Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82595328

    törölt tag

    válasz almafa42 #246 üzenetére

    1. "én használtam rosszul a kifejezést" Nem, te rossz kifejezést használtál. A kriptovaluták egyik jellemző tulajdonsága, hogy nem értékállók. Ez az egyik olyan probléma, ami miatt soha nem lesz belőlük pénz, nem mintha én egy percig is hittem volna, hogy ez volt a megalkotásuk célja. Másrészről engem ennyivel meggyőztél, hogy fogalmad sincs a közgazdaságtanról, pénzügyről, meg hasonlókról. -> Nem várhatom tőled, hogy megérted mi a baj a kriptóval. Hidd el sok van. De nem szeretném elmagyarázni, mert nem értenéd, meg nem is akarnád érteni. Mégis te osztod itt az észt.
    2. Ez egy növekedési görbe. A USD és a Bitcoin valamilyen reálértékben mért "árfolyamát" mutatja. Azért ilyen lapos, mert el van osztva valószínűleg egy fogyasztói kosár árával.
    Ilyen növekedési görbét mutat kezdetben minden piramis játék.
    3. Annyit segítek, hogy a kriptó nagyon hasonlít a magyar nyugdíjrendszerhez. Ha érted, hogy működik a magyar nyugdíjrendszer, mi a baj vele, és hogy milyen lenne az ideális, akkor rájöhetsz, mi a baj a kriptovalutákkal, és miért akarják sokan (köztük én is) betiltani.

  • VirsLee

    őstag

    válasz almafa42 #246 üzenetére

    Erre az ábrára a megfelelő kifejezés a szemfényvesztés, megtévesztés. A dollár lineáris, a bitcoin logaritmikus skálán van ábrázolva, amivel megpróbálják elfedni a magas volatilitás problémáját.
    pl. Usd kezdet és 2014 február között esett egy sávnyit. Azaz 5%-ot.
    BTC 2017 november és 2018 november között esett fél sávnyit, kevesebbet, mint a dollár, a hülye is láthatja nem? Csak a vonalat kell követni. Azonban ez 84%-os esés volt, de mégis kisebbnek tűnik, mint a dollár esetében.
    A dollár végig stabil, kiszámítható pályát ír le. Ami leolvasható, hogy nagyon egészséges inflációs pályát jelez.

    Jó ötlet volt ezt becsatolnod ide, mert rávilágít az én legnagyobb ellenérzésemre, azaz meg kell téveszteni a pénzügyileg kevésbé tájékozott embereket, hogy beszálljanak a buliba.

  • totron

    addikt

    válasz almafa42 #246 üzenetére

    Kevésbé van köze az eurós ármegadásnak az értékállósághoz vagy annak hiányához, mint inkább ahhoz, hogy a jó magyar proli többnek akarja érezni magát. Mindig van valami, amivel többnek akar látszani az ember. Országhatáron belüli kereskedés, üzletelés esetén csak felesleges bonyolítás, áthallása egyben a "de hiszen az ebay-en ennyi, tehát elszállt áron vedd meg a szaromat"-nak. Tessék akkor euróövezetben kereskedni.
    Jó a kommunikációs érzéked és az érveléstechnikákat is helyesen használod, pénzügyileg tényleg vannak hiányosságok, ahogy fentebb is írták, nem ez a baj, hanem amit talán észre sem veszel magadon, hogy eleve elrendeltnek és automatikusnak veszed, hogy bárki hasába lyukat tudsz dumálni alapismeretekkel és az átlagosnál jobb fogalmazási készséggel. Amellett, hogy nem mindenki részére van ez feltétlenül így, pofátlanságként is lecsapódhat, így ez visszatetsző. Ezek miatt van itt a súrlódás most, azt látom.

Új hozzászólás Aktív témák