Új hozzászólás Aktív témák

  • avl

    senior tag

    válasz SzGee #4668 üzenetére

    szerintem ez is mutatja: igen fontos, hogy miben nézzük a hozamot

    "leverik az indexeket" ...es megis €-ban emelkedett ma éppen, nyilvan $ / € valtozas miatt

    de kicsit hosszabb (de ezen számok még nem hosszútáv, hisz max. 3 ev investingen automatikusan mutatott) távon is érdemben más a hozam €-ban, $-ban, pl.

    €/$ kb. 0.85 es 1.55 között vltozott az utobbi 20 évben ...ez majdnem 1:2 arány, ami szerintem nem mindegy hosszútávú befektetöként sem (nyilvan ismeretlen, hogy a jövöben hogyan alakul)

    nyilvan egyszerü egy USA-ban élönek, plane aki onnan nem is akar kimozdulni: $-ban számít minden (..bár ha sok exportcikket vesz, az puhitja ezt, de azert na)

    EU-ban élönek szerintem már nem annyira egyértelmü, hogy mennyire €-ban, de azert ott is szerintem masszivan az €-ban elert vagyon/hozam számít

    HU-ban élönek ? na ez a legcifrább: HUF-ban (o.k. ez "gagyi", ez a legkevesbe szamito, de többet, mint egy D-ben, NL-ban élönek) ?
    €-ban (hisz avval van legtöbb kapcsolat, az inkabb meghatarozza a varhato kiadasszint-mozgását) ?
    $-ban számit ("van" amit a vilagpiacon abban jegyeznek, de szerintem nem az "szivárog" be igen komoly arányban egy EU-ban élö kiadásaiba) ?

    illetve melyikben mennyire

    nekem ez egy régebbi dilemmám, így hosszú idö óta nem csak HUF-ban nézem a portfolióm alakulását

Új hozzászólás Aktív témák