Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz duo #37613 üzenetére

    Kikapcsoltam az inteles hibajavításokat próbaképpen, érzésre sokkal fürgébb lett minden (gondolom nagyrészt azért, mert főképpen a HyperThreadinget érinti, az i3-7100 anélkül pedig csak egy Pentium). Azt hiszem marad így, annak nagyon kicsi az esélye hogy meghekkeljenek, így viszont lehet kitolom még az életciklusát 1-2 évvel is akár. Az inteles drivernél nem tudom mit használtál, disztribúció/DE függvényében valóban lehet szívni a tearinggel, de a nomodesettel most tear sincs és a teljesítménye is jobb mint a video-linux driverrel. 4K-n viszont láttam már köhögni ezeket, oda valószínűleg az UHD630 is kevés, kellene valami normálisabb iGPU az új intelek alá is, már x generáció óta szinte ugyanazt sütik el.

    A dVGA-kkal nekem sok problémám van, a legnagyobb gond az áruk (nem használom ki úgysem) meg a fogyasztástuk, az intel iGPU-ja pl. normál esetben 1W alatt marad, HEVC encode alatt 6W körül fogyaszt. HTPC-be/általános célú PC-be - ahol nincs játék - tökéletes, feltéve ha nincs tearing.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák