Új hozzászólás Aktív témák

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz Attila2011 #20996 üzenetére

    "...bizony vallás (körítés nélkül). Valamint egyháznak tartják magukat."

    Nem állítottam hogy nem.

    "alkalmazott vallásos filozófia"

    Ezt nem én találtam ki.
    Ha megkérdezel egy szcientológust az orgban hogy mi a szcientológia, ezt fogja válaszolni a kérdésedre.

    Az egyház szó melyik meghatározása követeli meg, hogy egy egyház tagjai kizárólag hívők legyenek?

    "Ha szerintem a realitás, hogy az ember erendően rossz és nem szellemi lény (ezt nem állítom, csak "mi lenne ha..." kategória)"

    Ha az ember nem szellemi lény, hogyan lehetne eredendően rossz? Ez egy paradoxon.
    A jó és a rossz (ebben a kontextusban) filozófiai fogalmak, és ha csak nem arra gondoltál (nyilván nem) hogy a sejtjeik, génjeik rosszak, akkor te is filozófiai fogalomként használtad a szót. Az anyag nem lehet eredendően rossz.
    Ha meg nem állítod, egyáltalán minek írtad le? Hogyan lesz ez a "mi lenne ha" kategóriájú feltételezés bármivel különb Hubbard akármelyik sci-fi irományánál? ;)

    "valamint Hubbard egy gyenge-középszerű sci-fi író, attól még lehetek szcientológus?"

    Ezzel tökéletesen egyetértek, szerintem is maximum közepes sci-fi író. Lehetsz szcientológus, hogyne lehetnél. Ha a Hubbard elé egy "csak"-ot is írtál volna, még akkor is lehetnél szcientológus. Tudod miért?
    Mert ha elindulsz a hídon lesznek nyereségeid és megértésed olyan dolgokkal kapcsolatosan, amelyekkel kapcsolatban jelenleg nincsen megértésed, vagyis nem reálisak számodra.

    Már szóba került, hogy nem érdemes blogokat, cikkeket olvasni a neten.
    Összezavarhatnak, felltölthetnek hamis adattal.
    Amiket linkeltem azok viszont hivatalos oldalak, azokat nyugodtan.
    Én is sok ilyen adattal voltam tele, de már az orgban eltöltött első hetem alkalmával láttam, hogy ennek a túlnyomó része egyszerűen nem igaz, a többi meg egyenesen hülyeség.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák