Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz #82729984 #197 üzenetére

    Én pedig azt gondolom, hogy minden egyes országnak az épp aktuális politikai alakulat nélkül is megvan az a saját történelmi háttere, ami miatt épp jobban vagy rosszabbul szerepelnek az ilyen teszteken. A németek megkapták Kelet Németországot, az olaszoknál a Dél Olasz vidékek komoly hátrányba kerültek, az elmúlt 10 - 15 évben, hozzáteszem 50 - 60 évre visszamenőleg keresendő a probléma megoldása. A Finnek épp igen komoly gazdasági változáson mennek keresztül, a Távol-Kelet komoly erősödése miatt, ez igaz főleg Nyugat- Európa államaira is.

    Mindenhol megvan a maga sajátossága a miértjének... USA gazdasági változásairól, most olvastam egy egészen használható beszámolót, a vidéki USA, és az amúgy gazdagabbnak tartott (valójában nem feltétlenül az, város elhatárolódásáról). Mindenhol megvan a probléma...

    Igazából ha elkezded megoldani a feladatokat, én 10 - 15 feladatot megnéztem, és sajnos nem, vagy részlegesen tudtam nem egyre a választ. A PISA teszt elég valóságos feladatokat mutat. Érdekes.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • dabadab

    titán

    válasz #82729984 #197 üzenetére

    "És azóta se jött egy bocsánatkérés sem, hogy gyakorlatilag a teljes nyugati mainstream sajtó és elemző meg tanulmányíró lehazudta a csillagokat is az égről hónapokon keresztül."

    Ennek például az is oka lehetett, hogy nem hazudtak, erre nem gondoltál? És persze nem csak a sajtóról volt szó, ha nézted pl. a fogadóirodák oddsait, ott is Hillary győzelmét tartották valószínűnek, pedig ők nem sajtóhírekre alapoznak és nekik alapvető anyagi érdekük minél jobban belőni a valós esélyeket. Most így utólag lehet okoskodni, hogy mi nem működött jól a felméréseknél, hogy különösen sok rejtőzködő Trump-szavazó volt - de az komolyan nem merült fel, hogy hazudtak volna.

    "A végeredményt nyilván nem kell ismertetni, hogy ki mosta fel kivel a pályát."

    Olyan nagyon felmosásról nem volt szó, főleg, hogy Hillaryra többen szavaztak, mint Trumpra.

    Ami a PISA számoknál Magyarországnál érdekes, az az, hogy folyamatos romlás van. Nem egyszeri, hanem folyamatos. Meg lehet nézni a feladatokat, teljesen korrektek, olyanok, amik tényleg alkalmasak arra, hogy mérjék a jártasságokat. Meg lehet beszélni magyar pedagógusokkal is arról, hogy milyen irányú változások vannak, az se lesz nagyon vidám.

    DRM is theft

  • MageRG

    addikt

    válasz #82729984 #197 üzenetére

    A USA elnökválasztását elég nagy hiba idekeverni, ott ugyanis ezer ok miatt óriási a hibalehetőség.
    Az elemzők utána kollektív bűnbánatot tartottak, felsorolták mik a módszertani hibáik. Többek közt pl. hogy a Trump-szavazók rejtőzködőek (okkal).

    Na most a PISA-teszt esetében nincs olyan, hogy szégyellni kellene a tudást. Csak a nemtudást, amit az illetékesek ostoba magyarázkodása is aláhúz.

    Az meg nagyon kamu érv, hogy nem baj ha hülyék leszünk, mások is hülyülnek. Kis országunkat éppen hogy a szellemi tőke húzná ki a gödörből.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák