Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Carasc0

    őstag

    válasz dabadab #20 üzenetére

    Egyáltalán nem. Nagyon rosszul gondolod. Nagyon szeretem ezt a pályát. Utálom a diákokat? Ezt miből szűrted le? Én csak leírtam a véleményem, hogy a tanulókban rengeteg hiba van, ami kihatással van nagyon sok mindenre. Pl. erre a bizonyos cikkben említett teszt eredményére is.

    Sőt inkább emelik kalapukat, hogy így is tudok foglalkozni a tanulókkal. Igaz az általam felvállalt vélemény ellenére sikeresnek tartom a munkámat. Eredmények átlagosan nem rosszak, módszereim elég jók és fejlesztek is egy egyéni motívációs eszközrendszert (UECS). Szóval a pálya nekem tökéletes, de kicsit kiengedtem magamból azokat a gondolatokat, amik miatt a tanárokat veszi elő és nem azt akiket kellene.

    [ Szerkesztve ]

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • 3RROR

    aktív tag

    válasz dabadab #36 üzenetére

    Lehet felvételi tárgy igen. De nem kötelező. Főleg biológia és kémia kombóval mennek érettségire nem fizikával.
    Informatika? Miért is? Mióta kéne tudniuk az alapokat a C vagy bármelyik programnyelvnek? Amit tudniuk kell informatikából azt már 10.-ig megtanulták órán vagy szimplán otthon.

  • ph0nak

    csendes tag

    válasz dabadab #50 üzenetére

    Szerintem a többség akkor sem fog programozni, legalábbis nem a régi értelemben. Az a programozók dolga, lehet, hogy valami kattintgatós UI-n összeüt a doki valami primitív appot egy kész "vázból", és ezt még használja is valamire, de nem lesz jellemző. Szerintem az informatikaoktatás mindig is el volt maradva az aktuális valóságtól, nekünk főiskolán még turbo pascalt tanítottak, oszt kb. ennyi volt az informatika (mérnök képzésen). Ötösöm asszem csak infóból volt szigorlaton. :) Középtávon meg az AI feleslegessé fog tenni egy csomó melót, még az orvosi szakmákban is. Pl. akár a röntgenfelvételek értelmezését is elvégzi majd.

  • 3RROR

    aktív tag

    válasz dabadab #57 üzenetére

    "Mindig lesznek nem túl okos és nem túl motivált orvosok..."
    Ezek szerint aki nem ért olyan szinten az informatikához az hülye és lusta. Értem.

  • fordfairlane

    veterán

    válasz dabadab #57 üzenetére

    Így is 6 évet kell lehúzniuk az egyetemen, utána 3-7 év rezidensként. Ez a kijelentés tipikus infokocka-arrogancia.

    x gon' give it to ya

  • Alchemist

    addikt

    válasz dabadab #120 üzenetére

    Amerikai léptékben, anno (OK, a hidegháború idején) még a "szocialista" jelző is a Sátán szinonimája volt...
    :)

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • tecsu

    addikt

    válasz dabadab #189 üzenetére

    “Le style c'est l'homme même.”
    :C
    Böfögésed felhallatszik, de nem ismerem ezt a nyelvet, így nem tudok válaszolni.
    Ha emberi nyelven kérdeznél vagy érvelnél, örömmel venném, talán még érdemi diskurzus is kialakulna.

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

  • #82729984

    törölt tag

    válasz dabadab #189 üzenetére

    "Bocsánat, de te, mint láthatóan kívülálló, honnan tájékozódsz az oktatás ügyeiről? "

    Ebbe a vitába kivülről beleszólva és picit off de:
    mostanában én is eléggé kétkedve fogadok mindenféle tanulmány meg elemzést
    Hónapokig arról olvashattam naponta hogy a 2016-os amerikai választást gyakorlatilag felesleges is megrendezni, Hillary Clinton kvázi megnyerte, Trumpnak annyi esélye van mint háromlábú sünnek a hatsávos autópályán.
    Erről volt kb. naponta 3 elemzés meg tanulmány, orrba-szájba nyomatva. A végeredményt nyilván nem kell ismertetni, hogy ki mosta fel kivel a pályát.
    És azóta se jött egy bocsánatkérés sem, hogy gyakorlatilag a teljes nyugati mainstream sajtó és elemző meg tanulmányíró lehazudta a csillagokat is az égről hónapokon keresztül.

    Szóval én ezek után már úgy vagyok a nyugatról jövő dolgokkal is, hogy mindent elosztok kettővel és akkor annak a fele már talán igaz (ha keletről jön akkor hárommal osztok), ha meg egy tanulmány elemzését olvasom akkor inkább 10-el kell elosztani.

    Pl. ebben a cikkben is a szerző már összeomlást vizionál, és finoman átsiklik az felett hogy a finnek -11, a németek -2-vel a hollandok és az osztrákok -5-el szerepelnek a táblázatban stb.
    Vagy hogy az amerikaiak, olaszok, franciak stb csak épp egy hangyaf@sznyit vannak előttünk és ugyanúgy negativ "növekedést" produkálnak.
    Valójából ezekből a számokból az látszik hogy vagy a fél fejlett világ épp "összeomlik", vagy mindenki elvan a maga tempójából csak néhányaknak lételemük a rettegés.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz dabadab #199 üzenetére

    "Ennek például az is oka lehetett, hogy nem hazudtak, erre nem gondoltál?"

    De gondoltam, de azért te nem találod furcsának hogy a nyugati sajtó 99%-ban a hónapokon keresztül, egészen a választás napjáig csak arról volt szó hogy Hillary gyakorlatilag nyert (nyerni fog)? Senkiben sem merült fel, még a választás előtti napon sem, hogy gyerekek itt k.rva nagy gáz van, valamit nagyon benéztünk?

    Ráadásul mindez történik a brexit után, tehát még csak azt sem lehetne mondani hogy nem volt előtte intő jel.

    Az összes többi kérdésedre (fogadóirodák stb) pedig igen egyszerü a válasz: van néhány nagy mértékadó médium amit ha képes vagy manipulálni akkor nyert ügyed van, mert mindenki onnan veszi az infót.

    Az a helyzet, hogy sokan szemellenzősek és szidják az oroszokat, meg ha valaki a az RT-ből veszi az infóit és nem veszik észre hogy a másik oldalt ugyanez megy. XY "mértékadó" oldal lehozza hogy az igazság az Z (pl. Hillary nyer, Trump esélytelen) és onnantól kezdve mindenki ebből fog "okosodni" ezt fogja szajkózni. Amig a valóság szembe nem jön. Szóval én elég keményen azt gondolom hogy bizony ezek a "mértékadó" médiumok hazudtak mégpedig valószinüleg utasításra. Mindenki más csak átvette tőlük az infót.

    "Olyan nagyon felmosásról nem volt szó, főleg, hogy Hillaryra többen szavaztak, mint Trumpra."

    Nézd meg az elektor szavazok számát, eléggé a felmosás kategória. Kifejezetten annak fényében, hogy az előzetes várakozások alapján Hillarynak kiütéses győzelmet kellet volna aratnia.
    Amerika szövetségi állam, nem az számít kire szavaznak többen (Hillary-ra egyébként pont egy hangyaf@sznyival szavaztak többen), hanem hogy ki viszi el a legtöbb államot.

    "Ami a PISA számoknál Magyarországnál érdekes, az az, hogy folyamatos romlás van."

    Igen és ez nem jó. De ez egy komplex probléma és nem is lesz addig megoldása amig az értelmiség látóköre kb. addig terjed hogy mondjon le a kormány.

    [ Szerkesztve ]

  • CyberPunk666

    senior tag

    válasz dabadab #222 üzenetére

    Szerintem arra gondolt, hogy az ilyen központi felvételi váltotta ki az iskolák saját egyéni rendszerét, az pedig betiltották. Bár tudom, hogy nem ezt írta.

  • azbest

    félisten

    válasz dabadab #222 üzenetére

    Ahogy a későbbi részen írtam, az állami gondozás némelyik intézményben katasztrofális. Egyrészt a nevelőotthon nem bentlakásos iskola általában, onnan kijárnak iskolába a gyerekek.
    Az egész oktatási rendszer katasztrófa, nem azt mondtam, hogy a mostani jó. Ettől függetlenül, elvileg a törvények szerint el kellene venni a szülőktől azokat a gyerekeket, akiket a szülei veszélyeztetnek. De mivel látszatország vagyunk, így általában félrenéznek, amíg nincs haláleset. Vannak intézetek, ahol szintén ez a módi, csak a vezetők megkapják a pénzüket, és felnyalhassanak a hamisított jelentésekkel a felsőbb szinteknek.

    Neveletlen vagy épp elkényesztetett tuskók bomlasztják az oktatást és a pedagógusoknak nincsen ellene eszköze. Végső esetben esetenként kiállítatnak a gyerekről egy szakvéleményt, hogy enyhe értelmi sérült és áttetetik olyan általános iskolába, hogy szabaduljanak tőle.

    Huszonvalahány éve még jellemzően volt felvételi a középiskolákba. Ha valakit sehová sem vettek fel, akkor így járt. Azután viszont lényegében mindenkit fel kellett venni valahová. A színjáték helyett, hogy pótfelvételin kötelező felvenni, inkább eltörölték sok helyen. Persze ahol minden sarkon van iskola, ott lehetnek olyan elit iskolák, ahová azután is csak felvételivel lehetett bekerülni, de ahol egy körzetben nem nagyon van más, oda muszáj volt felvenni azokat, akik nem érték el a szintet. Amelyik iskolát pedig kijelölték, hogy ő vegye fel azt, akik sehová sem kellenek, na az igazán jól járt.
    Azóta már valószínűleg többször is csűrték csavarták. Ahová jártam, ott írásbeli és szóbeli felmérés is volt még akkor, később viszont nem volt. A színvonal meredek zuhanása akkor kezdődött.

    Szerk: ahogy visszakerestem, a 1996-os, 18 évre felemelt tankötelezettséghez lehet köze. Azóta visszavették nem túl régen 16-ra. Egy relatíve friss cikk ír arról, hogy ez a változás 42 ezerrel csökkentette a diákok számát. Persze egy nézőpontból rossz azoknak a gyerekeknek, hogy nem kötelezik iskolába járni őket. De más nézőpontból 42 ezer gyerek volt, aki nem akart ott lenni, akár saját, akár a szülők miatt. Nem hiszem, hogy azok a gyerekek jól jártak a jelenlétükkel, akik viszont végigvitték az iskolát.

    Nincs gyerekem, de 8 évig jártam különböző formákban ugyanabba a középiskolába és volt ismerős, akinek az öccse később fejezte be. Megtapasztaltam, hogy mennyire zabolátlan volt a fiatalabb generáció. Később pedig láttam videókat arról, hogy mit művelnek órákon. Emellett a gyógypedagógiai asszisnztens képzés első évében hónapokon át heti 3 napot voltunk egy általános iskolában. Második évben pedig egy enyhe és középsúlyos gyerekeket tanító kisegítő iskolában. A hét hetes szakmai gyakorlatokkal együtt majd 2x fél évig volt alkalmunk belülről is látni az iskolák működését és problémáit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák