Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz zone #21134 üzenetére

    Nem a Biblia írja, hogy kérj és megadatik? Nincs utána zárójelben, hogy ez nem mindig igaz.
    Ok...
    A Biblia írja, amit írtál, de ez sehol sem jelenti azt, hogy "Minden kívánságod teljesítem!"... Ilyet sehol nem találsz :)
    Amit idéztél egy kicsit mást jelent a szövegkörnyezet ismeretében: Jn 15:7 "Ha megmaradtok énbennem, és beszédeim megmaradnak tibennetek, akkor bármit akartok, kérjétek, és megadatik nektek."

    Tehát nem írja zárójelben, hogy nem igaz, de ír egy feltételt, amit elfelejtettél idézni...

    A tudomány a vallással ellentétben nem állítja, hogy tökéletes és tévedhetetlen.
    Az alapfelvetés hibás... A Biblia nem állítja, hogy tudományosan tökéletes és tévedhetetlen. Azt viszont igen, hogy teológiailag Isten üzenete. Így a ráépülő teológia sem tévedhetetlen a tudomány tekintetében.
    Itt most nem egy ringben van a tudomány és a hit. Nem ellenfelek. A tudomány ellenfele a tudatlanság.
    A hit ellenfele pld a hitetlenség...

    Nem a Biblia miatt volt rabszolgaság, és pont keresztény emberek küzdöttek az újkori rabszolgaság eltörléséért a hitük alapján...
    A Biblia törvényei szabályozták az emberi kapcsolatokat.
    Pld nem ért egyet a válás intézményével, de szabályozza, hogy ne lehessen visszaélni vele. Nem az emberi társadalmat akarja megváltoztatni, Isten igéje, hanem az egyes embert, magát...
    Érdemes elolvasni Pál Filemonhoz írt levelét. Nem kényszeríti Filemont, hanem kéri... És ha én lettem volna Filemon, Onézimusz szabad lenne...

    Nekem nincs bajom az eszmékkel általában. A humanizmussal sem. Nem akarom bemocskolni. Tudom milyen volt a jakobinus diktatúra. A célom az volt, hogy megláttassam veled, hogy bármilyen eszme mögött találhatunk túlkapást, egyéni hatalmi célokra való kihasználást, félreértelmezést stb... És nem feltétlen igazol ennek felhánytorgatása semmit... Az vesse rá a kereszténységre az első követ, aki bűntelen...

    Nevetséges méregetni, hogy ki mikor meddig... Szerintem ez szőrszálhasogatás, és pont a lényeget takarja el: Az ember mindent képes elrontani. A legnemesebb eszméket, a vallásosságot, de még a tudományt is...

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák