Új hozzászólás Aktív témák

  • Dzoli

    tag

    válasz Ferdzsoo #7498 üzenetére

    Valami magánszemély perelte őket, azért indult a csődeljárás. Peren kívüli egyesség született, és az eljárást visszavonták, ha jól tudom.

    https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

  • aAron_

    őstag

    válasz WiZARD #7500 üzenetére

    Simán hedgelhetik a kötéseid. Az érdekes inkább a 20% szerintem.

    Talán marketing oldalról valamennyit visszahozhat. Azt nem feltételezem, hogy a top 40 traderen keresnének bármennyit is.

    [ Szerkesztve ]

    What is your ikigai?

  • attiati

    veterán

    válasz Dzoli #7501 üzenetére

    durva, hogy egy magánszemély rést talált a pajzson

    Eurchf-nél is kíváncsi leszek, hogy el merik e indítani a lavinát, mert ott is nagy pofonokba lehet beleszaladni. Van friss híretek perekről?

    IG-ről tudok, ott a brit felügyelet az ügyfeleknek adott igazat.
    De semmi infóm fordított helyzetű ügyekről.

    [ Szerkesztve ]

  • Fecdzo

    senior tag

    válasz WiZARD #7500 üzenetére

    Érdekesen hangzik...kicsit a collective2, vagy a zulutrade jut eszembe róla.

    Számomra kérdés, hogy ezt szabályozás ügyileg, hogyan lehet megmagyarázni? Azaz milyen jogcímen kapsz te 20% profitsharet ha jó vagy? Ugyanis ha tényleg jó vagy akkor pár ezer euro profitra számíthatsz. Ezzel is el kell ám valahogy számolni ;)

    Kezdeményezés jó...gondolhatjuk úgy, hogy akik ide befektetnek azoknak az a tőke a kockázati tőkéje. Én egyedül ezzel tudnám megmagyarázni, bár ez sem makulátlan...

    Megfelelő track record esetén (megfelelő kötésszám mellet), lehet benne fantázia.
    Elgondolkodtató...de sztem nem kell komolyan venni...

    [ Szerkesztve ]

    fulekitrading.wordpress.com

  • WiZARD

    addikt

    válasz Fecdzo #7504 üzenetére

    Ha minden jól megy tovább, akkor előbb-utóbb megtudom. Jelenleg decemberre tizedik vagyok a top40ben, majd hó végén kiderül, hogy sikerül-e tartani ;)

    Szabályzás ügyi részét paszolom.

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

  • Fecdzo

    senior tag

    válasz WiZARD #7505 üzenetére

    Szorííítok!!! Hajrá hajrá!! :C :C

    fulekitrading.wordpress.com

  • Dzoli

    tag

    válasz WiZARD #7500 üzenetére

    Én annyi ilyen szart láttam már, szinte mind kamu volt.

    https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

  • WiZARD

    addikt

    válasz Dzoli #7507 üzenetére

    Nem is ezért kereskedek náluk, hanem FCA-s mt4 brókert kerestem, és ez jött szembe...

    Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

  • WiZARD

    addikt

    válasz Fecdzo #7506 üzenetére

    Sikerült 30án összehozni az év legszarabb napját, és 7.5%-ot amortizálni a számlámon, így a listán is persze hátrébb csúsztam, de a 23. hely még így is megvan.

    Egyelőre nem jött semmi értesítés arról, hogy ez az elméletileg 30k€ számla milyen formában érhető el, vagy akár csak hol tudom követni, hogy éppen hogy áll...

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

  • WiZARD

    addikt

    válasz WiZARD #7509 üzenetére

    Mint kiderült, annyira figyelmes voltam, hogy nem december volt az első hónap, amikor a "versenyben" jól zártam, hanem már 2 hónapja benne voltam :)
    A havonta kiosztott 6 hónapra szóló befektetésük az minden hónapban hozzáadódik a meglévőhöz, így már 105k€ amit "kezelek".

    Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

  • tomrRRR

    senior tag

    Sziasztok.

    Lenne egy kérdésem fedezeti ügylet, vagy arbitrázs lenne?

    Egy fenyőfa kereskedő dec 15-én vásárol 300 fenyőfát melynek ára 800 usd fenyőfa, Ezt a mennyiséget tovább kell adnia dec 24-én az akkori árfolyamon. A kereskedő fél az ár csökkenésétől, ezért eladja december 15-én a fenyőfát 300db 790 usd fenyőfa áron, majd visszaveszi dec 24-én az akkori árfolyamon. A fenyőfa ára dec 24-én 750 usd fenyőfa lett.
    Milyen ügyletet kötött a kereskedő? megéri-e?

    The easy day was yesterday!

  • attiati

    veterán

    válasz tomrRRR #7511 üzenetére

    nekifutok még1x :)

    sztem fedezeti és megérte végül, mert
    800-ért prompt vétel
    790-ért határidőre eladás
    750-ért prompt vétel

    De majd jön más is.
    Ez valami iskolai kérdés? :D

    [ Szerkesztve ]

  • tlac

    nagyúr

    válasz tomrRRR #7511 üzenetére

    szerintem meg nem érte meg, dec 24-én tovább kellett volna adnia, ehelyett rajta maradt az egész 760-ért végül

    [ Szerkesztve ]

  • attiati

    veterán

    válasz tlac #7513 üzenetére

    jajó, hülye vagyok, trükkös a megfogalmazás, ezek szerint valóban iskolai példa, mert életszerűtlen
    minek veszi meg dec 24-én, ha nincs vevője?

    de ha van, akkor is valóban bukta, mert
    800-on prompt vétel
    790-en eladás (bár nem derül ki, hogy határidőre adja el, vagy prompt)
    750-en prompt vétel
    (nem derül ki, hogy még aznap van e 750-en prompt eladás)

  • aAron_

    őstag

    válasz tomrRRR #7511 üzenetére

    Ha jól értem vett 800 USD-ért 316 fenyőfát összességében. Ezen még nincsen semmilyen pénzügyi eredmény.

    Egyébként se fedezeti, se arbitrázs ügyletet nem látok. Sima kereskedés.

    What is your ikigai?

  • aAron_

    őstag

    válasz aAron_ #7515 üzenetére

    Én is hülyeséget írtam, mert 300 fát vesz vissza. Tehát 759.49 USD-ért vett 300 fát, pü-i eredmény nincsen. Látom tlac száma is innen jött. Honnan van ez a példa? Elég fura. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    What is your ikigai?

  • attiati

    veterán

    válasz aAron_ #7516 üzenetére

    a cent honnan jött?
    miért nincs pénzügyi eredmény?

    szerintem a kérdés csak az, hogy 10-et bukik fenyőfánként, vagy 10+750et (attól függ, hogy van e a legvégén ismét eladás, vagy sincs)

    Szerintem van egy eladás a végén ismét, mivel eleve úgy indul a megfogalmazás, hogy ezt a mennyiséget 24-én tovább kell adnia. Abban úgy nem is lenne túl sok logika, hogy 24-én megveszi 750-ért a fát úgy, hogy nincs is szüksége rá és eladási kötelezettsége sincs. De biztos, hogy ez valami iskolai tesztfeladat, ami inkább szövegértés és megfogalmazásbeli trükközés, mint szakmai kérdés :D

    [ Szerkesztve ]

  • aAron_

    őstag

    válasz attiati #7517 üzenetére

    Igen, írja, hogy kell, de aztán mégsem adja el, legalábbis nem írja. Azért jó a példa, mert vizsgán így bármilyen hülyeséget bele lehet magyarázni, ha nagyon akarja valaki. ;]

    Nem tudom már mit varázsoltam, hogy nem 760 lett pontosan...

    What is your ikigai?

  • attiati

    veterán

    válasz aAron_ #7518 üzenetére

    naigen, csakhogy tesztfeladatnál van 0 és 1 pont, nincs magyarázkodás :D

    de ha itt tényleg olyan lehetőség is van, hogy a nyakán marad 300 fa, akkor no comment :)

    kb olyan, mint a találós kérdés, hogy:

    Hajnali 3:00 óra van, csöngetnek az ajtón és te felébredsz. Hívatlan vendégek érkeztek. A szüleid azok és azért jöttek, hogy reggelizzenek. Van eper lekvár, méz, bor, kenyér és sajt. Mit nyitsz ki először? Emlékezz!

    és a helyes megoldás az, hogy a szemedet / ajtót stb... :D

  • BeZol

    őstag

    válasz tomrRRR #7511 üzenetére

    Vett 15-én 300db-ot 800-ért -> 240.000 USD
    Fél és eladja a 300db-ot 790-ért -> kap 237.000 USD-t, tehát most -3ezer USD bukóban áll
    Dec 24-én újra megveszi a fenyőfákat, de már csak 750 USD-be kerül darabja -> 300x750= 225.000 USD-t fizet

    Tehát a végén 240ezer helyett 225-ezerért vette meg a fákat, de mivel egyszer közben eladta őket, ott bukott 3ezret, ezért nem 15ezer dollárt nyert az ügyleten, hanem csak 12ezer dollárt.

    Persze a jövőt nem tudni előre, de jól spekulált h csökkenni fog az ára, ergo úgymond spórolt magának 12ezer dollárt (bár hülye volt h megvette egyszer 15-én). Ez tuti nem arbitrázs, mert az félreárazásból adódó dolog, hogy x helyen pontosan ugyanakkor y összegbe kerül valami, míg 1 sarokkal odébb teljesen ugyanaz a termék y összegnél olcsóbb. Na ilyet a tőzsdén ma már nem lehet. Tehát fedezeti ügylet lesz ez akkor.

  • tlac

    nagyúr

    válasz BeZol #7520 üzenetére

    jó drágák azok a fák :D

    topikpörgetésre jó volt, de kb. mindenki másképp értelmezte

  • Fecdzo

    senior tag

    válasz tomrRRR #7511 üzenetére

    Az én olvasatomban :)

    Nincs itt szó határidős kötésről, egyszerű promt ügyletek.

    Dec 15.-én: Long fenyőfa 300db @ 800 USD. Elkezd esni az árfolyam, beparázik és a helyett, hogy dec 24.-én adná el Eladja a 300db fenyőfát @790 USD aznap, azaz Dec. 15.-én. Eredmény: -10 USD bukta/fenyőfa.

    Ezután Dec 24.-én "Visszaveszi" azaz Long 300db fenyőfa @750 USD.....és ez a pozija nyitva van még, nem tudjuk mikor adja el és pláne nem, hogy milyen áron.

    Ugyanakkor hiába, hogy bukott -10 USD-t/ fenyőfa Dec 15.-én, de -50 USD-t bukott volna, ha tartja Dec 24.-ig és akkor adja el.

    Ez se nem fedezeti ügylet és pláne nem arbitrázs....a legközelebb a fedezeti ügylethez lenne köze, de akkor határidőre kellett volna eladnia a fenyőfát miközben tartja magát az alapterméket (fenyőfa), mondjuk Dec.24-i lejáratra és ugyanez lett volna az eredmény, ha a Dec 24.-ei Fenyőfa Forward Dec 15.-én ( lol ) 790 USD. :)

    fulekitrading.wordpress.com

  • WiZARD

    addikt

    válasz tomrRRR #7511 üzenetére

    Szerintem szimplán van egy kötelezettsége, hogy dec 24-én napi árfolyamon el kell adnia 300 fát.

    Ehhez 15-én megveszi, de aznap beijjed, eladja. bukik 10$-t darabonként.
    Végül 24-én megveszi 750ért, és ennyiért tovább is adja, ahogy a kötelezettsége szólt.

    Ez se nem fedezeti, se nem arbitrázs. Értelme sincs, ennyi info alapján ;)

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

  • BeZol

    őstag

    Úgy néz ki idén is felteszem a tőzsdére a kis megtakarításomat (nagyon max. 400ezer Ft-ot a diákmelóból), viszont még nem tudtam eldönteni, hogy pontosan mibe fektetnék, ezért pár tippet adhatnátok.

    Tavaly 300ezer Ft-ot ulaltam kbc euqitas-os számlára, ebből bekötöttem 272ezer Ft-ot 1.81dolláron AMD részvényre. Kereken fél évvel később kivettem az egészet 5.04 dolláron (és vettem belőle egy komplett új gépet muhaha, de kár h nem hagytam bent tovább :)) ), viszont azt számoltam, hogy a leges legvégén "csak" 726ezer Ft-om lett, amiből majd még adóznom kell 15%-ot, tehát kb. 60ezer majd még lemegy, marad durván 660ezer Ft. A fő problémám egyébként az, hogy szimplán az árfolyamnyereségből lett a 272ezerből 757ezer Ft, mégis minden havi díjat, kötési díjat, átváltási és utalási költséget leszedve lett úgy 726ezer Ft az egészből, hogy a 757ezerhez még hozzá kell adni a 300-272ezer=28ezer Ft-ot, amit nem kötöttem be, tehát igazából a 300ezer Ft-ból a végén 785ezer Ft lett volna, DE a költségek lenyestek majdnem 60ezer Ft-ot 6 hónap alatt, és majd még adózni is kell ennyit. Az adózás nem kerülhető ki, de ezek a fix költségek tuti h csökkenthetők. Azért durva, hogy 300ezer Ft-ból fél év alatt a pénzt visszautalva és számlát megszüntetve lenyestek 60ezer Ft költséget, mi lett volna ha ellenem megy az árfolyam!? (eddig egyébként kb. 30ezer Ft-ra saccoltam a költséget, lehet rosszul számoltam régen?)
    A lényeg, hogy fél év alatt 10-20%-os tőkére vetített költség abszurd, márpedig nekem ez jött ki --> igen, tudom, nagyobb tőkével kell játszani, és akkor ezek a fix díjak nem ilyen magasak, igaz bizonyos szinttől arányossá válik.

    Tehát nagyon jó buli volt részvényt vásárolni, de magasak a költségek.
    A következőt keresem:
    Van olyan bróker, ahol ezek a költségek a béka segge alatt vannak? (nem akarok ETF-et)
    Van olyan bróker, ahol 1:2-1:4 tőkeáttét kérhető?
    Van olyan bróker, ahol forexezni is lehet? (ezesetben 1:50 tőkeáttét kell, a napi kamat jóváírást v. levonást pedig vagy napi szinten írják a számlára -> mint Oanda-nál, ez elég szimpi nekem)

    Ha valaki tud a fentieknek megfelelő brókert, az írjon, mert még nem google-ztam rá, előbb inkább itt kérdek körbe, mert egyelőre nem sietős a dolog, még pár dolgot pénzzé kell tenni előtte ;]

    Nem akarok napi szinten kereskedni, tehát ilyen fél éves - éves időtávban kötnék 1-et, csak még nem tudom, hogy milyen részvény vagy milyen devizapár legyen, ezért lenne jó egy olyan bróker, ahol van mindkettő jó olcsón, és tőkeáttétet is adnak a fentebb írtak alapján.

    Eddigi meglátásaim 3-4 hónap után 10-30% közötti hozamot hoztak volna, kérdés, hogy pl. 1:2 tőkeáttét a részvényeknél mennyire zabálja le a hozamot ennyi idő alatt a napi költségekkel. Tehát nagyon lesarkítva melyik bróker a legolcsóbb ritkán kereskedők számára úgy, hogy még forex-re is van lehetőség (USD/PLN short-on morfondírozok, mert olcsóbb mint az EUR/USD long, közben pedig kb. ugyanaz)?

  • Fecdzo

    senior tag

    válasz BeZol #7524 üzenetére

    Szia!

    Ez a sztori még arra emlékeztet, amikor anno kb 10 éve fősulin akkori csoporttársammal vettünk OTP részvényeket, minden egyéb meggyőződés nélkül. A piacok fölfelé mentek ezért az OTP is és szépet nyertünk rajta és azt gondoltuk, hogy ez ilyen egyszerű. 10 évvel később azért látszik már, hogy hány sebből vérzik egy egy ilyen következtetés....

    A brókercéges kérdésedre a válasz Interactive Brokers. Nem kapsz 4 szeres tőkeáttételt csak napon belül részvényekre, de napon túl 1:2-t igen. Van FX és minden más is. Csak annyi, hogy 10.000 USD a minimum számlanyitás. Kis mennyiségű részvény esetén felmerüthetnek extra költségek ennek érdemes utána járni.

    Magyar brókercégek lehúznak, de nagyon keményen. Még anno én is KBC-nél voltam, de nem túl sokat maradtam ott a költségek miatt.

    Egy-egy részvény vétele és az általad felvázolt elképzelés mögött kellene fundamentális elemzés is, egyre nagyobb hangsúllyal. Ráadásul több részvény/termékkel célszerű kereskedni (értsd megosztani a kockázatod), mert úgy megosztod a kockázatod. Ne feledd, hogy ugyanezzel az erővel bukhattál is volna ugyanekkora összeget! Alapul véve még a kérdésed, EURUSD nagyon nem egyenlő USDPLN-el. Gyakorlatilag azt mondod, hogy az Európai Únió és USA relatív teljesítménye egyenlő az USA és lengyelország relatív teljesítményével. Mások a fundamentumok. Nem értem, hogy miért lenne olcsóbb??? Mióta tőzsdézel?

    fulekitrading.wordpress.com

  • aAron_

    őstag

    válasz Fecdzo #7525 üzenetére

    25 éves kor alatt IB-nél már 3000 USD-től lehet számlát nyitni. Azért az egyből barátibb.

    (#7524) BeZol: Én a helyedben először a klasszikus buy & hold befektetés alapjaiban mélyülnék el. Még a belső információkkal rendelkezők sem tartják egy részvényben a tőkéjüket.

    Ha szeretnéd tudok pár könyvet ajánlani.

    ETF-et miért nem akarsz? Kisbefektetőknek az egyik legjobb diverzifikálós eszköz.

    KBC szerintem egyébkét még mindig nem rossz választás, ha valaki 5 évre hajlandó félretenni. Kereskedés volumenétől függően TBSZ-szel már versenyben lehet külföldi brókerekkel.

    [ Szerkesztve ]

    What is your ikigai?

  • BeZol

    őstag

    Sajnos már 28 leszek ;] Nem jött be az első körös műszaki pálya.

    Tudom, diverzifikálni kéne, de kis pénznél ez egyenlő az ETF-ezéssel.

    Hát 10ezer dollárom nem lesz egyhamar, tekintve a dollár mostani árfolyamát pedig 1000%, hogy nem nyitnék dollár alapú számlát, csakis Euro alapút.

    Foglalkozgattam a fundamentumokkal is már, de szerintem csak megerősítésnek jó egy-egy döntéshez. Az alapelvem az olcsón venni drágán eladni. Ha jön egy hír hogy xy cégnek most problémája van, akkor garantált az árfolyamesés -> olcsón be lehet szállni ha nem brutálisan rossz az a hír és megéri a kockázatot, és ha elült a sokkhatás, visszatérünk a normál árfolyamhoz, sőt, lehet a sokk hatására ésszerrűbb gazdálkodást kezd el folytatni a cég, és még több profitot fog termelni, ami szintén árfolyamerősítő hatású (azért a lejtmenet vmikor megáll, és ott érdemes beszállni).
    Mindig vannak aktuális trendek, ezeket kell meglovagolni. Alacsony kamatkörnyezet? Irány a részvények, de bankokat ne. Növekvő infláció -> irány a bankok részvényei. Szimpatikus egy cég? Olcsó is? Megveszem!
    Ez így persze erősen sarkított, de 2-4 havonta mindig van legalább 1 budget vétel, ha pedig rosszul döntöttem, akkor várok, és jó hosszú távú befektetés lesz belőle.
    Sokat technikai kereskedtem, meg forex robotoztam, de egyik sem jött be igazán, csak is a hosszú távú egyéni elképzelések.

    Az elképzeléseim javarészt egyéni véleményt tükröznek. Az EUR/USD szitut a következőképpen látom:
    - itt a trumpocska, ha beizzítja az amcsi infrastruktúra reformját, akkor az kormányzati költekezés -> usd gyengül
    - ha kínával szórakázik valamit, akkor is lesz valami (hirtelen nem tudom ez milyen hatással lenne, de vhol már olvastam, viszont mivel még nem aktuális a beruházás, nem jártam komolyabban utána)
    - a FED szépen növelgeti a kamatokat, ha begyorsul az infláció, akkor mégjobban -> usd erősítő (ugye felmerül h inflációs tevékenységek ezt pont kiütik-e, de szerintem kezdetben tutira nem, ergo 1 éven belül jöhet erősödés rendesen)
    - viszont lehet h a piac ezt már pont h be is árazta
    - az EU-ban nyomatják az eszközvásárlási programot, és a kamatok is alacsonyabbak, emiatt folyamatos gyengülésre van ítélve az Euro
    - tudtommal ősszel leállhat ez a program (amit lehet fél évvel korábban már szépen el kezdenek árazni!), és a kamatokat is el kezdik majd szépen emelgetni -> megszűnik az euro gyengítése és még kamat is megy rá jobban (tehát ez dupla tuti dolog)

    Durván ezek jutottak most eszembe, és ezeket mérlegelve fogom meghozni azt a döntést, hogy vajon meddig mehet az árfolyam. Most 1-1,15 közötti sávban mozgott sokáig, a történések után 1,15-1,3 közötti sávra várom, a kérdés az csupán, hol lesz az alja? Megy 1 alá? Esetleg 0,90-95 vagy lejjebb?
    1,04-es árfolyamon számolgattam pár hete, hogy 1:50 tőkeáttét mellett ha 0,9-re teszem a stoppot úgy, hogy ott közel minden pénzt elbukok, akkor ha 1,3-hoz elér az árfolyam, akkor pedig 2,5-szeres pénzem lenne, tehát egy dupla vagy semminél jobb, DE ez lehet 1-2 év is mire végbemegy, viszont már nem érzem úgy, hogy nagyon lenne lejjebb, viszont az 1:50 tőkeáttétnek ára van, és nem emlékszem pontosan milyen értékek jöttek ki mekkora összeg mellett, de ha EURUSD-n kötöm, akkor jóval több megy el, mint usdhuf-on, míg usdpln-en mégkevesebb, a jobb alapkamatok miatt.
    Igen, van benne országkockázat, de sem a lengyelek, sem a magyarok nem függnek az USD-től, az Euro évek óta fix szinteken mozog, és ha ránézek a lengyel vagy a magyar párra usd ellen, akkor tök egyformák, és ez az árfolyam bizony az eurusd árfolyam alapján fog a jövőben megváltozni! Tehát ha eurusd-n azt mondtam volna, hogy nem megy 1-ről 0,9 alá, akkor 10%-os árfolyamról van szó, ez magyar forint esetén annyit jelentene, hogy most teszem azt 300forint 1 dollár, és remélem, hogy nem megy 330 forint fölé, ellenben 240 alá várom. Na tök ugyanezt tenném meg a lengyel fizetőeszközzel, mert ott magasabb az alapkamat, és 1 év alatt itt lesz a legkisebb a költségem.
    Ez szerintem teljesen józan gondokodás, nincs is benne semmi extrém kockázat pl. egy USD/TRY short-hoz képest, mert ott aztán tök labilis a rendszer, a többi nem európai országok helyzetéről pedig tényleg nem tudok semmit, azokat meg azért nem kötném be.

    Ha részvény mellett döntök, akkor az buy & hold lesz, de max bankos papirokat vennék most, de inkább kivárnék egy jó vételt, és jobban körbejárnám az adott témakört. Könyveket ajánlhatsz nyugodtan, most lesz szabadidőm :U

    ETF-et azért sem akarok, mert szerintem kezd jó nagy bubi lenni amiatt, hogy minden pénz a részvényekbe áramlik, kb. semmi másnak nincsen értelme, talán ingatlanpiacra áramlik még át valami, de ez lehet h csak országspecifikus. Az ETF-ek meg aztán jó kis indexkövetők, és én itt 2 éven belül jó nagy zutyit várok, sok növekedést én már nem érzek, és ha jön a zutty, akkor biztos lesz olyan részvény, ami ebből profitál, és én azt akarom majd akkor tulajdonolni.

    Állampapírt sem szabad venni, mert ami most jönne a mostani jó alacsony inflációhoz hozzácsapva, az kb. 0 hozam lesz abban az évben, amikor megugrik az infláció, és csak a rákövetkezőben fog korrigálva megjelenni. Akkor igazán jó buli, ha csökkenő inflációs kilátások vannak, most viszont már nem, meg úgy amúgy sem, csak ha lenne 1milliárd Ft-om, akkor az infláción felüli részből eléldegélnék.
    Kérdés, milyen életszínvonalat akarok majd fenntartani, de hosszabb távon az lenne a cél, hogy nagyobb kockázatokat vállalva feltornásznám magamat 1mrd Ft-ig, aztán vagy beraknám az egészet egy fix tartós céghez ami osztalékot is fizet, vagy tojnék az egészre már és menne állampapírba, mert az az ici-pici kamat is elég lenne az éves betevőnek.

    Hát ezek a terveim, ezek a nézeteim, és úgy érzem, hogy hosszú távon gondolkodva (fél év+) a józan paraszti ész diktálta meglátások mindig győzedelmeskednek, csak tisztán kell látni a dolgokat. Azt is megkockáztatom, hogy mivel 2-4 havonta találni alkalmi vételű részvényeket, amik pár hónap múlva +10-30%-ban járnak legtöbbször, ezt évente 4-szer összehozva elég szép éves eredmény lehetséges, csak viszonylag gyorsan kell reagálni, nagyon max. 1 hét ha van cselekedni ilyenkor.

    Eddig ilyen meglátás volt 2015 őszén a VW a dieselbotrány kitörtekör. 105-re bezuhantak, akkori melóhelyen még 2 csóka beszélte is h most kéne venni részvényt. Hát ha megtették szept. 22 és okt. 6 között, akkor decemberben már 140-es árfolyamot is elérte a papír -> 2 hónap alatt minimum 20% haszon jöhetett volna össze.
    A deutsche bank-ot is kiszemeltem magamnak most júliusban mikor 12 alá benézett, és 11.40 körül ment (tudom, mert ekkor vettem ki a pénzem a számítógépre és agyaltam h lehet mégsem kéne, és akkor most mi lenne ha). Itt jöhetett volna pici bukó útközben, de fél év elteltével már 18-on pörgött a részvény, tehát simán +50% haszon. Megkockáztatom, mikor úgy érzem, nagyon nincs már hova lejjebb menni egy részvénynek, akkor 1:2 tőkeáttéttel lépnék be, és ugyan nem tudom ennek mekkora költsége lenne fél év alatt, de ha az irány stimmel, és nem jutunk el fele akkora árfolyamig soha, akkor semmi probléma!

    Ezek egyébként mind olyan papírok voltak, amiket a híradóból tudtam meg hétvégén, hogy vmi baj van, tehát még keresnem sem kellett őket! (hétközben nem nézek tv-t)

    Mivel viszonylag jól átlátom a számítástechnikai ipart (legalábbis én így érzem :U ), ezért nem volt kérdéses tavaly ilyenkor, hogy amd részvényt veszek, mert most vagy soha alapon oda kellett tenniük magukat, és a gyártástechnológia is 14nm kontra 16nm volt. Hát túl sok jó nem lett aztán belőle, de a részvény már több mint 6szor annyit ér mostanra. (engem kifejezetten taszított mikor a vezetőknek opciós jogokat írtak ki talán pont az idei év tavaszától történő felhasználásra ha bizonyos érték felett lesz még akkor is)

    Most pl. hetek óta olvasni már, hogy nőnek a memória árak, gondolom szépen fel is nyargaltak a memóriagyártók részvényei (nem is vennék most már, mert majd szépen vissza is fog csorogni, de lehet h időben be lehetett lépni ilyen papírokba).

    Tehát én úgy érzem, nem kell nagy agy, meg mindenféle agyonbonyolítás, kicsit át kell látni a dolgokat és logikusan gondolkodni, és akkor nem igazán lehet félrefektetni a pénzt.
    Nekem sajnos nincs sok pénzem, de megkérdem szüleim, hátha megszánna interactive brokers-eshez hasonló euró alapú brókernél történő számlanyitáshoz elegendő összeggel :DDD

    Végigültem anno tőzsdeiskola.hu tanfolyamokat. Alapot, haladót, automatizáltat 2010-2012 között. Kézileg és robotokkal kötögettem a gyors meggazdagodás reményében (még robotokat is irattattam), és ugyan sikerült jó hónapokat zárni, hosszú távon lejtmenet volt az egész. Most is csak a robot kötéseit nézve kötném be utólag a kevésbé jó szituban álló pozikat, na azt még járható útnak tartom, de akkor az már akár 2-3 hónapos pozi is lesz már. A lényeg, hogy hosszabb időtáv az, ami az én stílusomnak megfelel.

  • aAron_

    őstag

    válasz BeZol #7527 üzenetére

    Úgy érzem nem teljesen vagy tisztában az alapokkal. Leginkább az EHM és a CAPM gyakorlati jelentőségét kéne megérteni.

    Két könyv amit tudok ajánlani:

    Benjamin Graham - Az intelligens befektető
    Vincze László - Tőkepiaci ismeretek - ingyen letölthető

    Ezen kívül pár blog, amit érdemes követni véleményem szerint (bár ezek nagyobb területet is lefednek, mint ami most téged érint):

    Herpai Nándor –http://herpainandor.com
    András György - https://lustaport.wordpress.com
    Adam H. Grimes - http://adamhgrimes.com/blog
    Concorde Alapkezelő - http://alapblog.hu/

    [ Szerkesztve ]

    What is your ikigai?

  • Fecdzo

    senior tag

    válasz BeZol #7527 üzenetére

    Azt ajavaslom egy kicsit lassits a kovetkezteteseiddel mert sok hibas tezist vazoltal fel. Tul sok a hianyossag es a reszigazsagokbol levont kovetkeztetesek meg ha be is jonnek rosszra tanitanak majd ami pont hosszu tavon fog gobdot okozni!

    Inkabb nem indulnek ki a hazai "tozsdeguruknak" kikaltatott kepzesekbol....sajnos tul jol ismerem oket...

    Javaslom h csapj fel par klasszikus vallalatertekelo konyvet! Peldaul Aswath Damodaran befejtetesek ertekelese. Van n eki egy blogja is ott nagyon jo dolgokat ir es fejt ki.
    Vagy Alfred Rapoaport Tulajdonosi ertek.

    Minnel hosszab tavon fektetsz be annal jobban kell tisztaban lenned a fundamentumokkal, DCF es egyeb vallalatertekelesi modellekkel.

    Keress par tanulmanyt az ssrn.com oldalon. Vagy ha van affinitasod es komolyan gondolod akkor vagj bele egy CFA programba. Ha megcsinalod meglesznek a stabil alapok ezt garantalom es maskent fogod visszaolvasni a sorokat amit irtal.

    Addig pedig csak ovatosan!

    fulekitrading.wordpress.com

  • BeZol

    őstag

    válasz aAron_ #7528 üzenetére

    Köszi srácok, megnézem majd ezeket a rövidítéseket, januárban bőséges szabadidőm lesz.
    Grahamot már olvastam, a gyurit és a grimes-t nem ismertem, a másik két blogot szoktam olvasni.

    Hát én sem verem a mellem a képzések miatt, DE tisztán látom ezt a szegmenst, tudom mik a buktatók, és engem már nem tudnak átverni, ill. maga az egész témakör sem idegen.

    Hát igen, fundamentumok alapján nem vettem volna amd részvényt és még fél éve sem vettem volna, mégis nagy nyereség. Ezt hogyan magyaráznád befektetésre ajánlottnak 2016. januári jelentés, esetleg bármelyik későbbi alapján?
    Ezek a fundamentumos dolgok én úgy érzem, hogy kiegészítve a technikai elemzéssel jó beszállási pontokat adhatnak. Amelyik cégnek jók lesznek a fundamentumai, ott meg már magas árfolyam lesz mert jó cég, ahonnan ugyan még lehet jobb is, de egy bizonyos szint után nehéz a javulás, ezért lehet árfolyamzutty, viszont a csökkenő növekedési kilátás miatt már a fundamentum sem lesz annyira rendben mint korábban, és én ezek után az egész fundamentumosdit csak a fix nagy negyedéves hozamokat produkáló régi sima ipari cégekre tartom teljesen ráhúzhatónak (lehet áramszolgáltató, fémipari multi, kajagyár, bármi ilyesmi), bármi egyéb cég esetén mérlegelni kell a korábbi jelentések átolvasása, a hírmorzsák elemzése után, hogy várható-e trendfordulás? Ha csökkenő profit várható hosszabb ideje, akkor az árfolyam-lejtmenet, DE ha ezt tudják csökkenteni (lásd amd), az már árfolyamnövekedés, ha a csökkentettet is tudják tovább csökkenteni úgy h közben minden bevétel csökken úgy, hogy igazából a kiadások majdnem fixek, akkor az megint árfolyamnövekedés. Eljut oda a cég, hogy növekszik az árbevétel is? Újabb növekedés. Profitot termel végre a cég? Na talán már befektetésre ajánlottá nyilvánítják a nagyok, persze figyelmeztetve a fundamentális problémákra és a magas eladósodottságra.
    Fordítva pontosan ugyanez megy, ha el kezd csökkenni a profit, és hiába termel sokat a cég, csökkenni fog az árfolyam.
    Ettől függetlenül megnézem ezeket a vállalatértékelési módszereket, hátha onnan is használható lesz pár gondolat, de alapvetően olcsón vennék, és magasabb árfolyamon behúznám a profitot, és figyelném, hogy az aktuális világgazdasági környezetben épp mi a trendi v. a nem trendi. Ha valami nem trendi, az olcsó most, később pedig trendi lesz, ill. lehetnek egyéb szegmensek, ahol vki vmiért éppen gyengélkedik, az is olcsó nem trendi vétel lesz. Ha valami már trendi, az drága, és nem sok növekedés várható már, hát még ha a fundamentumok is rendben vannak!
    Remélem nem fogok nagyot kacagni ezeken utólag :U

  • BeZol

    őstag

    Megvan az elnevezése annak, hogy pontosan milyen módon fektetek be, most hogy olvastam alapblogon egy cikket magamra ismertem:
    "A kontrariánus, ellentét analízisen alapuló befektetési stratégia lényege, hogy az agyonbüntetett, senki által sem kedvelt befektetési eszközöket kell vásárolni és a leginkább kedvelteket eladni, mivel a hangulat fordulása esetén ezekben az eszközökben várható nagy árfolyammozgás."

  • Fecdzo

    senior tag

    válasz BeZol #7530 üzenetére

    Saját tapasztalatomból tudok kiindulni és javasolni egy utat. Különben ezt az utat járják a szakmában jellemzően, eltérő súlyok mellett. :)

    A hosszabb távban nagyobb eséllyel találsz értéket, amiből pénzt tudsz csinálni. Elég ha megvizsgálja az ember adott tartás időre jutó termékhozamok eloszlását. A hosszútávú momentum a részvénypiacokon megkérdőjelezhetetlen.
    Ha ebből indulunk ki, akkor logikusan a fundának egyre nagyobb szerepet kell játszania a döntésben (hogy jó döntést tudj hozni). Funda több lépcsőben....globális környezet, ország makrokörnyezete, piacai (részvény, kötvény, deviza, commodity) környezet, szektor, és maga a részvény. Ez egy klasszikus top-down megközelítés.

    Majd lehet a céget vesézni. Profitabilitás az egy dolog (bár természetesen fontos). Eladósodottság, CASHFLOW TERMELÉS, ezek üteme, tendenciái. Ezeket viszont mindig érdmes a versenytársakhoz/szektortársakhoz is viszonyítani. Fontos h ne csak önmagához képest legyen jó a cég, hanem a versenytársaihoz is (mehet a SWOT elemzés) Ez az elnagyolt kép.

    Utána lehet kezdeni meghatározni a belső értékét a cégnek, mondjuk egy DCF módszerrel. Mire ebből kijön, hogy mennyit kellene érnie a cégnek, már rájössz, hogy sokkal jobban megismerted a céget mint korábban. Eddig nem jut a traderek/befektetők 99%-a, mert túl sok meló, macera stb....pedig nagyobb eséllyel fizetődik ki, mintha csak rákukkantasz, megnézel egy-két mutatót, leelemzed a chartját és beleülsz...legfeljebb 5 évig tartod.
    Szóval összefoglalva: Funda+Kvantitatív+Technikai elemzés. Eltérő képet ad a termékről, de ha egy irányba mutatnak akkor máris sokkal megalapozottabb döntést hozhatsz és kisebb eséllyel kerülsz olyan csapdába, amelyet az egyes elemzések önmagukban állítanak. Ennél többet nem lehet tenni....

    fulekitrading.wordpress.com

  • kezdosql

    tag

    válasz tomrRRR #7511 üzenetére

    Hat, ha jol ertem, akkor vett 800-on, de latta, hogy csokken az ar, ezert eladta -10 veszteseggel, majd megvette 750-en es mivel az volt az aznapi ar, azon kellett eladnia, tehat azon nem volt se nyereseg, se veszteseg, igy -10 vesztesege volt a teljes uzleten. (nem szamitva jutalekokat es egyeb koltsegeket.)

    Milyen ugyletet kotott?
    Szerinten minimalizalta a kockazatat, latta, hogy rossz iranyba mennek az arak es gyorsan kiszallt, de mivel volt egy szallitasi kotelezettsege 12.24-i aron szallitasra, igy aznap bevasarolt es szallitott, tehat teljesitette a kotelezettseget.

  • Ferdzsoo

    addikt

    Mennyire lehet/kell hinni a forexpeacearmy-s broker értékeléseknek?
    Az FXCM-et is olyan szinten lehúzzák, olyan értékelések vannak csak lesek... :U
    Viszont az Atc-s elég jó.

    [ Szerkesztve ]

    "It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

  • Fecdzo

    senior tag

    válasz Ferdzsoo #7536 üzenetére

    Régen sokkal nagyobb volt a reskpektje a békehadtestnek, de manapság sajna megy benne sok ferdítés, meg sokszor tele trollkodják.

    Réges régen FXCM olyan pofátlan mértékben tolta az árjegyzést és legfőképp a stopp huntot, hogy csak na (más fórumokról tudom). Manapság egyszerűen megváltozott a szolgáltatási piac és már nagyon nem jellemző sehol, csak a kicsiknél...

    FXCM továbbra is az egyik legjobb.

    Megjegyezném, hogy ATC gyakorlatilag FXCM. Legalábbis ha nem váltottak likviditás szolgáltatót a pénzügyi probléma óta.

    fulekitrading.wordpress.com

  • Fecdzo

    senior tag

    válasz kezdosql #7533 üzenetére

    A korábban említett blogok a vállalatértékelés "Atyaúritenétől":

    Itt jópár előre elkészített excel is van.

    Itt pedig gondolatok, vizsgálatok a téma kapcsán.

    Szép témakör, de nagy elszántság kell hozzá, hogy megismerd részletesen. A befektetések esetén úgy gondolom nélkülözhetetlen tisztában lenni a fundával.

    fulekitrading.wordpress.com

  • Fecdzo

    senior tag

    válasz Fecdzo #7538 üzenetére

    Ja és egy jó módszer még ha nap mint nap Bloomberg tv-t hallgatsz. Ott egy csomó interjú is van elemzőkkel, hedge fund managerekkel stb....a gondolatmenetükből is nagyon sokat lehet meríteni. Nem vakon kell követni őket, de nagyon szépen beépíthető a saját világképedbe, befektetési döntéseidbe, elemzéseidbe.

    fulekitrading.wordpress.com

  • Andralin

    aktív tag

    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem teljesen zöldfülűként.
    Lehet a következő módszerrel kiemelkedő haszonra szert tenni?

    Tegyük fel, vagy befektetek egy bizonyos összeget befektetési alapokba.
    Kinézek egy jó rizikós alapot, aminél nagy ingadozás várható és emelkedő szakaszban vásárolok belőle sokat.

    Elkezdek egy elég egyszerű stratégiát folytatni. Ha megáll az emelkedés és az itt elért helyi csúcsponthoz képest visszaesik egy bizonyos értéket (mondjuk több mint 2%-ot), azonnal eladom mindet.

    Amint megáll az esés és az itt elért helyi mélyponthoz képest emelkedik egy bizonyos értéket (legyen megint pl. 2%), akkor megint megveszek annyit, amennyire futja a pénzem.

    Több konkrét alapnak a 6 évre visszamenő napi árfolyamait beraktam egy excel táblázatba és lemodelleztem a fenti stratégiát. Az eredmény brutális hozamok, 6 év alatt van olyan alap, amelyikkel 15-20-szorosa is kijött az induló összegnek.
    Tehát indultam 1000 pénzegységgel és 6 év múlva 15.000 pénzegységem volt! :Y

    A kérdésem: mi a hiba ebben az elméletben, ez miért nem működne?
    Mert tök jól hangzik minden, de a józan ész azt súgja, hogy ha ilyen egyszerűen működnének a dolgok, akkor a tőzsdéző emberek mind milliárdosok lennének. :DD

    [ Szerkesztve ]

  • aAron_

    őstag

    válasz Andralin #7541 üzenetére

    Szia!

    A hiba abban van, hogy az alapok múltbéli mozgásából nem lehet ilyenfajta következtetéseket levonni a jövőre vonatkozóan.

    Amit te most csináltál, nagyon hasonló, mint az adatbányászat, annak ellenére, hogy valószínűleg nem sok próbálkozás után találtad meg ezt a 2%-ot.

    Akár múltbéli random mozgásokra is fel lehet állítani ilyen szabályokat, amikkel remek eredményeket érsz el backtestek alapján. Aztán persze a valóságban folytatódik a random mozgás, és a felállított rendszered teljesen haszontalanná válik.

    Legjobban akkor jársz, ha diverzifikálod a tőkéd, és nem nyúlsz hozzá. :)

    [ Szerkesztve ]

    What is your ikigai?

  • Andralin

    aktív tag

    válasz aAron_ #7542 üzenetére

    Ahol a számlám van 6 alap közül választhatok, van köztük nagyon rizikós és kicsit rizikós is.
    Mind a hatra leszimuláltam a stratégiát az elmúlt 6 évre és a hatból négy alapnál számítással megtöbbszöröztem a pénzt pár év alatt.

    Nehéz elképzelni, hogy a rizikósabb besorolású alapok mától fogva hirtelen mind lecsillapodnak és nem fognak többet "ugrálni" folyamatosan le és fel.

    Logikailag elég, ha folyamatosan van mozgás az alapnál, mászkál le-fel, ezzel az elvvel elvileg akkor csak nyerni lehet, hiszen az emelkedéseknél bent vagy, az eséseknél kiszállsz.

    Ez a fenti elgondolás most kicsit makacsnak hangzik, de kíváncsi vagyok, mi a buktató benne. ;]

  • aAron_

    őstag

    válasz Andralin #7543 üzenetére

    Nem is arról beszéltem, hogy a volatilitás (a le fel ugrálás) drasztikusan megváltozna, vagy hogy csökkenne a hozam. Azt nehéz megtalálni mikor kell beszállni az emelkedéshez, és mikor kell kiszállni utána.

    Próbáld ki a stratégiád mondjuk 50 éves SP500 idősoron. Kíváncsi vagyok milyen eredménye lesz.

    What is your ikigai?

  • Revolit

    senior tag

    válasz Andralin #7541 üzenetére

    "...emelkedő szakaszban vásárolok belőle sokat"
    "visszaesik egy bizonyos értéket (mondjuk több mint 2%-ot), azonnal eladom mindet."

    Hogyan tegyük gazdaggá a brókerünket és veszítsük el a vagyonunkat... ;]

  • Andralin

    aktív tag

    válasz Revolit #7545 üzenetére

    > Hogyan tegyük gazdaggá a brókerünket és veszítsük el a vagyonunkat...

    Ez a veszély mikor áll fenn? Ha hirtelen beszakad az alap és nagyon nagyot esik az értéke?
    Ha be van állítva az automatikus eladás x százalék esésnél az sem segít ilyenkor?

  • BeZol

    őstag

    válasz Andralin #7541 üzenetére

    Szia!

    Fizetsz vmennyit (akár bekötött pénz x %-át, nem csak egy fix díjat) beszálláskor, majd kiszálláskor is. Lehet befektetési alapoknál nem, de pl. forex-ezéskor fizeted az éves devizakamatkülönbözet napi értékét a tőkeáttéttel használt pénzed után. Ez is mind sok kicsi sokra megy sajnos, éééés amikor már utalnád haza a pénzed, majd akkor is szépen megvámolnak, a nyereség után pedig még adót is fizethetsz, sőt még talán számlamegszüntetési díjad is lesz. Ja azt el is felejtettem, hogy a Forintodat át kell váltani Dollárra, meg majd vissza is kell váltani, még ott is megvámolnak :))

    Saját tapasztalat: felraktam 300ezer Ft-ot, átváltottam 270ezer Ft-ot dollárra. Ezt a 270ezer Ft-ot bekötöttem 1 részvénybe (tehát nem diverzifikáltam semennyire, de így nem is gomboltak le annyiszor, mert talán fix 6500 Ft-nyi összeg volt bekötni), a maradékból pedig fizettem a havi számlaköltséget. Eltelt kereken fél év, eladtam a részvényt (újabb fix 6,5ezer Ft, de lehet hogy több volt, nem emlékszem), visszaváltottam Forintra (kezelési költség, és a 290-ért vett dollárt csak 280-ért váltják vissza, közben még árfolyam is mehetett vmelyik irányba persze), majd hazautaltam (itt is újabb utalási költségek), és ezek után a nyereségből még fizethetek 15%-nyi adót... Az adót leszámítva az eredeti 300ezer Ft-omból kb. 30ezer Ft (azt hiszem több egyébként), tehát a 10% ment el a ki-bekötögetés, devizaváltás oda-vissza, a havi számlavezetési díjak, és végül a hazautalás után. MÉG JÓ HOGY NYERTEM AZ ÜGYLETEN, mert ezt ha bukóban szállok ki, akkor is elszippantják.

    Tehát ha 10%-nyi nyereségben szállok ki a részvényből fél év után, akkor kereken 0 haszonnal szálltam volna ki... Te ki-be ugrándoznál gondolom 3+ havi síkon, de látod nálam fél év alatt mennyit ledaráltak... Na ezért kell jó brókert választani, mert lehet h van olyan, akinél nagyon minimális költségekkel tudsz ilyesmit csinálni, és tökéletesen passzol az elképzeléseidhez, ott akár még pozitívan is jöhetsz ki, de ahogy írták előttem is, nincs garancia arra, hogy épp merre megy az árfolyam, éppen ezért kockázatos minden, BÁR szerintem még mindig inkább ebbe érdemes pénzt önteni, mint lottóra és társaira.

    Azt se felejtsd el, hogy úgymond kockázatmentesen kaphatsz évi 4,05%-ot, nem vagyunk Görögország :DDD

    Ha tudsz bármilyen olyan stratégiát, amivel szerinted biztosan tudsz éves szinten ennél többet összehozni tartósan, na akkor vágj bele, de ez ugye extra idő, extra idegeskedés, ezért talán nem mondok hülyeséget azzal, hogy jó lenne legalább évi 10% felettit "kifejlesztened". Az alattomos kezelési költségekről ne feledkezz el!

    Nekem is vannak elképzeléseim, korábban már leírtam (nevemre keresve megtalálod vhol a topicban), de egy kicsi pénzmag esetén kitörölhetem az évi 10%-kal. Lenne 100millám, és évi 10% haszon? Az már majdnem havi 1 millára osztható, arra már azt mondom nem rossz, de ha lenne 1milliárd Ft-om, akkor nem kockáztatnék az évi 10%-kal a közel havi 10milláért, hanem fognám a kockázatmentes 4,05%-ot, tehát évi 40,5 millió Ft-ot, és havi 3,4 millából szépen ellennék, esetleg figyelnék az inflációra, ami most ugye 1,8% volt, tehát "csak" 22,5 millát osztanék szét, de az is majdnem havi 2 milla, bőven jó az igényeimnek, az már más tészta, hogy 1milliárddal a számlán erősen viszkethetne a tenyerem egy jó kis shoppolásra, de meg kell tudni állni.
    Tehát az én felfogásom az, hogy csak azért tőzsdézek (most nem, mert túl kicsi a pénzem hozzá), hogy remélhetőleg hamarabb érjem el azt a pénzösszeget, ami mellett már nem kell tőzsdéznem, és ezért úgymond extra kockázatot vállalok, ami remélhetőleg nem sül el visszafele :DDD

    Én úgy látom, hogy mindig vannak aktuális trendek, valami mindig felkapott, vmi pedig pont nem, de ami nem felkapott, az majd egyszer felkapott lesz megint. Ha ügyesen választok, akkor akár éven belül is, de alapvetően kb. 5 év alatt (talán 8) újra a felkapottság csúcsán fog állni a korábban utált részvény, és ezzel az olcsón venni, drágán eladni elvvel szerintem nagyon szépen lehet fialtatni a pénzünket, és ezt nem is tartom nagyon kockázatosnak, bár simán lehet olyan cég, ami akár csődbe megy, és sosem éri el a fénykorát (pl. yahoo is trágya), de ha hiszel egy cégben és él a gyanú benned, hogy képesek többre, és ezt te tulajdonképpen spekulációval megveszed nekik és ez összejön, akkor simán 100% feletti hasznokkal léphetsz ki belőlük, persze fontos az időzítés.
    Persze ez sem igaz így teljesen, mert van, amikor nem szabad részvényt sem venni, hanem kötvényeket (ötletem sincs hol és milyen módon :DDD ), ingatlanokat, vagy állampapírokat szabad csak.

    Válság előtt szárnyalt a részvénypiac, mikor összeomlott, átment minden pénz az állampapírokba. Mikor már a túlvétel miatt dögalacsony hozamokat adtak, szépen átcsorgott a pénz egyik országból a másikba, csak adjanak nagyobb hozamot. Mikor már ez sem jött össze, akkor talán mindenki igyekezett a saját háza táján ingatlant nézegetni, és olcsón venni, és kb most valamikor meg drágábban eladni, a köztes időszakban meg bérleti díjat szedni belőle (gondolom ingatlanalapok pont ezt teszik). Volt még rövid időszakig a devizás offenzíva, hogy mindenki svájci frankba rakta a pénzét, ott egész jól lehetett az árfolyamon nyerni (vagy bukni is), biztos volt aki ezt is lekereskedte. Jöttek a jó kis Quantitative Easing programok, amikkel röviden tömören a részvényeknek kedveztek, és a saját devizájukat értékeltették le. Dollár jó olcsó lett, sokan felvettek dollár alapú hiteleket (most meg nyögik), illetve mivel az Euróra még kamatot is kaptak, a nyomtatott dollárocska egy része átcsorgott Európába, és talán 1.65 is volt az EUR/USD kereszt. Kapcsoltak az Európaiak, az Amcsik meg visszakapcsoltak, és szépen visszacsorgott a pénz Amerikába. Jó magas minden részvénynek az árfolyama (főleg amcsi részvények ; nem is tudnám most megmondani, mi az amit most igazán utálnak a népek, tippek jöhetnek), a dollár után még kamatot is kapsz (nekik is van állampapírjuk jóval kisebb inflációval), és majdnem 1 eurot ér 1 dollár. Tehát szépen ping-pongoztak egyet, kérdés mi jön most?

    Innentől tényleg saját vélemény, ami lehet még rossz is:
    Amcsiknál szépen megindul az infláció, ami a cégeknek még mindig jó, a jegybanknak majd kamatot kell emelnie, ezzel tovább erősödik a dollár (duplán is ugye mert amcsi részvényt vesz az európai is + kamatemelés). Egy idő után eljutnak oda, hogy már egész jó kamatot kapnak amerikai állampapírra, nem kockáztatnak az amcsi részvényekkel meg túlárazott is, és átcsorog a pénz. De csoroghat a pénz Európai részvényekbe is, hiszen itt később lesz igazán infláció, a kamatok alacsonyak, és tudtommal itt még mindig megy a QE program ami gyengíti az Eurót, plussz szokásos széthullik az EU hülyeségek, tehát az európai részvények is majd szárnyra kapnak (nem igazán tudom miket érdemes nézni h őszinte legyek...), és ha itt is beindul az infláció, akkor követjük az USA példáját, leáll a QE, részvények szárnyalnak, kamatokat elkezdik emelni, és kezdődhet újra a ping-pong, USA lépése következik :DDD Jöhet újabb válság, háború, bármi, az vmelyest bekavarhat a dolgokba, de most szerintem érezhetőek ezek a trendek, csak logikusan kell gondolkodni.

    Ezek után az én tippem az európai banki részvényekre vonatkozna, hogy azokat érdemes most megvenni, bár már júliusban megtettem volna mikor híradóban ment a deutsche bank-ról a cikk h bajban vannak, és talán 11,8 euro-n volt az árfolyamuk. Voltak aztán később 9,9-en is, de ilyenkor nézem azt meg, hogy hol voltak korábban, és hát legalább 50 euro-ra várnám az árfolyamot, nagyobb szerencsével újra elérheti a válság előtti közel 100 euro-t is, na és ilyenkor nem mind1, hogy 10 vagy 12 euron szállok be, vagy a mostani 18+-on... 5-4-3-szoros haszon, vagy akár ezek duplája :U Vagy persze a másik véglet, hogy bezár a bazár és bukta a pénz. Lehet itt elemezgetni, megnézni milyen más alternatív európai cégek vannak, még miket csinálnak ezek, milyen helyzetben vannak, de nem feltétlen érdemes sok időt elszórakozni vele, hiszen úgyis mindig minden be van árazva, azért annyi amennyi, mert a sok nagyokos kielemezte helyetted, ergo nézd meg melyik van messzebb az értelmes időkereten belüli csúcstól vagy aljtól, és aszerint dönts. Én legalábbis így fogok.

    Egyébként pont emiatt sem akarok dollár alapú számlát nyitni egyik cégnél sem, mert kb. 150-300Ft között mozgott a dollár, a normális 220 körül lenne, nem hiszem h nagyon elszállna még az árfolyam 300 fölé, és egyszer visszavánszorog akár 5 éven belül 220 alá, és kapásból az amerika dollárra átváltott pénzem közel a 70%-át fogja érni (+ a sok-sok költség és lehet nem is nyertem) ha visszaváltom Forintra. Az Euro viszont pont az ellentetje ilyen szempontból. Semmi esélyt nem látok arra, hogy bármikor 250-ig kússzon vissza az árfolyam, az MNB amúgy sem akarja, és sanszosabb sok-sok év múlva 340 körül lesz inkább, tehát Euro-val 80%-ig zuhanást vagy 10% felértékelődést spekulálnék, hosszútávon pedig egyértelmű felértékelődést :DD

    --> hol tudok Euro alapú számlát nyitni, ahol európai részvényekkel tudok olcsón kereskedni? Ha erre megvan a válasz és tőke is van hozzá, akkor 1 hét alatt már pozícióban is lehetnék, tehát egy olyan bróker kéne, ahol a keveset kereskedőket díjazzák, mert ez simán 3-5 éves időtartam is lehetne, hol vonják le ezért a legkevesebb pénzt a sok-sok ilyen-olyan rejtett költséggel.

    Befektetési alapokat nem nagyon piszkálnám már, nem tudom mennyire tudnak egy esetleges amerikai részvényválságot, vagy szimplán egy ilyen európai részvényre átcsoportosulást levezényelni, mert szerintem az amerikai részvények már elég magasan mennek, de talán csak szeptemberig (talán akkor áll le az európai QE).

    Várom a véleményeket és észrevételeket! (tudom, rosszul gondolkodok és felelőtlen vagyok, és nem is tudom pontosan mi micsoda és ezt így nem szabad :U )

    Két szó: kontrárius stratégia

  • Andralin

    aktív tag

    válasz aAron_ #7544 üzenetére

    > Azt nehéz megtalálni mikor kell beszállni az emelkedéshez, és mikor kell kiszállni utána.

    Az általam eddig próbált alapoknál a 2-3% körüli ki/be szállási limit általánosan kedvezőnek volt mondható.

    Ha lesz időm majd ránézek erre a SP500-ra is. :)

  • Andralin

    aktív tag

    válasz BeZol #7547 üzenetére

    Ezt nevezem, azt hiszem még egy párszor át kell majd olvasnom a hozzászólásod, hogy teljesen magamévá tegyem a leírtakat. :C

    A költségekkel nagyjából tisztában vagyok. Igazából egy unit linked életbiztosításról van szó, itthoni biztosítónál. Devizaváltási költségek nincsenek, a be- és kifizetések devizaneme megegyezik a számla devizanemével. A biztosító által elvont havi és egyéb költségeket ismerem.
    Igazából nyitáskor nem terveztem így játszani a váltogatással, csak ahogy nézegettem a választható alapok múltbeli grafikonjait, felötlött bennem, hogy mi lenne, ha... :DD

    A lényeg, hogy netes felületen lehet a bentlévő pénz átváltani az egyik alapból a másikba. Az ilyen átváltások száma elvileg korlátlan és ami a lényeg, hogy teljesen ingyenes, ezt leellenőriztem az ÁSZF-ben is, ott is le van írva.

    Ahol a buktatót kezdem sejteni, az talán majd at átváltás megvalósulási ideje lesz, onnantól kezdve, hogy az online felületen kezdeményezem a dolgot. Most, ma reggel próbáltam ki az első ilyen átváltást, és meglepetésemre azt írta ki, hogy fogadták az igényemet és az átváltás végrehajtása több napot is igénybe vehet. Ezzel szemben a legfrissebb ÁSZF-ben meg az van írva, hogy a "Az átváltásra a szerződő rendelkezésének beérkezését követő napon kerül sor."

    Most akkor melyik lesz az igaz, jó kérdés, holnapra kiderül. Ha egy napon belül meglesz, az akkor még OK szerintem, de ha napokig húzzák, akkor valószínűleg ugrik az egész stratégia. :O
    Mondjuk akkor az is jó kérdés, hogy milyen alapon működhetnének egyáltalán a saját ÁSZF-ükkel ellentmondó feltételekkel. Azt nem lenne köteles egy ilyen alapkezelő betartani? :F

    [ Szerkesztve ]

  • Fecdzo

    senior tag

    válasz Andralin #7549 üzenetére

    Egy fontos dologgal nem számoltál. Még pedig azzal, hogy a befektetési alapokat nem azonnal tudod adni/venni. Általában T+3 körül teljesülnek a visszaváltások. Addig pedig az árfolyama bizony mozog. Ráadásul az árfolyam amit látsz az mindig a TEGNAPI árfolyam. Csak akkor látsz real time árat ha tőzsdén is kereskednek az alappal. Ott viszont olyan spread mellett veheted/adhatod amely mellett nem éri meg ráadásul nem túl likvidek.

    Az sem mindegy, hogy milyen típusú alapok. Származtatott, részvény vagy kötvény. Itt a visszaváltási idők is eltérnek.

    Egy dolog lebegjen az szemed előtt. Ha ez ennyire egyszerű lenne, akkor miért nem ezt csinálja mindenki? Nincs ingyen ebéd.

    Első blikkre valamit nagyon elszámoltál....milyen gyakran fordítod meg a pozíciót? Milyen mély DrawDownt szenvedtél el. Egy forum társ még régen előállt egy 50-es MA alapú módszerrel, mely mellett alapokkal kereskedett. Nem tudom mire jutott vele....de nem hallottunk róla azóta.

    fulekitrading.wordpress.com

Új hozzászólás Aktív témák