Új hozzászólás Aktív témák

  • 4Grider

    nagyúr

    válasz vg #69370 üzenetére

    Nem jó aspektusból nézed a dolgot, ez így nem jó, te is le leszel hülyézve. Az ő álláspontjuk az, hogy a laikus által használt gw-el addig nincs gond, amíg működik. És messze a cb-nek a legjobb - az eddigi UPC gw-ek közül - a wlan-ja. A felhasználók zömének ui. nincs szüksége stabil netre, mert nem munkára, hanem szórakozásra használják a netet. Ergo nem kell nekik saját router, megteszi ez a 20 dolláros vacak is. És egyébként engem is meglepett az, ahogy a napokban a UPC hálózatmenedzsment a VPNFilter malware-val kapcsolatban lépett. (Értsd: értesítette a néhány napos hír alapján az előfizetőit a fertőzött routereikről). Van tehát remény rá, hogy amikor tényleges támadás éri a cb-ket, elég hamar be tudnak avatkozni, konkrétan 72 órán belül meglesz a hibaelhárítás. Innentől kezdve pedig nem érdekük, hogy a 100000 db cb-t kihajítsák a hibái miatt.
    Az megint más kérdés, hogy pont a napokban voltam egy telephelyi kamerás őrzéseket vállaló cégnél, ahol megmutatták nekem a rendszerüket, majd mikor a netre rákérdeztem, rámutattak a Hitron gw-re. Volt náluk két másik optikán szolgáltató cég is, mégis a UPC 120-as netjét választották a gigabites Digi vagy Telekom helyett. És persze panaszolták, hogy időnként kimerevednek néhány másodpercre az optikai bérelt vonalon feléjük küldött kameraképeink is. Azóta adtam nekik egy 3212-est és láss csodát: Nem merevednek a képeink. Mert én ilyen fekete-fehér vagyok...

Új hozzászólás Aktív témák