az én általam elképzelt kereszténység, és a Biblia által tanított kereszténység ellentmondásba került... Szerencsére Isten türelmes tanító.
    Számon kéresd tőlem azt, aminek nem tudtam még utána nézni, ez kicsit több, mint egyszerű türelmetlenség, mert messze menő következtetések forrása.
    Most nincs időm és kedvem kutakodni a próféciákban és az újszövetségi kijelentésben, de egy-két gondolatot leírok ezzel a témával kapcsolatban.

    1. Jézus Krisztus egész életében a halálára készült. A tanítványok sem igen értették, mikor többször is nyíltan beszélt a haláláról. Ez a halálra készülő élet nem a családalapítással tölti az idejét.
    2. Vándortanító volt, nem volt otthona, nem logikus erre családot alapítani. A korabeli gondolkodás szerint a családos embernek kötelessége volt a családjáról gondoskodni. Ezt lehet, hogy ma már kevesebben tartják természetesnek, mint anno, de Pál is ír erről az indulatról.
    3. Már a szüleit is ''kiosztotta'' 12 évesen Jézus, miután az írástudóknak magyarázta az igét a templom előcsarnokában, hogy neki az Atyja dolgaival kell foglalkoznia.
    4. A Biblia nem említi a feleségét, pedig fontosabb személy lehetne, mint Péter anyósa, aki viszont benne van a Bibliában. Nincs benne továbbá a halála után sem, pedig nagy tisztelet övezhetné az özvegyet......
    5. Halálakor az anyját bízza a szeretett tanítványra, nem a feleségét, pedig arról is kötelessége lett volna gondoskodnia (ugyanis enélkül, akár éhen is halhatna, mert nem tudtak a nők akkoriban dolgozni a megélhetésért)
    6. A Biblia szerint az ember a társával egy testté lesz, és ez nem csak a szexuális kapcsolatra érti az ige. Isten fia sorásában nem igazán osztozhatott ember lánya. Ezt a terhet csak Jézus tudta elhordozni. Még Péter sem birta még a tört részét elhordozni a dolgoknak.
    7. Lehet, hogy az amerikai filmiparon felnevelkedett emberek nehezen tudnak olyan történetet elképzelni, amiben nincs szerelmi szál, pedig az életben sok ilyen történet van. Pld Jézusé (anyjának nem volt társa a fogantatáskor, és Jézusnak nem volt felesége)

    És végül Jézus élete és halála nem arról szól, hogy van egy ember, akit a zsarnokság megsemmisít, hanem arról, hogy Isten elküldte egyszülöttjét, hogy halálával és feltámadásával kegyelmet és reménységet adjon nekünk.
    Tudom, hogy nem ez kérdés a Biblia sarokköve, mert a sarokkő maga Krisztus.

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák