Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz kicsitomi88 #2749 üzenetére

    Megnéztem a műsor nagy részét...
    Egy kis részt kiemelek belőle, hogy értsd, hogy milyen indulat vezette az alkotókat. Látszólag arról beszélnek, hogy a tudás felszabadít, valóságban pedig félretájékoztatnak...
    A 24 perc környékén a vízöntő csillagjegyet úgy vezeti elő, hogy Jézus tanítványai arzt kérdezik Jézustól, hogy mikor jön vissza. Jézus tanítványai tényleg megkérdezik, hogy mikor tér vissza, csak nem ott, és Jézus válasza pedig nem erre a kérdésre válasz....
    (a hír igaz, de nem Moszkvában, hanem Jerevánban, nem osztogatnak, hanem fosztogatnak)
    Lk. 22,7-13
    "Elérkezett a kovásztalan kenyerek napja, amikor fel kellett áldozni a húsvéti bárányt. Jézus ekkor elküldte Pétert és Jánost ezt mondva: „Menjetek el, és készítsétek el nekünk a húsvéti vacsorát, hogy megehessük.” Ők pedig ezt kérdezték tőle: „Mi a kívánságod, hol készítsük el?” Ő így válaszolt: „Amikor beértek a városba, szembejön veletek egy ember, aki egy korsó vizet visz; kövessétek őt abba a házba, amelybe bemegy, és mondjátok meg a ház gazdájának: a Mester ezt üzeni neked: hol van az a szállás, ahol tanítványaimmal együtt megehetem a húsvéti vacsorát? Ő mutat nektek majd egy nagy berendezett emeleti termet: ott készítsétek el.” Akkor elmentek, és mindent úgy találtak, amint előre megmondta nekik; és elkészítették a húsvéti vacsorát."
    A történet egyértelmű, vacsorázni akartak, és helyszint kerestek maguknak... nem visszajövetel, nem vízöntő, hanem vízhordó...stb
    Ebben keményen hazudik és csúsztat. Észrevettem, mert ismerem a Bibliát, Jézus történetét...
    Nem ismerem viszont kellőképpen a többi istenségét ennyire, ebben nem tudok véleményt nyilvánítani (nem lepődnék meg, ha ennyire hiteles abban is, mint a Luk 22,10 interpretálásában). Ellenben ha egy almába harapva rohadt ízt érzek egy oldalról, nem fogom megenni az egészet, és zt kívánom neked is, ne hagyd, hogy megetessenek...

    Választhattam volna mást is, mert számos helyen csúsztat, hazudik, félreértlmez..
    Az egészet tekintve pedig vsz nem jóhiszeműen... tehát az beszél az igazságról, a tudásról, aki neked hazudik. Érdemes elgondolkozni rajta...
    Ja és a Biblia sehol nem beszél dec 25-ről, három királyokról sem.... de ez már más történet....
    Ha érdekel, akkor jegyzeteletm kb a harmincadik percig a hazugságait, csúsztatásait kb egy A4-es kézzel írt oldal tölt be a teljesség igénye nélkül....
    Ergo:
    Az általad linkelt videó elfogadásához csak a tények elvetése szükséges, és egy jó nagy adag hit.... azaz a videó gondolatmenetével: ime egy új vallás született :)

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák