Új hozzászólás Aktív témák

  • MRJOOOOOO

    csendes tag

    Sziasztok!

    ( valószinűleg ) táp problémám van, de teljesen nem vagyok benne biztos.
    Szóval adott egy gép 7700k 16gb memó m2+satassd+hdd+dvd+hangkari+h115i+3x12cm venti.
    Úgy teveztem, hogy nem is kell nekem videókártya, de ha mégis, akkor menjen jelszóval esett a választásom egy enermax revolution xt2 550W os tápra.
    Pár hónapra rá 1080ti lett vásárolva, elvileg a számolók szerint még épp jó a konfighoz, mivel az nincs húzva.
    Néhány hónap játék ( és új windows 10 - bár windows7en is megtörtént néha ) után azt csinálta a gép, hogy a játékok közben kidobált az asztalra.
    Mindegy milyen játék, mindegyiknél más idő után, de várható volt, hogy egy idő után az asztalon találom magam minden hibaüzenet nélkül.
    Az új south park játék közben csinálta, majd gondoltam biztos a memóriával van baj ( 4000mhz en ment a 4133mas memória 1.35ön, mert csak 1.38on tudta tartani a 4133 mat stabilan).
    Szóval lejjebb vettem a memória sebességet és ezzel vagy megszűnt a hiba vagy csak sokkal több időt tudtam játszani. Már ez se segit és a hiba egyre gyakoribb és úgy érzem, hogy a táp a ludas.

    A kérdésem, hogy hogyan tudom megállapitani, hogy tényleg annak van-e a baja ?
    Egyáltalán vissza lehet valamit garanciában küldeni egy tápot úgy, hogy alapvetően működik ?
    Más ötletet is szivesen meghallgatok, hogy mi lehet a gond

    MAZ

Új hozzászólás Aktív témák