Új hozzászólás Aktív témák

  • hajsza

    aktív tag

    válasz DTG #16011 üzenetére

    Én a "több tapasztalata van a döntőben" érvet nem tartom igazán nyomósnak. Két okból sem:

    1. Ugyanezt el lehetett volna mondani az elődöntőre is, onnan mégis továbbjutott. Az elődöntő és a döntő közötti nyomás biztosan különbözik valamennyire, de érzésem szerint nem jelentősen és a "tapasztaltabb" játékoson is hasonló nyomás van.
    2. Más sportágakban is hivatkoztak hasonlóra, aztán mégsem jött be. Pl. legutóbb Vettel F1-es világbajnoki címe előtt.

    Én inkább azokat a körülményeket tartom a végső győzelem szempontjából jelentősnek, hogy ki mennyire tud improvizálni, új elemeket belevinni a játékába (vagyis kiszámíthatatlan lenni), illetve milyen gyorsan tud reagálni a megszokottól eltérő helyzetekre.

    Mivel a két játékos - nem csak egymás elleni - meccseiből még nagyon keveset láttam, nem is merek a döntő kimenetelére jóslatot tenni, inkább majd érdeklődve nézem a meccsüket, ha éppen rá fogok érni. Egyiket sem preferálom jobban a másiknál, ezért az izgalmas csatáknak fogok szurkolni. Ahogy régebben focimeccset nézve kérdezték tőlem, hogy kinek szurkolok: "a góloknak".

Új hozzászólás Aktív témák