Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz joghurt #38 üzenetére

    Oké, ebbe annyira nem látok bele. Csak halvány fogalmam van a szoftverfejlesztésről, épp csak annyi, hogy értsem miről beszélsz. Viszont fogyasztóként nekem még sosem volt rossz tapasztalatom a neves gyártók termékeivel, ellenben a kínai terméktámogatás a nulla felé konvergál. Itt nem is igazán komplex OS fejlesztésére kell gondolni - mert az sose lesz tökéletes -, hanem már ott el van baltázva a kínai, hogy a beágyazott hardvereik funkcionalitása is alig-alig üti meg az elégséges szintet. Pl. amikor a kínai cuccod nem hajlandó BT-n párosodni, nem találja meg az eszközt, ha meg is találja nem tud kapcsolódni, stb. Ha vmire nincs támogatás a vásárláskor, akkor arra fixen nem is lesz megoldás mondjuk egy kínai akciókamerán. Ha szürkében vetted, akkor meg szaladhatsz a pénzed után. Kínai mobillal nekem ugyan nincs tapasztalatom, de az egy elég nagy ipar, hogy ott azért már legyenek fejlesztők. De a kisebb embedded SoC-ok piacán, mint mondjuk akciókamera, kínai Android-os eszközök (minden, ami nem telefon), stb. csak a szívás van. Ezekkel csak kínlódni lehet, hiába van alatta next-gen SoC - ugyanaz, mint a Galaxy S99-ben... Míg mondjuk veszel egy Sony fejegységet a kocsiba a kínai Android-os helyett, ott nem lesznek ilyen problémáid, hogy a mikrokontroller FW-je alfa verziós vagy a hardver is bugos PCB szinten, és a funkcionalitás is közel 100%-os lesz egy nagy gyártónál.

    Most a kontextusból annyit vettem ki, hogy míg a Teslának jó a szoftvere, addig a többi autógyártónak gagyi. Ha ez így igaz, akkor én a Tesla mellett teszem le a voksom, még akkor is ha a Mercedes-nek jobb az összeszerelési minősége.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák