Új hozzászólás Aktív témák

  • videos

    csendes tag

    válasz BigBadPlaYeR #1573 üzenetére

    A kompatibilitásról.Én magam 2 Dv kamerával rendelkezem.Az egyik Pana a másik Sony és magam is tapasztaltam, hogy a Sonyt jobban kultiválja.Ez abban nyílvánul meg,hogy amikor pl.az eszközt bekapcsolom úgy hogy már előre csatlakoztatva volt a firewire kábel a Pana kamerára egy kicsit később pár másodperc elteltéveljelentkezik be,míg a Sony kamera bekapcsolására azonnal reagál és Capture-lésnél a Sony kamerával bevitt anyagnál folyamatosan mutatja a time kódot,míg a Pana nem folyamatos.Vagyis pörög a számláló majd megál és újra pörög és így tovább.Amikor a time line-re felvan töltve több videó sáv ebben az esetben is a Sony kamerával simán folyamatos akadásmentesen adja ki a képet külső Tv-re míg a Panánál akadozik. Természetesen viszont se a captorolésnél nem dob el képkockát egyik esetben sem és a kirenderelt anyag is hibamentes.Viszont ha sok videósávval kell dolgozni és több effektet is alkalmazok akkor mindig a Sony kamerát csatlakoztatom,mert ebben az esetben zavaró az akadás.Ha viszont érdekes számomra, hogy az időkódot is lássam akkor csak a Pana jöhet számításba,mert a sony nem mutatja az időt.Legtöbbször ez nem érdekes ezért többnyire nem számít. :DD
    Remélem, hogy segítettem, hogy a saját tapasztalatomat megosztottam.

Új hozzászólás Aktív témák