Új hozzászólás Aktív témák

  • st6rbuck

    csendes tag

    Boldog Új Évet Kívánok!

    Ma egész nap migráltam és 2 problémába ütköztem.

    a.) nfs mount nem működik:

    root@OpenWrt:~# mount -t nfs 192.168.1.188:/share /pch -o nolock
    mount: mounting 192.168.1.188:/share on /pch failed: Invalid argument

    b.) ez a nagyobb probléma: sikerült kifagyasztanom az 1.02-es firmware-t.
    Az alábbi lépésekkel reprodukálható a probléma

    1. friss 1.02 firmware gyári beállításokkal
    2. Partitioning and formatting -> Creating 3 partitions (extroot version)
    3. az automatikus reboot után password beállítása és ssh-val belépés az extrootolt rendszerbe
    4. opkg update
    opkg install openvpn
    5. /usr/sbin/openvpn --mktun --dev tap0
    6. ezt követően Luci -> Network -> Interfaces -> LAN -> Physical Settings
    bridge-hez hozzáadjuk a tap0 interface-t
    7. reboot

    Na innentől
    1. nincs netem, az OpenWrt elérhetetlen Lucival, telnettel, ssh-val.
    viszont a belső háló gépei pingelhetőek, belső hálón SMB megosztást csatolni tudok
    2. router áramtalanít, pendrive kivesz, router indít -> van net, ssh, Luci

    Tehát gyakorlatilag extrootoljuk az OpenWrt-t, ami egyébként láthatóan jól működik, configolható, testreszabható egészen az openvpn telepítéséig, tap0 interfész létrehozásáig, bridgeléséig majd rebootig.
    Először úgy jött elő a hiba, hogy mindent belőttem a vargalex firmware.rel flashelt routeremen a 10.03.1-rc6 alatt működő beállításaim alapján és végül az openvpn beállítása, kipróbálása megtörtént (távolról simán be tudtam lépni a belső hálóra, ugyanúgy mint az előző vanilla firmware-rel), viszont reset után jött a meglepetés.

    Amit próbáltam:
    - nem extrootolt 2 partíciós formázással a fenti lépéseket követően is tökéletesen működik a rendszer
    - USB HDD-t lecseréltem pendrive-ra, arra extrootoltam a rendszert - hiba mindkét esetben előjön
    - ha fagyasztás után egy másik gépen törlöm az extrootolt pendrive-ot és visszadugom az újraindított, jól működő routerba és webfelületen újra particionálom/formázom extrootra, automatikus reboot után rögtön jön a félfagyás (nincs net, ssh), ilyenkor áram, pendrive ki, router boot, Factory beállítások vissza, auto reboot, pendrive be, extroot formázás, reboot, rendesen elindul extroottal a router alapbeállításokkal

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák