Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz #82729984 #197 üzenetére

    Én pedig azt gondolom, hogy minden egyes országnak az épp aktuális politikai alakulat nélkül is megvan az a saját történelmi háttere, ami miatt épp jobban vagy rosszabbul szerepelnek az ilyen teszteken. A németek megkapták Kelet Németországot, az olaszoknál a Dél Olasz vidékek komoly hátrányba kerültek, az elmúlt 10 - 15 évben, hozzáteszem 50 - 60 évre visszamenőleg keresendő a probléma megoldása. A Finnek épp igen komoly gazdasági változáson mennek keresztül, a Távol-Kelet komoly erősödése miatt, ez igaz főleg Nyugat- Európa államaira is.

    Mindenhol megvan a maga sajátossága a miértjének... USA gazdasági változásairól, most olvastam egy egészen használható beszámolót, a vidéki USA, és az amúgy gazdagabbnak tartott (valójában nem feltétlenül az, város elhatárolódásáról). Mindenhol megvan a probléma...

    Igazából ha elkezded megoldani a feladatokat, én 10 - 15 feladatot megnéztem, és sajnos nem, vagy részlegesen tudtam nem egyre a választ. A PISA teszt elég valóságos feladatokat mutat. Érdekes.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák