Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Duck663

    őstag

    Csalódott vagyok, az a véknya kis lemez "hűti" a memóriákat? A másik a gyári SSD nem cserélhető? Most komolyan? Az egész alaplapot cserélik majd, gari időn túl meg vegyél másikat? Hatalmas Tas Lee jár a fejlesztőknek. Viszont van egy SSD bővíthetőség, így a legjobb azzal kezdeni, hogy ne a belső tárhelyet kezdje amortizálni már az első pillanattól kezdve.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz Abu85 #18 üzenetére

    De nem ám, 20W+ biztos, hogy zabálnak! Jó az, ha tojást is süthetünk rajta.

    20 évet? Aha. Hát kíváncsi vagyok, mikor fognak előjönni az első SSD gondok. De szerintem nem kell rá túl sokat várni. Nekem ami a gépben van 3 éves és már csak az újkori teljesítményének felét, harmadát tudja és még csak nincs is nagyon nyesztetve, 65TB-nál jár, csak.

    (#17) arn: Lehet, csak gyorsan fog degradálódni!

    [ Szerkesztve ]

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz arn #25 üzenetére

    Hát ez az, ezért írtam, hogy csak, nincs agyonhasználva, de mégis 100-240MB/s már csak az olvasási sebessége (írás se több).

    Ebben az esetben nem lesz külön SSD gari, a konzolra lesz egy gari, de ha elszáll az SSD akkor csere helyett a konzolt cserélheted! Simán elfordulhat gyors degradáció, ami után a játékok már nem úgy fognak betölteni, ahogy kellene.

    (#27) Abu85: Igen ám, csakhogy ez kicsi. Legalábbis a játékokhoz képest, plusz nem tudod, hogy az OS mit és hogy használ. 100GB mondjuk egy játék akkor ráfér 6, és slussz. Ha több játékot akarsz akkor vagy plusz SSD vagy telepítgetsz. De még mindig nem tudod, hogy az OS milyen terheléseket ró majd az SSD-re, lehet a játékok nem, mert mondjuk nem telepítgetsz sokat, de majd az OS kinyírja, és akkor cserélheted a konzolt, nem lehet csak az SSD-t. Egyáltalán nem jó, nem tetszik az, hogy az alaplapra tették az SSD-t.

    (#28) siposz: Attól hogy használod! :) Én sem vágok minden nap videót, tényleg nagyon óvatosan használom, mégis valamiért nagyon használódik.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz Abu85 #37 üzenetére

    Nem telepítek! :) Amúgy honnan tudod hány meg hány update jön majd egy játékhoz, főleg ha multija van. Ott a RS Siege, ahhoz már az évek alatt legalább 500GB adat jött a frissítések során.

    Igazából fogalmam sincs, hogy miért lassult ennyit, mert tényleg nincs agyonhasználva. Ami szintén érdekes, hogy valamiért az írt adatok mennyisége magasabb, mint az olvasotté! Ezt sem tudom, miért lehet.

    (#38) bozont: Nekem HyperX van, de az biztos, hogy még egyszer tőlük nem veszek semmit. Borzasztóan tré gyártó. Van egy régi Corsair GT-m is, 120GB-os modell, sokkal régebbi, mégis sokkal gyorsabb, de sajnos kicsi.

    (#39) siposz: Legközelebb én is Samut veszek, nem holmi Kingston almárka szemetét.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz makkmarce #51 üzenetére

    50% feletti szabad helyet hagytam, de akkor is tetű lassú. Most mértem egyet, a minimum érték 16mb/s volt. Ezért nem használom a 120-as GT-t azon nem lenne 10% se.

    Amúgy a PS5 SSD is lehet hibás széria, nem? Akkor ott az egész lapot kell cserélni nem csak a SSD-t.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz ledgeri #56 üzenetére

    Csere lesz, de SATA portosat már nem akarok venni, úgyhogy majd gépcserével, valamikor. Addig meg remélem, hogy kihúzza. (bizt mentés van!) :)

    (#57) arn: :D Csak részben. Tudod, ami elromolhat, az el is romlik. Egyszerűen csak annyi a bajom, hogy nem cserélhető. Nem lett volna sokkal nagyobb költség, cserélhetővé tenni. Nem azt mondom, hogy szabványos legyen, nyugodtan lehetne valami saját portjuk, csak legyen cserélhető. Ennyi. :)

    (#59) hokuszpk: Win7-re? ;] Sokra megyek ezzel a javítással. :)

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz makkmarce #65 üzenetére

    A frissítésen már túl vagyok, semmivel sem lett jobb! Az a helyzet, hogy hülye voltam, hogy nem szántam többet egy Samura, igazából ez ennyi. Jók voltak a különféle oldalakon a teszteredmények, és olcsóbb volt. De mégsem olyan jó, sőt. Azért köszi a tippet! :)

    (#70) arn: Nem vagyok nagy konzolos, viszont az új generációs játékokból nem maradnék ki. A Win10-et meg ha fizetnek, sem vagyok hajlandó huzamosabb ideig használni, egyszerűen hidegrázást kapok tőle. Így játékra marad a konzol.

    [ Szerkesztve ]

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz aginor #87 üzenetére

    Nem akarsz kötekedni, de mégis azt teszed! :) Ha nagyon röviden akarnék válaszolni, akkor azt mondom "csak". :D

    Ha kicsit hosszabban, nos akkor
    1, Bár teljesen szubjektív, de a kinézet. Fogalmazzunk úgy, hogy semmiféle mélysége nincs az Win10-nek. Mintha leülnél egy fehér papírlap elé, amin színes dolgok jelennek meg, szigorúan szögletes formában, és örülni kéne neki. Nekem a Win10 nem több egy WinXP-nél. Van az a gyerekeknek való kis készségfejlesztő játék, amin van kis négyzet, háromszög, csillag, kör és ahhoz való kis rudak amit átdughat a gyerek rajtuk. Itt annyi a változás, hogy minden kis nyílás egy négyzet, de neked ugyan van egy négyzeted, de mellette van csillagod, háromszöged és kör alakú rudad is.
    2, Stabilitás, hokuszpk mit is linkelt? Frissítés, ami megakadályozza, hogy a rendszer minden újraindításkor töredezettség mentesítsen. Ezek olyan alap dolgok, amiknek mint hiba meg sem lenne szabad jelennie. Technikailag talán egy prototípus OS-nek már elmenne, de éles rendszernek, kizárt.
    3, Adatok gyűjtése, persze telemetriát beleerőszakoltak a Win7-be is, de a Win10-et alapból úgy tervezték, hogy a lehető legtöbb adatot begyűjthessék a felhasználóról. Ez minden csak nem vonzó és szimpatikus. Talán az update-nél olvasok olyat, nem emlékszem a pontos megfogalmazásra, de valami olyasmi volt, hogy "Bizonyos funkciókat a szervezet kezel" vagy valami ilyesmi volt. Hát nekem NE kezeljenek semmit sem, még csak a szándék se legyen meg. (és miféle szervezet is ez? mik is ezek? milyen joga van ehhez?) Ami még inkább borzasztó, hogy erről még csak meg sem kérdezi a felhasználót.
    4, Én döntöm el, mikor és mit telepítek, nem kezd el semmit sem a háttérben feltelepítgetni, lecserélni.
    5, Erőforrások használata. Itt van a Ryzen (évek óta), és még mindig nem képesek optimálisan használni a CCX-es felépítést. (ez engem még nem érint, de fog, mert a következő gép, Ryzenes lesz)
    Most őszintén mi a frászért használnék egy ilyen rendszert?

    Remélem kielégítő választ kaptál. :)

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz DanD88 #93 üzenetére

    Képben vagyok, mi változik, marad a 2 CCX csak már nem saját, hanem közös L3 lesz, ami valószínűleg sokat javít a késleltetésen. Lehet lesz más változás is az este kiderül. A 8 mag szerintem untig elég lesz a következő pár évre. :)

    (#94) sheratan: Kinek mi, engem kifejezetten irritál. Hol látod te azt valójában, hogy milyen adatot gyűjt? Semmiféle visszajelzést nem kapsz erről. Az meg hogy mit mondanak, abban én nagyon-nagyon nem hiszek és bízok. X570-hez is csináltak Win7-es drivert, igazából csak az USB-hez kellett. Szóval nem hinném, hogy nagyon nagy probléma lenne.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz #16820480 #99 üzenetére

    Nincs okostelefonom. Vagyis a BB Z10-et én nem nevezném annak, mert hát igazából semmi sincs rá. :) De telefonálni lehet vele, és nekem ez a fontos! :D

    Ami meg a weboldalakat illeti, 8 féle blokkoló van a böngészőben! :D

    [ Szerkesztve ]

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz #16820480 #101 üzenetére

    A végtelenségig nem lehet mindent kivédeni.

    Igen telefonálni, lehet maradi vagyok, de én szeretem hallani a másik fél hangját. Egy levélben sok mindent megfontoltan leírhatunk, szóban egy-egy váratlan kérdéssel, váratlan helyzetbe hozhatunk valakit, amiből egy csomó mindent leszűrhetünk.

    Az ilyen SMS-es hitelesítésre van egy 1001 éves Nokiám is! :D

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

Új hozzászólás Aktív témák