Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz #89309696 #71 üzenetére

    Az, hogy valaki üldözési mániás még nem jelenti azt, hogy tényleg nem is üldözik. :)

    Szerintem is begyöpösödöttek vagyunk, de a másik oldalról viszont a magyar ember elég nagy mennyiségű és mélységű tapasztalatot szerzett a saját bőrén a történelem folyamán (napjainkban is) az emberi jellemmel kapcsolatban, így a gyanakvás és a hátsó szándék feltételezése (sajnos) a legtöbb esetben nem alaptalan. Mondhatni az a ritka kivétel ha valami tényleg az aminek látszik.

    Mint azt láthattuk számtalan alkalommal a nagy nevű nemzetközi cégek is szemrebbenés nélkül megcsinálnak bármit amitől hasznot remélnek. Van jogászcsoport majd azok kiszámolják szépen, hogy melyik az olcsóbb, kijavítani a szoftverhibát vagy pereskedni pár halott után. Aztán aszerint döntenek.

    A Boeing példája - hogy csak épp a legfrissebbet említsem - szerintem gyönyörűen megmutatja, hogy még az egyik legszigorúbban ellenőrzött iparágban is mekkora különbség van az elméleti biztonság és a gyakorlati között. Valószínűleg ha belelátnánk mélyebben soha nem ülnénk fel repülőre. Épp ezért vagyok szkeptikus az önvezető autókkal kapcsolatban is. Nem a technikában nem bízom, hanem az emberben aki létrehozza.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák