Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Parci #56598 üzenetére

    Nálunk úgy van, hogy felhívod a házidokit, és szólsz, hogy ez és ez a bajom, és ő intézi a tesztet. Eddig csak bátyámnak kellett tavaly 1-et kérni, aszem aznap este vagy másnap este meg is volt. Utána a munkahely intézte a másodikat, hogy visszatérhessen.
    Barátnőjét meg a cégnél minden héten tesztelik, és onnan küldték haza, és oda is kellett visszamenni újabb tesztre.

    Nekem ott van a házidoki, ha telefonálnék, tesztelnének. Melóhelyen pedig speciális szabályok vannak. Ha szarul vagyok, és úgy érzem, hogy tesztelni kell, akkor telefonálhatok is, és akkor ők intézik, hogy hova menjek teszteltetni, de meg is vehetem számlával magam, és akkor fizetik (PCR-t), és a visszatéréshez is kell 2db negatív, azt is intézik.
    Nálunk az is karanténba kerül, aki 3x oltott, de van egy karanténos egy háztartásban vele, ráadásul továbbra is 10 napra, és még utána is tesztelik mielőtt visszatérhetne. (Csak a kontakt kontaktja esetén nem kell)

    Mentőt hívsz, jönnek, aztán visznek szó nélkül.
    Itt ilyen nincs, mint amit Ringman írt, hogy "anyám 90 alatti spo2-vel nem került kórházba tavasszal..."

    Vannak sz*r alakok arrafelé a házidokik, mentősök, kórházak tekintetében.

    Itt szólsz, hogy teszt kell, tesztelnek, szólsz, hogy mentő kell, jön a mentő, ha pedig úgy érzed, hogy kórházba kell menned, akkor oda is felvesznek.
    Kollégának egy negatív apró dolog volt, amikor összeesett cukrosan, covidosan, hogy a kiskaput nem csukták vissza a mentősök. (Egyedül él egy házban.)

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Vesa #56649 üzenetére

    Ki lehetne menni az összes ilyen brokkolihoz, és lefoglalni a PC-t, de nem hiszem, hogy erre a TEK-nek vagy a rendőrségnek van kapacitása, nyilván a TEK azért megy ki, mert rendesen sz*r van a palacsintában. A fostos oldalakat nem tudják tiltani.
    Maximum azt lehetne, hogy a legdurvább lódoktor tagokat begyűjeni valamilyen jogcímen. A tevékenységük hátráltatja a védekezést, több ezren halnak meg miattuk, szinte biztos, hogy rá lehetne húzni valamit. Terrorcselekmény szinte. Nem az van, hogy poénból kiírja rá, hogy nincs vírus, a covid oltás öl, és igyál sósavat, hanem rendesen "kampányolnak", harcolnak mellette. Ha rábeszéllek hosszasan, jól kivehetően, hogy lődd fejbe magad puskával, akkor az belefér, öngyilkosság? Ha nem, akkor itt ezt több milliós embercsoport ellen követik el. Céljuk, hogy ne védekezz, nem vedd fel az oltást, ne vedd be a gyógyszert, hogy minél többen alacsonyabb esélyekkel menjenek a covid ellen. Nem hiszem, hogy felmentő tényező, hogy szentül meg van győződve róla, hogy neked ez jó, ha így jársz el. Nem hiszem, hogy ez belefér a szólásszabadságba. Youtube szintén zenész.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz BlackV #56652 üzenetére

    Ha két nagy csoporttal kijön, hogy a favi-t két pofára zabálók közül mondjuk 70 ember halt meg, a szőlőcukrot zabálók közül meg 100, úgy, hogy a két csoport hasonló életkorúakból, hasonló betegségekkel rendelkezve, stb. került ki, akár csak 37 éveseket vizsgálva, akkor az nekem egy elég meggyőző 30% lenne. Ha nagyjából rendben vannak a favi-t kapó gyógyultak szervei, akkor meg simán gondolkodnék rajta fiatalon is. Oltás kimaxolva, gyógyszer nincs rá, a szőlőcukor pedig bizonyítottan nem ér semmit a covid halál ellen.
    Egy esetleges 30%-ot én szeretnék a polcon avagy a patikában tartani, amíg nincs ugyanilyen elérhetőségben valami, ami mérhetően jobb akár halál ellen, akár mellékhatásokban.
    Egyébként ezt sem kötelező bevenni, mindenki maga dönti el. Ez sokkal érthetőbb, mint az oltásnál. Neked itt aztán járulékosan sem lenne túl nagy hátrányod belőle, ha én kérem és beszedem, és így vagy úgy, de túlélem, és esetleg kicsinálom vele a májam. Ha túlélem, akkor még járulékosan jobban is járhatsz, még akkor is, ha pénz megy el a kezelésemre a későbbiekben. Élve azért ki tudom termelni. A 71.-100. halott között már nem.

    Iratnak egyébként alá egy papírt is - ,ha jól emlékszem -, hogy önként, saját felelőségre vállalod, nem? Vagy ez nem az volt, hanem egy másik kísérleti gyógyszer? 2. vagy 3. hullám körül.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Vesa #56664 üzenetére

    Az a baj, hogy, ha a top100-at mondjuk lecsukod, erre van TEK és börtön kapacitás. A követők, nézők egyből átmennek a top101-től lefele, szóval nem lesz kevesebb. Aki csak 1-1 mondatokkal nyomja, azok lehetnek millióan is.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Parci #56711 üzenetére

    Bátyám 9,5 napig volt lázas ilyen 38,5-től közel 40-ig, és azt is úgy, hogy közben végig szedte a lázcsillapítókat maximális napi adag számmal. Persze ez valszeg a brit variáns volt. Lázban is elég rendesen odadurrant ez a kínai .....

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz t72killer #56741 üzenetére

    Az EU szabály hátrányosan érintené az intézkedés azon célját, hogy ösztönözze az embereket az oltásra.
    Az itt a lényeg, hogy, ha nincs oltásod, akkor kezd már el beadatni, valamint, ha 1 vagy 2 adagot kaptál, akkor dobd már rá azt a 3.-at, ha kell a korlátlan kártya,
    mert úgy komplett Magyarország és a világ érdeke lenne.

    Szóval kötelezővé nem tesszük, de azért ösztönözzük, reklámozzuk, stb., és nem a másik véglet van, hogy akkor bánja a f....m, itt a legmegengedőbb kártya, aztán utazzál meg parádézzál vele.
    Most kicsit engedtek belőle, és így lavíroznak a két véglet között, attól függően, hogy mit bírnak el az 0x vagy 1x vagy 2x, de régebben oltottak.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Nordik #56794 üzenetére

    Úgy van ahogy kiadták 1x és mindenkor: 2 oltás után 6 hónapig jó.

    Ehhez hozzájött, hogy akiknek már nem lenne jó 2 oltással, azok kapnak egy kis extra kedvezményt, 2,5 hónapig még jó lesz nekik,

    meg azok, akiknek még pont lenne 1, 2, 3, 4, stb. napjuk a 3. oltás felvételére, különben lejár. Ők is kaptak 2,5 extra hónapot.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Parci #56805 üzenetére

    Nem veszik tudomásul, hanem valami elfojtás van a dolog mögött, azoknál, akiknél látod, hogy nem itta el az agyát, gondolkodik, de nem tudja elfogadni, hogy rábasztunk, itt van ez a sárga .... .Ezt az oltásra értem. Valami blokkolja náluk, hogy nincs 3. verzió, vagy elkapod élesben vagy elkapod oltottan. Ő nem akar oltást és nem akar covidot...
    Még előrelépés, hogy akkor inkább el akarja kapni élesben, hátha ki tudja választani a variánst oltatlanul, mert legalább választott, döntött. Más kérdés, hogy majdnem egyértelműen rosszul. Hibahatár méretű lehet, akik sokkot kapnak az oltásnál, és stb.

    Szomszéd mondta most az előbb, hogy ismerősének a t*köm tudja már milyen baja lett az Pfizer oltástól, vakbele vagy a t*köm tudja már, mert annyira nem figyelek már ezekre.

    Ha én mondanám neki, hogy nekem meg az ismerősöm beadatta a Pfizert, és másnap belehalt, ... elütötte a vonat... még helyeselne is, hogy ő ezért nem azt kérte, az a legrosszabb oltóanyag.
    Egy 3x oltott, egészségügyben dolgozó emberről beszélünk.

    Erről a csoportról nem is szoktunk itt beszélni. Van szerintem 1.000.000 körüli magyar ember, aki valahogy eljutott odáig, hogy beadatott 2 adagot vagy 3-at, de k.va nehezen fogja felvenni a 3.-at vagy az esetleges 4.-et.
    Látszik is az adatokból, hogy vannak ilyen rétegek. Vacilláló, oltott oltásellenesek.
    Az 1.000.000-val lehet, hogy keveset is mondtam/tippeltem.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Parci #56821 üzenetére

    Nem tudnám most berajzolni a görbét 2 hónapra előre. Heti szinten már csak +10%-ot pakoltunk rá, jövő héten már tetőzhetne a görbe alapján, a világ összesítés meg már csökken is, mert nagyobb országokban csökken az esetszám.
    2 hónapon át felfele kellene mennie, és hirtelen kellene visszafordulnia, gyorsan csökkenni, ha mindenki elkapná.
    Lehet, hogy nem két hónap, hanem már szinte mindenki el is kapta, és sokkal jobban terjedt, mint gondolják? Repeta van, lehet, hogy hamar újra elkaphatod. Sok ország lazított. Nem fordulhatna most vissza az esetszám, hanem épp ellenkezőleg. Briteknél is a t..öm tudja, hogy mitől stagnál, van még bőven, aki sorra kerül, és nem rég a csúcson volt a legtöbb pillanatnyilag fertőzött, bent van a torokban és az orrban, a leggyorsabban fertőz, tárgyakon valszeg a legtovább marad fertőző képes.
    Akárhogy nézem, ezt még stagnálásra is csak a lehetséges korlátozásokból a top-top kategóriás, ha meg tudná fogni.

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Csatravi #56976 üzenetére

    Eddig is tévútra vitte szerintem, amikor relatíve még pontosan működött. Mára pedig már nem sok értelme van.

    Rengeteg tünetmentes nincs tesztelve az egész világon. Statisztikára nem kerül be az esetek többsége. Orrba ott a cucc, már milliárd számban lenne pozitívra tesztelt.
    Az orvosnál jelentkezők és a kórházba kerülők elég pontosan megvannak. Ezeknek a növekedése és csökkenése szintén.

    Két stratégiai út van:
    1.
    Megoldani úgy, hogy lehetőleg sehol ne is jelenjen meg, ha pedig mégis, akkor pár eset után megfogni tesztekkel és karanténnal. Pl.: Kína. A tünetmenteseket, vagyis mindenkit is tesztelni kell, extrém mennyiségben. Itt a fő eszközök az oltás, a teszt és karantén. Ez az 1.-es pont ránk nem vonatkozik.

    2.
    Amit az országok 95%-a csinál, hogy hagyod a terjedést, csak lassítod, ha szükséges az egészségügyed teherbírásának maximuma elött. Elnyújtsuk a terjedés ütemét, hogy a csúcs ott legyen, amivel az egészségügyi rendszer elbír. Ez nálunk 10.000-12.000 covid-os beteg a kórházakban, még, ha a topic ezt nem is fogadja el. Ebben az esetben a teszt is csak egy eszköz a 47 másik korlátozó intézkedés közül.
    A sok teszt helyett egyszerűen meg lehet csinálni, hogy bedobunk egy kijárási tilalmat, vagy egy home office-t, vagy a 45 másik lehetőségből bármit, bármilyen kombinációban, amikor látjuk, hogy na most már 9000-en vannak bent, el kell laposítani a terjedést, hogy 12.000 alatt megálljon.
    Ennél a stratégiánál nincs értelme megfogni 500-nál és ott tartani, hogy 8 doki álljon 1 beteg felett, és 20 évig tartson, mire végig pörög egyetlen kör.

    Most az van, hogy valaki lázas, fáj a torka, stb., és hívja a dokit, és tesztelik. Pozitív, karantén, később tesztelik, negatív. Közben kint járkál többször ennyi tünetmentes, de ezzel nincs baj, mert ugye ez ebben a stratégiában csak 1 korlátozó intézkedés, hogy MO esetén ne érjük el a 10.000-12.000 kórházi esetet egy időben.
    Ehhez pedig minimális korlátozás, mint pl. a boltban maszk használat és társai, valamint ezeknek a tünetes dokinak telefonálóknak a karanténba rakása jelenleg elég.
    Ezt viszont tesztek nélkül is lehet csinálni, egyszerűen aki lázas, köhög, stb. az karantén, mindegy, hogy covid vagy a másik 47 nyavaja, - mert az sem akarjuk nagyon gyorsan terjeszteni, ha kezd sok lenni a dokiknak, kórházaknak a meló, - és egy jól belőtt időtartam, aztán mehet a többi egészséges és tünetmentes fertőzött közé a coviddal borított világba.

    Ha most elkezdenénk karanténozni a tünetmenteseket, és csökkenne a kórházban levők száma, akkor feloldanák pl. a kötelező maszkhasználatot.

    Ezen kívül van még az oltás, aminél mindkét esetben az optimális a 100%-os oltottság lenne, valamint a 2.-nál irányulhat arra a terjedés lassítása, hogy legyen idő az oltásokra. Ha megvannak az oltások, akkor megint a kórházakat kell nézni.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz emvy #57061 üzenetére

    Kis érdekesség: Jelenleg még akkor is sz*rban lennénk, ha csak csupa orvosból állna az egész világ. Ezt így oltás terén mondom. Ha nem hozzák meg a döntést a fejesek, hogy kötelező legyen, némelyik orvos is simán nyomná oltás nélkül a melót.
    Csak csupa diplomás szintén zenész, ami szerintem szégyen.
    Első körben, ami eszembe jut, hogy hol vették fel nagy számban, az a katonaság, esetleg diktatúra esetén, de meg nem ész vagy tudás kérdése, hanem inkább fegyelem, szófogadás, stb.

  • [CS]Blade2

    addikt

    Ma reggel minket is utolért ez a retek. Fater-nak este görcsölt a veséje, reggel bement a kórházba, tesztelték és pozitív.
    Infúziót kap, vettek vért, annak már látom az eredményét az eeszt-jében:
    glükóz: 7,4 + (reggel még ivott kávét)
    eGFR-EPI 79 -
    CK-MB + Hamolízis
    Neutrofil% 73,3 +
    Lymfocita 1,0 -
    Lymfocita% 16,8% -
    Vörös vértest 4,4 -
    Hemoglobin 134 -
    Hematokrit 0,39 -

    Ezek vannak értéken kívül. Aggódjak?

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz [CS]Blade2 #57153 üzenetére

    Kiengedték egy CT után, csak görcsoldót és algopyrint kell szednie. Holnap kiderül, hogy mit mond a házidoki, lehet, hogy tesztelni fog minket is, de már így is karanténba kerültünk.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Sped #57217 üzenetére

    Ha nem tesztelnek holnap, akkor én l*szarnám, hogy milyen. A cég mindenképp tesztelni fog PCR-el, addig nem mehetek vissza. Faternak a kórházban azt mondták, hogy én mehetek amerre látok, hiába vagyok kontakt, mert 3 oltásom van. Csak a céges előírások sokkal szigorúbbak, mert kritikus infrastruktúrában dolgozok, így 10 nap karanténom és 1 PCR tesztem lesz. Ez lesz az első, 2 évig megúsztam még a tesztelést is.
    Katasztrófahelyzet állna elő, ha mi túlságosan nagy számban kihullanánk, ezért itt nem lehet szinte "direkt" terjeszteni.
    Más meló esetén belefér egyszerre több kieső ember, és mint múltkor írtam, mi azt követjük, hogy az EÜ elbírja az esetszámot, szóval óhatatlan, hogy, ha túl sok embernél megszakad a fertőzési lánc, akkor lazítunk, és mondjuk megint lehet maszk nélkül vásárolni. (aztán megint kilőnek a számok, és megint korlátozás, ez lesz, amíg nem jutunk oda, hogy valamiért teljesen elengedve sem terheli az EÜ-t.)
    Szóval, ha a tesztelés miatt nagyon megy a karanténozás, akkor bár a maszkhordás feloldása a nagyon kicsi esetszám miatt lesz, de az meg ugye a karanténozás miatt.

    Ha kicsi esetszámnál karanténoznánk és maszkoznának, az az első hullám vagy Kína.
    Ahhoz viszont ez k.va kevés,
    meg nem is tudom, hogy egyáltalán lehetséges-e. Majdnem minden ország ezt az utat járja, és már mindenhol nagyon elterjedt. Innen, ahhoz, hogy átálljuk, valahogy ki kellene válogatni, hogy ki az aki biztos, hogy nem covidos. Csinálni egy zónát, első körben kiüríteni, hagyni üresen x napot, hogy kihaljon rajta a vírus, és tranzit állomásokról elkezdeni feltölteni elképesztő minőségű válogatással, hogy csak oda eljussunk, hogy, ha véletlenül bekerül egyetlen ember, akkor azon belül már kontaktkutatással és teszteléssel megfoghatóak legyen a kiinduló gócok.
    Ma már akkora katyvasz van, hogy két hullám között is szinte random bárhol lehet eset. Lehet, hogy csak napi 500 vagy 1000 van, de 300-500 gócból, tűnetmentes 0. betegekkel.
    Vagy kiosztani 9.700.000 x 7-14 tesztet, és 14 napig egyfolytában mindenki teszteljen, és karanténozzuk sz*rrá az országot.
    Szerintem itt már kiválogathatatlan a dolog. Olyan, mint tűt a szénakazalban, ahol még két vagon trágyalével is leöntöttük az egészet.

    Ilyen az országok 95%-ában már nem lesz:

    De szerintem az is közel lehetetlen, hogy ezt örökké tudják tartani, akik még erőltetik.

    Franciáknál reggel 6 és dél között van most annyi új eset, mint Kínában eddig 2 év alatt. :))

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Csatravi #57349 üzenetére

    Ez egy vírus, amire a legjobb megoldás az oltás. Az antitestekben, az immunrendszer memóriájában bízhatsz, aztán a génekben. Istenben, a kísérleti gyógyszerben, a lélegeztetőgépben, a feletted álló orvosokban is lehet, csak az már nem valami hatékony.

    Itt abban lehet bízni, hogy oda jutunk az oltással, hogy enyhébb oltási reakció mellett adható legyen. Ha kell 4-6 havonta be kell adatni, hogy ne válj ettől védtelenné.
    Amikor bejön valami, ami ellen már nem jó, akkor pedig nagyon gyorsan kell elkészíteni az új oltóanyagot, erre kell berendezkedni. Az lesz itt a Jani ország, akiknek saját vakcina gyára van. Afrikában is gyártani kell majd, az nem lehet, hogy 1-2 évvel később jut csak el oda, nekünk is az lesz az érdekünk, most is az lenne, de valahogy nem működik, inkább raktározzuk maguknak, mint, hogy beadnánk annak, aki kéri.

    Ahhoz nem elég gyenge az omikron, hogy fenn tudjuk tartani, mint a flu-t. Nem tudjuk, hogy mi van, ha már 3. 4. 5. 6. 7. alkalommal kapod el. Valszeg az van, hogy bármennyiszer elkaphatod, és végez pusztítást, aminek egy része regenerálódik, egy része meg nem, ezért amikor sok X. alkalommal kapod el, már elég gatya leszel.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Csatravi #57367 üzenetére

    Nem neked, csak úgy általánosságban erre a témaszálra.
    Én sem kaptam flu ellen, ebből is látszik, hogy ez nagyon nem flu... ha az lenne, akkor lehetne gondolkodni rajta, hogy fiatal egészségesnek nem nagyon kell.
    Ehelyett abban kell gondolkodni, hogy a ma ismert leggyengébb covid is olyan erős, ami fenntarthatatlan. Jó esetben van ellene oltásod és/vagy jó egészségi állapotod.
    Az 5. vagy a 10. vagy a 20. alkalomra már lehet, hogy bukjuk a jó egészségi állapotot.

  • [CS]Blade2

    addikt

    Faternak ezt írta ki ma a házidoki:
    ASA PROTECT PHARMAVIT 100 MG
    Szívinfarktus utáni visszaesés megelőzésére, trombózisos érrendszeri műtét után, átmeneti agyi vérellátási zavar esetén az agyi infarktus megelőzésére (ischemiás probléma) alkalmazható gyógyszer. Vérrögképződést gátló (antitrombotikus) hatása a vérlemezkék (trombociták) tromboxán A2 szintézisének gátlásán alapul.

    Vérnyomáscsökkentőt szed pár éve, és 61 éves. Muteromnak meg semmit. Nem adnak itt Favi-t otthon-ra, fel sem ajánlotta, hogy, ha esetleg gondoljuk...

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz IQfályter #57397 üzenetére

    Tudni kellene, hogy pontosan milyen kezelés és pontosan hol. Az biztos, hogy bármilyen kezeléssel kockáztatnátok a fertőzés veszélyével... mivel valszeg ezért is vannak leállítva ilyen-olyan kezelések, meg ami halaszható, és csak az fut, ami tényleg kell.
    Ha egyre rosszabbul van, akkor biztos, hogy van olyan részleg, ahol ellátják, mert az a "tényleg kell" kategória. Telefonon is meg lehet kérdezni.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Ringman #57538 üzenetére

    Tegnap voltam teszten, és kicsiben úgy nézett ki, hogy 5-ösével mentünk, és ált. 5-ből 1 lett pozitív gyors tesztre, a másik 4 ment át a másik szobába PCR-re. Ahhoz képest, hogy mindenkit jó okkal küldtek oda, még a fordított felállással sem lett volna probléma.
    Vagy sz*r a gyors teszt, és ma kiderül, hogy PCR alapján mégis bukta van.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Ringman #57544 üzenetére

    Oké, de mi egy válogatott csoport voltunk (majd mindenki tünetes) és itt Magyarországon, és abból nagyon kevés a gyorstesztre a 20% körüli pozitivitás.

    Hogy adjuk ki egyébként mi az adatokat? Az összes pozitív gyorstesztes az fixen 1-ből 1, aki meg negatív, annál a gyorstest kuka, azt nem számoljuk, és a PCR-nél jelentkezik csak olyan, ami nem talált. ?

    Ha gyorstesztnél még 20% a találat, a 80% negatív minta megy PCR-re, és ebből lesz a végén 65% közeli találat, akkor azért emberesen jó sz*rok ezek a gyorstesztek.

    Azt kellett volna tapasztalnom, hogy aki a végén nézi az eredményt, az egyfolytában "sajnálom, pozitív, beszéljen a háziorvosával, a következőt, sajnálom pozitív, a következőt, hát ez is pozitív, aztán hopp, itt egy negatív, fáradjon át a másik szobába újabb mintavételezésre.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Ringman #57558 üzenetére

    Lehet tudni, rajta volt a tasakon is, meg az eeszt is írja:
    VivaChek Biotech gyártótól volt a Vivadiag.

    Szerintem két verzió lehetséges:
    A. Kiadjuk, hogy x-en lettek pozitívok, és, hogy hány PCR tesztet végeztünk.
    vagy B. a PCR mennyiséghez még hozzáadjuk a pozitív gyorsteszteket, és ez lenne a valószínűbb.

    Lehetne még olyan, hogy a negatív gyors és PCR az már 2 a napi elvégzett tesztek számában, de ez úgy nálunk már eleve nem játszik, maximum más országokban, de aki így csinálja, az sem túl jó. Szó szerint ez a legjobb, de akkor a találati arányt ebből nem szabad számolni.

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Parci #57565 üzenetére

    Furcsa, hogy akiknek tüneteik vannak, és pozitívra teszteltek, azoknak furcsa tüneteik vannak, ami eddig nem volt jellemző 2019-ig, míg akiknek negatív teszttel vannak tüneteik, nagy részt azoknak is furcsa tüneteik vannak, nem az eddig 2019-ig megszokott.
    Lehet, hogy az a "minden sz*r" is valami új verziós anyag túlnyomó részt. Elvileg a PCR-en nem szabadna gondolom átmennie semmilyen corona alapú nyavajának, ill. már megtalálták volna, ha lenne valami egyéb, eddig még nem elnevezett vagy számozott.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Rive #57577 üzenetére

    Gondolom a leírásában is benne van, hogy ha mind az 5 csíkot látod, akkor már papot hívj, ne mentőt.

  • [CS]Blade2

    addikt

    Muterom már szinte tünetmentes volt ma, de pár órája előjött valami kiütés a kezein és az alkarokon. Piros és viszket. A két könyöke pedig elég rendesen meleg. Házidoki azt mondta, hogy allergia gyógyszert szedjen be addig, és holnap menjen le, megnézni.. de ahogy én utána keresgéltem ezt is a covid csinálhatja spanyol és angol adatok alapján.
    A covid lábujj, és a viszketés részére.
    Hogy miért vagy 40°C-os a két könyöke, de csak ott, arra még nem találtam semmit.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Ringman #57602 üzenetére

    Volt ilyenje kb. 15 éve, amikor le lett gyomirtózva egy kisebb rész a telken, és vagy 1 hónappal később matatott ott valamit. Most karanténban vagyunk, szóval kizárható minden hasonló. Nem értem, hogy hogy lehetne ehhez köze. Angoloknál: [link] . Ez alapján akár egy csalán kiütés is lehet 40 évvel ez előttről?

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz ebéd elek #57617 üzenetére

    Persze. Brutális torokfájás simán játszik, és simán benne van, hogy nagyon nehezen javul. A láz is lehet tartós, lehet, hogy hol van, hol nincs, lehet magas is, és minden egyben. Később még jöhet hozzá köhögés, minden féle fájdalom, de tényleg bárhol fájhat, ízületre rá tud menni, stb.

  • [CS]Blade2

    addikt

    Engem az érdekelne, hogy akinek volt PCR, mikor jelent meg az eredménye:
    Ezt már látom az EESZT-ben nyitottként:
    Mikrobiológiai laboratóriumi vizsgálat 2022.02.09. 18:05:00 Kezdődátum

    Meg lesz ez még mondjuk 22:00-ig, vagy ne is nézegessem, már csak várhatóan holnap lesz ebből valami?

  • [CS]Blade2

    addikt

    Nekem is sikerült a PCR pozitívra, így az egész család pozitív, és közben bátyáméknál is megjött barátnőjének a PCR teszt, 1 év után újrázik, már 2 hete köhög. Bátyám még nem kapta el újra, de neki meg van valami beszűrődés a tüdőjén és szúr az oldala, ami lehet, hogy a tavalyi első körből maradt vissza.
    Muteromnak a viszkető piros kézfejből ma reggelre még az egyik be is dagadt, vagy 1cm-vel magasabb az egyik kézfeje, így pedig még zsibbad is neki.
    Fater-nak nagyon fáj a veséje, fáj a hasa végig és köhög. Azt mondja a doki, hogy amit láttak a CT-n, az lehet, hogy vesekő, de amíg fertőzött, addig nem tudnak semmit csinálni, szedjen fájdalomcsillapítót és görcsoldót.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Tomikaa. #57673 üzenetére

    Ez olyan, mint bemennél egy autószerelőhöz, hogy van egy kocsid, de nem szeretnél bele motorolajat tenni. Mit tegyél bele, disznózsírt vagy h....z inkább bele. Nyilván azt fogja mondani, hogy a bele való motorolajat. Itt is hibába kérdezed, hogy mi lenne jobb utazáshoz, úgyis a jobb védelmet fogjuk mondani.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Soulfly842 #57750 üzenetére

    Ezt érdemes nézni, az aktív esetek most nehezebben záródnak le. Ha nekem nem kér a házidoki tesztelést, vagy csak egy gyorstesztet kér az 5. napra, akkor be sem kerülök a grafikonra, így meg jövő hét kedden tudnak majd csak újra tesztelni a cégnél. Az előző hullámokban egyenletesebb elosztásban kerültek be és ki az esetek az aktív eseteknél.

    Kevesebb új eset van, nemsokára átfordul az aktív esetes is, nagyobb számban lesznek gyógyultak.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz mpo #57768 üzenetére

    "ezzel több százezer honfitársunk életét közvetlenül veszélyeztetve”
    Na ezek a barmok teszik tönkre ezt a társadalmat.
    Nem zavarja a tagot, hogy már kiderült azóta, hogy életeket mentett meg az anyag, egy jó termék. Gondatlanságból elkövetett életmentés lehetne esetleg a vád.

    Én küldenék egy gyümölcskosarat a tagnak, aki engedélyezte ideiglenes veszélyhelyzeti alkalmazásra, hogy megkaphattam én és a családon ilyen hamar ezt a jó kis árút,
    és ezzel nagyon sokan vagyunk így. A legtöbb ismerősöm is szputnyikot kapott, és mindenki elégedett vele.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Drizzt #57780 üzenetére

    Mi kértük az anyagot. Tudtuk, hogy mit kapunk. Az volt a jó döntés. Újra és újra elfogadnám.

    Szerintem máshogy kellene kezelni azt, ha pl. valaki betör egy irodaépületbe, és elhelyez egy bombát, és kinyír egy rakat embert vele, mint aki betör ugyanígy, mert tudja, hogy bomba van bent, és tudja, hogy tudja hatástalanítani, és megment mindenkit.

    Vagy látja egy tag, hogy rosszul vagy, és bek.ja az ablakot, és mondjuk újraéleszt, megmenti az életed.
    Kb. a cikkben írt tagon kívül senki nem mondaná, hogy szemét g..i betörő... egyedül talán ez a f...p.....t jelentené fel a megmentőjét is.

    Én inkább azon akadnék ki, ha nem segítenek... oltás esetben pedig, ha az engedélyező elkezd valamin kukacoskodni, és nem jutok hozzá időben.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz UberMutant #57783 üzenetére

    Én tudtam, az pedig nem lehet, hogy én igen, más meg nem.

    Persze, hogy komoly. Ha nem engedélyezi a szputnyikot, akkor hónapokkal később kerülök sorra, ha a Pfizert és a többit sem, akkor pedig ott álltunk volna továbbra is védtelenül,
    miközben ott volt a legyártott anyag.

    Van legyártott pajzs, de még meg kell néznünk rajta ezt meg azt... közben meg megy a csata. Köszi, nekem jó az a legyártott, inkább kipróbálom élesben, mint maradjak a csatatéren egy szál pö...ben.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Rive #57789 üzenetére

    Tudtuk, hogy elviekben jó, és stb. Tudtuk, hogy ideiglenes engedélyt kap veszélyhelyzetre. Ezek mellett kérni kellett, hogy én kérek oltást, aztán pedig felhívtak, hogy melyik gyártóét kérem, szóval így is a mi döntésünk volt. Csak felnőtt emberekről beszélünk.
    Ezek után megrangatni azt a pár embert, aki aláírta ideiglenes engedélyezésre aszem, ha jól emlékszem első körben 1? évre, nem tartom jogosnak.

    Arra nagyon jó ez a feljelentgetés meg nyomozgatás, hogy a későbbiekben majd rossz döntés születhessen hasonló helyzetben,
    hogy adott delikvensek majd elgondolkodnak, hogy a nagy l...t vállalok be - mit ekkora, még tized ekkora felelőséget is, inkább mindent áthárítok, nehogy jöjjön egy ilyen brokkoli feljelentgető.

    Akik meghozták a döntést, csak feltételezhetjük, hogy valszeg ugyanúgy újra meghoznák, mert ők valszeg átlátták a dolgot, hogy ezt be kell vállalniuk, mert jót tesznek ezzel, és pont azzal ártanának embereknek, ha nem engedélyeznék. Ugye, most feltételeztük, hogy szabálytalanság volt az eljárásban, holott bőven simán lehet, hogy 100% szabályosan jártak el.

    Volt egy munkatársam, az előző munkahelyén volt egy baleset. Egy csomagoló gép valami forró anyaggal elkezdte lecsomagolni a kollégája kezét, és volt a közelben egy vas cső, ő meg beb..ta a két henger közé, és szétfeszítette. Megmentette a csávót, utána pedig ő járt tárgyalásokra, hogy tönkretette a gépet. A bíróságon még el is mutogatta, hogy hogy csinálta. Akkoriban szerencsére nem lett ebből semmi, csak az idejét bukta, mert segített.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Parci #57807 üzenetére

    Erre csak a Kína féle zárás megoldás jelenleg. Ha nem kapod el, akkor vérrög sincs.

    Kína: 1,4 milliárd emberből 106.764 igazoltan fertőzött és 4636 halott.
    Mindenki más: 6,5 milliárd emberből 406.979.418 igazoltan fertőzött és 5.806.408 halott.

    4,6x annyi emberből sikerült eddig 3812x annyit lefertőzni és 1252x annyinak meghalni.
    A nagy kérdés, hogy Kínának is idővel el kell engednie-e vagy sem. Annyi, hogy ők már oltottan tehetik ezt meg.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Coyot #57811 üzenetére

    A nem Kína sorban szereplő számokban azért vastagon benne van, hogy oltatlanul érte az embereket gyakorlatilag mondjuk 2020 elejétől kezdve 2021. febr-március környékéig simán.
    Amit nem tudunk, hogy mennyire számít vérrög és egyebek terén, hogy oltatlanul kapod el, vagy 3 oltás után.
    Az oltást leszámítva valszeg semmi más nem segíthet érdemben... vérhígító, aspirin protect, ilyen játék cuccaink vannak csak ellene.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz mpo #57825 üzenetére

    Hm, rovarevés.
    Szerintem, ha már lúd, vagyis marha, vagyis marharépa emberek, akkor legyen kövér:
    [link]
    Ez a CPF szűrővel szerelt marha egy zsákba gyűjti a fingot, amiből később ki lehet szedni a metánt. Annyi, hogy egy másik marha kell hozzá, aki felszereli. :DDD
    Én mondjuk azoknak is feldugnék egyet-egyet, akik kitalálták... csak úgy lenne igazán zöld, ha az övékét is zsákba gyűjtenénk.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Vesa #57832 üzenetére

    Nekem akkor is jó volt a döntés, amikor eldöntötték. Annyi, hogy most már utólag vagyunk. Ha most történne, hogy pl. lenne egy jó cucc omikronra, és most kellene engedélyezni, akkor is azt mondom, hogy, ha a szakértő azt mondja, hogy oké, akkor jöjjön. A maradék felelőséget majd én vállalom magamnak.
    De nekem mindegy. Rángassák meg a szerencsétlen szakértőket, tegyenek be egy újabb garnitúrát, aztán majd legfeljebb maximum jól rászívunk legközelebb. Ott fogunk hetekig, hónapokig ülni a jó cuccon, mert még mit tudom én, újra meg kell nézni a gyártást vagy egy papírt, hogy beleköthetetlen legyen a későbbiekben a kötekedők ellen.

    Nekem jó ez a szolgáltatott adat Kínából. Ezen kívül még az van, amit te mondasz, az még ennyire sem hiteles, az a te gondolatod, megérzésed, tipped. Ez a kettő van összesen. Egy WHO, egy statisztikai oldal, egy tudós vagy kutató csapat is a Kína által kiadott számokat használja, hiába mondod, hogy a te véleményed a hitelesebb, és azzal kellene számolni.
    Én nem fogom a közölt adatokat felszorozgatni, szerintem úgy hiteltelenebb lenne. Forrás megjelölése, hogy valaki azt mondta a fórumon otthon a fotelből.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Drizzt #57835 üzenetére

    Az hülyeség. Az tök mindegy, hogy mit mond, az tudja engedélyezni, akinek ez a munkája. Mi is végzünk hibajavításokat a környező falvakban, és, ha odajön a polgármester, és beleszól, akkor szépen elküldjük a retekbe, hogy ő ebbe nem szólhat bele.
    A szakértő azt mondta, hogy oké, azzal, hogy engedélyezte.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Drizzt #57837 üzenetére

    Ezek bullshit hírek. Név szerint megvan, hogy az OGYÉI-nél kik engedélyezték a vakcina alkalmazását. Az, hogy mit mondtak nekik, nem befolyásolhatja a döntésüket, és a felelőségük is pontosan ugyanannyi, akármit is mondtak nekik. Konkrét emberekről beszélünk, ebben az esetben akkor az OGYÉI vezetőségéből valakikről.

    Ilyen nincs, hogy "fentről erőltették". Erőltetheti, be is sz*rhat, ha én adhatok rá engedélyt, akkor én döntök. Ha adok rá, akkor én vagyok a felelős és a felelősségre vonható.
    Saját magamat is kiröhögném, ha azzal védekeznék egy rossz döntés után, hogy "fentről erőltették" "a politikus azt mondta, hogy". Az semmi, az egy vicc.

    Nekünk is így működik. Odament kollégához a polgármester, hogy ezt most itt gyorsan meg kell csinálni, és menjen le az árokba, és gyorsan csinálja meg, ő meg szólt a polgármesternek, hogy menjen le ő, ha gyorsan akarja. Majd akkor lesz kész, amikor megérkezik hozzá a dúcoláshoz az anyag, stb. El is ballagott szépen a kis polgármester a hülyeségével együtt.
    Jó nagy marha lett volna a kolléga, ha lemegy. Minden felelősség az övé lett volna, a polgármesteré meg semmi.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Drizzt #57841 üzenetére

    Nekem nincs meg, de az engedély papíron ott vannak az aláírások.
    Mindenhol ugyanúgy működik a dolog. Aki aláírja, aki hivatalosan engedélyezi, azé a felelősség. Mindenképp ő döntötte el. Akár azért, mert jónak gondolta, akár azért, mert volt olyan hülye, hogy azért engedélyezte, mert valaki szólt neki, hogy engedélyezze.
    Így vagy úgy, én örülök neki, hogy engedélyezte, ha nem akarta, hanem egy politikus szólt neki, akkor a politikusnak (is) jár a gyümölcskosár.

    Itt dekkolok otthon karanténban covidosan, két szputnyikkal (és egy Pfizer-el) tünetmentesen.

    Ha nem írja alá, akkor hónapokkal később kaphattam volna Pfizert, addigra lehet, hogy besz**m az 1.0-s vírust oltatlanul, vagy most a héten 2 oltással szop..ék tünetesen, mert valszeg még csak 2 oltásnál tartanék, ha nincs a sok szputnyik és Sino tavaly, mert én az oltási sor végefelé voltam.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz PuMbA #57844 üzenetére

    Teljesen beszippantotta a politika. A valóság az, hogy nem szakmai vagy észszerűség alapon döntenek az osztrákoknál.
    Nem tudhatjuk, hogy melyik vakcina valójában mennyire hatásos, mert extrém nagy lobbi van a Pfizer és Moderna mellett, míg a AZ-re, Szputnyikra és Sinora lejáratás ment, megy. Én semmiképp nem állítanák fel sorrendet, csak azt nézném, hogy megüti-e azt a szintet, amit elfogadunk. Tudtommal ez 50% feletti érték, amit mindegyik bőven megüt.
    Ez az elfogadom - nem fogadom el, csak egy gyerekes ba..odás az adott országtól.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz #86564352 #57852 üzenetére

    Teljesen fanatikusan rá vagy pörögve a politikára, és valszeg azért nem látod át a dolgokat. Kettőt vissza kellene lépni, és politika nélkül megnézni, hogy mi van. Ha kettőt visszalépve megnézed, hogy mit írsz, akkor azt kellene látnod, hogy politika, politika, politika.

    Ami neked mese meg politikai ijesztgetés, az nekem a valóság, az történt meg velem, tudom, hogy mikor kaptam az oltást, és mennyien kaptak már előttem szputnyikot és sino-t, és mennyi egyéb oltás jött be hetente. Te könnyedén el tudod dönteni, hogy nem a szputnyik és a halál között kellett dönteni, mert rólam beszélünk. Úgy én is könnyedén döntök, ha azt kell eldönteni, hogy te kapjál oltást, vagy várjál még oltatlanul. Ez a más .... a csalánt eset.

    Az oltásokról. Én mindegyikkel elégedett vagyok, de pontos információm nincs a hatásosságukról. Mindegyikről láttam már különböző számokat, előnyöket, hátrányokat. Az egyik így volt beállítva, a másik amúgy. Ezeket amiket írsz, mind olvastam annó.

    Ez a "keletit védem" számomra értelmezhetetlen, mert én nem így gondolkodok, fel sem tudom fogni, hogy hogy miért kellene nekem védenem, mi közöm van hozzá, milyen érdekem lehetne, stb. Ez megint a politikában gondolkodás gondolom.

    Az ár téma megint csak valszeg politika. Nekem az a véleményem, hogy minden vakcina fillérekért van, mert tudom, hogy 1 vagy pár nap országleállás miatti kiesés több pénz, mint az összes vakcina ára. Gyógyszeren nem fillérb...óskódnék.

    Az, hogy ki mit kapott, nekem megint csak politikai eszmefutásnak tűnik. Nem is tudom, hogy kikről beszélsz.
    A Pfizer jó. Én is azt kaptam 3.-nak. Azért lett az, mert épp hoztak belőle egy tálcával, és kérdezték, hogy mit kérek, minden van, és én azt választottam, ami épp elől volt.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz #86564352 #57903 üzenetére

    Nekem nincs bajom semmivel. Leírom az egész szálat:

    OGYÉI nyomozásról volt egy link a szputnyik kapcsán.
    ÉN:
    Nem életveszélyes, hanem inkább életmentő volt, hogy lett szputnyik és engedélyezte az OGYÉI. Én nem ba*ogatnám, hanem díjaznám a csávót, aki engedélyezte.
    Drizzt:
    Az engedélyezőnek az akkor rendelkezésre álló információkból kell ítélni. (Gondolom ő azon a véleményen van, hogy nem szabadott volna engedélyt adni a Szputnyiknak.)
    ÉN:
    Szerintem nem gond, ha nem szabadott volna, mert nekünk jól jött. Mi kértük.
    Leírtam, hogy miért volt fontos, hogy hozzájussunk a szputnyikhoz és engedélyezve legyen.
    Rive írt:
    Egyetértett, hogy tudtunk eleget a szputnyikról, és ő is vállalt volna még több saját felelőséget is egy beleegyező nyilatkozattal, de leírta, hogy ő ennek ellenére megrángatná az engedélyezőket.
    ÉN:
    Leírtam, hogy a saját vállalt felelőségünk mellett én nem rángatnám meg akik aláírták az OGYÉI engedélyt, azon az alapon, hogy ha hibáztak is, a dolog végül nagyon bejött, jót tettek nekünk.
    Vesa:
    Újra bedobta, hogy azért lehet az a véleményem, hogy jó, hogy engedélyezve lett, mert már azóta tudom, hogy tényleg jó, hogy engedélyezve lett.
    ÉN: cáfoltam ezt, mivel akkoriban is úgy gondoltam, hogy engedélyezni kell (2021 eleje), és a maradék felelőséget majd én vállalom magamért.
    Valamint leírtam, hogy ha megrángatják az engedélyezőket, akkor később, ha előfordul ugyanilyen eset, és az új engedélyező emberkék nem engedélyeznek egy jó vakcinát a megrángatástól félve, akkor szívni fogunk.
    Drizzt mondta:
    a szakértő azt mondta, nem lehet engedélyt adni,
    a politikus azt, hogy engedélyt kell adni neki,
    az OGYEI-s döntő engedélyező emberke meg megadta.
    ÉN: A szakértő és a politikus nem számít, a felelősség az OGYÉI-s engedélyező emberé.
    Drizzt: újra, hogy a szakértők nem akarták, és az OGYÉI vezetőség engedélyezte.
    ÉN: Aki engedélyezte, azé a felelősség, nem a szakértőké és a politikusoké.

    A másik szál pedig egy másik téma, amit PuMbA írt, hogy az osztrákok miért nem engedik a Szputnyikot, mikor az még jobb is, mint az AZ, Janssen, és Sino.
    Erre ÉN:
    Mert nem szakmai vagy észszerűség alapon döntenek. Továbbá mellé írtam, hogy én nem raknám sorrendbe a vakcinákat, mert mindenfélét írtak mindről, hogy mennyire istenkirály, meg mennyire sz*r, és a hatásosságról sem mértek kb. sehol ugyanazt. Mindet megfelelőnek tartom, és mindet elfogadnám utazáshoz.
    Ennyi volt az oltás téma.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Vesa #57948 üzenetére

    Szerintem sokkal komolyabb, amit bedobott, mint amiket te írtál eddig ma.
    A vakcina gyártójának az igazgatója nyilatkozott a saját covid vakcina termékükről. Ezt lehet hova tenni.
    Ehhez hozzá tudtál tenni olyat, hogy gyatrább minőség-ellenőrzés, és még orosz is, meg Putyin, és le vakcinahívőztél 1 vagy több embert.
    Első körben, a komolyság jegyében, igazi minőség.

    Utána rögtön a következőbe valami politikai frusztrációdat láthatjuk:
    Ha a köpcös törpe leszól a haveroknak politikai alapon kézivezérelve, az gáz.
    Főleg, ha tudjuk, hogy a kézivezérlő amúgy teljes tudományos analfabéta és mindent a vallásos hitéből vezet le.

    Aztán a 3.-ba megint:
    hogy felelőtlenül -aka orbán- engedélyeztek.

    Ezektől nem lettünk okosabbak, nem szereztünk semmilyen ismeretet. Mellékesen, ha az az orbán egyébként a miniszterelnök Orbán, akkor még van ott egy komolyabb hiba is, mert neki nincs jogköre vakcinára gyógyszerészeti engedélyt adni, ha már komolyak vagyunk és hitelesek. Magyarországon vakcinát az OGYÉI engedélyezhet.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz mpo #57969 üzenetére

    Olvastam ezt amikor kijött, de nem mindent olvasok el. Ha felismertem, hogy politika vagy nem covid, azt átgörgetem.
    Kiadtak egy kormányrendeletet. Az OGYÉI engedélyezett egy vakcinát. Ezt a kettőt kombináljátok össze, de attól még az OGYÉI tudja engedélyezni.
    Nekem tetszik.
    Az utolsó mondat pedig megint a politikai topicba való, nem covid téma.

    A kiegészítésben leírt pedig egyezik az én véleményemmel, hogy jó, hogy engedélyezve lett. A topic nagy része is egyetért, hogy jó, hogy engedélyezve lett, és kaptunk időben szputnyikot a vállba.

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz kolopele #57980 üzenetére

    Letöltöttem nektek a sajátomat kíváncsiságból:
    Tesztjeim:
    2022.02.08. 10:00 Gyorsteszt Negatív
    2022.02.08. Eredmény: 2022.02.10. 09:11 Laboratóriumi vizsgálat (PCR) Pozitív

    Ez az igazolvány nem minősül útiokmánynak. A COVID-19
    oltás, tesztelés és gyógyultsággal összefüggő tudományos
    eredmények folyamatosan fejlődnek. Utazása előtt kérjük,
    győződjön meg a célországban irányadó közegészségügyijárványügyi intézkedésekről és kapcsolódó korlátozásokról!
    Vonatkozó tájékoztatás elérhető itt:
    https://reopen.europa.eu/hu

    Certificate of Recovery
    Gyógyultsági igazolvány

    Disease or agent from which the holder has recovered
    Betegség vagy kórokozó, amelyből a birtokos felgyógyult
    COVID-19
    Date of the holders’ first positive NAAT test result
    Birtokos első pozitív NAAT-tesztje eredményének dátuma
    08/02/2022
    Member State in which the test was carried out
    Tagállam vagy harmadik ország, amelyben a tesztet elvégezték
    Hungary
    Certificate issuer
    Igazolvány kibocsátója
    Budapest Főváros Kormányhivatala

    Certificate valid from
    Igazolvány érvényességi idejének kezdőnapja
    23/02/2022

    Certificate valid until
    Igazolvány érvényességi idejének utolsó napja
    07/08/2022

    Szóval az a nap az NAAT teszt eredmény, amikor levették a mintát. Az érvényesség pedig látható, hogy 15 nappal a minta után lesz érvényes.
    Az érvényesség vége pedig 6 hónap/fél év szintén a pozitív teszt napjától.

    Karanténban vagyok, és állományban is, nem beszéltem azóta a dokival. Kedd-en fog a munkahelyemen az üzemdoki újabb PCR teszthez mintát levenni,
    szóval totál automatikus
    az EU-snál a 15 nap, ha meggyógyultál, ha nem.

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz kolopele #57984 üzenetére

    A PCR a lényeg, arra adja. Én sem akartam, de a házidoki elküldött gyorstesztre, a mentősök pedig mindenkitől, aki negatív lett, vettek PCR-hez mintát. Ha a gyorsteszt pozitív, akkor nincs PCR.
    Nekem is 3 oltásom van, meg ezek szerint most már egy hivatalos átesettség is.
    Vicces egyébként, hogy a pozitívtól 15 nap után automatikusan érvényes. Úgy is elfogadják, hogy közben viszed magaddal a lélegeztetőgépet meg lóg a beled. EU: Köszönjük, ön gyógyult.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz kolopele #57995 üzenetére

    www.consilium.europa.eu
    Ki kaphat uniós digitális Covid-igazolványt?
    Az uniós digitális Covid-igazolvány három esetben kerül kiállításra:
    védőoltás
    felgyógyulás Covid19-fertőzést követően
    negatív Covid19-teszt
    Megjegyzés: Az igazolvánnyal nukleinsav-amplifikációs tesztek (NAAT-tesztek), például RT-PCR-tesztek vagy antigén gyorstesztek eredményeit lehet igazolni.

    Aztán pár mondattal később erre teli sz*rik, mert ott már:
    gyógyultsági igazolvány, amely azt igazolja, hogy legfeljebb 180 nap telt el az első pozitív PCR-teszteredmény időpontja óta az utazást megelőzően legfeljebb 72 órával kapott negatív PCR-teszteredmény, vagy az utazás előtt legfeljebb 24 órával elvégzett, negatív eredményű antigén gyorsteszt

    Én azt vettem ki belőle, hogy sem pozitív sem negatív gyorstesztből nem tudsz ilyen gyógyultsági igazolvány pdf-et kreálni.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Drizzt #58005 üzenetére

    Az rohadt nehéz, hogy ne menj kórházba, amikor kell, valamint nehéz eltitkolni, hogy meghaltál. Ezeket összenézve:
    UK és a magyar rendben van ez alapján.
    Dél-Afrika esetén a kórház rendben van, a halottak száma viszont nem, mert emelkedik, holott csökkenés lenne várható. (UK-ban 5 hét után már csökkenőben a halottak száma)

    Az viszont törvényszerű, hogy fertőzöttből lesz a covid halott, és ált. a kórházban. Ha fertőzöttek nélkül is tudnak covid halottakat produkálni, akkor valamit ők nagyon tudnak.

Új hozzászólás Aktív témák