Új hozzászólás Aktív témák

  • mikrofon

    veterán

    válasz HUNgabus #24448 üzenetére

    Szerintem...

    A 24-105G lencse nagyon jó alap zoom. Ha megteheted ezt vedd. Ezt az a7iii-vel kompromisszummentesen tudod használni. Nagyon jó képminőséget kapsz, nagyon jó átfogással és az AF-je is rendben van. Ha majd már kezded érezni a kompromisszumot, mégpedig, hogy "csak" F4 méretű a blendéje, akkor neki állhatsz spórolni egy fix objektívre. Addigra már azt is tudni fogod, hogy melyik az a látószög, amihez szükséged van a nagyobb blendére.

    A 24-105G-vel az a jó, hogy tényleg nagyon jó képminőséget biztosít, így sosem fogsz azon keseregni, hogy el kéne adni és jobb objektívet kellene venni. Hanem azon fog járni az agyad, hogy mi az amire nem elég és mivel lehetne még kiegészíteni.

    Egyetértek azzal, hogy a kirándulás, nyaralás is megérdemli a legjobb lencsét a választékból.
    Én GM fix-ek mellet 24-105-öt használok. Fix párti vagyok, de a család, nyaralás kifejezetten olyan, amikor felcsavarom a 24-105G objektívet és elégedetten használom....
    Egy igazán jó váz igazán jó szenzorral akkor mutatja meg, hogy mire képes, ha minél jobb lencserendszer van előtte.

    Ha aggódsz, hogy nyaraláson útban lesz vagy nehéz lesz cipelni, akkor az alábbi, vagy azokkal egyenértékű kiegészítők ezt nagyban megkönnyítik:
    Peak Design Capture Camera Clip
    Peak Design Clutch Camera Hand Strap

    Ha a védelem a fontos, akkor mehet rá egy párezerforintos szilikon gumibugyi.
    Illetve ez a védő is hasznos lehet, mert ez a capture clip-pel együtt jól használható.

    Egy ilyen szettel és kiegészítőkkel, hosszú ideig elégedett leszel.

    Szerintem....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák