Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz King Unique #241 üzenetére

    Nem ekézni jöttem a Windows-t, csak nem kéne tagadni se azt, hogy vannak vele gondok, se azt, hogy alapvető tervezésében is vannak erősen megkérdőjelezhető dolgok, se azt, hogy például a Linux hatékonyabb, régóta alkalmazott alkalmazáskezelése és a repo-k használata, amit a Microsoft csak mostanában, de egyelőre csak a "Modern" UI alá implementált részlegesen, lényegesen jobb mind a fejlesztők, mind a felhasználók számára. Amúgy nem értem mit értesz egzotikus név alatt, semmivel se másabbak, mint a Windows-os programok nevei. Viszont, és ami elkerülte a figyelmed, hogy a szoftverközpontokat is említettem. Hogy ugyanott kereshetsz, telepíthetsz, olvashatsz utána, frissíthetsz és törölhetsz, hatalmas előny az eddigi Windows módszerrel szemben, ami lényegében ha nem ismered konkrétan a fejlesztő weboldalát, akkor a Google keresés, fejlesztői weboldal meglátogatása, onnan telepítés és ha szerencséd van, értesít frissítésekről, viszont azt a program magának végzi, nem ritkán igényel újraindítást (mert mért ne!?)... nincs összehangolva a rendszerrel, nem tudod egyszerre, egy parancs kiadásával (akár terminálban, akár a GUI-n) letudni az egészet.
    Ez az open source alternatíva kifejezés meg hülyeség az esetek 99,999%-ában. Nem alternatívákról beszélünk, hanem másik programokról! Semmivel sem másabbak azok, mint két ugyanazt a célt szolgáló, csak más által fejlesztett, talán ugyanazon feladat elvégzésére más megközelítést alkalmazó program Windows alatt.

    (#253) King Unique: Akkor nálam miért működik majdnem minden külön driver nélkül? Valamit olyan rosszul csinálok telepítéskor, hogy jobb lesz a rendszer?

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák