Új hozzászólás Aktív témák

  • AcCEsS

    senior tag

    válasz villifog #115852 üzenetére

    Na, történt némi előrelépés a témában. Felmértem az egész hálózatot, és kérem, anomália hegyek vannak! :) Először kicseréltem a fali aljzat és a médiabox közötti kábelt, mire a jelszint "felment" a Low érték feléig! :D Kikötöttem a padláson a 8-as elosztót, és a bejövő kábelt egy toldóval közvetlenül a médiabox felé menő kábellel kötöttem össze, így a jelszint a Low és a Medium közé állt be, néha a Medium feléig is felment, tehát a Vodafone felől beérkező jel erőssége is max. közepes (ok, még a fali aljzat bekavarhat). Mivel sorházban lakunk és a kábel a szomszédokon át egy halom beépített padláson keresztül ér el hozzánk, ezen a jelszinten nem lesz/lenne egyszerű javítani. Visszaraktam a 8-as elosztót, de csak a szükséges kábeleket kötöttem be, és működött a Médiabox az összes csatornával. Kiiktattam a Médiaboxot, és átraktam a Médiacardot a másik tévéből. Azonosítóra keresve most sem talált semmit, de a teljes keresés megtalálta szinte az összes csatornát, tehát fogjuk rá, hogy a tévé működik jól, tudja a frekiket. A hiányzó csatornákhoz meg kellene a frekitáblázat, és szerintem ahogy régen, éveken át, működne simán az egész. A 119Mhz-en lévő csatornák hiányoznak (Rtl Klub, Prime stb.), de manuálisan rákeresve sem jöttek meg. Egy régi jegyzetem alapján, annak ellenére, hogy a Vodafoneos leírás a hangoláshoz 346 MHz frekit + 6.9 MS/s jelsebességet és 64QAM-et ír, pl. a Fehérvár TV-t 298 Mhz 64QAM 6000Kbit beállítással kerestem, és meg is lett! A Sony tévén az Rtl Klub adatainál azt látom, hogy 119Mhz ás 256QAM, amit végképp nem értek. Most 64 vagy 256? Na, mindegy, majd rákeresek 119Mhz/256QAM beállítással is, csak azóta nem volt időm foglalkozni a témával. Tehát a jelenlegi helyzet: Szerencsére az összes falban futó kábel 3x-os árnyékolású, ez pozitív. A 8-as elosztó túl nagy és ősrégi, ki fogom cserélni. Egyelőre a fali aljzatok maradnak, mert úgy néz ki, a nem túl izmos jelszint ellenére is működni fog a dolog. A Médiaboxot visszaviszem és visszakérem a Médiacardot. Ettől függetlenül, érdemes lenne bejelenteni a gyenge bejövő jelszintet a Vodafonenál, hátha tudnak vele valamit kezdeni. A 8-as elosztót, meg a fali aljzatot lefényképeztem, de nekem a ráírt adatok semmit nem mondanak. Képek: 1, 2, 3.

    [ Szerkesztve ]

    AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

Új hozzászólás Aktív témák