Új hozzászólás Aktív témák

  • Hunmugli

    aktív tag

    válasz Carasc0 #171 üzenetére

    Azért olvasni meg kell ám tanulni infóórán, ha magyaron nem sikerült :DDD

    "Jajj, ez mi?" - google
    "Ez vírus?" - google
    "[kérdés]" - google

    Sajnos az első a legrosszabb dolog abban, amit mondtál. Nálunk a tanárnak van egy-két órája, amin a zalkatrészeket mutogatja. Na de hogy is megy ez? :)

    A szakkört tartó gyereknek mondja, hogy rakjon össze egy kiállítást, legyen néhány érdekesség, szöveg egy kevés, ahogy akarja. És legyen 10 szétszedett egér, hogy gyorsan körbeadhassa, ugyanígy 10 szétszedett nem tudom winchester, stb :) Kedvencem: "Megmutattam azt a régi alaplapot, és tűpárnává szurkált az alja."

    A kettes és hármas pontra ennyit tudok mondani: hülyének nézi a tanárt, de hibásan. A gyereket kéne hülyének nézni :) Csak van az a mentalitás, hogy amit az én gyerekem csinál az szép és jó. (Legyen az rajz vagy böngészés.) És nagyjából itt el is érkeztem egy fontos dologhoz: nincs motiváció. Az iskolai jegyrendszer arra jó, hogy kimutassa, mennyit kell még fejlődni. De ma egy négyes a bizonyítványban annyit ér kb mint egy hármas az adott tárgyból.

    Másik példa: 1 egyes kijavításához 8 ötös kell. Bumm, szeptemberben egy rossz jegy+makacs tanár kombó egész életre megutáltathat egy tárgyat a gyerekkel. Pedig a tanár csak jót akart. (Nyugi, a gyerek a hibás, ő nem tanult :) )

    De az első pont még mindig ott van: a tanár nem taníthatja azt, amit szeretne. Márpedig jó esetben amit szeretne, az érdekes, és okkal szeretné. És a számonkérés se lenne durva, mert az nem is tananyag. Sajnos akik a tantervet alkotják, nem tanulnak már régóta, de nem is tanítanak.

    Neked csak annyit tudok javasolni, hogy erőszakolj ki egy programozás szakkört a 8.-osoknak. Ha van szabad gépterem, tuti odaadják. Ajánld be és taníts. Szakkörön amúgy sincs doga, nem izgul senki. És ezzel kiküszöbölve az első pont, azt tanítasz, amit akarsz, és ez egybeesik azzal, amit kéne. Csak az fog elmenni, akit érdekel. Csak ha valaki rosszul dönt, és nem megy, na az a szívás. (Nem javaslom korábban tanítani, mert a logikai és fegyelmi képességek néha még ekkor is hiányoznak :( )

    #173 _chaos_: Kezdetnek elég lenne normálisan megtanítani pl a gmail használatát. Gondolok itt triviális dolgokra, pl másolatot kap: x, y ; stb. Úgyis azt fogja bármelyik platformról használni (vagy fészbúk? ;] ), majd ha odaér (komoly munkája lesz), megtanul outlookot használni. Ami nem visz be adatokat és nem is hord miniszoknyát, vagyis nem titkárnő :P Viccet félretéve, én nem tanítanék ilyen korban outlookot, de ha az infót nem csak 4 évig tanítanák, simán kötelezővé tenném.

    [ Szerkesztve ]

    A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

Új hozzászólás Aktív témák