Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Duck663

    őstag

    válasz aginor #87 üzenetére

    Nem akarsz kötekedni, de mégis azt teszed! :) Ha nagyon röviden akarnék válaszolni, akkor azt mondom "csak". :D

    Ha kicsit hosszabban, nos akkor
    1, Bár teljesen szubjektív, de a kinézet. Fogalmazzunk úgy, hogy semmiféle mélysége nincs az Win10-nek. Mintha leülnél egy fehér papírlap elé, amin színes dolgok jelennek meg, szigorúan szögletes formában, és örülni kéne neki. Nekem a Win10 nem több egy WinXP-nél. Van az a gyerekeknek való kis készségfejlesztő játék, amin van kis négyzet, háromszög, csillag, kör és ahhoz való kis rudak amit átdughat a gyerek rajtuk. Itt annyi a változás, hogy minden kis nyílás egy négyzet, de neked ugyan van egy négyzeted, de mellette van csillagod, háromszöged és kör alakú rudad is.
    2, Stabilitás, hokuszpk mit is linkelt? Frissítés, ami megakadályozza, hogy a rendszer minden újraindításkor töredezettség mentesítsen. Ezek olyan alap dolgok, amiknek mint hiba meg sem lenne szabad jelennie. Technikailag talán egy prototípus OS-nek már elmenne, de éles rendszernek, kizárt.
    3, Adatok gyűjtése, persze telemetriát beleerőszakoltak a Win7-be is, de a Win10-et alapból úgy tervezték, hogy a lehető legtöbb adatot begyűjthessék a felhasználóról. Ez minden csak nem vonzó és szimpatikus. Talán az update-nél olvasok olyat, nem emlékszem a pontos megfogalmazásra, de valami olyasmi volt, hogy "Bizonyos funkciókat a szervezet kezel" vagy valami ilyesmi volt. Hát nekem NE kezeljenek semmit sem, még csak a szándék se legyen meg. (és miféle szervezet is ez? mik is ezek? milyen joga van ehhez?) Ami még inkább borzasztó, hogy erről még csak meg sem kérdezi a felhasználót.
    4, Én döntöm el, mikor és mit telepítek, nem kezd el semmit sem a háttérben feltelepítgetni, lecserélni.
    5, Erőforrások használata. Itt van a Ryzen (évek óta), és még mindig nem képesek optimálisan használni a CCX-es felépítést. (ez engem még nem érint, de fog, mert a következő gép, Ryzenes lesz)
    Most őszintén mi a frászért használnék egy ilyen rendszert?

    Remélem kielégítő választ kaptál. :)

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

Új hozzászólás Aktív témák