Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    Azt hittem szélütést kapott Abu, de a cikkírót látva már világosabb a kép :DDD

    Szerintem az a fő baja az AMD-nek hogy ennyi időt és előnyt nem tudott igazán a maga javára fordítani a hagyományos piacokon, tehát az hogy az intel felzárkózik már önmagában komoly probléma, lekésték a lehetőséget. Viszont a konzolok jól jöttek, de nem abból fognak megélni. Gyakorlatilag mindent rátettek az APU-ra külsős szemmel nézve és alig értek el valamit. Csak közben a cpu oldalon teljesen lemaradtak.

    De intel vagy amd, számomra még mindig nem világos miért jó hogy így növelik az igp-k teljesítményét. Semmire sem jobbak mint egy 2-3 éves termék, pl. a llano nem értem miért lenne kevesebb mint bármely másik igp. Teljesítményben úgysem tudnak olyan szintet elérni ami megfelelő a játékosoknak, a többieknek meg már a llano, vagy újabb intel is megfelelő. A távoli cél lehet az integráció de addig hogyan nyomják le a termékeket a fogyasztók torkán? Az intelnek megint csak könnyebb dolga van, ők valóban el tudják adni drágán a processzort, így fedezni az igp vonal fejlesztését. AMD itt lőtt bakot, ha lenne normális, alacsony fogyasztású i5 teljesítményű processzora akkor sokkal jobb helyzetben lehetne. Akinek a pénz nem totálisan kötött az intel ás amd\nvidia vga párost vesz és fog venni. AMD processzorral túl sok a kompromisszum a vetélytárshoz képest.

    Egy dolog tetszik az egészben: a nagyképű AMD marketing bukásra áll, nem elég a grafikon és a tesztprogram. Csak azt érték el vele, hogy egy egyébként nem rossz termékben is csak csalódott a piac nagyja, mert másnak állították be. Vagy a híroldalak a ludasak, nem tudom.

Új hozzászólás Aktív témák