Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BRinyo

    aktív tag

    válasz ekimaster #2181 üzenetére

    Valóban. Én most, ha kamerát szeretnék venni és olcsón, akkor 150 és 300 ezer között nézgelődnék. Panánál főleg a 3CCD-s vinyós kamerája érdekes az alvégen. SDR-H250, akár 2év garival. A felvégen meg a Sony AVCHD-s vinyós modellei állnak. Pl az SR7 teljesen jó, sajna a Sony csak a profi cuccokra ad 2év garit. Azokat félmillió magyar dollár alatt meg nemigen vehetjük birtokba.
    Nálam nyert a 3CCD, a miniDV/HDV, és a kisebb átfogású optika. Tudok A/D konverziót végezni a kamerával, amit az FX7 már nem tudott. Külső mikrofont is kötök néha rá, és dolgoztam már keverőből felvett hanggal is. Az SR7/SR8 típusokat viszont bátran ajánlom, annak ellenére, hogy huzamosabb ideig használtam volna.
    Egy film/klip/spot nem attól profi, hogy a legcsúcsabb technikát vonultatjuk fel benne, hanem a jó ötlettől és a dús fantáziától. Tehát senki se féljen kisebb cuccal alkotni. Pl a totalcar-ban figyelhető meg jól, hogy kis marokkamerákat is használnak a kézi Z1 és vállkamerák mellett. De pl a panoráma amerikai tudósításait az m1-nél FX1-gyel veszik fel(kommersz). Vagy pl Wahorn András a Cadillac Drive-ban GS400-as panát használt előszeretettel. Európában sok a Sony, viszont az államokban rengeteg a pana részesedése a piacon. Az olimpiák felszerelésének meg 2016-ig a panasonic a hivatalos szállítója. Például a hazai esküvői videósok mindenféle kamerával dolgoznak az SR290-es sony-tól kezdve a DVX100-as panán át a nagy DSR370-ig. Érdemes még a JVC-t és a Canon-t említeni a kommersz kategóriában. A Canon főleg optikáiról nevezetes a nagyobb kategóriában. A JVC is egész korrekt berendezéseket gyárt. Tehát én mindenképp a 4 nagy gyártó termékei közül ajánlanám a választást. Kinek-mi a fontos alapon. Viszont a DVD-st senkinek sem ajánlom, sok bosszúságot okozhat. A szalag sem a legjobb megoldás, viszont van az a kategória, fél- és másfélmillió forint között, ahol ezek vannak csak az elérhető modellek közt. Aki olyat vesz, az viszont feltételezem, hogy nem itt okosodik ki - bár ki tudja...

Új hozzászólás Aktív témák