Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz Damage #646 üzenetére

    én azt hiszem a hozzáállás a lényeg. talán nem is akartál igazán leszokni. józan ésszel belegondolva a kezelés lehet akár placebo is, ezt előre is lehet tudni. egyébként valaminek kell benne lennie.

    attól persze senki nem fog leszokni, hogy rézrudakat fogdos 20 percig. attól fog leszokni, hogy tudatosítja magában (nem pár nap alatt), hogy a cigaretta rossz. én anno eljutottam egy olyan szintre, hogy néha kirázott a hideg cigizés közben. szóval nem csak arról van szó, hogy "persze, hogy rossz", hanem el kell jutni egy szintre, ahol az agy valóban el is hiszi ezt. sokszor kell rá gondolni, gyengíteni kell a "jóérzést" amennyire csak lehet.

    utána nagy segítség lehet a placebó, ha az ember nem veszi félvállról. én pl. nem csak "beugrottam, hátha", hanem már napokkal előtte megvolt az időpont, komolyan készültem rá tudatilag. szerintem fontos a sikertelenségtől való félelem is. részemről beláttam, hogy ha nem sikerül elsőre, akkor az esélyeim durván csökennek. ugyebár onnantól az agynak van még egy kifogása a további próbálkozások megakadályozására.

    azt nem mondom, hogy nem villogott másodpercenként a cigi az agyamban az első pár napban, de fizikai tünetek nem voltak, utána meg enyhült a nyomás, ritkább lett a flash. fél évre rá nem is jut eszembe, de ha másokat látok attól azért a nyálam csorogni kezd. mindent összevetve nem hiszem, hogy újra rágyújtok, én úgy gondolom ez az egy esélyem volt, nem tehetem meg, hogy a sorsot mégegyszer megkísértem. az elmúlt időszak okozta lehetséges károsodásoktól még mindig félek.

    10 éven keresztül nyomtam a mezítlábas cigit, napi 15-20 szálat. talán júniusban volt a kezelés, azóta köszönöm nem kérek. előtte csak egy komolytalan próbálkozásom volt.

  • lapa

    veterán

    válasz Emosz #657 üzenetére

    nem hiszem, hogy kitartás kérdése, vagyis talán nem jó ha így áll hozzá az ember.

    szerintem tudatilag kell előtte felkészülni és lezárni az élet azon szakaszát. utána más embernek kell lenni, nem valami "átmeneti éppen-nemdohányosnak".

    és ha a fenti sikerül, akkor 1. pont lép életbe. na jó azért az első pár hét még valamennyire küzdős, de nekem pl az egész időszak egy nagyon kellemes meglepetés volt.

Új hozzászólás Aktív témák