Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82729984

    törölt tag

    válasz hallador #111 üzenetére

    Túl van ez a téma egy kicsit lihegve. Aki dolgozott már külföldön az tudja, hogy az agyonistenített nyugati országokban semmivel sem okosabb, vagy képzettebbek az emberek. sőt sokszor ennek az ellenkezője igaz.

    "Miközben USA, Anglia-ában sokkal több szegény ember él arányaiban mint Magyarországon,"

    Ezt jó lenne alátámasztanod valamivel...

    "az oktatás mégis mutat egy színvonalat, amíg nálunk csak megy lejjebb, okosabbak lennének ott az emberek"

    Gondolom fogalmad sincs hogy milyen szinvonalú egy átlagos amerikai "középiskola".

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Zola007 #122 üzenetére

    "de a lehetőségek tárháza és a hozzáférhető eszközpark összehasonlíthatatlan a magyar helyzettel."

    Egyetértek, de ez sokkal inkább annak köszönhető hogy ezek az országok gazdagok, a kelet európaiak meg szegények.

    Sőt, igazából szerintem szinte minden eltérés és probléma ebből fakad.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz hallador #125 üzenetére

    Állítottál valamit, ha nem tudod alátámasztani akkor nem kell a duma meg a terelés.

    Ja és ez nem magyaros, hanem tudományos (állítok valamit, hozok valamit az állítás bizonyítására ha kérik).

    A magyaros komplexusodat meg kezeltesd orvossal.

    "Ha már kioktatsz valakit kezdjük a helyesírással okoskodás helyett..."

    Na ez már viszont tényleg olyan "magyaros", kiderül hogy hazudsz és akkor már jön is a helyesírással való kötözködés.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz hallador #136 üzenetére

    És ez egészen pontosan mire is bizonyiték? Hogy szegények is élnek az USA-ban.

    De te ezt irtad:
    "Miközben USA, Anglia-ában sokkal több szegény ember él arányaiban mint Magyarországon"

    Erre kérném a bizonyítékot.

    De segítek:
    A tanulmányod szerint "In 2015, 13.5% (43.1 million) Americans lived in poverty".

    A magyar felmérés: "Tavaly a magyarországi népesség 16,6 százaléka, 1,6–1,7 millió ember élt olyan háztartásban, melynek nettó jövedelme nem haladta meg a havi 78 ezer forintot". Forrás:
    Kiderült, hogy mekkora a szegénység Magyarországon

    Na már most az én szerény matektudásom szerint 13.5% az kisebb mint 16.6% és nem nagyobb, tehát nem hogy sokkal több szegény ember él arányaiban az USA-ban, hanem pont hogy sokkal kevesebb hozzán k viszonyítva.
    De azért köszi hogy sikerült megcáfolnod magad.

    És akkor még olyan apróságokról nem is beszéltünk, hogy mi a szegénység definiciója. Egy szegény amerikai vagy egy szegény angol lehet hogy magasabb életszinvonalon él mint egy szegény magyar.

    [ Szerkesztve ]

  • #82729984

    törölt tag

    válasz dabadab #189 üzenetére

    "Bocsánat, de te, mint láthatóan kívülálló, honnan tájékozódsz az oktatás ügyeiről? "

    Ebbe a vitába kivülről beleszólva és picit off de:
    mostanában én is eléggé kétkedve fogadok mindenféle tanulmány meg elemzést
    Hónapokig arról olvashattam naponta hogy a 2016-os amerikai választást gyakorlatilag felesleges is megrendezni, Hillary Clinton kvázi megnyerte, Trumpnak annyi esélye van mint háromlábú sünnek a hatsávos autópályán.
    Erről volt kb. naponta 3 elemzés meg tanulmány, orrba-szájba nyomatva. A végeredményt nyilván nem kell ismertetni, hogy ki mosta fel kivel a pályát.
    És azóta se jött egy bocsánatkérés sem, hogy gyakorlatilag a teljes nyugati mainstream sajtó és elemző meg tanulmányíró lehazudta a csillagokat is az égről hónapokon keresztül.

    Szóval én ezek után már úgy vagyok a nyugatról jövő dolgokkal is, hogy mindent elosztok kettővel és akkor annak a fele már talán igaz (ha keletről jön akkor hárommal osztok), ha meg egy tanulmány elemzését olvasom akkor inkább 10-el kell elosztani.

    Pl. ebben a cikkben is a szerző már összeomlást vizionál, és finoman átsiklik az felett hogy a finnek -11, a németek -2-vel a hollandok és az osztrákok -5-el szerepelnek a táblázatban stb.
    Vagy hogy az amerikaiak, olaszok, franciak stb csak épp egy hangyaf@sznyit vannak előttünk és ugyanúgy negativ "növekedést" produkálnak.
    Valójából ezekből a számokból az látszik hogy vagy a fél fejlett világ épp "összeomlik", vagy mindenki elvan a maga tempójából csak néhányaknak lételemük a rettegés.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz dabadab #199 üzenetére

    "Ennek például az is oka lehetett, hogy nem hazudtak, erre nem gondoltál?"

    De gondoltam, de azért te nem találod furcsának hogy a nyugati sajtó 99%-ban a hónapokon keresztül, egészen a választás napjáig csak arról volt szó hogy Hillary gyakorlatilag nyert (nyerni fog)? Senkiben sem merült fel, még a választás előtti napon sem, hogy gyerekek itt k.rva nagy gáz van, valamit nagyon benéztünk?

    Ráadásul mindez történik a brexit után, tehát még csak azt sem lehetne mondani hogy nem volt előtte intő jel.

    Az összes többi kérdésedre (fogadóirodák stb) pedig igen egyszerü a válasz: van néhány nagy mértékadó médium amit ha képes vagy manipulálni akkor nyert ügyed van, mert mindenki onnan veszi az infót.

    Az a helyzet, hogy sokan szemellenzősek és szidják az oroszokat, meg ha valaki a az RT-ből veszi az infóit és nem veszik észre hogy a másik oldalt ugyanez megy. XY "mértékadó" oldal lehozza hogy az igazság az Z (pl. Hillary nyer, Trump esélytelen) és onnantól kezdve mindenki ebből fog "okosodni" ezt fogja szajkózni. Amig a valóság szembe nem jön. Szóval én elég keményen azt gondolom hogy bizony ezek a "mértékadó" médiumok hazudtak mégpedig valószinüleg utasításra. Mindenki más csak átvette tőlük az infót.

    "Olyan nagyon felmosásról nem volt szó, főleg, hogy Hillaryra többen szavaztak, mint Trumpra."

    Nézd meg az elektor szavazok számát, eléggé a felmosás kategória. Kifejezetten annak fényében, hogy az előzetes várakozások alapján Hillarynak kiütéses győzelmet kellet volna aratnia.
    Amerika szövetségi állam, nem az számít kire szavaznak többen (Hillary-ra egyébként pont egy hangyaf@sznyival szavaztak többen), hanem hogy ki viszi el a legtöbb államot.

    "Ami a PISA számoknál Magyarországnál érdekes, az az, hogy folyamatos romlás van."

    Igen és ez nem jó. De ez egy komplex probléma és nem is lesz addig megoldása amig az értelmiség látóköre kb. addig terjed hogy mondjon le a kormány.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák