Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz Hunmugli #148 üzenetére

    Nem vagyok oktatási szakember.
    Nálam okosabbak már rég leírták a problémákat. Bár ebben inkább javaslatok vannak, mint megoldások, jó lenne ha egy része legalább megvalósulna.
    Részemről ezt tartanám még bevezetésre érdemesnek, hadd versenyezzenek a sulik.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz Hunmugli #148 üzenetére

    Én a saját környezetemből kiindulva azt látom, hogy elsősorban nem az oktatás oldaláról kell megközelíteni ezt a problémát. Persze, ráférne a NAT-ra egy erős szita, a tanárképzésen is lehet mindig javítani, egyértelmű, hogy az eszközparkokat is fejleszteni kéne. De az igazi probléma a társadalmi és politikai szemléletben van. Amíg a tudás/képesség nem érték, addig minden más csak tüneti kezelés. Ha az óra fele a fegyelmezéssel, a "minek tanuljuk ezt" nyávogással megy el, akkor rengeteg hasznos idő kiesik.

    Ma a magyar közoktatásban egyetlen valódi kimeneti követelmény van: az érettségi. (A kerettanterv megfogalmaz követelményeket az évfolyamok végére, de azokat valójában senki sem nézi.) Nekem órán a gyereket elsősorban az érettségire kell felkészítenem, mert azt kérhetik számon rajtam. A maradék időben lehet mást tanulni, gyakorolni, játszani, nevelni(!). Na pont ezekre nem marad idő a fent leírtak miatt.

    Amíg a politikai hatalom droidokat akar nevelni, és amíg a szülők is csak a "kettes meglegyen" szintre hajtanak, addig a tanárokat sem lehet számon kérni, mert nincs viszonyítási alap. Majd ha ez megváltozik, akkor lehet mutogatni.

    Ezen kívül természetesen pénz, pénz és pénz. Tanszerek kellenek, minőségi tankönyvek, infrastruktúra, épületfelújítás, tornaterem és igen, fizetés is. Nem gondolom, hogy ma Magyarországon a tanárok éhen halnak, de mégis milyen alapon várjuk el bárkitől, hogy tanítson, ha a szakmai tudásával a piacon sokkal többet kereshetne? Egy informatikus, nyelv szakos, szakmai/mérnök tanár ennél többet is kereshet más munkahelyeken. Aztán meg sírunk, hogy azokkal kell boldogulni, akik maradnak? Kevés olyan hülye van, mint pl. én, aki külföldi állásajánlatot utasít vissza, mert a széllel szemben pisálás ellenére is szereti, amit csinál.

  • Carasc0

    őstag

    válasz Hunmugli #169 üzenetére

    Megértelek teljes mértékben! Annyival kiegészíteném amit sajnos sok ember nem ért meg, hogy a tanárok keze megvan kötve. Vagyis nem taníthatok azt, amit valójában kellene. Szívesen oktatnék 7. évfolyamon gépépítési alapokat de nem tehetem. Szívesen próbálkoznék 8. évfolyamon C alapjaival de nem tehetem. Miért nem? Mert nem ezt írják elő. Ha nem azt tanítod amit elvárnak tőled, akkor könnyen elővesznek. Erről 1 tanár sem tehet.

    Sok szülő hülyének nézi a tanárt mert böngészést oktatnak! Hát nekem határozottan ellentétes a véleményem. Mai napig fogom a fejem, hogy a tanulók többsége nem ismeri a böngésző URL részét. www.gyerele.hu oldalt úgy akarják lehívni, hogy a google keresőbe így beütik az URL-t. Na szóval akkor biztos hogy rossz ötlet böngészést tanítani? Szerintem nem!

    Én kimerem jelenteni hogy amin a szülők kattognak hogy hülyeség ilyet tanítani mert tudják, azt bármikor könnyedén megtudom cáfolni. 5. évfolyamon nem tudja a gyerek hol az ENTER? Azért sztem itt kezdődik ám minden, nem az hogy a szülő papolja nekem hogy az ő pici fia othon ronggyá nyomkodja a gépet és marhán keni vágja. Ja igen, a Cat Mario-t mega facebook-ot! Azt maximum igen. De mikor alapokra kérdezek rá akkor meg csak fogom a fejem. Na akkor hogy is van ez? :)

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • _cHAos_

    aktív tag

    válasz Hunmugli #169 üzenetére

    Nagyon sok igazság van abban, amit írsz, nem is azokra szeretnék kitérni, :) hanem az Outlook-ra: tényleg jár a kövezés. :) Egy professzionális Outlook felhasználó olyan, mintha lenne +1 titkárnője, nagyvállalati környezetben rettentően hasznos és nagyon meg tudja könnyíteni az életet. (Ráadásul a többi lev. kliens is hasonló sémára épül. Az Outlook az MS legjobb terméke, azt tényleg megcsinálták. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák