Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    Hangsúlyoznám magánvélemény.

    Szerintem ez nem ilyen egyszerű ennek a megoldása. Magyarország egy elég speciális ország minden szempontból. Én otthon tanítottam 4 évig Informatikát, de sajnos nem a gyerekeket venném elő elsősorban. A gyerekek, gyerekek és nem feltétlenül különböztetném meg őket, mert Ők tehetnek erről a legkevésbé, de a tanárokat sem hibáztatnám.
    Ahogy én látom:

    A Horty rendszerben rengetek kis cselédfalu volt. Ezekben a falvakban az iskola csak egy jó kifogás volt, mert az iskolások jó nagy része a földeken dolgozott.. Ez még Rákosi rendszerre is igaz volt, ennek most hagyjuk is az okait.
    Mi ezzel a probléma?
    - Ezek a falvak szép számmal olyan embereket foglaltak magukban akik döntésképtelenek voltak. Megmondták ki mit csináljon és nem nagyon arra voltak felkészítve, hogy megoldjanak problémákat.
    - Ezek az emberek jó esetben szakmunkások lettek jellemzően.

    A Kádár rendszer ezt a feudalizmus jellegű oktatást, de cserébe az oktatás értéke nem túl sokat ért, nem csak azért mert a oktatás színvonala igencsak elhanyagolt dolog volt, és ez ma is itt van közöttünk. Ebben a korszakban tízezrével jelentek meg a nem kell tanulni, mert úgy is átmész, ha kétszer megbuksz, akkor harmadszorra tízezrével engedték át a nem törődöm, alkalmatlan embereket, mondván majd a vállalatnál megtanulod a szakmát.

    Ebből nem csak az következett, hogy ne harcolj ne tanulj, nem kell hajtani, hanem az is, hogy a fiatal szakmunkások/iskolások életét ezzel egy életre megpecsételték, és nem csak a nem kell hajtani, hanem azzal is, hogy egyben a csalásra is felneveltek korosztályokat úgy, hogy nem is akartak. Ennek a következménye, hogy ugyan külsőleg egy igen jól képzett szakmunkás réteget mutatott a rendszer a valóságban nagyon kevesen voltak, akik valóban értettek is valamihez. És ez nem csak azt nevelte bele az akkori társadalomba, hogy csalni (puskázni, nem tanulni stb) szabad, hanem azt is, hogy ez rendben is van.

    Valóban kreatív emberek helyett magasabban képzett betanított munkásokat kaptak, akik adott előre begyakorolt feladatokat nagyszerűen megoldottak az életben, valójában tanulást, fejlődésre képtelenek voltak, általánosítani nem lehet.

    Majd elérkeztünk a rendszerváltáshoz, amikor először közel egymillió ember került elméletben az utcára a belső munkanélküliség miatt, de ezek az emberek valójában az emlegetett rosszul képzett szakmunkás, vagy éppen képzetlen betanított munkás réteg volt. Ezekkel az emberekkel sem a társadalom, sem a nyugatról betelepedett gyárak nem tudtak mit kezdeni, mert sem dolgozni nem akartak, sem tanulni nem akartak és eleve a Kádár rendszer arra nevelte őket, hogy rendkívül hasznosak. Erre mondta egy akkori tanárom munkahelye volt, az más kérdés dolgozni kellett-e?

    A rossz benne, hogy ezek az emberek nem tehettek erről, gyermekeik viszont lettek, és ezek a gyermekek nem azt látták, hogy tanulni kell (becsületesnek kell lennie, mert hiába mondom egy kutyának, hogy nincs nálam kolbász, ha érzi az illatát, a kutya nem hülye, a gyerek sem az, viszont a gyerek ezt meg is jegyzi, és bizony ennek a vége nem lesz jó), hanem azt, hogy bizony, jól van ez így, ha nem hajtok akkor is megvagyok stb, stb. A vidéki kis falvakban ma is sokkal több iszákos 40 - 60 éves ember van mint kellene, akik pontosan a 80-as, 90-es években voltak fiatalok. És nem is nagyon lehet hibáztatni őket, mert őket erre nevelték, és mi köze ahhoz, hogy iszik valaki és nem tanult, csak annyi, hogy ezek az emberek azt gondolják, hogy az rendben van, hogy semmiért nem kell felelősséget vállalni, nem kell dolgozni, de este vagy nappal piálunk, akkor az rendben van... Ez iskolában kezdődik, nem 30 évesen.

    (Egy kis kitérő, a Lengyelek a 80'-as években sokkal rosszabbul éltek, mint legvidámabb barakknak számító magyarok, jegyrendszer, és komoly elnyomás, a Cseh-Szlovákok is, gyakorlatilag mindenki a vasfüggöny mögött. Sajnos ez nagyon nagyon meglátszik ma is, és hiába mondja bárki, hogy mikor volt az? Sajnos nem elég régen. Ennek a következménye a relatíve jólét a maga formájában, és a mögötte lévő teljesítménynek semmi köze nem volt egymáshoz. )

    Magyarországon nem csak az a hatalmas nagy probléma, hogy milyenek a tanárok, vagy a diákok, hanem az a legnagyobb probléma, hogy a szülők olyan morális szórást mutatnak, hogy azzal túl sokat kezdeni nem lehet. A nekem jár, amúgy is jobban értek hozzá bárkinek, mert csak sajnos nem működik, a gyerek át fogja venni ezt a mintát és Ő sem akar hajtani, nincs felelősség érzete, nincs semmilyen kényszere arra, hogy saját magának tanul, honnan is lenne a szülei is így viselkednek. És sajnos nem lehet hibáztatni érte mert erre nevelték.

    (Ha végigmegyek a Thököly úton megkérdezem 100 embertől, hogy el szokott-e dombi szemetet, válsz: soha, még is elég sok szemét van az úton, akkor valaki nem mond igazat... , de ugyanez a példa: 1000 emberből 1000 azt fogja állítani, hogy ők mindig átadják a helyet a nyugdíjasnak, holott tele a busz álló nyugdíjassal... Itt is valaki képmutató. )

    Akkor igazán ki a felelős ezért el lehet gondolkodni. Volt egy rendszer ami azt mutatta magáról, hogy mi aztán a legjobban vagyunk a világon (gyerekkoromban én is azt hallgattam, hogy mennyire hülyék nyugaton, aztán mióta nem lakom otthon tudom, hogy ez nagyon nem így van), de alapvetően a fele sem igaz a történetnek, majd amikor a való világ szembe jön, és tényleg el kell kezdeni hajtani, tanulni, gondolkodni, és fejlődni, akkor bizony leblokkolnak ezek az emberek, és a szépen felépített kis világuk összeomlik, de sajnos ez nem csak rájuk, hanem a gyermekeikre is kihatással van.

    Ezt a helyzetet a tanárokra fogni?

    Az ilyen olyan professzor, aki amúgy pontosan annak a Kádár rendszernek voltak a "kiváló" tudósai majd jól megmondják a tanárok mennyire nem értenek valamihez. Ezeket az embereket szépen el kellene vinni egy idősek otthonába, vagy egy kis faluba, (természetesen vizuálisan értem, nem a valóságban) ott publikáljanak, egymásnak. Észt osztani nem nehéz, tenni ellene pedig senki nem akar. Nem cél, egyszerűbb okoskodni, jobban tudni, és egyszerűbb mást hibáztatni. Sajnos ez nem működik, és kérdés meddig.

    Ezeknek az embereknek bármennyi pénzt adunk nem lesz változás. (Erre a legszebb példa a 80'-as, 90'-es évek Magyarországa).

    Ez a tanítási módszer, és tanulás egyszerűen nem alkalmas a mai követelményeknek, ez a statikus rendszer, ami a 19. század szüleménye nagyszerűen alkalmazható volt még a 20. század nagy részében is, de ma nem alkalmas semmilyen fejlődésre. Csak arra, hogy a gyerekeknek elvegyék a gyerekkorukat, és teszik ezt úgy, hogy teljesen rossz utat mutatnak a gyerekeknek, a szülők nagy része pedig még ha akarnának sem tudnak segíteni a gyerekeknek, mert egyszerűen a követelményekhez a való világhoz semmilyen köze nincs.

    Ez persze magánvélemény.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Áfogat #93 üzenetére

    A szülőkkel van a legnagyobb baj, a tanár nem szupermen, nem az a dolga, ha a szülő dilettáns (az), nem törődöm, nem alkalmas sem a társadalmi, sem a gyereknevelési elvárásoknak megfelelni, nem is akar, akkor miért a tanár a hibás? Amit csinálsz a saját emberi butaságod másra vetítése, ami nem baj, de ajánlanám, amit leírtam előzőleg, na az egész ebből adódik, ezek a "szülők", akik ma már nagyszülők szépen elcsesztek mindent, és még csak hibáztatni sem lehet őket... Ez van.

    (#102) 3RROR

    Legfőképpen a magyar képmutatás tehet róla amivel teljesen egyetértek amit leírtál ebben a hozzászólásodban, Sajnos mi magyarok ilyenek vagyunk, miközben nagy eséllyel akik így tesznek azok családjában sincs rend a fejekben, de kifelé azt kell mutatni, hogy minden szuper (ugye elvisz a fekete autó, és ez még ma is benne van az emberekben, nem azért mert elvisz, hanem mert a nagy szülőktől, ezt a mintát is átveszi, még ma is az unoka)

    (#106) tecsu

    Meg Soros György, és a bevándorlók is. Meg a jövő mutáns emberre vadászó harci varangy békái. Nem. A problémát az okozta, hogy a magyar társadalom, nem volt képes semmilyen módon alkalmazkodni a világhoz. Nem voltak képesek semmilyen módon fejlődni tanulni. Ma is hallom, hogy adott termékhez nincs rajta magyarul feltüntetve csak az alapdolgok, de a leírás angolul van. Igen, mert nagy eséllyel a magyar gyártás képtelen előállítani a terméket, és nem a világ fog majd Magyarországhoz alkalmazkodni, bármennyire beleverték a társadalomba, hogy igen... Cserébe nem kell nyelveket tanulni, nem kell semmit csinálni, szidni kell aki változásokat vezetnek be. Egyszerűbb a politikusokat szidni, mint tanulni igazad van. Kádér 1957-es legendás beszéde ezt fejezte ki... Meg is lett az eredménye.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz tecsu #108 üzenetére

    A hanyatlás azonban nem abból adódik, hogy valóban hanyatlik a világban, hanem azt, hogy a magyar társadalom hanyatlik, de ez nem azért van, mert mindenki tehet róla, csak a kisember nem tehet róla. Ő tehet igazán ellen, de nem akar, mert minek, de a tanár, a politikusok oldja meg a problémáját úgy, hogy neki ne kelljen ezzel foglalkozni... Miközben USA, Anglia-ában sokkal több szegény ember él arányaiban mint Magyarországon, az oktatás mégis mutat egy színvonalat, amíg nálunk csak megy lejjebb, okosabbak lennének ott az emberek, nem hiszem, a gyerekek tehetségesebbek lennének azt sem hiszem. Csak éppen van egy alap kultúrájuk az egészhez, ami Kelet-Közép Európában nem nagyon van meg, és ebből Magyarország nagyon kikandikál... Erről nagyon kétlem, hogy bárki más tehetne mint maguk az emberek, és mint mondtam nagyon nem is tehetnek róla, de a másra mutogatás a saját hülyeségük miatt csak addig működik, ameddig rá nem mutatnak, hogy barátom éhen döglesz ha nem alkalmazkodsz a világhoz... Mert a világ nem hozzánk fog alkalmazkodni...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Narxis #112 üzenetére

    Sajnos így van... A filmek jók de nem a valóságot tükrözik... A szerencsesebb történelmi fejlődést ne keverd a valósággal nem tesz jót..

    Az hogy egy országot nem rombolják le mentálisan és fizikailag 50 évenként szokott számítani, de ez a fejlődésre van hatással nem az emberek jó létére. Mondok párat amit nem akarsz amerikaiaktol :
    Egészségügy
    Munka mennyisege
    Alkalmazkodás kenyszer
    A munkavallalo semmibe vétele
    Kozbiztonsag

    Ja gondolom éltél kinn. Én igen..

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Narxis #114 üzenetére

    Ezek szerint neked semmilyen nincs, ez ilyen eléggé magyaros, amiről eddig írtam, nem kell feleslegesen beírni valamit... Jobb ez így mindenkinek...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #82729984 #119 üzenetére

    Jó hogy magyarosan nem linkeled be amit írtam, ha te így játszol akkor csináld tovább erről írtam pontosan, nem azzal van itt baj, hogy valaki hibás, hanem az olyan dolgokkal amit most csináltál, ez ilyen magyaros, jó lenne ha alátámasztanád azt, hogy miért kell kicsipkedni félmondatokat, és belekötni abba amit nem fejez ki az egész mondat... Ki Istenített bárkit, szerintem ne velem kezdj el okoskodni, ha meg csak így megy, akkor ne válaszolj... Előre is köszönöm az együttműködésedet... Ha érted amit írtam, mert az előzőekből nem az jön le...

    Gondolom fogalmad sincs hogy milyen szinvonalú egy átlagos amerikai "középiskola".

    szinvonalú = színvonalú... Ha már kioktatsz valakit kezdjük a helyesírással okoskodás helyett...

    Mivel az én gyerekeim is jártak oda tudom köszi...

    (#122) Zola007

    Jó hogy nem olvastad el amit írtam, csak válaszoltál egy kivágott félmondatra... Sebaj... Jó ez így...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz MageRG #126 üzenetére

    Pontosan így van, ezzel egyetértek, de ameddig kinn van egy kultúrája annak, hogy valaki tanul és tanulhat, ha tudják támogatni, mert pont pl USA oktatása egy jól kirívó példa, hogyan kell elnyomni valakit akinek nincs pénze... Egy rossz példa mondhatni. Addig nálunk 40 évig nem volt cél az egyetemisták képzése, fentebb fejtettem ki a véleményem erről. Abból nagyon nehéz elindulni, sajnos az oktatásba öntött pénz sem oldja meg a problémát... Sajnos.

    (#118) Alchemist

    Pontosan így van. Ezek nem véletlen dolgok. Teljesen egyetértek azzal amit írtál.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #82729984 #131 üzenetére

    Ja és ez nem magyaros, hanem tudományos (állítok valamit, hozok valamit az állítás bizonyítására ha kérik).

    Fél mondatot linkeltél be, annyi, nem azt állítottam amit linkeltél ezért max Te hazudoztál nem én, de ez nem az én problémám...

    Látod így kell egész mondatot belinkelni... Attól függetlenül, hogy szerinted amit csinálsz tudományos..

    Ha te a saját hazudozásaidat terelésnek hívod az nem az én bajom...

    Na ez már viszont tényleg olyan "magyaros", kiderül hogy hazudsz és akkor már jön is a helyesírással való kötözködés.

    Hát ha nem tudsz értelmezni, egy mondatot, akkor helyesírás sem megy általában... Most ez történt...

    (#128) Ciccuka

    :D :R

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz tecsu #135 üzenetére

    Csak éppen a PISA teszt azt hozza ki, hogy más nemzetekhez hol áll az oktatás nem probléma számodra?

    (#131) Porthoszx

    Rá kell keresni valamire és meg is találod:

    Poverty in the United States

    Ez szerintem eléggé komoly bizonyíték.

    (#133) Máté94

    Hatalmas PLUSSZ 1 ezt én is így gondolom. Ennek nincs semmi értelme.

    (#134) tecsu

    Kedves tecsu, akkor most olvass vissza, és próbáld meg értelmezni amit leírtam, és rájössz, hogy pontosan ezt írtam én is csak más szavakkal. Nincs azzal nekem bajom, hogy utánam írtad le amit én, csak ne ilyen stílusban tedd. Köszönöm szépen.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz tecsu #134 üzenetére

    Nyugat a hanyatlásban, vagyis a tévúton járásban előrébb tart nálunk, mi szépen követjük, csupán több materiális javat halmoztak fel, ami ugyancsak ennek következménye, de lényegtelen, mert nem az anyagi helyzet határozza meg a társadalmi fejlődés szintjét, hiszen eleve nem fenntartható; és ahhoz,

    Ezt kivéve mert ez igen relatív. A Russia Today, meg az ilyen olyan nacionalista lapok szerint legalábbis, a többi amit írtál még el is fogadható lenne.

    Ha lehet akkor a politikát hagyd otthon, én biztosan nem vagyok kíváncsi egyik politikai nézetre sem itt... Ez nem arról szól ki az okosabb, hanem a gyerekek jövőjéről, aminek semmi köze ahhoz amit írtál, a hozzászólásod első felében....

    (#137) MageRG

    Egyetértünk.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz mpierre #139 üzenetére

    Sajnos ez a hozzáállás ami nagyon hiányzik a mai szülőkből, és sajnos attól, hogy a Te gyereked sokkal talpra esettebb, lehet, hogy a többi sajnos nem az. Ezt én is tapasztaltam amit leírtál, de ellene nem nagyon lehet semmit tenni, mert ameddig az osztályból 3 - 4 gyerek előrébb járhat a többiekhez kell alkalmazkodni, szerintem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #82729984 #150 üzenetére

    Az a helyzet, hogy nem nagyon ismered a nyugati társadalmak felépítését ugye? (Mondhatnám halvány lila ... sincs róla).

    De segítek:
    A tanulmányod szerint "In 2015, 13.5% (43.1 million) Americans lived in poverty".

    Segítek nem az én tanulmányom, de abban is, hogy fingod nincs arról mi szegénység Magyarországon, és mi például USA-ban, ez abból látszik mennyire nem vagy tisztában például az egészségügyi, vagy a biztosítási rendszer egyediségeivel... Segítek, ha például USA-ban nincs munkahelyed, nem sikerül a biztosítással valami, akkor simán hagynak meghalni az utcán, maximum bevisznek a kórházba és ennyi, szerinted ez egyenlő azzal, hogy valakit ingyen ellátnak?

    Na már most az én szerény matektudásom szerint 13.5% az kisebb mint 16.6% és nem nagyobb, tehát nem hogy sokkal több szegény ember él arányaiban az USA-ban, hanem pont hogy sokkal kevesebb hozzán k viszonyítva.

    És akkor még olyan apróságokról nem is beszéltünk, hogy mi a szegénység definiciója. Egy szegény amerikai vagy egy szegény angol lehet hogy magasabb életszinvonalon él mint egy szegény magyar.

    (csak egy picit helyesírás:
    életszinvonal = életszínvonal
    definiciója=definíciója)

    Ha itt tartunk a fentebb említett szolgáltatások, amik például a tengerentúlon, akkor is pénzbe kerül, ha épp van biztosításod, és akkor sem kapsz nyugdíjat sok esetben, ha végigdolgoztad az életed. Esélyed nincs tanulni, mert ha nincs pénz automatikusan beskatulyáznak.

    Tehát ahogy nagyszerűen megfogalmaztad, a szegénység ott tényleg szegénység, ameddig Magyarországon jár. Szerény matematika tudásod nem terjedt ki addig, hogy több tényezőt megnézz csak két számot összehasonlítottál. Tehát szerinted egy lakókocsiparkban sokkal jobb körülmények között él valaki, mint egy lakásban? Vagy egy nagyvárosban, ahol a szegényebb negyedeibe nem engedik be a turistákat, mert bármikor megtámadhatnak, és kirabolhatnak, és az elkövető nagy eséllyel meg sem lesz az nem jelent szegénységet... Mert nincs benne a statisztikában. Kifejezetten mélyreható vizsgálatod meggyőzött.

    Igazad van, jól látod a dolgokat. Nem szóltam bocs. Szép estét.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Áfogat #168 üzenetére

    Én azt gondolom, hogy a 70-es években nem valós, sőt még a 90-es években is teljesen torzított eredményeket közvetítettek, a kádár rendszerben egyértelműen felkészített, előre kialakított eredmények születtek. Én azt gondolom, hogy ezek az eredmények azért jönnek most, mert a mai szülők, és kifejezetten szülők már elsősorban a rendszerváltás után szocializálódott, vagy még sajnos a szocialista rendszerben voltak általános iskolások, ami igen komoly hatással van a további fejlődésre, ugyanakkor a mai nagymamák, nagyapák nem igazán tudtak semmiben segíteni már a 90-es években, mondhatni ugyanaz zajlott le, ami a 60-as évek nagy szakmunkás képzés folyamán. A gyerekek minden szinten több inger érte mint a szülőket, akik egyrészt az ő szüleiktől nem nagyom számíthattak semmire, fejlődés szempontjából. Ez volt az első generáció, aki magára volt utalva.

    Ezen emberek voltak ez elsők akik megtanulták a "Demokrácia" fogalmát. Annyi inger ért többek között engem is, hogy ezt nagyon nehéz ma is feldolgozni. A legtöbb magyar fiatal, nem hogy fejlődni nem volt képes, hanem a szüleitől azt kapta, amit a szülők is tanultak a 60-as, 70-es években, majd a szégyenteljes 80-as évek semmittevésében. Mi 0-ról indultunk 0 támogatás nélkül (nem feltétlenül anyagi támogatásról van szó). És itt nem arra kell gondolni, hogy mindenki, hanem arra, hogy az úgynevezett ön managelés mint olyan, ha jobban tettszik a gondolkodás, vagy a megváltozott világhoz való gondolkodás mód nem létezett a 90'-es években 10 - 14 éves gyermekek szüleinek. Ez ma legjobban a 70 év feletti korosztályon látszik... És emellett ott volt az is, hogy a semmire nem jó szocialista eszközök álltak rendelkezésre, mikor tőlünk szerencsésebb történelmi fejlődésű országokban, ez nem így volt.

    Nekünk megmondták 1993-ban, hogy az az elektroműszerész szakma amit akkor tanulhattam, semmit nem ér, mert sehol nem használják azt a technológiát a nagyvilágban, de nincs más... Most gondolj bele, hogy az én generációm is úgy nőtt fel, hogy semmi értelme nem volt az oktatásnak, 90'-es éveket írtunk.

    Ennek a korosztálynak a gyerekei hatalmas morális, és fejlődési különbségeket mutat. A mai fiatalok az elsők igazán, akik már 10 - 14 évesen meg kellene tanulni az úgynevezett öngondolkodás alapjait, csak éppen a mai 35 - 40 éves korosztály sem tanulta meg igazán a játékszabályokat, de nekünk annyi szerencsénk volt még a 90-es években, hogy egy átmenet volt a szocialista kötött oktatás és az éppen fejlődőben lévő új oktatási rendszer között. (rendszer volt az életünkben, statikus életvitelre neveltek, ebből volt aki továbblépett, de sokan nem.)

    A mai gyerekeket, azonban azok a tanítók tanítják például a kis falvakban, mint engem. Ezek az emberek bárki bármit mond a mai követelményeknek semmilyen formában nem felelnek meg. Azoknak az időknek vége van, amikor a tanárok továbbképzés címszó alatt kommunista szombatot tartanak minden továbbképzésen, és tanulás helyett félhalottra isszák magukat. Gondolj bele ezek az emberek tanítják a mai fiatalokat is. Ahelyett, hogy a modern módszereket alkalmaznának, a gyerek kedvét is elveszik, nem a tanulástól az élettől is.

    Ebből igen komoly szórások alakulnak ki, és ma már a PISA teszt nem megrendezett szocialista pártesemény, hanem a valóság.

    Ma jön ki az utolsó szocialista generáció (szülők), akik ott indultak...

    Ha belegondolsz, akkor a mai fiatalok, és a gondolkodásra, tanulásra fogékonyabb, dolgozni haladni akaró rétegek szép nagy %-a kiment külföldre. Nem véletlenül.

    A nagyszülők, és a szülők tehetetlensége morális hibái, nem törődömsége, hozzáállása a mai gyerekeken csapódik le, köszön vissza. És a szomorú, hogy ezzel nagyon semmit nem lehet kezdeni, mert ki tehet erről, a nagyszülő, akit belekényszerítettek a csalásba hazudozásba, lopásba 0 morális értékrenddel, 0 felelősség vállalás kényszerrel? - vagy a mi generációnk, akik ezt látták, de már szerencsére a megszűnt szocializmus nyűgjét szenvedtük ki, vagy a gyerekeink ( a mai fiatalok.. ), akik mindezt a viselkedést vették át. Nehéz ügy ez. Mutogatni nagyon egyszerű, de megoldást az idő fogja megoldani, vagy feledtetni...

    Le resetelni az agyakat, és behozni a német, svéd, finn vagy az általad említett észt mentalitást, ez nem fog menni 5 éves terv formájában, mint régen, régen sem ment, csak azt hitették el az emberekkel, meg is lett az eredménye.

    Ez persze magánvélemény. És a sajátom.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz hallador #186 üzenetére

    És természetesen a itt nem PISA-aról van szó, hanem az annak megfelelő (ha volt ilyen) tesztrendszerről. Mert ugye maga a PISA mint konkrét teszt a 90'-es években jelent meg. Magyarországon 2000-ben tartották először.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    Amúgy a 2006-os PISA teszt kérdéseinek kivonatai itt vannak, és igencsak komoly háttértudást igényelnek, nem arra mennek, hogy bemagolj valamit, és utána visszamond, hanem arra, hogy mennyire vagy rátermett feladatmegoldásban... Érdekes...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #82729984 #197 üzenetére

    Én pedig azt gondolom, hogy minden egyes országnak az épp aktuális politikai alakulat nélkül is megvan az a saját történelmi háttere, ami miatt épp jobban vagy rosszabbul szerepelnek az ilyen teszteken. A németek megkapták Kelet Németországot, az olaszoknál a Dél Olasz vidékek komoly hátrányba kerültek, az elmúlt 10 - 15 évben, hozzáteszem 50 - 60 évre visszamenőleg keresendő a probléma megoldása. A Finnek épp igen komoly gazdasági változáson mennek keresztül, a Távol-Kelet komoly erősödése miatt, ez igaz főleg Nyugat- Európa államaira is.

    Mindenhol megvan a maga sajátossága a miértjének... USA gazdasági változásairól, most olvastam egy egészen használható beszámolót, a vidéki USA, és az amúgy gazdagabbnak tartott (valójában nem feltétlenül az, város elhatárolódásáról). Mindenhol megvan a probléma...

    Igazából ha elkezded megoldani a feladatokat, én 10 - 15 feladatot megnéztem, és sajnos nem, vagy részlegesen tudtam nem egyre a választ. A PISA teszt elég valóságos feladatokat mutat. Érdekes.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Zola007 #219 üzenetére

    Ezek szerint igaza van a Pisa felmérésnek és az olvasási készségeket is kellene fejleszteni a magyar iskolákban.
    De sebaj, van akinek jó ez így is.

    Na igen, abban is, hogy a magyar diákok (és szüleik, nagyszüleik) nem kitartóak, ahelyett, hogy elolvasnád, amire válaszolsz, teljesen másra válaszoltál, mint az eredeti post szólt, a facebook az ilyen kommentelőkből él...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák