Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    nagyúr

    válasz Manéni #629 üzenetére

    Csak bele-bele kaptam a témába. Ha jól vettem ki, kép van, de hang nincs. Azt kéne kipróbálni, egyáltalán a magnóból hol jön ki a hang. Ezt akár olyan aktív hangfallal is ki lehet próbálni, melynek a PC-s kábele jack/RCA. Vagyis a hangfal RCA vonali bemenettel rendelkezik. Ha van hang, akkor azt a PC audio bemenetére kötve leellenőrizheted a gépen is. Utána amennyiben a felvevő program engedi, kiválasztható ez a bemenet a kép mellé. Ilyenkor a képet a digitalizáló tolja be a PC-be, a hangot viszont ezt megkerülve a PC alaplapi hangkártyája rögzíti. Figyelem, ilyenkor lehet elcsúszás, és sebességbeli pici különbség is! Ez legtöbbször azonos a felvétel időtartama alatt, kivétel ha képkockákat dob el. Ilyenkor én inkább a VirtualDub-ot használnám felvételhez. Az tud kiesett képkockát pótolni, igaz akkor kicsit ugrál ott, de még mindig talán ez a legjobb. A hang csúszása utómunka alatt megoldható.

    Mivel én másik bemeneti eszközt használok, így amit fent írtam csak elméleti fejtegetés, az adott eszközre nem biztos, hogy igaz. De pár gondolat talán születik belőle.

    Nagy kalappal!

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Új hozzászólás Aktív témák